بيشتر
منوی راهبری
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود
erg

erg

werg

erg

try

صثب

صثب

صثب

صثب

ثقل

ثقل
فرماندار شهرستان تالش در جلسه انجمن کتابخانه های این شهرستان: با تشکیل نهاد کتابخانه ها، رویه ترویج فرهنگ مطالعه هدفمندتر شده است سید عیسی مهدوی با بیان اینکه پس از تشکیل نهاد کتابخانه های عمومی رویه ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در کشور هدفمند شده است از دست اندرکاران این نهاد فرهنگی در سطوح مختلف قدردانی کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان تالش با حضور پریسا کرمی، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان؛ سید عیسی مهدوی، فرماندار شهرستان تالش؛ وحید فرحی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی این شهرستان؛ کتابداران، اعضای انجمن کتابخانه های عمومی تالش و مسئولین ستادی اداره کل کتابخانه های عمومی استان در فرمانداری تالش برگزار شد.
کودکان و نوجوانان هدف اصلی فعالیت های کتابخانه ها هستند
در این جلسه سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان با اشاره به جایگاه کتاب و کتابخوانی در جامعه امروز، کودکان و نوجوانان را هدف اصلی فعالیت های نهاد کتابخانه های عمومی برای پرورش نسلی کتابخوان برشمرد.
پریسا کرمی با بیان اینکه در صورت پرورش نسلی کتابخوان، دیگر نگران آینده کشور نخواهیم بود خاطرنشان کرد: همه فعالیت های کتابداران در کتابخانه های عمومی سراسر گیلان مبتنی بر رسیدن به این هدف مهم است.
کرمی همچنین شهرستان تالش را منطقه ای تاریخی با فرهنگ غنی دانست که مطالعه و کتابخوانی ریشه ای عمیق در فرهنگ مردمان آن دارد.
در این نشست فرماندار شهرستان تالش نیز با بیان اینکه پس از تشکیل نهاد کتابخانه های عمومی کشور رویه ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در کشور هدفمند شده است از دست اندرکاران این نهاد فرهنگی در سطوح مختلف قدردانی کرد.
سید عیسی مهدوی پرداختن به دو مقوله مهم فرهنگسازی و توسعه زیرساختی در حوزه کتابخوانی را از مهمترین موارد توسعه کتابخوانی برشمرد و با بیان اینکه برای داشتن مردمانی کتابخوان نیازمند تامین بسترهای این هدف هستیم، گفت: برای تحقق این امر باید دسترسی آسان مردم به کتاب سرلوحه کارهای ما باشد.
وی ایجاد کتابخانه های سیار روستایی، ایجاد کتابخانه در مراکز جمعیتی شهرها و بخش ها و نیز استفاده از مدارس بلا استفاده را از راهکارهای پیشنهادی خود در این جلسه عنوان کرد.
کتابخانه عمومی چوبر به بهره برداری می رسد
در این جلسه همچنین رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان تالش ضمن ارائه گزارش از عملکرد مجموعه کتابخانه های عمومی این شهرستان بر لزوم توجه بیشتر شهرداران به حوزه کتابخانه ها تاکید کرد.
وحید فرحی به اتمام عملیات احداث کتابخانه عمومی چوبر در ماه جاری نیز اشاره و از بهره برداری از این کتابخانه در آینده نزدیک خبرداد.
دیدار کرمی با امام جمعه تالش
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان همچنین پس از این جلسه با حضور در حوزه علمیه حضرت امام جعفرصادق(ع) تالش با حجت الاسلام محمدامین نقدی امام جمعه تالش دیدار کرد.
امام جمعه تالش در این دیدار دین اسلام را سردمدار ترویج کتابخوانی عنوان و بر اهمیت امر کتابخوانی در جامعه اسلامی تاکید کرد. وی به اقدامات ارزشمند کتابخانه های عمومی در شهرستان تالش را نیز یادآور شد و این اقدامات را در جهت ایجاد جاذبه مطالعه در بین آحاد مختلف مردم عنوان کرد.
دیدار کرمی با کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان تالش در کتابخانه عمومی 17شهریور و نیز بازدید از پروژه درحال احداث کتابخانه عمومی چوبر پایانبخش سفر یکروزه وی به شهرستان تالش بود.


 
تعداد بازديد اين صفحه: 441