بيشتر
منوی راهبری
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود
ضصی

ضصی

ضصی

ضصی

ضصی
1397/11/8 دوشنبه با حضور مهدی طحانیان؛ آیین معرفی کتاب «سرباز کوچک امام» در رشت برگزار شد/ مردم ما جنگ هشت ساله را به نفع اسلام تمام کردند آیین معرفی و جشن امضاء کتاب «سرباز کوچک امام» با حضور مهدی طحانیان شخصیت اصلی این اثر در رشت برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان، آیین معرفی و جشن امضاء کتاب «سرباز کوچک امام» عصر دیروز یکشنبه(7بهمن) و با حضور مهدی طحانیان، شخصیت اصلی این اثر؛ پریسا کرمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان؛ فیروز فاضلی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان؛ یاسر تقوا، مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان گیلان، دانش آموزان، علاقمندان به ادبیات دفاع مقدس و اصحاب رسانه در مجتمع خاتم‌الانبیا(ص) رشت برگزار شد.
سرباز کوچک امام در این مراسم با تمجید از مردم شجاع و غیور گیلان و رشادت‌هایشان در دوران جنگ و شهادت اظهار داشت: به استناد آیه قرآن کریم ما همیشه در معرض امتحان و آزمایش هستیم.
مهدی طحانیان خاطرنشان کرد: ما در زندگی ادعا‌های مختلفی می‌کنیم و برای اینکه مشخص شود حرف و عمل ما یکی است از طرف خداوند مورد آزمایش و امتحان قرار می‌گیریم.
کسانی که دارای ایمان واقعی بودند در برابر سختی‌ها صبر کردند
آزاده دوران دفاع مقدس با بیان اینکه رزمندگان ما با همه وجود پای حرف‌های خود ایستادند گفت: مردم در انقلاب به تأسی از امام خمینی(ره) در برابر همه رنج‌ها ایستاده و پیروز شدند و جنگ هشت ساله را به نفع اسلام تمام کردند.
طحانیان با اشاره به روحیه شجاعانه رزمندگان اسلام اظهار داشت: خیلی‌ها که با ادعاهای ملی‌گرایانه در جنگ بودند در عرصه‌های پرخطر کم آوردند و فقط کسانی که دارای ایمان واقعی بودند در برابر سختی‌ها صبر کردند.
رزمنده دوران دفاع مقدس با بیان اینکه اراده‌های پولادین در انسان از اسلام نشأت می‌گیرد تصریح کرد: رزمندگان ما با همین روحیه جلوی دشمن ایستاده و فداکاری کردند زیرا آن‌ها به "لاحول و لاقوة الا بالله" ایمان واقعی داشتند.
دشمن همه تلاش خود را برای شکستن اراده‌های پولادین ما کرد اما موفق نشد
طحانیان با اشاره به کمبود امکانات در زمان جنگ گفت: رزمندگان ما با کمترین امکانات جلوی صدام که تمام دنیا پشتش بود ایستادند و خیلی اوقات وسایل مورد نیاز خود مثل آب و غذا و سلاح را بعد از حمله به دشمن تامین می‌کردند.
آزاده دوران دفاع مقدس به نصرت و کمک‌های الهی در زمان جنگ اشاره و خاطرنشان کرد: دشمن اگر میخواست می‌توانست تلفات زیادی را بر ما وارد کند اما خداوند بزرگ در دل آنها ترس و وحشت می‌انداخت و آنها موفق نمی‌شدند.
رزمنده دوران دفاع مقدس با تاکید بر معجزه ایمان افزود: دشمن همه تلاش خود را برای شکستن اراده‌های پولادین ما کرد اما موفق نشد؛ انسان معمولی در شرایط جنگ بیشتر از چند ساعت دوام نمی‌آورد اما رزمندگان ما هشت سال مقاومت کردند.
طبق ادعای ماموران صلیب سرخ جهانی، اسرای ایرانی از مظلوم‌ترین اسرای جنگی بودند
طحانیان با بیان اینکه طبق ادعای ماموران صلیب سرخ جهانی، اسرای ایرانی از مظلوم‌ترین اسرای جنگی بودند خاطرنشان کرد: اسرای ایرانی با وجود همه مشکلات، روحیه خوب و محکمی داشتند و این نتیجه پیروی از مکتب اسلام بود.
نویسنده کتاب سرباز کوچک امام با اشاره به اینکه امروزه همه ملت‌های دنیا مشتاق شنیدن پیام اسلام و انقلاب ایران هستند افزود: باید سعی کنیم این ارزش‌ها را در وجود خود احیا کنیم زیرا تنها چیزی که در عرصه‌های خطیر به ما کمک می‌کند آرمان‌های اسلام است.
مسلمانان در طول تاریخ هر جا که پی عافیت‌طلبی رفتند شکست خوردند
آزاده دوران دفاع مقدس با بیان اینکه تنها رمز پایداری و استواری وفاداری به اسلام و ولایت است تصریح کرد: تجربه تاریخی نشان می‌دهد که مسلمانان در طول تاریخ هر جا که پی عافیت‌طلبی رفتند شکست خوردند؛ باید بسیار هوشیار باشیم.
وی به مصاحبه معروف خود با شبکه 4 فرانسه در زمان اسارت اشاره کرد و گفت: ما با این مصاحبه‌ها قصد داشتیم ذهنیت خارجی‌ها را نسبت به خود که با تبلیغات مسموم شده بود عوض کنیم؛ خیلی اوقات خبرنگاران بعد از مصاحبه با شوق به سمت ما می‌آمدند و به تفکر ما علاقمند می‌شدند.
طحانیان با ذکر خاطره‌ای از فرمانده عراقی در دوران اسارت خاطرنشان کرد: به یاد دارم که آن فرمانده با تمام تکبرش آن روز برای آنکه آن خبرنگار را از مصاحبه با من منصرف کند به او التماس می‌کرد اما آن زن خبرنگار بسیار سمج بود و فرمانده عراقی موفق نشد.
ما عاشق رنج‌های آن دوران بودیم
رزمنده دوران دفاع مقدس با اشاره به حال و هوای معنوی رزمندگان در دوران اسارت اظهار داشت: ما عاشق رنج‌های آن دوران بودیم و انسی را که در دوران اسارت با قرآن داشتیم بی‌نظیر بود؛ لذت خواندن قرآن و دعا در شب‌های اسارت تکرارشدنی نیست.
وی به یکی از خاطرات دوران اسارت خود اشاره کرد و گفت: زیر شکنجه بعثی‌ها با تمام وجودم به امام زمان(عج) استغاثه کردم و وقتی آن مامور کابل را بر روی بدنم کوبید هیچ دردی را احساس نکردم؛ معتقدم با وفاداری به اسلام و ولایت در مقابل همه دشمنان پیروز می‌شویم.
در این مراسم با حضور جمعی از مسئولان فرهنگی استان از کتاب سرباز کوچک امام رونمایی و متنی از مقام معظم رهبری درباره توصیه به مطالعه این کتاب خوانده شد.
آزاده سرافراز «مهدی طحانیان» نوجوان 13 ساله‌ای بود که حاضر جوابی‌ها و خنده‌هایش، «عدنان خیرالله» وزیر دفاع صدام را در دوران جنگ تحمیلی به تحیر واداشت؛ طحانیان برای اینکه خبرنگار زن خارجی بتواند با او مصاحبه کند او را مجبور به حفظ حجاب کرد.

 
بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 472