پنجشنبه 28 شهريور 1398  
رویداد ها
ثبت ایده های نو
سامانه سامان
آلبوم خبری
اخبار مهم
هفته کتاب
اخبار کتابخانه‌ها
اخبار ویژه
مدیر کل کتابخانه های عمومی گیلان در شهرستان رودبار:
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان با تأکید بر لزوم جلب مشارکت خیران در حوزه کتاب و کتابخوانی، گفت: هفت کتابخانه خیرساز در گیلان ساخته شده که همگی در شرق استان فعال هستند.
با معرفی ۸ اثر؛
پوستر «این چند کتاب» ویژه ماه محرم با معرفی ۸ کتاب با موضوع محرم و قیام امام حسین(ع) منتشر شد.
در آستانه هفته دفاع مقدس؛
با هدف اجرای برنامه‌های مختلف در حوزه دفاع مقدس با همکاری اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان و دانشگاه علوم و فنون امام خامنه ای(مدظله العالی) نیروی دریایی سپاه، همایش تورقی بر کتاب دفاع مقدس ۳۰ شهریور ماه امسال در زیباکنار گیلان برگزار می‌شود.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان:
پریسا کرمی در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان آستانه اشرفیه از راه اندازی نخستین بخش نگهداری از نسخ خطی موجود در کتابخانه‌های عمومی گیلان در شهر آستانه اشرفیه خبرداد.
علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در پیامی درگذشت مادر جناب آقای سید سعید ترابی، کتابدار کتابخانه عمومی شهدای ماسال را تسلیت گفت و برای آن مرحومه طلب آمرزش و مغفرت کرد.
همزمان با آخرین ماه فصل تابستان؛
به همت كتابداران و با حضور جمعی از اعضای فعال، برنامه هاي متنوع فرهنگي با محوریت معرفی کتاب در کتابخانه عمومی 17شهریور تالش برگزار شد.
گزارش تصویری؛
با برگزاری برنامه قصه گویی از کتاب «اشک ستاره ها»، باهم خوانی کتاب «محرم»، مسابقه نقاشی با موضوع حادثه کربلا و گشایش نمایشگاه کتاب محرم، کتابخانه عمومی شهدای ماسال در دهه اول ماه محرم میزبان جمعی از کودکان و نوجوانان عضو این کتابخانه شد.
در پی مصیبت وارده به کتابدار کتابخانه عمومی شهدای ماسال؛
پریسا کرمی در پیامی، درگذشت مادر گرانقدر سید سعید ترابی، کتابدار کتابخانه عمومی شهدای ماسال را به وی و خانواده داغدارش تسلیت گفت.
جلد چهارم از کتاب «هدهد سفید» منتشر شد؛
چهارمین جلد از کتاب «هدهد سفید» ویژه نوجوانان که بر اساس نیاز به ترویج و تبلیغ کتاب و کتابخوانی با زبان و ادبیات مناسب این گروه سنّی تهیه شده، پس از رونمایی در اختتامیه نخستین جشنواره «نشان هدهد سفید» منتشر و در کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور توزیع شد.
علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در پیامی درگذشت پدر سرکار خانم اشرف نمازی، کتابدار کتابخانه عمومی شهید دستغیب فومن را تسلیت گفت و برای آن مرحوم طلب آمرزش و مغفرت کرد.
در پی مصیبت وارده به کتابدار کتابخانه عمومی شهید دستغیب فومن؛
پریسا کرمی در پیامی درگذشت ناگهانی پدر سرکارخانم اشرف نمازی، کتابدار کتابخانه عمومی شهید دستغیب شهرستان فومن را به وی و خانواده داغدارش تسلیت گفت.
با معرفی 7عنوان کتاب توسط کودکان؛
به کوشش کتابداران کتابخانه عمومی اهل البیت(ع) آستانه اشرفیه نشست کتاب کتابخوان ویژه کودک در بخش کودک این کتابخانه برگزار شد.
با هدف بررسی حضور خیرین بخش اقتصادی در حوزه ترویج فرهنگ مطالعه؛
پریسا کرمی در دیدار معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گیلان، نقش آفرینی خیرین در حوزه ساخت، تجهیز و بهسازی کتابخانه های عمومی در استان گیلان را یک ضرورت عنوان کرد.
به میزبانی کتابخانه عمومی شهید مطهری پیرکوه؛
با حضور جمعی از دوستداران هنر خوشنویسی و ادبیات و متنون کهن فارسی و به همت مسئول کتابخانه عمومی شهید مطهری پیرکوه، کارگاه آموزشی خوشنویسی و نشست شاهنامه خوانی برگزار شد.
همزمان با فرارسیدن ماه محرم؛
به مناسبت آغاز ماه محرم و عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) برنامه های متنوع فرهنگی در کتابخانه عمومی شهید کریمی لاهیجان برگزار شد.
با حضور جمعی مادران عضو کتابخانه عمومی خاتم الانبیاء(ص) رشت؛
به همت کتابداران کتابخانه عمومی خاتم الانبیاء(ص) رشت و با حضور مدیرعامل موسسه خیریه حامی شایسته گیلان ما دومین کارگاه آموزشی «رفتار با كودكان خياباني، كودكان كار و كودكان بي‌سرپرست و بدسرپرست» در بخش فعالیت های جنبی کتابخانه برگزار شد.
پس از امضای موافقت نامه همکاری صورت پذیرفت؛
معاون امور کتابخانه ها و همکاری های اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان با حضور در دانشکده علوم و فنون دریایی امام خامنه ای سپاه، ضمن دیدار با معاون پژوهشی این مجتمع از بخش های مختلف کتابخانه مرکزی دانشکده بازدید کرد.
در دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان با شهردار رشت مطرح شد؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در دیدار با شهردار رشت گفت: شهرداری ها با هزینه کرد در حوزه کتاب، به رشد فرهنگی جامعه کمک می کنند.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان؛
پریسا کرمی با اشاره به پایان اجرای طرح «مهربانی در مهر»، گفت: مردم ایران اسلامی در این روزها با همگرایی مثال زدنی توانستند بخش اعظمی از مشکلات را مرتفع ساخته و از خرابی های برجای مانده از سیل، خانه های امید، عشق و محبت برای عزیزان هم وطنمان بسازند.
