بيشتر
منوی راهبری
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود
شسی

23

345
با برگزاری نشست کتاب خوان در کتابخانه عمومی خاتم الانبیاء(ص)رشت؛ مادران کتاب خواندند به کوشش کتابداران کتابخانه عمومی خاتم الانبیاء(ص) رشت، نشست کتاب خوان مادران با معرفی4عنوان کتاب برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان، در این نشست ویژه که با استقبال و حضور بانوان و مادران عضو کتابخانه برگزار شد،4 تن از مادران به معرفی کتاب پرداختند که در ادامه به بخش های از این کتاب ها می پردازیم؛
مرد شوخ، نوشته کنت هری لندن/ معرفی‌کننده؛ مریم یوسف زاده (عضو کتابخانه)
رمان مرد شوخ بی شک اثری است خواندنی، هم برای ایرانیانی که در پی کسب آگاهی درباره ی دیدگاه های غربی ها نسبت به ایران و فرهنگ ایرانی و زندگی در میان ایرانیان اند که در واقع بسیاری از ایرانیان چنین اند و هم غیر ایرانیانی که یا خود تجربه های مشابهی داشته اند یا آشنایی با آن تجربه ها را جذاب و خواندنی می بینند.
مردی به نام اوه، گردآورنده فردریک بکمن/ معرفی‌کننده؛ زهرا واحدی پور دهرایی(عضو کتابخانه)
مردی به نام اوه نام رمانی اثر فردریک بکمن نویسنده سوئدی است که ترجمه آن به انگلیسی را انتشارات سایمون شوستر چاپ و منتشر کرده است. این کتاب در سال ۲۰۱۲ کتاب مردی به‌نام اوه در سوئد منتشر شد که همان سال بیش از ۶۰۰ هزار نسخه از آن فروش رفت. این کتاب در حال حاضر به بیش از ۳۰ زبان ترجمه شده، رتبه اول پرفروش‌های سوئد و نیویورک تایمز را از آن خود کرده و فیلم برگرفته از کتاب با همین نام در ۲۰۱۶ در سینماهای جهان اکران شد. ترجمه فارسی رمان مردی به نام اوه توسط نشر نون و با ترجمه فرناز تیمورازف منتشرشده است که در ایران نیز با استقبال زیادی روبرو شده است
 سینوهه پزشک مخصوص فرعون، نوشته میکا والتری/ معرفی‌کننده؛ لیلا تکین (عضو کتابخانه)
سینوهه نام داستانی به قلم میکا والتاری نویسنده فنلاندی است. این کتاب که مهمترین اثر نویسنده‌ است، بر اساس وقایع دوران فرعون آخناتون نوشته شده‌است. این کتاب توسط ذبیح‌الله منصوری و دکتر احمد بهپور به فارسی ترجمه شده ‌است. کتاب سینوهه ۱۳۰۰ سال قبل از میلاد مسیح تالیف و در حفاری های باستانی مصر کشف و به زبان های مختلف دنیا ترجمه شد. از ویژگی های بارز کتاب سینوهه پزشک مخصوص فرعون، توصیف دقیق نحوه زندگی و اوضاع اجتماعی کشورهای مصر، سوریه، بابل، هیتی، میتانی در دوران آخناتون است که در میان سال های ۱۳۳۴-۱۳۵۱ پیش از میلاد مسیح می زیسته است.
غرور و تعصب، نوشته جین آستین/ معرفی‌کننده؛ سمیه معصومی صابر (عضو کتابخانه)
رمان غرور و تعصب اثر جین آستین برای اولین بار در سال ۱۸۱۳ میلادی به چاپ رسید. شخصیت اصلی این داستان الیزابت بنت است که با مسائل مربوط به رفتار، تربیت، اخلاق، آموزش و پرورش، و ازدواج در طبقه ثروتمند بریتانیا دسته و پنجه نرم می کند. کتاب از مشهورترین آثار جین آستین هست که به نقل از روزنامه گاردین جز صد اثر برتر جهان شناخته شده و داستان آن به قدری معروف است که آن بارها در شرکت های مطرح فیلم سازی جهان ساخته و به تصویر درآمده است.
 
تعداد بازديد اين صفحه: 432