بيشتر
منوی راهبری
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود
ضصق

23ق
امام جمعه املش در دیدار با سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان: حرکت برمبنای کتابخوانی رهایی بخش جامعه از عقب ماندگی و فقر فرهنگی است سرپرست اداره کتابخانه های عمومی استان گیلان با همراهی روسای جدید و پیشین اداره کتابخانه های عمومی املش و مسئولین ستادی اداره کل با حضور در دفتر امام جمعه املش با حجت‌الاسلام محمد صفری دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان، امام جمعه املش در این دیدار مطالعه و کسب علم دانش را فضیلتی بزرگ عنوان کرد و با بیان اینکه در دین مبین اسلام همواره به فراگیری علم و دانش توصیه شده ایم گفت: این ویژگی در سیره ائمه معصومین و علمای برجسته اسلام نیز قابل مشاهده است.
حجت الاسلام محمدصفری با اذعان به عدم توجه برخی از مسئولین به امر کتابخوانی خاطرنشان کرد: با وجود تاکیدات بسیار فراوان مقام معظم رهبری نسبت به امر کتابخوانی و با توجه به اینکه ایشان یکی از کتابخوان ترین افراد کشور هستند، برخی مسئولین اهمیت چندانی به مقوله کتابخوانی قائل نیستند.
وی ورود فرهنگ های وارداتی و نیز عدم توجه کافی در برخی از دوره های تاریخی اسلام به فراگیری علم را دلیل اصلی رکود علمی در کشورهای اسلامی عنوان کرد و گفت: اگر امروز شاهد پیشرفت دنیای غرب در زمینه های علمی هستیم مبنایی جز کتابخوانی ندارد.
وی درپایان حرکت برمبنای کتابخوانی و توجه به این حوزه را رهایی بخش جامعه از عقب ماندگی و فقر فرهنگی عنوان کرد.
کرمی: دوستداران کتاب و کتابخوانی در شهرستان املش از کمبود فضای مطالعه رنج می برند
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان نیز در این دیدار با بیان اینکه شهرستان املش با وجود شخصیت های برجسته فرهنگی و دینی و خواستگاه آل بویه به عنوان پیروان مذهب تشیع در این منطقه از کمبود سرانه فضای مطالعه و نداشتن مکان مستقلی برای حضور علاقمندان پرشمار کتاب و کتابخوانی رنج می برد از امام جمعه املش خواست از این خواسته مردم حمایت کند.
وی اختصاص مکان مناسب برای احداث کتابخانه مستقل بدست خیرین این منطقه را موجب رشد شاخص های مطالعه در شهرستان املش عنوان کرد.
 
تعداد بازديد اين صفحه: 445