در پی مصیبت وارده؛
علیرضا مختارپور، دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در پیامی درگذشت پدر سرکار خانم معصومه تقدس نژاد، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان فومن را تسلیت گفت و برای آن مرحوم طلب آمرزش و مغفرت کرد.
در مراسمی با حضور فرماندار و مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان آستانه اشرفیه؛
همزمان با هفته دولت و در مراسمی با حضور رحیم حیدری، فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه، معاونین فرماندار، روسای دستگاه های اجرایی آستانه اشرفیه و اصحاب رسانه، رقیه زرگری، رئیس اداره کتابخانه های عمومی این شهرستان به عنوان مدیر نمونه شهرستانی معرفی و از وی تجلیل شد.
با حضور ناصر آقایی و به همت کتابخانه های عمومی شهرستان رودسر؛
به همت مجموعه کتابخانه های عمومی شهرستان رودسر و با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان و با حضور ناصر آقایی، نویسنده کتاب، نشست رونمایی، نقد و بررسی کتاب «خواندنی های جنگ» در کتابخانه عمومی ابوجعفر هوسمی رودسر برگزار شد.
همزمان با روز خانواده و تکریم بازنشستگان؛
همزمان با روز خانواده و تکریم بازنشستگان، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان با همراهی جمعی از کتابداران کتابخانه های عمومی با حضور در منزل هاجر شبستری، کتابدار بازنشسته استان با وی دیدار کردند.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در جلسه شورای اداری:
پریسا کرمی در جلسه شورای اداری اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان ضمن تاکید بر ضرورت تشکیل منظم جلسات انجمن کتابخانه ها در همه شهرها و بخش ها، حل بسیاری از مشکلات و نیازهای کتابخانه های عمومی را در این بستر میسر دانست.
در پی مصیبت وارده به رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان فومن؛
پریسا کرمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در پیامی، درگذشت نابهنگام پدر گرامی، سرکار خانم معصومه تقدس نژاد، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان فومن را به وی و خانواده داغدارش تسلیت گفت.
با انتخاب ۱۰۰۰ داور کودک و نوجوان عضو کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور؛
۵ اثر برگزیده نخستین جایزه هدهد سفید که توسط ۱۰۰۰ داور کودک و نوجوان انتخاب شدند، با حضور کودکان و نوجوانان معرفی شده و مورد تقدیر قرار گرفتند.
همزمان گرامیداشت دهه امامت و ولایت؛
کتابخانه های عمومی شهرستان رودبار همزمان با دهه مبارک امامت و ولایت با برگزاری ویژه برنامه های فرهنگی، لحظات شاد و بیادماندنی برای کودکان و نوجوانان دوستدار کتاب فراهم کردند.
به میزبانی کتابخانه عمومی شاندرمن؛
نخستین نشست نمایشنامه خوانی، اعضای کتابخانه عمومی شهید مطهری شاندرمن با اقتباس از کتاب«یک دقیقه»، نوشته جعفر مهیاری برگزار شد.
گزارش تصویری؛
کتابخانه های عمومی شهرستان بندر انزلی با برگزاری ده ها برنامه فرهنگی ویژه در دهه امامت و ولایت، میزبان دوستداران کتاب و کتابخوانی شدند.
نماهنگ؛
با فراخوان نهاد کتابخانه های عمومی کشور، طرح جمع آوری نوشت افزار ایرانی و اسلامی و کتب کمک درسی مردم در قالب طرح مهربانی در مهر همزمان با سراسر کشور در کتابخانه های عمومی استان گیلان نیز اجرا شد. در این طرح ملی هدایای فرهنگی مردم گیلان جمع آوری و برای کودکان و نوجوانان استان های سیل زده کشور ارسال می شود.
پونه نیکوی، شاعر برجسته گیلانی:
پونه نیکوی، شاعر گیلانی اجرای طرح «مهربانی در مهر» توسط نهاد کتابخانه های عمومی را زمینه ساز لبخند کودکان سرزمین مان دانست و گفت: مردم رئوف گیلان همیشه با حضور در پویش های عام المنفعه، در دستگیری از دیگران پیشرو بوده اند.
با معرفی چهار عنوان کتاب؛
به کوشش مسئول کتابخانه عمومی امام علی(ع) دیلمان شهرستان سیاهکل، نشست کتاب خوان امامت و ولایت با معرفی چهار عنوان کتاب برگزار شد.
همزمان با دهه امامت و ولایت؛
همزمان با گرامیداشت اعیاد قربان و غدیر و به مناسبت دهه امامت و ولایت، کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان رضوانشهر با برگزاری ده ها برنامه فرهنگی میزبان جمع کثیری از دوستداران کتاب و کتابخوانی شدند.
با اجرای داستان « شیر و خرگوش» مثنوی مولوی؛
کودکان عضو کتابخانه عمومی رودبنه در اقدامی خلاقانه، پس از ساخت صورتکهایی از حیوانات، به اجرای یک نمایش آموزنده از اثر ارزشمند مثنوی مولوی پرداختند.
با برگزاری نشست جمع خوانی کتاب؛
نشست جمع خوانی کتاب های «ازدواج اسلامی» نوشته آیت الله شهید دستغیب، «قصه هایی از امام علی (ع)» اثر مژگان شیخی، «قصه هایی از بانو فاطمه (س)» و «لباس عروسی» اثر حسین فتاحی با حضور جمعی از مادران، کودکان و نوجوانان عضو کتابخانه عمومی شهید کریمی لاهیجان برگزار شد.
در شب عید سعید غدیر و با استقبال چشمگیر عاشقان ولایت و امامت؛
مراسم اختتامیه و تجلیل از27برگزیده نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی شهرستان رشت، شب گذشته و با استقبال چشمگیر عاشقان ولایت و امامت در آستان مقدس حضرت سیده فاطمه اخری(س)، خواهر گرانقدر حضرت علی بن موسی الرضا(ع) رشت برگزار شد.
با برگزاری مراسمی در سالن اجتماعات فارابی فرهنگ و ارشاد اسلامی؛
فرماندار شهرستان صومعه سرا در مراسم تجلیل از برگزیدگان نهمین جشنواره ملی کتابخوانی رضوی این شهرستان، برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی را اتفاق خوبی برای شهرستان عنوان کرد.
