بيشتر
منوی راهبری
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود
صثب
برگزاری نشست کتاب خوان در کتابخانه عمومی امام علی(ع) دیلمان

صث
برگزاری نشست کتاب خوان در کتابخانه عمومی امام علی(ع) دیلمان

صثب
نشست کتاب خوان در مدرسه امام حسن مجتبی (ع) اسپیلی دیلمان

صثب
نشست کتاب خوان در مدرسه امام حسن مجتبی (ع) اسپیلی دیلمان

صثب
نشست کتاب خوان در مدرسه امام حسن مجتبی (ع) اسپیلی دیلمان

صثب
نشست کتاب خوان در مدرسه امام حسن مجتبی (ع) اسپیلی دیلمان

صثب
نشست کتاب خوان در مدرسه امام حسن مجتبی (ع) اسپیلی دیلمان

صث
نشست کتاب خوان در مدرسه امام حسن مجتبی (ع) اسپیلی دیلمان

صثب
آموزش قصه گویی در کتابخانه شهید مفتح سیاهکل

سصب
آموزش قصه گویی در کتابخانه شهید مفتح سیاهکل

صثب
آموزش قصه گویی در کتابخانه شهید مفتح سیاهکل
1397/11/7 يكشنبه میزبانی کتابخانه های عمومی شهرستان سیاهکل از دوستداران کتاب؛ دو نشست کتاب خوان در بخش دیلمان و آموزش قصه گویی در کتابخانه شهید مفتح سیاهکل برگزار شد دانش آموزان مدرسه ابتدایی امام حسن مجتبی (ع) اسپیلی دیلمان و اعضای کتابخانه عمومی امام علی(ع) این بخش با معرفی8 عنوان کتاب و در کتابداران کتابخانه عمومی شهید مفتح سیاهکل با برگزاری دوره آموزشی قصه گویی کودکان را میهمان دانایی کردند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان، در نشست های کتاب خوان جداگانه که به کوشش مسئول کتابخانه عمومی امام علی(ع) دیلمان شهرستان سیاهکل و با استقبال دانش آموزان مدرسه امام حسن مجتبی (ع) اسپیلی دیلمان و  اعضای این کتابخانه برگزار شد،8 عنوان کتاب در موضوعات متنوع معرفی و به اشتراک درآمد که در ادامه به بخش هایی از این کتاب ها می پردازیم؛  
گلی برای آخرین پیامبر:زندگینامه حضرت فاطمه (س) ، نویسنده ؛ مهری ماهوتی ناشر ؛  مدرسه/  ارائه دهنده ؛ رقیه اسماعیل زاده (دانش آموز و عضو کتابخانه)
"در این كتاب چهل حكایت از زندگی حضرت فاطمه (س)، برای نوجوانان، به طبع رسیده كه عناوین برخی از آنها عبارت اند از" : صدای آسمانی"، "دست‌های كوچك"، "تبسم"، "غذای بهشتی"، "عیادت"، "خوشه‌های انگور"، "خانه، خانه توست"، "عطر و لباس"، "زمین و آسمان "و "گونه‌های سوخته ."
ضرب‌المثل‌ها و قصه‌هایشان ، نویسنده ؛ مصطفی رحماندوست ناشر ؛  محراب قلم/  ارائه دهنده ؛ ریحانه روایی(دانش آموز و عضو کتابخانه)
.هیچ یک از قصه‌‌های این کتاب،‌ ساخته‌ی ذهن نویسنده نیست؛‌بلکه بازگوی قصه‌هایی است که ضرب المثل را پدید آورده‌اند . این کتاب برای بزرگتر‌ها کتاب مرجع قصه‌گویی و برای کودکان و نوجوانان مجموعه‌ قصه های شیرین و ایرانی است.
قصه های خیلی قشنگ ، نویسنده ؛ محمود پور وهاب ناشر ؛  محراب قلم/  ارائه دهنده ؛ مهدی محامد (دانش آموز و عضو کتابخانه)
مجموعه چهارده جلدی قصه های خیلی قشنگ که در یک مجموعه گرد آمده است هرجلد به یک موضوع نو و خواندنی اختصاص دارد مثل مهربانی با حیوانات، ارزش کار و تلاش، گذشت و بخشش احترام به دیگران، کمک به نیازمندان ،مهمان نوازی ،ارزش صدقه، احترام به پدر و مادر، مهربانی با کودکان ،عیادت بیماران ،محبت به غیر مسلمانان ،شوخی ها، درباره اصناف و عدالت و درباره ارزش علم هرجلد شامل چند قصه ی شیرین درباره ی رفتار و زندگی چهارده معصوم است هرکدام از این قصه ها خواندنی میتواند در روش های تربیتی رفتاری کودکان به کار آید.
بهشت گمشده ، نویسنده ؛ م‍ح‍م‍دص‍ادق‌ م‍وس‍وی‌ گ‍رم‍ارودی‌ ناشر ؛  س‍ازم‍ان‌ چ‍اپ‌ و ان‍ت‍ش‍ارات‌ /  ارائه دهنده ؛ مهدی مرادی (دانش آموز و عضو کتابخانه)
اين كتاب شرح زندگاني حضرت فاطمه زهرا(سلام اله علیها) و مصائبي كه براي ايشان و شوهرش حضرت علي(علیه السلام) بوجود آوردند را با بياني دلنشين تشريح نموده،بگونه اي كه غم عالم در دل انسان مي نشيند براي دختر پيامبر اسلام(ص) كه بعد از رحلت پدر چه بر سرش آوردند.


