بيشتر
منوی راهبری
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود
زلذ
نشست کتاب خوان ویژه هنرمندان در پیاده راه فرهنگی رشت برگزار شد محمدپور: کتابخوانی باید به گفتمان تبدیل شود مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در نشست کتاب خوان ویژه هنرمندان با بیان اینکه کتابخوانی باید به گفتمان تبدیل شودگفت: همگی باید به نوبه خود سفیر کتاب و کتابخوانی شویم و آنرا تبلیغ کنیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان، همزمان با میلاد با سعادت مولود کعبه علی(ع) امیر محمدپور، مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان عصر روز گذشته (۱ اردیبهشت) در نشست کتاب خوان ویژه هنرمندان کشوری و استان که در پیاده راه فرهنگی رشت برگزار شد با تبریک ایام ولادت حضرت علی(علیه السلام) و روز پدر، اظهار کرد: عنصر کتاب برای تکامل جامعه انسانی اهمیت ویژه ای دارد و همین بس که تمامی ادیان آسمانی و رجال بزرگ تاریخ بشری از طریق کتاب جاودانه مانده اند و روابط فرهنگی جامعه بشری نیز از پوشش کتاب و مبادلات فرهنگی تقویت شده است.

وی با اشاره به اینکه ما ملتی هستیم که با کتاب خیلی سابقه داریم، به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت کتاب اشاره کرد که ایشان می فرمایند(یکی از کارهای بزرگ و مهم در سطح جامعه این است که تبلیغات کتابخوانی همه گیر شود )، افزود حضرت آقا می فرماید"در مساله کتاب و کتابخوانی ارایه کتاب خوب و کتاب مفید حرکتی است که همه مسئولان آنرا باید آغاز کنند."

محمدپور در ادامه تصریح کرد مجموعه عظیم نهاد کتابخانه های عمومی بنا به رسالت خود و در راستای ترویج فرهنگ مطالعه مفید و تحقق منویات مقام معظم رهبری و رهنمودهای ایشان در خصوص لزوم معرفی کتاب های مفید و ارزشمند با هدف ارتقای هرچه بیشتر سطح آگاهی عمومی در سالی که"سال ملی خواندن" معرفی شده است وظیفه خود می دانیم تا کتابخوانی را به یک گفتمان تبدیل کنیم.

وی ادامه داد با برگزاری طرح ملی نشست کتاب خوان، پویش کتاب خوانی در فضای مجازی، معرفی 50 کتاب برتر سال و  ارایه خدمات در بیش از یکصد کتابخانه عمومی در استان و ارایه آثار فاخر ملی و در دسترس قرار دادن منابع مفید با توجه به نیازهای مطالعاتی، اقشار مختلف جامعه گرما بخش رونق بازار این گفتمان فرهنگی شویم.

محمدپور، نگین سبز ایران را  مهد عالمانی چون آیت الله بهجت، آیت الله احسان بخش، آیت الله قربانی، آیت الله لاکانی، دکتر معین، پروفسور سمیعی، پروفسور رضا و ادیبانی چون شمس لنگرودی، شیون فومنی و طنازانی همچون کیومرث صابری و... دانست و اضافه کرد: شهر رشت شهر اولین های زیادی است که اولین کتابخانه ملی، اولین داروخانه شبانه روزی، اولین بانک و بلدیه و ...در این شهر بوده از این رو از آن انتظار فراوانی می رود.

وی همچنین گفت: مکانی که امشب این برنامه در آن در حال اجرا است متبرک است  به عطر خاطره و یاد 8000شهید استان گیلان، که با خون خویش پیام جاودان عزت و سرافرازی ایران عزیزمان را حک کردند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان اذعان کرد: امشب با برگزاری نشست کتاب خوان هنرمندان برگ زرین دیگری به افتخارات علمی و فرهنگی این سرزمین افزوده می شود.

وی با تبریک روز اول اردیبهشت که در تقویم ملی روز شیخ اجل سعدی شیرازی است، افزود: آراستن هنر با نگارش و خواندن موجب افزایش ماندگاری و تاثیر پیامها در اندیشه و جان مخاطب می شود که این هنر هنرمند است.

محمدپور در ادامه از مخاطبین خواست همگی باید به نوبه خود سفیر کتاب و کتابخوانی شویم و آنرا تبلیغ کنیم.

وی تاکید کرد: اگر ایران و گیلانی آباد بخواهیم باید جامعه ای کتابخوان داشته باشیم. گزارش ویدئویی نشست کتاب خوان ویژه هنرمندان را می توانید ازاینجا دنبال کنید. 

 
تعداد بازديد اين صفحه: 1699