با برگزاری مراسمی در آستان مقدس سید جلال الدین اشرف(ع)؛
با برگزاری مراسم اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در آستان مقدس سید جلال الدین اشرف (ع)، از 9 برگزیده استانی جشنواره و 12عضو فعال کتابخانه های عمومی شهرستان آستانه اشرفیه تجلیل شد.
در آیین اختتامیه ملی در مشهد مقدس؛
در مراسم اختتامیه ملی نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در مشهد مقدس، قزبس پیرمردوند چگینی کتابدار کتابخانه عمومی هدایت درویشوند رودبار و دو تن از اعضای فعال کتابخانه های عمومی شهرستان بندر انزلی و لاهیجان در بخش فردی، برگزیده کشوری این جشنواره ملی شدند.
در مراسمی با حضور شیفتگان حضرت علی بن موسی الرضا(ع)؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در مراسم اختتامیه و تجلیل از برگزیدگان نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی شهرستان آستارا، از رشد ۴۴ درصدی مشارکت شهروندان آستارایی در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی نسبت به دوره قبل این جشنواره ملی خبر داد.
با تجلیل از 21برگزیده از شهرستان های رودسر و لنگرود؛
مراسم اختتامیه و تجلیل از 21برگزیده نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در شهرستان های رودسر و لنگرود با حضور مسئولین، کتابداران، برگزیدگان جشنواره و دوستداران خاندان عصمت و طهارت در سالن اجتماعات کتابخانه عمومی جاوید محمدیان رحیم آباد برگزار شد.
همزمان با فرارسیدن مناسبت‌های مذهبی ایام ذی الحجه؛
به مناسبت فرارسیدن مناسبت های مذهبی ایام ذی الحجه هشت عنوان کتاب در قالب پوستر این چند کتاب با عنوان «اهل بیت النبوه» معرفی شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان خبرداد:
پریسا کرمی از شرکت40هزار گیلانی در نهمین جشنواره ملی کتابخوانی رضوی و رشد 31درصدی مشارکت گیلانیان در این رویداد مهم فرهنگی نسبت به دوره گذشته این جشنواره خبرداد.
همزمان با17مرداد و با حضور جمعی از اصحاب رسانه؛
به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان آستارا و با حضور جمعی از اصحاب رسانه، نشست کتاب خوان خبرنگاران همزمان با فرارسیدن 17مرداد و روز خبرنگار در آستارا برگزار شد.
با اعلام دبیرخانه تشریح شد؛
دبیرخانه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با اعلام میزان مشارکت مردم از نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی جزییات شرکت در بخش های مختلف جشنواره تشریح کرد.
معاون توسعه کتابخانه‌ها و ترویج کتابخوانی نهاد عنوان کرد؛
مهدی رمضانی، دبیر نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، ضمن تشریح روند برگزاری و افزایش ۵۹ درصدی مشارکت در این دوره از جشنواره، گفت: مراسم اختتامییه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی ۲۴ مرداد ماه سال جاری در شهر مشهد برگزار خواهد شد.
با سخنرانی عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران؛
با حضور جمعی از بانوان علاقمند به مسائل تربیتی و با سخنرانی عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران، کارگاه آموزشی «شیوه های فرزند پروری» در سالن اجتماعات کتابخانه عمومی خشکبیجار برگزار شد.
با برگزاری مراسم اختتامیه و تقدیر از ۱۰۴ برگزیده برگزار می شود؛
مراسم اختتامیه نهمین دوره جشنواره رضوی در دو سطح ملی و شهرستانی با تقدیر از برگزیدگان بخش‌های مختلف برگزار می‌شود. بر این اساس ۲۴ مرداد ماه ۱۰۴ برگزیده ملی این جشنواره در مشهد مقدس تقدیر خواهند شد.
دبیرکل نهاد در هفتصد و بیست و نهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی کشور خبر داد؛
علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد، در هفتصد و بیست و نهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی کشور ضمن ارائه گزارشی از روند برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی توسط نهاد کتابخانه های عمومی کشور، از مشارکت بیش از ۱ میلیون و ۳۶۴ هزار نفر در این جشنواره خبر داد.
در آستانه 17مرداد و روز خبرنگار؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در دیدار با محمدباقر باقرزاده ضمن تشکر از رویکرد مثبت و سازنده رسانه ملی در حوزه کتاب و ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در استان گیلان، نقش رسانه را بعنوان یکی از قدرتمندترین ابزارهای آگاهی بخشی به جامعه، مهم دانست.
بيشتر
فعالیت های فرهنگی یک کتابخانه عمومی مشارکتی در قاب تصویر؛
کتابخانه عمومی مشارکتی بنت الهدی شهر فومن با برگزاری برنامه های ویژه کودکان و نوجوانان به پاتوقی برای دوستداران کتاب و کتابخوانی تبدیل شده است.
گزارش تصویری:
کتابداران کتابخانه عمومی آیت الله معصومی اشکوری رحیم آباد شهرستان رودسر با برگزاری ده ها برنامه فرهنگی کودکان را به کتابخوانی دعوت کردند.
گزارش تصویری؛
کتابداران کتابخانه های عمومی ابوجعفر هوسمی رودسر، شهید نورانی کلاچای، حاج آقا شفیعی چابکسر و شهید جاوید محمدیان رحیم آباد با برگزاری برنامه های فرهنگی، میزبان جمع کثیری از کودکان و نوجوانان علاقمند به کتاب شدند.
گزارش تصویری؛
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان، کتابداران کتابخانه عمومی پیامبر اعظم(ص) منجیل با برگزاری برنامه های فرهنگی متنوع دوستداران کتاب را در کتابخانه گردهم آوردند. همچنین در نشست ویژه ای با حضور سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رودبار و مسئولین فرمانداری از کتابداران این شهرستان تجلیل شد.
هفته کتاب در کتابخانه های عمومی (10)؛
کتابخانه های عمومی شهرستان های سیاهکل و رودبار در هفته کتاب، حال خوش خواندن را به دوستداران کتاب هدیه کردند.
