بيشتر
منوی راهبری
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود
1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1
1398/2/8 يكشنبه همزمان با 7 اردیبهشت و با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان؛ کارگاه آموزشی ایمنی حمل و نقل برگزار شد همزمان با 7اردیبهشت و روز ملی ایمنی حمل و نقل، دوره آموزشی ایمنی حمل و نقل با سخنرانی سخنگوی پلیس راهور ناجای استان گیلان در سالن اجتماعات اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان، در این دوره آموزشی که با حضور پریسا کرمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان، معاونین، روسا، مسئولین و کارشناسان این اداره کل برگزار شد در خصوص وظایف پلیس راهور، مسائل و مشکلات در حوزه ایمنی حمل و نقل جاده ای و نکات مورد انتظار از رانندگان و عابرین پیاده در جاده ها بحث و تبادل نظر شد.
کرمی: یکی از ابزارهای مهم دستیابی به آگاهی، مطالعه کتاب است
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در ابتدای این کارگاه آموزشی، رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی و عمل به نکات تبیین شده از سوی پلیس راهور را امری الزامی و مهم عنوان و بر ضرورت افزایش آگاهی های فردی و اجتماعی در این حوزه تاکید کرد.
پریسا کرمی یکی از ابزارهای دستیابی به آگاهی را مطالعه کتاب و تبادل تجربیات فردی و گروهی در این بستر دانست و خاطرنشان کرد: مجموعه کتابخانه های عمومی در سراسر استان با برگزاری دوره های آموزشی ویژه مادران و فرزندان سعی در افزایش مهارت های ایشان داشته و اقدامات بسیاری در این حوزه به انجام رسانده اند.
دوره های آموزشی ایمنی حمل و نقل در کتابخانه های عمومی برگزار می شود
کرمی همچنین از برگزاری دوره آموزشی ایمنی حمل و نقل جاده ای ویژه اعضا در کتابخانه های عمومی استان گیلان خبرداد و گفت: پیرو امضای تفاهم نامه همکاری های مشترک با پلیس راهور ناجا این دوره های آموزشی به تناوب در محل کتابخانه های عمومی برگزار خواهد شد.
سرگرد فقیری: افراد کتابخوان خود را ملزم به رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی می دانند
در ادامه این کارگاه آموزشی سرگرد کریم فقیری، سخنگوی پلیس راهور ناجای استان گیلان در خصوص ایمنی حمل و نقل جاده ای مطالب مهمی بیان داشت.
سرگرد فقیری با قدردانی از توجه مجموعه کتابخانه های عمومی استان گیلان به مقوله فرهنگ سازی مباحث ترافیک و نکات راهنمایی و رانندگی، مقوله گسترش فرهنگ مطالعه در جامعه را پایه و اساس همه اقدامات مثبت عنوان کرد و گفت: افرادی که مطالعه بسیاری در همه زمینه ها دارند، خود را ملزم به رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی می دانند.
دست اندرکاران مجموعه کتابخانه های عمومی بهترین سفیران فرهنگ ترافیک هستند
سخنگوی پلیس راهور ناجا دست اندرکاران مجموعه کتابخانه های عمومی را بهترین سفیران فرهنگ ترافیک دانست که می توانند در زمینه آگاهی بخشی به مردم، فعالیت های سازنده ای به انجام برسانند. وی همچنین در این نشست با معرفی کتاب "آیین نامه راهنمایی و رانندگی" خاطرنشان کرد: مطالبی که در این کتاب عنوان و در اختیار افراد قرار گرفته، مجموعه قوانین بین المللی در زمینه فرهنگ ترافیک و حمل و نقل جاده ای است که در صورت رعات نکات آن می توان از بخش بزرگی از مشکلات در این حوزه جلوگیری کرد.
از17هزار کشته سوانح جاده ای کشور درسال گذشته10هزار نفر مقصر حادثه بودند
مسئول آموزش پلیس راهور ناجا درادامه اشتباهات فردی را عامل 85درصد از حوادث جاده ای عنوان کرد و گفت: طبق آمار منتشر شده از سوی مراجع ذیصلاح تنها درسال97 بر اثر عدم رعایت توصیه های ایمنی در زمینه راهنمایی و رانندگی17هزار نفر در تصادفات جاده ای جان خود را از دست دادند که از این تعداد10هزار نفر مقصر حادثه بوده اند.
وی مناسب نبودن زیرساخت های جاده ای و عدم رعایت استانداردهای کیفی خودروسازی در کشور را از دیگر دلایل بروز حوادث جاده ای عنوان کرد.
گفتنی است پرسش و پاسخ در زمینه مسائل مربوط به قوانین راهنمایی و رانندگی، حمل و نقل جاده ای و تصادفات و اقدامات فردی در حوادث احتمالی پایانبخش این کارگاه آموزشی بود. 
بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 223