میزبانی کتابخانه دیلمان از علاقمندان و دانش آموزان:
جز زیبایی ندیدم، نویسنده ؛ غلامرضا امامی ناشر؛  دفتر نشر فرهنگ اسلامی/  ارائه دهنده ؛ امیرمحمد اسدی (عضو کتابخانه)
این کتاب در قالب متنی ادبی به بیان زندگی‌نامه حضرت زینب (ع) و واقعه عاشورا می‌پردازد و نگارش آن به‌گونه‌ای است که یک نوجوان می‌تواند برداشت مناسب و قابل‌درکی از زندگی حضرت زینب (س) داشته باشد.
حماسه ١٩ دی قم ، نویسنده ؛ علی شیرخانی ناشر ؛  مرکز اسناد انقلاب اسلامی/  ارائه دهنده ؛ صادق یوسفی (عضو کتابخانه)
بعد از رحلت شهید سیدمصطفی خمینی و برگزاری مراسم بزرگداشت در اقصی نقاط كشور، رژیم شاه فهمید كه هنوز هم امام خمینی از پایگاه مردمی گسترده ای برخوردار است، لذا بزرگترین اشتباه سیاسی، تاریخی خود را مرتكب شد و با چاپ مقاله ای توهین آمیز علیه امام و روحانیت در روزنامه اطلاعات روز شنبه 17 دیماه 1356 نقطه عطفی در نهضت اسلامی بوجود آورد. اولین حركت اعتراض آمیز توسط مردم و روحانیت قم از فردای انتشار آن مقاله صورت گرفت و در روز 19 دیماه 1356 ادامه پیدا كرد و به خاك و خون كشیده شد، این سرآغاز پدیده " چهلم ها" در شهرهای دیگر كشور شد که در این کتاب به این وقایع اشاره می شود.
میرزا تقی‌خان امیرکبیر؛ : نگاهی به زندگی و زمانه‌ی امیرکبیر ، نویسنده ؛ مینا چوپانی ناشر ؛ موسسه انتشارات کتاب نشر/  ارائه دهنده ؛ حبیب میرزایی (عضو کتابخانه)
در این کتاب به زندگی و شخصیت میرزا تقی خان امیر کبیر پرداخته شده و از جنبه های مختلف زندگی سیاسی وی را بررسی می کند. در بخش از این کتاب می خوانیم؛ «دوست داشت درس بیاموزد، اما آقازاده نبود. طَبَق به دست، غذای آقازاده‌ها را می‌برد. روزی قائم‌مقام از پسرانش درس می‌پرسید و در پاسخ، جز سکوت چیزی نمی‌شنید. محمدتقی در گوشه‌ای پاسخ‌ها را زمزمه می‌کرد.  تقی، کجا آموختی؟ به هنگام آوردن غذای آقازاده‌ها، در پشت در می‌ایستادم و درس می‌آموختم. کیسه‌اش را باز کرد تا انعامی دهد، اما تقی زد زیر گریه من انعام نمی‌خواهم، بگذارید معلم به من هم بیاموزد...»
گردان قاطرچی‌ها ، نویسنده ؛ داوود امیریان ناشر ؛  کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان/  ارائه دهنده ؛ مسعود احمدی (عضو کتابخانه)
رمان گردان قاطرچی ها به موضوع جنگ از زاویه طنز نگاه کرده که همین موضوع باعث شده تا حدودی تصویر شاد و مفرح از حضور رزمندگان نوجوان در صحنه های مختلف جنگ برای خواننده نوجوان روایت شود. داستان این کتاب درباره یکی از گردان های تدارکاتی در جبهه هاست.در این رمان،تعدادی از رزمنده ها با استفاده از چند تا قاطر آذوقه مورد نیاز گروهی از رزمنده ها در بالای ارتفاعات کردستان را حمل می کنند.  
آموزش قصه گویی در کتابخانه شهید مفتح سیاهکل
کتابداران کتابخانه شهید مفتح سیاهکل نیز در برنامه دیگری با محوریت آموزش قصه گویی با عنوان"شیوه های قصه خوانی مادران به کودکان" و با حضور خردسالان پیش دبستانی شادآفرین و اندیشه به همراه مادران و مربیان برگزار شد در خصوص شیوه های قصه گویی برای کودکان از جمله تعریف قصه، شرایط و سن قصه گویی، تاثیر قصه گویی بر زندگی و آینده کودکان بحث و تبادل نظر کردند.
گفتنی است در ادامه این نشست قصه های "پنجره خونه آقاموشه" با درونمایه سرگرمی و همچنین، قصه"ماشی و موشی و مموشی" با بارمعنایی اخلاقی که از کتاب"365 قصه برای شب های سال" نوشته مژگان شیخی است برای در حضور مادران و کودکان خوانده شد. 
بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 291