هفته کتاب در کتابخانه های عمومی (9)؛
کتابخانه های عمومی امام موسی ابن جعفر(ع) طرازکوه، میرزا کوچک جنگلی، کودکان باران، امام خمینی(ره) سنگر، امام خامنه ای اسلام آباد، امام رضا(ع) و امام حسن مجتبی(ع)شهرستان رشت در هفته کتاب با برگزاری برنامه های متنوع علاقمندان به کتاب و کتابخوانی را به کتابخانه ها دعوت کردند.
هفته کتاب در کتابخانه های عمومی (8)؛
همزمان با هفته کتاب، کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان های لنگرود و شفت حال خوش خواندن را برای کودکان به ارمغان آوردند.
با حضور فرماندار رشت:
جشن بزرک کتابخوانی با رونمایی از3عنوان کتاب کودک و اجرای شاهنامه خوانی، نمایش متون کهن و اجرای سرود با حضور میرشمس مومنی زاده، فرماندار رشت در کتابخانه عمومی کودکان باران برگزار شد.
با حضور تنی چند از نویسندگان مطرح گیلان؛
با حضور پرویز فکرآزاد، موسس و بنیانگذار گیله قصه، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان و جمعی از دوستداران کتاب، نشست قصه گویی گیلکی گیله قصه به همت اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در بخش جنبی چهاردهمین نمایشگاه کتاب گیلان برگزار شد.
هفته کتاب در کتابخانه های عمومی (7)؛
همزمان با هفته کتاب، کتابداران کتابخانه های عمومی هفت تیر لشت نشاء و شهید باهنر کوچصفهان شهرستان رشت و همچنین کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان آستانه اشرفیه برنامه های متنوعی برای ایجاد حال خوش خواندن در دوستداران کتاب برگزار کردند.
هفته کتاب در کتابخانه های عمومی (6)؛
کتابخانه های عمومی شهرستان های صومعه سرا و لاهیجان در هفته کتاب با برگزاری برنامه های متنوع حال خوش خواندن را برای علاقمندان به کتاب به ارمغان آوردند.
همزمان با هفته کتاب و با استقبال پرشور کودکان و نوجوانان؛
با حضور جمعی از کودکان و نوجوانان علاقمند به کتاب و کتابخوانی و با اجرای برنامه های فرهنگی ویژه جشن کتاب حال خوش خواندن در میدان بزرگ امام خمینی(ره) تالش برگزار شد.
همزمان با هفته کتاب صورت پذیرفت؛
آیت الله رسول فلاحتی، نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت با همراهی سردار پاسدار محمد عبدالله پور، فرمانده سپاه قدس گیلان با حضور در کتابخانه عمومی خاتم الانبیا(ص) رشت، ضمن دیدار با کتابداران این کتابخانه عمومی به عضویت افتخاری کتابخانه های گیلان درآمدند.
هفته کتاب در کتابخانه های عمومی (5)؛
کتابخانه های عمومی شهرستان های رضوانشهر و رودسر در هفته کتاب حال خوش خواندن را به دوستداران کتاب هدیه کردند.
هفته کتاب در کتابخانه های عمومی (4)؛
کتابخانه های عمومی خاتم الانبیا(ص)، شهید بهشتی خمام، امام علی(ع) خشکبیجار و امام رضا(ع) شهرستان رشت در هفته کتاب با برگزاری برنامه های متنوع حال خوش خواندن را برای علاقمندان به کتاب به ارمغان آوردند.
در پنجمین روز از هفته کتاب صورت پذیرفت؛
مصطفی سالاری، استاندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی استان گیلان با همراهی سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری، فرماندار شهرستان رشت و جمعی از مسئولین استانی از غرفه اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در چهاردهمین نمایشگاه کتاب گیلان بازدید کرد.
گزارش تصویری؛
بخش جنبی چهاردهمین نمایشگاه کتاب گیلان روز گذشته میزبان جمعی از چهره های فرهنگی استان در نشست گیلان شناسی شد.
با حضور جمعی از پژوهشگران گیلانی؛
به همت اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان و با حضور چهره های مطرح فرهنگی استان و استقبال علاقمندان به کتاب و کتابخوانی، نشست ویژه گیلان شناسی در بخش جنبی چهاردهمین نمایشگاه کتاب گیلان برگزار شد.
همزمان با سومین روز از هفته کتاب؛
ولی الله داداشی، رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان و نماینده مردم شهرستان آستارا در مجلس شورای اسلامی با همراهی فرماندار و مسئولین این شهرستان ضمن حضور در کتابخانه عمومی پیامبر اعظم(ص)، فرارسیدن روز کتابدار را به کتابداران تبریک گفت.
هفته کتاب در کتابخانه های عمومی (3)؛
کتابخانه های عمومی شهرستان های رودبار، تالش و ماسال در هفته کتاب با برگزاری برنامه های متنوع علاقمندان به کتاب و کتابخوانی را به کتابخانه ها دعوت کردند.
همزمان با افتتاح چهاردهمین نمایشگاه کتاب در رشت؛
با حضور مدیرکل امور استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی، مسئولین استانی و چهره های فرهنگی، غرفه اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در چهاردهمین نمایشگاه کتاب استان گشایش یافت.
هفته کتاب در کتابخانه های عمومی (2)؛
کتابخانه های عمومی شهرستان های بندر انزلی و آستارا در هفته کتاب با برگزاری برنامه های متنوع علاقمندان به کتاب و کتابخوانی را به کتابخانه ها دعوت کردند.
هفته کتاب در کتابخانه های عمومی (1)؛
کتابخانه های عمومی شهرستان های املش و فومن در هفته کتاب با برگزاری برنامه های متنوع علاقمندان به کتاب و کتابخوانی را به کتابخانه ها دعوت کردند.
رئیس اداره کتابخانه های عمومی رشت در سخنرانی پیش از خطبه های نمازجمعه:
رئیس اداره کتابخانه های عمومی رشت با اشاره به پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصدی پروژه کتابخانه مرکزی این شهر، گفت: این پروژه بعد از ۱۴ سال برای تکمیل نیازمند حمایت مسئولان است.
افتخاری دیگر برای دوستداران کتاب در گیلان؛
کتابخانه عمومی مشارکتی بنت الهدی شهر فومن در مراسمی با حضور مسئولین کشوری که در تالار وحدت تهران و به مناسبت هفته کتاب برگزار شد به عنوان یکی از کتابخانه های برتر مشارکتی کشور معرفی شد.
