بيشتر
منوی راهبری
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود
1
1398/1/21 چهارشنبه باهدف بررسی وضعیت پیشرفت بزرگترین پروژه کتابخانه عمومی شمال کشور؛ مدیرکل امور کتابخانه های نهاد کتابخانه های عمومی کشور از کتابخانه مرکزی رشت بازدید کرد اصغر گودرزی، مدیرکل امور کتابخانه های نهاد کتابخانه های عمومی کشور در راس کارگروهی متشکل از کارشناسان توسعه کتابخانه ها و امور عمرانی نهاد و با همراهی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با حضور در محل پروژه کتابخانه مرکزی شهر رشت ضمن بازدید از این پروژه در جریان پیشرفت آن قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان، در این بازدید که عصر دیروز سه شنبه(20فروردین) و با همراهی پریسا کرمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان؛ زهرا بدن آرا و مجتبی رمضانی، معاونین توسعه کتابخانه ها و همکاری ها و اداری و مالی استان؛ مسئولین و کارشناسان امور عمرانی، حراست، امور کتابخانه ها، فناوری اطلاعات، روابط عمومی، مشاور پروژه، نماینده پیمانکار و نیز کارشناسان اداره کل مسکن و شهرسازی استان صورت پذیرفت، در خصوص وضعیت بزرگترین پروژه درحال احداث کتابخانه عمومی در شمال کشور بحث و تبادل نظر شد.
گودرزی: باید از  فضای کتابخانه های مرکزی استفاده حداکثری کرد
اصغر گودری، مدیرکل امور کتابخانه های عمومی نهاد در جریان بازدید از بخش های مختلف کتابخانه مرکزی رشت، معماری این بنای فرهنگی را منحصر بفرد و با درنظر گرفتن ویژگی های فرهنگی آن برشمرد.
گودرزی همچنین در این بازدید بر لزوم اصلاح برخی از بخش های این پروژه باتوجه به گذشت17سال از شروع مطالعات آن لازم دانست. وی ایجاد فضای باز مخزن برای بهره مندی مراجعین از همه فضای کتابخانه ای از ویژگی های کتابخانه های عمومی امروزی عنوان کرد و با تاکید بر استفاده بهینه از همه فضای موجود در کتابخانه ها، اهمیت تدوین یک برنامه مناسب برای ادامه عملیات پیرفت پروژه کتابخانه مرکزی رشت را یادآور شد.
کرمی: کتابخانه مرکزی رشت می تواند هدیه ارزشمندی از سوی نهاد به مردم گیلان باشد
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان نیز در این بازدید با معرفی بخش های مختلف کتابخانه مرکزی رشت خاطرنشان کرد: این پروژه فرهنگی بعنوان بزرگترین کتابخانه عمومی در شمال کشور می باشد که در صورت تکمیل می تواند هدیه ارزشمندی از سوی نهاد کتابخانه ها به مردم کتابخوان گیلان باشد.
پریسا کرمی پیش بینی کلیه امکانات کتابخانه ای و رفاهی در این پروژه را از ویژگی های آن برشمرد و بر ضرورت هم افزایی همه دستگاه های متولی امر برای پایان بخشیدن به عملیات احداث و تجهیز پروژه تاکید کرد.
گفتنی است مطالعات اولیه احداث کتابخانه مرکزی شهر رشت به مساحت7هزارو650 متر مربع در8طبقه، از سال1380 در یکی از بهترین نقاط شهر رشت آغاز شده و اکنون پس از گذشت15سال از آغاز عملیات احداث پروژه، 50درصد پیشرفت فیزیکی دارد. این کتابخانه عمومی دارای بخش های مختلفی چون بخش گویا و بریل، بخش ویژه ناشنوایان، بخش ویژه کودک، بخش محققین و پژوهشگران، بخش ویژه کلاسهای آموزشی تحت وب، بخش اتاق علم نوجوانان، بخش نشریات، بخش نسخ خطی، کافه کتاب، گالری، بخش مرمت و صحافی کتاب، سالن اجتماعات، سالن جسات، مخزن کتاب، بخش امانت، بخش ویژه وی آی پی جهت مطالعه پژوهشگران، بخش امانت کتاب، سالن های مطالعه مجزا ویژه اقایان و بانوان، نمازخانه، بوفه و فضای اداری است.


 
بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 334