بيشتر
منوی راهبری
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود
صثی

صثی

صی

صصثی

صث

صثب

صثب

صثب

صثب

صثب

قل

قل

یقل

ف

سقل

قف
کتابخانه عمومی کودکان باران رشت

غه
کتابخانه عمومی کودکان باران رشت

یفا
کتابخانه عمومی کودکان باران رشت

یقلب
حاج آقا شفیعی چابکسر

سصب
حاج آقا شفیعی چابکسر

ثصب
حاج آقا شفیعی چابکسر

صثقب
حاج آقا شفیعی چابکسر

غع
کتابخانه عمومی پیامبر اعظم(ص) آستارا

فا
کتابخانه عمومی پیامبر اعظم(ص) آستارا
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در جمع دانش آموزان: بهروزی یک ملت در سایه خرد و علم است همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان با حضور در جمع دانش آموزان دبیرستان دخترانه توحید رشت آنان را برای حضور در کتابخانه های عمومی سراسر گیلان دعوت کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان، پریسا کرمی، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان صبح امروز یکشنبه(1مهر) و با همراهی مسئولین کتابخانه های عمومی شهر رشت، معاون اداری و مالی و مسئولین این اداره کل با حضور در جمع دانش آموزان، معلمین و مسئولین دبیرستان دخترانه توحید رشت ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی جدید برای آنها آرزوی موفقیت و سربلندی کرد. 
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان در مراسم صبحگاهی نخستین روز از سال تحصلی جدید با بیان اینکه ماه مهر آغاز پاییز طبیعت است اما از نظر علم و دانش بهار دانش و اندیشه است گفت: به همین دلیل نخستین روز از مهر ماه هرسال روز بسیار مهمی برای همه ما درسراسر کشور محسوب می‌شود.
پریسا کرمی بهروزی یک ملت را در سایة خرد و علم دانست و با بیان اینکه علم چیزی جز انباشت تجربیات و خرد نیست خاطرنشان کرد: بی تردید بزرگترین سرمایه‌ای که خداوند به ما عطا کرده، سرمایه منابع انسانی و پرورش نوجوانان و جوانان کشور است که  مدارس می‌توانند این سرمایه های انشانی را برای خدمت به ایران عزیزمان تربیت کنند.

آشنایی با قانون و قانون مداری باید از مدرسه آغاز شود
کرمی اضافه کرد: اولین محیطی که کودک با آن آشنا می‌شود محیط خانواده است که او را در مسیر رشد و تعالی اجتماعی شدن و آغاز زندگی اجتماعی رهنمون می‌کند، اما محیط خانواده محیطی کاملاً عاطفی است و لذا کودک با واقعیت‌های جامعه‌اش کمتر آشنا می‌شود.
وی افزود: در مدارس دانش آموزان با جامعه واقعی آشنا می‌شوند و در محیط مدرسه دانش‌آموزان هم سن و سال‌های خود را در کنار مطالبات، نیازها و عواطف گوناگون مشاهده می‌کنند و برای اولین بار تنوع انسان‌ها و نیازها را مشاهده می‌کنند.
سرپرست کتابخانه های عمومی گیلان با اشاره به اینکه امکانات و منابع در هر جامعه‌ای محدود است و اینجاست که تعارض مطالبات و خواست با امکانات موجود آغاز می‌شودگفت: در چنین شرایطی است که ما نیاز به مقررات و قانون داریم و آشنایی با قانون و قانون مداری باید از مدرسه آغاز شود و در مدرسه است که همة دانش‌آموزان باید با حقوق و وظایف خود در جامعه آشنا شوند.
بستن راه های نفوذ فرهنگ های بیگانه بر عهده معلمین است
پریسا کرمی با اذعان به اینکه جامعه ای امروز می تواند حرفی برای گفتن داشته باشد که علم و دانایی را محور توانمندی و توسعه خود قرار دهد گفت: برای تحقق این امر ارتقای کیفی آموزش و تربیت نسلی پرسشگر و خلاق ضرورتی انکارناپذیر است.
وی اضاافه کرد: اندیشمندان جهان به این نتیجه رسیده اند که اگر جامعه ای می خواهد به سمت توسعه پایدار اقتصادی برود و شرایط ایده آلی داشته باشد باید از نظر فرهنگی و علمی به رشد و بالندگی برسد.
کرمی همچنین با اذعان به تبلیغات منفی ایادی استکبار جهانی بر علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: سوق دادن دانش پژوهان و دانشجویان به سوی فرهیختگی و بستن راه های نفوذ فرهنگ های بیگانه بر عهده معلمین است.
وی اضافه کرد: دشمنان نظام با استفاده از قدرت گسترده و پیچیده ارتباطات و شیوه های مدرن تبلیغات با ایجاد شکاف میان نسل ها، کاستی های جامعه ما را بزرگ جلوه می کنند و از طرف دیگر، عناصر فرهنگ خود مانند نوع پوشش، سبک معماری، نوع غذا، شیوه های معاشرت و حتی ایده آل ها و آرمان های زندگی و به طور کلی شیوه زندگی خود را در زیباترین قالب های تبلیغ و عرضه می کنند تا علاوه بر جلب نظر ملت ها، اندیشه آنها را دنباله رو خود سازند.
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان افزود: ذکاوت و زیرکی ملت  ما، به خصوص نسل جوان است که با  بهره گیری از مطالعه و پژوهش به جای پیوستن به جهانی سازی تحمیلی، با تکیه بر کرامت و عزت خود و با اعتماد به قدرت ابتکار و خلاقیت و پیشه کردن بردباری و صبر، فرهنگ خود را تعالی بخشند و در این رقابت جدی و سخت، موفقیت کسب کنند.

زنگ کتاب در مدارس گیلان ایجاد شود
پریسا کرمی در پایان سخنان خود از مسئولین آموزشی استان خواست تا با تشکیل زنگ کتابخوانی در مدارس، ساعتی را در طول هفته یا ماه به کتاب خواندن و توضیح آنچه دانش‌آموز در کتاب یافته است اختصاص دهند.
وی با بیان اینکه امروز احساس می شود جامعه ما از کتاب و کتاب‌خوانی فاصله دارد. گفت: خواندن و آشنایی با کتابهای مختلف باید از نخستین روزهای مدرسه آغاز شود.
وی همچنین از دانش آموزان و معلمین مدارس گیلان دعوت کرد تا با حضور در کتابخانه های عمومی در سراسر استان از لذت مطالعه و تورق کتاب در محیطی آرام و مناسب بهره مند شوند.
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان پس از مراسم صبحگاهی در نخستین کلاس دانش آموزان این دبیرستان حضور یافت. بازدید از کتابخانه دبیرستان دخترانه توحید از دیگر برنامه های سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در نخستین روز از آغاز سال تحصیلی جدید بود.
حضور کتابداران در مدارس
گفتنی است همزمان با بازگشایی مدارس، کتابداران کتابخانه های عمومی باران رشت، پیامبر اعظم(ص) آستارا و حاج آقا شفیعی چابکسر با برگزاری برنامه های ویژه در مدارس و کتابخانه ها این روز را به دانش آموزان تبریک گفتند.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 431