بيشتر
منوی راهبری
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود
asx

xc

sdc

ad

adc

sd
با شعار دیابت را بشناسیم: جشنواره غذاهای محلی ، در کتابخانه عمومی کلشتر برگزار شد همزمان با هفته سلامت و با همکاری ادارات کتابخانه های عمومی و مرکز بهداشت شهرستان رودبار، جشنواره غذاهای سنتی و سالم با شعار دیابت را بشناسیم در کتابخانه عمومی روستای کلشتر برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی گیلان دراین جشنواره بیش از ۳۰ نوع غذای سنتی و محلی از جمله آش محلی، دلمه، انواع خورشت های گیاهی، لبنیات و فرآورده های آن به نمایش گذاشته شده است.
به گفته سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رودبار، این جشنواره با شرکت تعداد زیادی از اهالی روستای کلشتر رودبار با شعار دیابت رو بشناسیم باهمکاری مرکز بهداشت شهرستان رودبارواداره کتابخانه های عمومی این شهرستان برگزار شد.
محمدفکورهدف از برگزاری این جشنواره را ترویج و احیای غذاهای سالم و محلی وجایگزینی غذاهای سنتی و محلی با غذاهای پرچرب و مضر امروزی عنوان کرد.
وی اضافه کرد: در سال های اخیر با تغییر سبک زندگی نوع غذای مردم نیز دستخوش تغییرات اساسی شده که برگزاری چنین جشنواره هایی با هدف یادآوری شیوه های استفاده از آنها از دیگر اهداف این جشنواره بشمار می رفت.
سید مرتضی حسینی رئیس مرکز بهداشت شهرستان رودبار نیز در این جشنواره بهداشت و تغذیه غذا را به عنوان یکی از اساسی ترین نیازهای انسان برای بقا دانست و اظهار داشت: رابطه مستقیم غذا با تندرستی و سلامت جسمی و حتی روانی مورد تأکید و تایید دانشمندان علوم تغذیه است.
حسینی اضافه کرد: چون غذاهای جدید که بعضاً با تبلیغات گسترده به سفره های خانواده های ایرانی راه یافته اند، اغلب به علت نداشتن کیفیت لازم نمی تواند به عنوان یک غذای سالم تلقی شود بنابراین غذاهای محلی با توجه به ارزش غذایی بالا جایگزین مناسبی برای غذاهای امروزی است.
گفتنی است این جشنواره به همت مسئول کتابخانه عمومی کلشتر و با حضور مسئولان بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان، دهیار و اعضای شورای اسلامی و اهالی این روستای برگزار و با استقبال بسیار خوبی از سوی اعضای کتابخانه مواجه شد.
 
 
 
تعداد بازديد اين صفحه: 2590