بيشتر
منوی راهبری
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود
1
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان: کتابخانه های عمومی لاهیجان رتبه سوم استانی در شاخص گردش کتاب را دارند کرمی در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان لاهیجان کسب رتبه سوم استانی این شهرستان در شاخص گردش کتاب را نشانه حضور مردم لاهیجان در کتابخانه ها و بهره مندی از منابع مختلف کتابخانه ای دانست.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان لاهیجان عصر دیروز شنبه(4اسفند) و با حضور پریسا کرمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان؛ اسماعیل میرغضنفری، فرماندار شهرستان لاهیجان؛ فاطمه فیلی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی این شهرستان، چهره های فرهنگی، مسئولین کتابخانه های عمومی، اعضای انجمن کتابخانه های عمومی لاهیجان و اصحاب رسانه در دفتر فرماندار لاهیجان برگزار شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در این جلسه با تبریک انتصاب میرغضنفری به عنوان فرماندار لاهیجان، فعالیت های ارزشمند وی در دوره حضور در شهرستان رودبار را میراثی گرانبها برای مردمان آن شهرستان عنوان کرد.
پریسا کرمی همچنین با گرامیداشت میلاد دخت نبی مکرم اسلام از حضرت فاطمه زهرا (س) بعنوان الگوی مناسب زن مسلمان یاد کرد. کرمی یکی از مهمترین ابزارهای توسعه فرهنگی جوامع را توجه به امر کتاب و کتابخوانی برشمرد و با اشاره به اهمیت امر یادگیری و مطالعه در دین اسلام بر توجه بیش از پیش همه مسئولین و مردم به امر مطالعه تاکید کرد.
کرمی همچنین به وضعیت شخصهای مطالعه در شهرستان لاهیجان نیز اشاره کرد و کسب رتبه سوم استانی این شهرستان در شاخص گردش کتاب را نشانه حضور مردم لاهیجان در کتابخانه ها و بهره مندی از منابع مختلف کتابخانه ای دانست. وی این شهرستان را دارای ظرفیت های بزرگ فرهنگی عنوان کرد که در صورت توجه بیشتر مسئولین و استفاده از نظرات نخبگان و چهره های فرهنگی، می تواند به عنوان پایتخت کتاب ایران نیز مطرح شود.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در این نشست شهر لاهیجان را نیازمند ایجاد کتابخانه های متعددی عنوان کرد و گفت: استقبال مردم شهرستان لاهیجان از کتابخانه های عمومی موجب شده تا ما از تمامی ظرفیت های موجود در این شهرستان در جهت خدمت رسانی به شیفتگان کتاب و کتابخوانی استفاده کنیم.
مطالعه و کتابخوانی یک راه کم هزینه و موثر در افزایش آگاهی مردم است
فرماندار شهرستان لاهیجان  نیز در ادامه این نشست با تاکید بر لزوم افزایش سرانه مطالعه این شهرستان ، استفاده از تمامی ظرفیت های شهرستانی را ابزار اصلی در بهبود شرایط در این حوزه عنوان کرد.
اسماعیل میرغضنفری افزود: در این راستا باید تمام تلاش خود را بکار بندیم تا چشم اندازی که مقام معظم رهبری(مد) در بحث فرهنگ عمومی و کتابخوانی ترسیم نموده اند، تحقق یابد.
 فرماندار لاهیجان در پایان تاکید کرد مطالعه و کتابخوانی یک راه کم هزینه و موثر در افزایش آگاهی مردم است که تاثیر بسیار زیادی در بالارفتن کیفیت زندگی و امنیت روانی مردم خواهد داشت بنابراین ترویج و توسعه کتابخوانی در بین آحاد مردم، همکاری و هم افزایی همه دستگاه های اجرایی شهرستان را می طلبد.
فاطمه فیلی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان لاهیجان نیز در ابتدای این نشست ضمن ارائه گزارش از وضعیت کتابخانه های عمومی و روند تکمیل طرح توسعه کتابخانه عمومی شهید باهنر، به فعالیت متنوع کتابداران در کتابخانه ها برای جذب علاقمندان به کتاب و کتابخوانی اشاره کرد.
بیان دیدگاه های دیگر اعضای انجمن در زمینه گسترش فرهنگ مطالعه، توسعه زیرساختها در این حوزه و جذاب سازی خواندن و ایجاد علاقه مطالعه در مردم پایانبخش جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان لاهیجان بود.