بيشتر
منوی راهبری
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود
ق
امام جمعه بندر انزلی در دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان: فراخوان ایده های خلاقانه در حوزه کتاب منتشر شود حجت‌الاسلام والمسلمین شمس‌الدین حسینی، امام جمعه بندر انزلی در دیدار با مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، انتشار فراخوان ایده های خلاقانه در حوزه کتاب و کتابخوانی را در ایجاد جذابیت در مطالعه و کتابخوانی مهم دانست.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان، پریسا کرمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان دیروز دوشنبه(8بهمن) و در حاشیه جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بندر انزلی با حضور در مصلی بزرگ این شهر با حجت‌الاسلام والمسلمین شمس‌الدین حسینی، امام جمعه بندر انزلی دیدار کرد.
امام جمعه بندر انزلی در این دیدار با اشاره به تاکیدات دین مبین اسلام بر لزوم توجه به مسئله کتابخوانی و مطالعه اظهار داشت: فعالیت در حوزه کتابخوانی امری با برکت است.
حجت‌الاسلام والمسلمین شمس‌الدین با بیان اینکه با وجود تمامی موانع و مشکلات، راهکارهای بسیاری برای فعالیت در حوزه کتابخوانی وجود دارد تصریح کرد: ظرفیت‌هایی وجود دارد که فعالیت‌های حوزه کتابخوانی به طور رایگان و یا با هزینه اندک انجام شود.
ایشان با تاکید بر لزوم جذب جوانان به سوی مسئله کتاب و کتابخوانی خاطرنشان کرد: ترغیب جوانان به امر مطالعه و علاقمند کردن آن‌ها به کتاب قطعاً نتایج بسیاری مفیدی دارد.
امام جمعه بندر انزلی با بیان اینکه کتب الکترونیکی نمی‌توانند جایگزین مناسبی برای کتب مکتوب باشند خاطرنشان کرد: باید از ظرفیت فضای مجازی برای تبلیغ و جذب جوانان جهت مطالعه کتب مکتوب استفاده کرد و در این مسیر با انتشار فراخوان ایده های خلاقانه در حوزه کتاب از نظرات عموم مردم بهره برد.
کرمی: امروز کتابخانه های عمومی از حالت سنتی بده، بستان کتاب خارج شده
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان نیز در این دیدار با قدردانی از اقدامات ارزشمند امام جمعه بندر انزلی در حوزه کتاب و کتابخوانی با استقبال از ایده های وی گفت: با توجه به عنایت ویژه رهبر انقلاب نسبت به کتابداران و اعطای لقب مشاور امین از سوی ایشان به کتابداران کشور، مجموعه کتابخانه های عمومی از همه ظرفیت های خود در راستای گسترش صحیح فرهنگ مطالعه استفاده کرده و آن را وظیفه خود می داند.
پریسا کرمی همچنین به اقدامات کتابخانه های عمومی در حوزه جذب کلیه اقشار جامعه به کتابخانه های عمومی نیز اشاره کرد و گفت: امروز کتابخانه های عمومی از حالت سنتی بده، بستان کتاب خارج شده و به مراکز فرهنگی بزرگی برای فعالیت های جنبی مختلف تبدیل شده اند.
 
تعداد بازديد اين صفحه: 554