بيشتر
منوی راهبری
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود
th

tfh

th

gj

hjk

5r5y

ru

rg
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان در لاهیجان: کتابخانه های عمومی امروزی، مرکز تبادل اندیشه ها هستند کرمی در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان لاهیجان با بیان اینکه امروز کتابخانه های عمومی از حالت سنتی و صرفا بده و بستان کتاب فاصله گرفته اند خاطرنشان کرد: کتابخانه های عمومی امروزی مرکز تبادل اندیشه ها هستند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان لاهیجان امروز شنبه (14مهر) با حضور پریسا کرمی، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان؛ امیر جانبازی، سرپرست فرمانداری شهرستان لاهیجان؛ فاطمه فیلی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی این شهرستان، اصحاب فرهنگی، کتابداران و اعضای انجمن کتابخانه های عمومی لاهیجان در فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

تربیت نسل کتابخوان باید از نظام آموزشی و از کلاسهای درس آغاز شود
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در این جلسه ضمن قدردانی از حمایت های فرماندار شهرستان لاهیجان از اهداف مجموعه کتابخانه های عمومی، وجود مسئولین دغدغه مند در زمینه های فرهنگی را موجب دلگرمی دست اندرکاران این حوزه عنوان کرد.
پریسا کرمی با بیان اینکه جامعه ای که دغدغه کتابخوانی دارد سعادتمند است خاطرنشان کرد: تربیت نسل کتابخوان باید از نظام آموزشی و از کلاسهای درس آغاز و در سنین بالاتر ادامه یابد. کرمی ایجاد جذابیت در مطالعه کتاب را از دیگر مقوله های مهم در جذب کودکان و نوجوانان به سمت و سوی کتابخوانی عنوان کرد و با اشاره به اقدامات انجام شده در مجموعه کتابخانه های عمومی استان گیلان در این خصوص گفت: تربیت نسل کتابخوان و دارای انگیزه مطالعه، هنر بسیار ارزشمندی است که مسئولین و دست اندرکاران باید به آن دست یابند.
وی به مشارکت بیش از 31هزار گیلانی در هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی نیز اشاره کرد و گفت: گیلانیان با مشارکت گسترده در این جشنواره ملی که پس از جشنواره فجر بزرگترین رویداد فرهنگی کشور است نشان دادند که به مطالعه و کتابخوانی عشق می ورزند.
مردم کتابخوان لاهیجان مسیر انتخاب شهرشان به عنوان پایتخت کتاب ایران را هموارتر کردند
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان به پیشینه غنی لاهیجان در زمینه فرهنگی نیز اشاره کرد و گفت: امروز ظرفیت بالای لاهیجان و وجود مردم بافرهنگ و کتابخوان این شهرستان مسیر انتخاب شهرشان به عنوان پایتخت کتاب ایران را هموارتر کردند و امیدوارم لاهیجان پس از دو دوره نامزدی این عنوان به این افتخار نائل شود.
پریسا کرمی همچنین درپیش بودن هفته ملی کودک و گرامیداشت هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار را بهانه ای برای دعوت از کودکان و نوجوانان به کتابخوانی و استفاده از امکانات کتابخانه ها عنوان کرد و از آمادگی کلیه کتابخانه های استان گیلان برای میزبانی از علاقمندان کتاب خبرداد.
کرمی به دستاوردهای مجموعه کتابخانه ها در سال های اخیر نیز اشاره کرد و با بیان اینکه امروز کتابخانه های از حالت سنتی و صرفا بده بستان کتاب فاصله گرفته اند خاطرنشان کرد: کتابخانه های عمومی امروزی مرکز تبادل اندیشه ها هستند.
وی کتابداران را طبق فرموده رهبر معظم انقلاب مشاورینی امین توصیف کرد که در 104باب کتابخانه عمومی در شهرها، بخش ها و روستاهای سراسر استان در خدمت مردم و رفع نیازهای اطلاعاتی و مشغول فعالیت های فرهنگی هستند.
آغاز طرح سفارش کتاب توسط کتابداران گیلان
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استاندر پایان از آغاز طرح انتخاب کتاب توسط کتابداران در کتابخانه های گیلان خبرداد و گفت: در این طرح کتابداران کتابخانه های عمومی به عنوان مطلع ترین فرد از نیازهای مطالعاتی مراجعین، منابع مورد نیاز کتابخانه را سفارش و تامین می کنند.

تمجید فرماندار لاهیجان از عملکرد اداره کتابخانه های عمومی این شهرستان
سرپرست فرمانداری شهرستان لاهیجان نیز در این نشست گفت: موضوع کتاب و کتابخوانی باید در میادین و مناظر شهرستان به تصویر کشیده شده و قابل رویت شهروندان و گردشگران باشد.
امیر جانبازی افزود: نویسندگان بزرگی همچون حضرت آیت‌الله قربانی در شهرستان لاهیجان بوده و هستند که در تلاشند فرهنگ اهداء کتاب را در جامعه نهادینه کنند. سرپرست فرمانداری لاهیجان عنوان کرد: کتابخانه عمومی لاهیجان بعنوان یکی از ادارات فرهنگی پویا شهرستان در حوزه فرهنگ و هنر ارتباط خوب و موثری با اهالی فرهنگی شهرستان دارد.
جانبازی در پایان عنوان کرد: با نگاه ویژه اداره کل کتابخانه های استان و دیگر دستگاه‌های مربوطه، فضای شهرستان لاهیجان برای پایتخت کتاب و کتابخوانی محیاست.

فیلی: لاهیجان رتبه سوم عضویت کتابخانه های عمومی گیلان را داراست
در ابتدای این نشست نیز رئیس اداره کتابخانه های عمومی هرستان لاهیجان در گزارشی ضمن اشاره به اقدامات انجام شده در مجموعه کتابخانه های ایشن شهرستان از جلسه گدشته انجمن تا به امروز خاطرنشان کرد: 6باب کتابخانه عمومی شهرستان لاهیجان با داشتن 4هزار نفر عضو فعال رتبه سوم استان گیلان در این زمینه را داراست.
فاطمه فیلی همچنین پروژه توسعه کتابخانه عمومی شهید باهنر لاهیجان را از مهمترین اقدامات این مجموعه در سال جاری دانست و گفت: روند خوبی در پیشرفت این پروژه داریم و امیدواریم با حمایت فرماندار لاهیجان و ورود خیرین این کتابخانه بزودی تکمیل و در اختیار مردم قرار گیرد.
حمایت شهرداری لاهیجان از ایده ها و طرح های خلاقانه در زمینه ترویج کتابخوانی، لزوم حمایت از مولفین و نویسندگان شهرستانی، تسهیل فرایند اهدای کتاب توسز مردم به کتابخانه ها و تشکیل گروه های کتابخوانی در ادارات، همکاری بیشتر آموزش و پرورش در زمینه فعالیت های کتابخوانی دانش اموزان مدارس لاهیجان و تجلیل از کتابخوانان نمونه شهرستانی از مهمتریم موضوعات مطرح شده توسط اعضای انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان لاهیجان بود.
گفتنی است پس از این جلسه سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان با حضور در کتابخانه های عمومی شهید باهنر، زنده یاد فیض و شهید ابوالحسن کریمی با کتابداران دیدار و از نزدیک در جریان فعالیت های ایشان قرار گرفت.

.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 447