بيشتر
منوی راهبری
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود
1
1398/1/21 چهارشنبه همزمان با گرامیداشت روز پاسدار و جانباز؛ مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان با جانباز 70درصدی دفاع مقدس دیدار کرد همزمان با فرارسیدن روز پاسدار و جانباز، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان با همراهی معاون اداری و مالی و مسئولین این اداره کل با حضور در منزل حجت الاسلام والمسلمین محمد حسن حسن زاده فومنی، معاون تربیت و آموزش بسیجیان(شجره طیبه صالحین) سپاه قدس و از جانبازان دفاع مقدس با وی دیدار کرد. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان، کرمی در این دیدار که امروز چهارشنبه(21فروردین) و همزمان با ولادت حضرت امام حسین(ع) و حضرت ابوالفضل(ع) و گرامیداشت روز پاسدار و جانباز صورت پذیرفت، با گرامیداشت این ایام مبارک، یکی از مهمترین رسالت های مجموعه کتابخانه های عمومی استان را آگاهی بخشی به جامعه مخاطب در زمینه دستاوردهای انقلاب به واسطه رشادتهای فراوان رزمندگان در جنگ تحمیلی عنوان کرد.
کرمی: جانبازان عزیز روایتگر خاطرات دوران دفاع مقدس هستند
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان آگاهی جوانان و نوجوانان از دلیرمردی های رزمندگان اسلام در نبرد نابرابر علیه دشمن بعثی را خنثی کننده توطعه های دشمنان اسلام دانست و گفت: امروز جانبازان عزیز، سندی بر حقانیت جوانان ما در برابر دشمن و روایتگر خاطرات دوران دفاع مقدس هستند.
وی همچنین حفظ ارزش و جایگاه والای جانبازان، رزمندگان و ایثارگران آن دوران را وظیفه مهم همه اقشار جامعه برشمرد. ما معتقد هستیم که که بسیج و بسیجیان لایق ترین افراد در انجام فرامین مقام معظم رهبری هستند و دنیای استکبار نیز این را فهمیده است و به همین علت خود را به هر دری می زند تا وجه این عزیزان را تخریب کند.
حسن زاده فومنی: فرهنگ عاشورایی در جان و دل ملت ما و تشکل‌های با تفکر بسیجی ما جریان دارد
حجت الاسلام و المسلمین محمدحسن حسن زاده فومنی نیز در این دیدار با بیان اینکه برای رسیدن به سعادت دنیا و آخرت می بایست راه شهدا را ادامه بدهیم، گفت: قبل از پایان کار حلقات صالحین در آن وصیت و یا خاطره ای از یکی از شهدای بزرگوار خوانده می شود. این کار برای این است که این محصول فرهنگ با برکت قرآن و عترت است که بسیجی های ما می دانند با این تعالیم نتیجه کارشان باید به شهادت ختم بشود.
این جانباز دوران دفاع مقدس با بیان اینکه اسلام هم دین حیات دنیوی و هم اخروی است، اظهار کرد: از این رو نگاه به آخرین منزل هستی برای هیچکس قابل انکار نیست و این هستی گریبان همه را دیر یا زود، کوچک یا بزرگ، پیر یا جوان، مرد یا زن، فقیر یا غنی خواهد گرفت.
وی با اشاره به اینکه انسان عاقل کسی است که بداند آن آخرین منزل هستی، منزل ابدی اوست، تصریح کرد: اگر انسان می‌خواهد در آن زندگی ابدی سرافراز باشد باید ارزش و احترام مکتب حیات بخش اهل بیت(ع) و فرهنگ عاشورایی را در دنیا برای خود حفظ کند.
حجت‌الاسلام حسن‌زاده اذعان کرد: تا بوده چنین بوده و تا هست چنین هست که هر کس در این فرهنگ، مکتب و در این خیمه‌گاه برای خدا نفسی کشیده، نفسش با برکت شده و خدا او را ماندگار می کند.
وی با تاکید بر اینکه فرهنگ عاشورا نیز ثابت کرده آنهایی که عاشورایی هستند از جان نمی‌ترسند و از جان کم نمی‌گذارند، ادامه داد: چون آنان می‌دانند رهبر عاشورایشان نیز در صحرای کربلا از فرزند و عیال گذشت و خدا ایشان را برای همیشه ماندگار کرد.
حجت‌الاسلام حسن‌زاده با خرسندی از اینکه فرهنگ عاشورایی در جان و دل ملت ما و تشکل‌های با تفکر بسیجی ما جریان دارد، افزود: این نیروهای پاسدار و بسیجی لیاقتمند و مفتخر به سربازی ولایتی هستند که می‌دانند اگر در این مسیر جان بدهند انسان‌های ماندگاری خواهند شد.
معاون اسبق تربیت و آموزش بسیجیان(شجره طیبه صالحین) سپاه قدس گیلان اضافه کرد: این خود برای ما افتخاری است که با این فرهنگ زندگی می‌کنیم.
گفتنی است حجت الاسلام و المسلمین محمدحسن حسن زاده فومنی جانباز70درصدی جنگ تحمیلی و از یادگاران دفاع مقدس است. وی همچنین همسر طلبه شهیده «زهرا دقیقی خداشهری» زائر عرفه حضرت اباعبدالله حسین علیه السلام است که در حادثه تروریستی ۱۷ آبان ماه سال ۹۰ سامرا، به درجه رفیع شهادت نائل آمد.