بيشتر
منوی راهبری
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود
صثب
پریسا کرمی، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان

صث
محمد صوفی، فرماندار شهرستان سیاهکل

صثب

صثب

صثب

صثب

صثب

صثب
1397/10/20 پنجشنبه سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان خبرداد: کسب رتبه نخست کتابخانه های عمومی شهرستان سیاهکل در شاخص دسترسی اعضا به کتاب پریسا کرمی در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سیاهکل با اشاره به وضعیت شاخصهای مطالعه این شهرستان در 9ماهه سال جاری از کسب رتبه نخست کتابخانه های عمومی شهرستان سیاهکل در شاخص دسترسی مردم به کتاب خبرداد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سیاهکل روز گذشته(چهارشنبه19دی) و با حضور پریسا کرمی، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان؛ محمد صوفی، فرماندار شهرستان سیاهکل؛ سید مهدی علوی املشی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی این شهرستان؛ مسئولین کتابخانه های عمومی سیاهکل و اعضای انجمن کتابخانه های عمومی این شهرستان در فرمانداری برگزار شد.
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در این نشست با اشاره به قدمت دیرینه تاریخی و فرهنگی شهرستان سیاهکل، سهم مردم این منطقه از امکانات فرهنگی را بیش از آنچه که هست عنوان کرد. پریسا کرمی با تاکید بر برنامه ریزی مدون اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان برای رشد و توسعه متوازن شاخص های مطالعه در همه شهرستان های استان، این اقدامات را نیازمند توجه و پیگیری دوسویه از سوی مسئولین شهرستانی عنوان کرد.
کرمی عدم توجه به زیرساخت ها در حوزه کتابخوانی را موجب ایجاد خلاء های فرهنگی در جامعه عنوان کرد که در آینده گریبانگیر آن جامعه خواهد شد.
وی در ادامه ایجاد بستر و زمینه رشد فرهنگی و آگاهی های عمومی جامعه را وظیفه ای بردوش تک تک مسئولین خصوصا نظام آموزشی دانست و گفت: باتوجه به شکل گیری نظام فکری کودکان و نوجوانان در مدارس، آموزش و پرورش می بایست باید با ایجاد ساعات مطالعه برای دانش آموزان این روحیه را درآنان تقویت و آگاهی های فردی را افزایش دهد تا جامعه در آینده با ناهنجاری های اجتماعی مواجه نشود.
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان در این نشست همچنین به اقدامات مجموعه کتابخانه های استان در حوزه کودکان و خانواده ها نیز اشاره کرد و از ایجاد بخش های مستقل کودک در کتابخانه ها و برگزاری برنامه های ویژه برای مادران شامل برگزاری دوره های آموزشی سواد رسانه ای، مالی و قصه خوانی خبرداد.
پریسا کرمی در ادامه با اشاره به وضعیت شاخصهای مطالعه شهرستان سیاهکل در 9ماهه سال جاری از رتبه اول شهرستان سیاهکل در شاخص دسترسی مردم به منابع خبرداد و گفت: کتابخانه های عمومی سیاهکل با داشتن 39هزارو 975جلد کتاب و 1468نفر عضو فعال، امکانات خوبی برای دسترسی علاقمندان به کتابها تدارک دیده اند.
صوفی: در افزایش سطح مطالعه و فرهنگ کتابخوانی از تمامی ظرفیت ها و خیرین کمک گرفته شود
فرماندار سیاهکل نیز در این جلسه با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر شهرستان به در پیش بودن ایام برگزاری چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران اشاره و گفت : انقلاب اسلامی ایران باعث شد که بینش و قدرت تحلیل مردم افزایش و بنیان های فرهنگی جامعه که بسیار موثر در افزایش فرهنگ عمومی می باشد تقویت  گردد.   
محمود صوفی با تاکید بر احترام به فرهنگ و سنت ها و تکریم مردم از مسئولین شهرستان خواست ازهر گونه کم کاری و نگاه قیم مآبانه پرهیز و به مطالبات مردم توجه بیشتر داشته باشند و هر مسئولی که در این جایگاه قرار گرفته است بدون اینکه در تخریب دیگران اقدام کند باید پاسخگوی مسائل و به مطالبات مردم توجه جدی داشته باشند.
ایشان با اشاره به ظرفیت و پتانسیل بالا و فرهنگ غنی شهرستان گفت: با افزایش سرانه فضای فرهنگی شهرستان به رشد بینش و فرهنگ مطالعه کمک شایانی می گردد و با توجه به اهمیت این موضوع، در افزایش سطح مطالعه و فرهنگ کتابخوانی از تمامی ظرفیت ها و خیرین کمک گرفته تا آثار پیشرفت و افزایش سطح فرهنگ عمومی در شهرستان بخوبی دیده شود.
رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری و مسئولین کشور در خصوص جنگ نرم از اعضای انجمن خواست برای رسیدن به توسعه پایدار و افزایش سطح فرهنگ عمومی  ضمن مخاطب شناسی ، نسبت به تولید محصولات فاخر که فرهنگ جامعه را منعکس می کند تلاش کنند. محمد صوفی در بخش دیگری از صحبت های خود بر ضرورت حمایت مادی و معنوی شهرداری ها از حوزه فرهنگی خصوصا کتاب و کتابخوانی در شهرهای تحت مدیریت خود تاکید کرد.
گفتنی است در ابتدای این نشست سید مهدی علوی املشی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان سیاهکل در گزارشی به وضعیت کتابخانه های عمومی این شهرستان اشاره کرد.
شهرستان سیاهکل  با  4 باب کتابخانه با زیربنای 1097  متر مربع دارای 39975 نسخه کتاب می باشد.
بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 663