بيشتر
منوی راهبری
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود
صثب

صثب

صثب

صثب

صثب

صثب

صثب

ضصی

ضصی

ضصی

ضصی

صثی

ضصی

ضصی

ضصی

ضصی

ضصی

صثب

صثب

صثب

صثب

صثب

صثب

صثب

صثب

ضثق

صث

ثقب

شثب

صثب

صثب

ثب

صثب

سص

صثب

صثب

صثب

صثب

ث4ق

تذ
1397/10/1 شنبه سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در شهرستان آستارا: کتابخانه های عمومی از حالت سنتی خارج شده و به فناوری های نوین روی آورده اند کرمی در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان آستارا گفت: اعضای کتابخانه های عمومی می توانند با مراجعه به سایت www.samanpl.ir از تمام کتابخانه کشور کتاب به امانت دریافت کنند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان، پریسا کرمی روز چهارشنبه(28آذر) در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی آستارا در فرمانداری این شهرستان که با حضور یونس رنجکش، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان آستارا؛ آرزو عباس زاده، رئیس اداره کتابخانه های عمومی این شهرستان؛ جواد معیتی، شهردار آستارا، کتابداران، اعضای انجمن و اصحاب رسانه برگزار شد، با قدردانی از حمایت های فرماندار این شهرستان در حمایت از توسعه بیش از پیش فرهنگی آستارا، از خانواده ها خواست با هدایت فرزندان خود به مطالعه، آنها را از آسیب های مختلف اجتماعی مصون نگاه دارند.
پریسا کرمی با بیان اینکه امروز کتابخانه های عمومی از حالت سنتی خارج شده و به فناوری های نوین روی آورده اند، اظهار داشت: اعضای کتابخانه های عمومی می توانند با مراجعه به سایت www.samanpl.ir از تمام کتابخانه های عمومی در کشور کتاب به امانت دریافت کنند.
وی همچنین رشد جمعیت روستایی شهرستان آستارا را عاملی برای ایجاد کتابخانه های عمومی بیشتر در این شهرستان برشمرد و با بیان این که روستاهای خشکه دهنه، عباس آباد و عنبران آستارا نیازمند کتابخانه است افزود : خیرانی که زمین یا ساختمان برای ایجاد کتابخانه دارند، در این کار خیر مشارکت کنند.
فرماندار آستارا: دستگاه های اجرایی شهرستان در ترویج فرهنگ مطالعه مشارکت کنند
فرماندار آستارا نیز در این نشست گفت: شهرداری های آستارا و لوندویل از سال گذشته حدود یک میلیارد ریال به کتابخانه ها بدهکار هستند و امسال حدود 160 میلیون ریال از طرف شهرداری ها به حساب کتابخانه ها واریز شده است.
وی بیان کرد: پرداخت نیم درصد درآمد شهرداری ها به حساب کتابخانه ها امری قانونی است، اما با توجه به گستردگی خدمات شهری، در پرداخت آن کوتاهی می شود.
وی ادامه داد: شهرداری ها برای افزایش سرانه فضای مطالعه، زمین لازم را برای ساخت کتابخانه ها تامین کنند و دستگاه های اجرایی شهرستان در ترویج فرهنگ مطالعه مشارکت کنند.
آرزو عباس زاده، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان آستارا نیز در این جلسه ضمن ارائه گزارش از وضعیت کتابخانه های این شهرستان از عدم تحقق کامل پرداخت سهم نیم درصدی کتابخانه ها از درآمدهای شهرداری خبرداد و گفت: کلیه اقدامات مجموعه کتابخانه های عمومی و هزینه های جاری کتابخانه ها از محل این سهم صورت می پذیرد.
افتتاح کتابخانه در دبیرستان فراندخت آستارا با حضور سرپرست کتابخانه های گیلان
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان همچنین در حاشیه جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان آستارا با حضور در دبیرستان فراندخت آستارا، کتابخانه و آزمایشگاه این مرکز آموزشی را افتتاح کرد.
پریسا کرمی، در آئین افتتاح کتابخانه دبیرستان فرندخت آستارا از میزبانی استان گیلان از نخستین دوره قصه گویی کتابداران نهاد کتابخانه های عمومی کشور خبرداد.
کرمی با بیان اینکه این جشنواره با هدف توسعه کمی و کیفی قصه‌گویی، شناسایی کتابداران قصه‌گو، ارزیابی توانمندی آنان و توسعه و ترویج فرهنگ قصه‌گویی برگزار می شود، گفت: کتابداران و مربیان علاقه‌مند به شرکت در این جشنواره تا 30 آذرماه به ثبت نام و بارگذاری فایل قصه خود در سامانهgheseh.iranpl.ir جشنواره اقدام کنند.
وی افزود: این جشنواره در موضوعات آزاد، دینی، انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، ادبیات عامه، شاهنامه و قصه گویی با گویش محلی برگزار می شود و کتابداران می‌ توانند در آن شرکت کنند.
کرمی بیان کرد: داوری آثار در دو حوزه قصه‌ها و قصه‌گویی‌ها خواهد بود و ارزش‌های ایرانی و اسلامی و پیام متناسب با گروه سنی و فضاسازی متناسب با هدف و حوصله گروه سنی مخاطب از ویژگی های قصه خوب است.
سرپرست کتابخانه های عمومی گیلان اضافه کرد: برگزیدگان مرحله منطقه ای جشنواره در روزهای 25 و 26 دی ماه و در جشنواره ای، آثار خود را ارائه خواهند داد و نفرات برتر، طی مراسمی در اردیبهشت‌ماه 98 معرفی خواهند شد.
پریسا کرمی افزود: کتابخانه های کشور در قالب استان های هشتگانه جای دارند و استان های گلستان، مازندران، گیلان، قزوین، با محوریت استان گیلان در این جشنواره شرکت خواهند کرد. گفتنی است کتابخانه مدرسه ای فراندخت آستارا 100 متر مربع مساحت و یک هزار نسخه کتاب را در خود جای داده است.
بازدید و دیدار با کتابداران و اعضای کتابخانه های عمومی شهید داوود نشاطی و پیامبر اعظم(ص) شهرستان آستارا از دیگر برنامه های سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در سفر به این شهرستان بود.


بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 666