همزمان با هفته کتاب صورت پذیرفت؛
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان با همراهی جمعی از کتابداران کتابخانه های عمومی لاهیجان و بندر انزلی با استاد محمد حسین مهدوی، شاعر و نویسنده مطرح کشور و استاد دکتر محمد کوچکپور کپورچالی عکاس و هنرمند بین المللی کشورمان دیدار کرد.
سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی گیلان در برنامه زنده گفتگوی ویژه خبری:
سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی گیلان در برنامه زنده گفتگوی ویژه خبری به برگزاری کارگاه‌های آموزش مهارت‌های فردی و زندگی در کتابخانه‌های استان اشاره کرد و گفت: از ماه آتی این کارگاه در ۱۲ کتابخانه برگزار می شود.
همزمان با 24 آبان و با صدور پیامی؛
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان در پیامی که در آستانه 24 آبان و گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار منتشر کرد از تلاشهای کلیه کتابداران کتابخانه های عمومی قدردانی و این روز را به ایشان تبریک گفت.
همزمان با 24 آبان و گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار؛
معاون توسعه کتابخانه‌ها و همکاری اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان گفت: همزمان با سراسر کشور و در روز کتاب و کتابخوانی و کتابدار طرح عضویت رایگان در کتابخانه های گیلان اجرا می شود.
در چهارمین روز از هفته کتاب و کتابخوانی و با معرفی5عنوان کتاب؛
نشست کتاب خوان کارشناسان ستادی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان برای نخستین بار در گیلان و با معرفی5 عنوان کتاب در موضوعات متنوع برگزار شد.
حضرت آیت الله رودباری در دیدار با سرپرست کتابخانه های گیلان:
آیت الله سید مجتبی رودباری در دیدار سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان از خدمات ارزشمند مجموعه کتابخانه های عمومی در حوزه جوانان و نوجوانان تشکر کرد.
با تجهیز 100خودرو هوشمند به چکیده کتاب؛
به همت اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان طرح کتابخوانی گیل آموج با حضور رانندگان سامانه هوشمند حمل و نقل شهری در رشت آغاز به کار کرد.
گزارش تصویری؛
صبح امروز آیین تجلیل از مقام کتابداران، کتابخوانان، حامیان کتاب، رسانه ها و خانواده شهید مدافع حرم در دومین روز از هفته کتاب و با حضور استاندار گیلان و مسئولین استانی با تجلیل از ۲۹ برگزیده، در تالار الغدیر استانداری گیلان برگزار شد.
همزمان با آغاز کتاب و کتابخوانی صورت پذیرفت؛
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی و جمعی از کارکنان، کتابداران این اداره با حضور در گلزار شهدای شهر رشت، به مقام شامخ شهیدان ادای احترام کردند.
فرمانداران آستارا و لنگرود در جمع برگزیدگان هفته کتاب استان گیلان؛
همرمان با برگزاری مراسم تجلیل از برگزیدگان بیست و ششمین دوره هفته کتاب در استان گیلان، فرمانداران شهرستان آستارا و لنگرود به نمایندگی از سوی فرمانداران استان گیلان به بیان دغدغه های خود در زمینه کتاب و کتابخوانی پرداختند.
با تجلیل از29 برگزیده؛
مراسم تجلیل از فعالین عرصه کتاب با حضور استاندار گیلان، آیت الله سید مجتبی رودباری، فرمانداران، معاونین استاندار و اعضای انجمن کتابخانه های عمومی استان گیلان با معرفی نفرات برگزیده عرصه کتاب و کتابخوانی برگزار شد.
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در جمع برگزیدگان عرصه کتاب؛
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در مراسم تجلیل از کتابداران و حامیان کتاب استان با بیان اینکه جهل و ناآگاهی بزرگترین چالش هر جامعه ای است، افزود: معروفی مهم تر از تروج فرهنگ کتابخوانی و منکری زشت تر از دوری از کتاب و کتاب خوانی وجود ندارد.
حضرت آیت‌الله سید مجتبی رودباری:
موسس کتابخانه عمومی بزرگ حضرت امیر المومنین (ع) رشت درمراسم تکریم مقام کتابداران گفت: کتابخوانی ابزار معرفت آموزی است و بهره برداری از فواید ومزیت های این محیط فرهنگی جز با حضور در فضای کتابخانه مسیر نیست.
استاندار گیلان در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان؛
استاندار گیلان در ایین تجلیل از کتابداران و حامیان کتاب استان بر ضرورت استفاده بهتر از فضاهای موجود کتابخانه‌ها تأکید و تصریح کرد: کتابداران به ترویج فرهنگ مطالعه با ابزارهای نوین بپردازند.
سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی گیلان در آستانه هفته کتاب عنوان کرد؛
پریسا کرمی از برگزاری بیش از200برنامه فرهنگی همزان با آغاز هفته کتاب در کتابخانه های عمومی سراسر استان گیلان با مشارکت دستگاه های مختلف اجرایی و فرهنگی استان خبرداد.
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در نشست هم اندیشی هفته کتاب:
سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی گیلان از افتتاح کتابخانه عمومی خیرساز در شهر واجارگاه شهرستان رودسر در هفته کتاب خبرداد و گفت: این کتابخانه عمومی بدست یکی از خیرین در شهر واجارگاه احداث و به مردم این شهر اهدا می شود.
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان درنشست هم اندیشی هفته کتاب:
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان با بیان اینکه فرهنگ مطالعه باید از دوران کودکی و از مدارس آغاز شود اظهارکرد: باید فرهنگ کتابخوانی را با بهره‌گیری از شیوه‌های نوین کتابخوانی گسترش دهیم.
گزارش تصویری؛
در آستانه بیست و ششمین دوره گرامیداشت هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار، نشست هم اندیشی نمایندگان دستگاه های فرهنگی استان با حضور مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان به میزبانی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان برگزار شد.
