بيشتر
منوی راهبری
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود
1
نشست امر به معروف و نهی از منکر

ب
دیدار با بهمن صالحی از شعرای برجسته انقلاب
به همت کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان رشت و همزمان با دهه فجر انقلاب برگزار شد؛ از برگزاری نشست هم اندیشی امر به معروف و نهی از منکر تا دیدار با یک شاعر انقلابی کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان رشت در دهه فجر انقلاب اسلامی و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب با برگزاری برنامه های مختلف این ایام را گرامی داشتند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان، در نخستین برنامه کتابخانه های عمومی شهرستان رشت که با حضور مسئولین کتابخانه های عمومی این شهرستان و در سالن اجتماعات کتابخانه عمومی امام رضا(ع) برگزار شد در نشستی با سخنرانی ابراهیم قاسمی روشن از اساتید برجسته دانشگاه گیلان در خصوص نقش فریضه امر به معروف و نهی از منکر در زندگی شخصی و اجتماعی تبادل نظر شد.
دیدار کتابداران رشت با بهمن صالحی
کتابداران شهرستان رشت همچنین در ایام دهه مبارک فجر با حضور در منزل بهمن صالحی، از شعرای بنام انقلاب با وی دیدار کردند.
در این دیدار که با حضور مرتضی اکبری، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رشت و جمعی از مسئولین کتابخانه های عمومی این شهرستان صورت پذیرفت ضمن عیادت از بهمن صالحی در خصوص آثار این شاعر برجسته گیلانی گفتگو شد.
حسن نوغانچی صالح معروف به بهمن صالحی سال 1316 در شهر رشت به دنیا آمد. وی که کارمند کتابخانه ملی رشت بود در آغاز بیشتر به قالب غزل می پرداخت اما پس از آشنایی با نیما یوشیج به سرودن شعر نیمایی نیز روی آورد.
وی  تمایل شعری اش پس از پیروزی انقلاب اسلامی و وقوع جنگ تحمیلی با رویکردهای آیینی آمیخته شد. وجه شاعرانه غالب بر آثارش، از وی سیمایی ارایه کرد که در روزگار دفاع مقدس به عنوان شاعر تصویرگر مقاومت در یادها ماند.
سروده بانوی آب در منقبت حضرت زهرای اطهر (س)، باد سرد شمال، سلام بر مرگ، کسوف طولانی، نخل سرخ، زخم های زیبای عشق، در حوالی عطش و باغ کاغذی از جمله کتاب های منتشر شده این شاعر گیلانی می باشند. همسر  فداکار این شاعر انقلابی از کتابداران بازنشسته شهرستان رشت می باشند.

 
 
تعداد بازديد اين صفحه: 975