با حضور سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان؛
با هدف برنامه ریزی اجرای برنامه های ویژه کتابخانه های عمومی استان گیلان در هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار ، نخستین جلسه کمیته گرامیداشت این هفته در اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان برگزار شد.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان:
پریسا کرمی در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان آستانه اشرفیه از راه اندازی نخستین بخش نگهداری از نسخ خطی موجود در کتابخانه‌های عمومی گیلان در شهر آستانه اشرفیه خبرداد.
همزمان با آخرین ماه فصل تابستان؛
به همت كتابداران و با حضور جمعی از اعضای فعال، برنامه هاي متنوع فرهنگي با محوریت معرفی کتاب در کتابخانه عمومی 17شهریور تالش برگزار شد.
گزارش تصویری؛
با برگزاری برنامه قصه گویی از کتاب «اشک ستاره ها»، باهم خوانی کتاب «محرم»، مسابقه نقاشی با موضوع حادثه کربلا و گشایش نمایشگاه کتاب محرم، کتابخانه عمومی شهدای ماسال در دهه اول ماه محرم میزبان جمعی از کودکان و نوجوانان عضو این کتابخانه شد.
با معرفی 7عنوان کتاب توسط کودکان؛
به کوشش کتابداران کتابخانه عمومی اهل البیت(ع) آستانه اشرفیه نشست کتاب کتابخوان ویژه کودک در بخش کودک این کتابخانه برگزار شد.
به میزبانی کتابخانه عمومی شهید مطهری پیرکوه؛
با حضور جمعی از دوستداران هنر خوشنویسی و ادبیات و متنون کهن فارسی و به همت مسئول کتابخانه عمومی شهید مطهری پیرکوه، کارگاه آموزشی خوشنویسی و نشست شاهنامه خوانی برگزار شد.
همزمان با فرارسیدن ماه محرم؛
به مناسبت آغاز ماه محرم و عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) برنامه های متنوع فرهنگی در کتابخانه عمومی شهید کریمی لاهیجان برگزار شد.
با حضور جمعی مادران عضو کتابخانه عمومی خاتم الانبیاء(ص) رشت؛
به همت کتابداران کتابخانه عمومی خاتم الانبیاء(ص) رشت و با حضور مدیرعامل موسسه خیریه حامی شایسته گیلان ما دومین کارگاه آموزشی «رفتار با كودكان خياباني، كودكان كار و كودكان بي‌سرپرست و بدسرپرست» در بخش فعالیت های جنبی کتابخانه برگزار شد.
در مراسمی با حضور فرماندار و مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان آستانه اشرفیه؛
همزمان با هفته دولت و در مراسمی با حضور رحیم حیدری، فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه، معاونین فرماندار، روسای دستگاه های اجرایی آستانه اشرفیه و اصحاب رسانه، رقیه زرگری، رئیس اداره کتابخانه های عمومی این شهرستان به عنوان مدیر نمونه شهرستانی معرفی و از وی تجلیل شد.
با حضور ناصر آقایی و به همت کتابخانه های عمومی شهرستان رودسر؛
به همت مجموعه کتابخانه های عمومی شهرستان رودسر و با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان و با حضور ناصر آقایی، نویسنده کتاب، نشست رونمایی، نقد و بررسی کتاب «خواندنی های جنگ» در کتابخانه عمومی ابوجعفر هوسمی رودسر برگزار شد.
همزمان با روز خانواده و تکریم بازنشستگان؛
همزمان با روز خانواده و تکریم بازنشستگان، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان با همراهی جمعی از کتابداران کتابخانه های عمومی با حضور در منزل هاجر شبستری، کتابدار بازنشسته استان با وی دیدار کردند.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در جلسه شورای اداری:
پریسا کرمی در جلسه شورای اداری اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان ضمن تاکید بر ضرورت تشکیل منظم جلسات انجمن کتابخانه ها در همه شهرها و بخش ها، حل بسیاری از مشکلات و نیازهای کتابخانه های عمومی را در این بستر میسر دانست.
با انتخاب ۱۰۰۰ داور کودک و نوجوان عضو کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور؛
۵ اثر برگزیده نخستین جایزه هدهد سفید که توسط ۱۰۰۰ داور کودک و نوجوان انتخاب شدند، با حضور کودکان و نوجوانان معرفی شده و مورد تقدیر قرار گرفتند.
همزمان گرامیداشت دهه امامت و ولایت؛
کتابخانه های عمومی شهرستان رودبار همزمان با دهه مبارک امامت و ولایت با برگزاری ویژه برنامه های فرهنگی، لحظات شاد و بیادماندنی برای کودکان و نوجوانان دوستدار کتاب فراهم کردند.
به میزبانی کتابخانه عمومی شاندرمن؛
نخستین نشست نمایشنامه خوانی، اعضای کتابخانه عمومی شهید مطهری شاندرمن با اقتباس از کتاب«یک دقیقه»، نوشته جعفر مهیاری برگزار شد.
گزارش تصویری؛
کتابخانه های عمومی شهرستان بندر انزلی با برگزاری ده ها برنامه فرهنگی ویژه در دهه امامت و ولایت، میزبان دوستداران کتاب و کتابخوانی شدند.
نماهنگ؛
با فراخوان نهاد کتابخانه های عمومی کشور، طرح جمع آوری نوشت افزار ایرانی و اسلامی و کتب کمک درسی مردم در قالب طرح مهربانی در مهر همزمان با سراسر کشور در کتابخانه های عمومی استان گیلان نیز اجرا شد. در این طرح ملی هدایای فرهنگی مردم گیلان جمع آوری و برای کودکان و نوجوانان استان های سیل زده کشور ارسال می شود.
با معرفی چهار عنوان کتاب؛
به کوشش مسئول کتابخانه عمومی امام علی(ع) دیلمان شهرستان سیاهکل، نشست کتاب خوان امامت و ولایت با معرفی چهار عنوان کتاب برگزار شد.
همزمان با دهه امامت و ولایت؛
همزمان با گرامیداشت اعیاد قربان و غدیر و به مناسبت دهه امامت و ولایت، کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان رضوانشهر با برگزاری ده ها برنامه فرهنگی میزبان جمع کثیری از دوستداران کتاب و کتابخوانی شدند.
با اجرای داستان « شیر و خرگوش» مثنوی مولوی؛
کودکان عضو کتابخانه عمومی رودبنه در اقدامی خلاقانه، پس از ساخت صورتکهایی از حیوانات، به اجرای یک نمایش آموزنده از اثر ارزشمند مثنوی مولوی پرداختند.
با برگزاری نشست جمع خوانی کتاب؛
نشست جمع خوانی کتاب های «ازدواج اسلامی» نوشته آیت الله شهید دستغیب، «قصه هایی از امام علی (ع)» اثر مژگان شیخی، «قصه هایی از بانو فاطمه (س)» و «لباس عروسی» اثر حسین فتاحی با حضور جمعی از مادران، کودکان و نوجوانان عضو کتابخانه عمومی شهید کریمی لاهیجان برگزار شد.
در شب عید سعید غدیر و با استقبال چشمگیر عاشقان ولایت و امامت؛
مراسم اختتامیه و تجلیل از27برگزیده نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی شهرستان رشت، شب گذشته و با استقبال چشمگیر عاشقان ولایت و امامت در آستان مقدس حضرت سیده فاطمه اخری(س)، خواهر گرانقدر حضرت علی بن موسی الرضا(ع) رشت برگزار شد.
با برگزاری مراسمی در سالن اجتماعات فارابی فرهنگ و ارشاد اسلامی؛
فرماندار شهرستان صومعه سرا در مراسم تجلیل از برگزیدگان نهمین جشنواره ملی کتابخوانی رضوی این شهرستان، برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی را اتفاق خوبی برای شهرستان عنوان کرد.
با برگزاری مراسمی در آستان مقدس سید جلال الدین اشرف(ع)؛
با برگزاری مراسم اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در آستان مقدس سید جلال الدین اشرف (ع)، از 9 برگزیده استانی جشنواره و 12عضو فعال کتابخانه های عمومی شهرستان آستانه اشرفیه تجلیل شد.
در آیین اختتامیه ملی در مشهد مقدس؛
در مراسم اختتامیه ملی نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در مشهد مقدس، قزبس پیرمردوند چگینی کتابدار کتابخانه عمومی هدایت درویشوند رودبار و دو تن از اعضای فعال کتابخانه های عمومی شهرستان بندر انزلی و لاهیجان در بخش فردی، برگزیده کشوری این جشنواره ملی شدند.
در مراسمی با حضور شیفتگان حضرت علی بن موسی الرضا(ع)؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در مراسم اختتامیه و تجلیل از برگزیدگان نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی شهرستان آستارا، از رشد ۴۴ درصدی مشارکت شهروندان آستارایی در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی نسبت به دوره قبل این جشنواره ملی خبر داد.
با تجلیل از 21برگزیده از شهرستان های رودسر و لنگرود؛
مراسم اختتامیه و تجلیل از 21برگزیده نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در شهرستان های رودسر و لنگرود با حضور مسئولین، کتابداران، برگزیدگان جشنواره و دوستداران خاندان عصمت و طهارت در سالن اجتماعات کتابخانه عمومی جاوید محمدیان رحیم آباد برگزار شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان خبرداد:
پریسا کرمی از شرکت40هزار گیلانی در نهمین جشنواره ملی کتابخوانی رضوی و رشد 31درصدی مشارکت گیلانیان در این رویداد مهم فرهنگی نسبت به دوره گذشته این جشنواره خبرداد.
همزمان با17مرداد و با حضور جمعی از اصحاب رسانه؛
به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان آستارا و با حضور جمعی از اصحاب رسانه، نشست کتاب خوان خبرنگاران همزمان با فرارسیدن 17مرداد و روز خبرنگار در آستارا برگزار شد.
با سخنرانی عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران؛
با حضور جمعی از بانوان علاقمند به مسائل تربیتی و با سخنرانی عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران، کارگاه آموزشی «شیوه های فرزند پروری» در سالن اجتماعات کتابخانه عمومی خشکبیجار برگزار شد.
به ریاست معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار؛
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بندر انزلی در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی این شهرستان پیگیری روند احداث کتابخانه عمومی منطقه آبکنار و تخصیص اعتبارات کافی برای اتمام این پروژه فرهنگی را از اولویت های اصلی شهرستان در حوزه کتابخانه ها عنوان کرد.
با برگزاری همزمان دو نشست کتاب خوان؛
به همت کتابداران کتابخانه های عمومی شهید نشاطی و پیامبر اعظم (ص) آستارا و با حضور جمع کثیری از دوستداران و علاقمندان به کتاب و کتابخوانی، 2نشست کتاب خوان با معرفی11عنوان کتاب در شهر بامهای سفالی برگزار شد.
با همکاری کتابخانه های عمومی و کانون پرورش فکری کودکان رضوانشهر؛
با اجرای برنامه های شاد و متنوع فرهنگی و با حضور جمعی از اعضای کودک و نوجوان کتابخانه عمومی باقرالعلوم(ع) رضوانشهر، ویژه برنامه «پویش فصل گرم کتاب» در پارک کوثر شهر رضوانشهر برگزار شد.
گزارش تصویری:
به همت کتابداران کتابخانه عمومی شهید کریمی لاهیجان و با حضور جمعی از اعضای کودک و نوجوان این کتابخانه، دوره های آموزشی روخوانی قرآن کریم، نقاشی و قصه گویی ویژه ایام اوقات فراغت تابستانه برگزار شد.
با معرفی6 عنوان کتاب؛
نخستین نشست کتاب خوان مدیران بخش خشکبیجار با حضور مسئولین این بخش و با معرفی6 عنوان کتاب در کتابخانه عمومی امام علی(ع) برگزار شد.
گزارش تصویری؛
با حضور مدیرکل و جمعی از کتابداران کتابخانه های عمومی استان گیلان نخستین کارگاه آموزشی «رفتار با كودكان خياباني، كودكان كار و كودكان بي‌سرپرست و بدسرپرست» کشور، ویژه کتابداران کتابخانه های عمومی در سالن اجتماعات این اداره کل برگزار شد.
با حضور نمایندگان فرهنگی دستگاه های مختلف اجرایی و سپاه قدس گیلان؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در نشست هماهنگی مراسم اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با بیان اینکه حضرت علی بن موسی الرضا (ع) از دیدگاه عموم مردم ایران دارای جایگاه رفیعی است، عمومی بودن مراسم اختتامیه نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی را از ویژگی های آین رویداد فرهنگی در سال جاری برشمرد.
ضمن بازدید و دیدار با کتابداران؛
دادستان شهرستان سیاهکل با حضور در کتابخانه عمومی شهید مفتح این شهرستان و دیدار و گفتگو با کتابداران، به عضویت کتابخانه های عمومی درآمد.
با برگزاری برنامه های فرهنگی در ایام اوقات فراغت صورت پذیرفت؛
کتابداران کتابخانه های عمومی آستانه اشرفیه، چهارده، بندر کیاشهر و روستای دهنه سر سفید رود در نخستین ماه از فصل گرم تابستان با اجرای برنامه های فرهنگی ویژه میزبان دوستداران کتاب و کتابخوانی شدند.
در صدمین هفته اجرای طرح ابتکاری هر آدینه یک کتاب در نماز جمعه آستارا:
همزمان با 5مرداد، سالروز اقامه نخستین نماز جمعه در کشور و در ویژه برنامه ای که در مصلای بزرگ شهر آستارا برگزار شد، مجموعه کتابخانه های عمومی شهرستان آستارا به عنوان دستگاه برتر فعال در حوزه ترویج فرهنگ نماز و اجرای طرح ابتکاریهرآدینه یک کتاب تجلیل شد.
گزارش تصویری؛
کتابداران کتابخانه عمومی باقرالعلوم(ع) رضوانشهر با برگزاری ده ها برنامه فرهنگی میزبان دوستداران کتاب و کتابخوانی شدند.
همزمان با دهه کرامت؛
کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان بندر انزلی با برگزاری ویژه برنامه فرهنگی و جشن میلاد امام رضا(ع) دهه کرامت را گرامی داشتند.
همزمان با هفته عفاف و حجاب؛
همزمان با دهه کرامت و گرامیداشت هفته عفاف و حجاب و با همکاری مشترک کتابخانه های عمومی شهرستان لنگرود، مشارکت بخشداری مرکزی و سازمانهای فرهنگی برنامه های متنوع فرهنگی در این شهرستان برگزار شد.
به میزبانی کتابخانه عمومی شهدای حویق:
به همت کتابداران کتابخانه عمومی شهدای حویق شهرستان تالش و با هدف غنی سازی اوقات فراغت کودکان، ویژه برنامه قصه گویی مادران برای کودکان برگزار شد.
با برگزاری برنامه های فرهنگی ویژه در شهرستان لاهیجان؛
جمعی از نوجوانان دوستدار کتاب با حضور در کتابخانه های عمومی امام علی (ع) رودبنه، شهید حسین شفیعی لیالستان و شهید ابوالحسن کریمی لاهیجان در ویژه برنامه های این کتابخانه به مناسبت دهه کرامت مشارکت کردند.
علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در پیامی درگذشت مادر جناب آقای بهزاد مهدی زاده، کتابدار کتابخانه عمومی ابن سینای تولم شهر شهرستان صومعه سرا را تسلیت گفت و برای آن مرحومه طلب آمرزش و مغفرت کرد.
در نشست ویژه ای با محوریت کتاب و کتابخوانی؛
به همت مسئول کتابخانه عمومی شهید مطهری پیرکوه، دوره یک روزه خوشنویسی و شاهنامه خوانی با حضور یکی از هنرمندان خوشنویس و جمعی هنرجویان علاقمند به فراگیری این هنر ایرانی و شعر و ادب فارسی برگزار شد.
به میزبانی کتابخانه عمومی امام رضا(ع) رشت؛
به همت کتابداران کتابخانه عمومی امام رضا(ع) رشت و همزمان با ولادت باسعادت حضرت علی بن موسی الرضا(ع)، نشست کتاب خوان ویژه سبک زندگی امام هشتم شیعیان با حضور جمعی از اعضای پسر این کتابخانه برگزار شد.
گزارش تصویری؛
همزمان با دهه کرامت و گرامیداشت سالروز ولادت حضرت فاطمه معصومه(س) و حضرت علی بن موسی الرضا(ع)، کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان رودبار با برگزاری ده ها برنامه فرهنگی ویژه با محوریت کتاب و کتابخوانی، میزبان جمع کثیری از دوستداران کتاب شدند.
به کوشش کتابداران برگزار شد؛
همزمان با دهه کرامت و هفته عفاف و حجاب و به همت کتابداران کتابخانه عمومی شهید جاوید محمدیان رحیم آباد شهرستان رودسر، برنامه های فرهنگی در گرامیداشت این ایام برگزار شد.
با معرفی 10 عنوان کتاب؛
به مناسبت روز بزرگداشت حضرت احمد بن موسی شاهـچراغ (ع) سومین نشست کتاب خوان کتابخانه عمومی زنده یاد دکتر منتصر کوهساری شهرستان سیاهکل با حضور جمعی از اعضای فعال این کتابخانه برگزار شد.
مدیر کل کتابخانه های عمومی گیلان در شهرستان رودبار:
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان با تأکید بر لزوم جلب مشارکت خیران در حوزه کتاب و کتابخوانی، گفت: هفت کتابخانه خیرساز در گیلان ساخته شده که همگی در شرق استان فعال هستند.
در آستانه هفته دفاع مقدس؛
با هدف اجرای برنامه‌های مختلف در حوزه دفاع مقدس با همکاری اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان و دانشگاه علوم و فنون امام خامنه ای(مدظله العالی) نیروی دریایی سپاه، همایش تورقی بر کتاب دفاع مقدس ۳۰ شهریور ماه امسال در زیباکنار گیلان برگزار می‌شود.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان:
پریسا کرمی در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان آستانه اشرفیه از راه اندازی نخستین بخش نگهداری از نسخ خطی موجود در کتابخانه‌های عمومی گیلان در شهر آستانه اشرفیه خبرداد.
جلد چهارم از کتاب «هدهد سفید» منتشر شد؛
چهارمین جلد از کتاب «هدهد سفید» ویژه نوجوانان که بر اساس نیاز به ترویج و تبلیغ کتاب و کتابخوانی با زبان و ادبیات مناسب این گروه سنّی تهیه شده، پس از رونمایی در اختتامیه نخستین جشنواره «نشان هدهد سفید» منتشر و در کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور توزیع شد.
با هدف بررسی حضور خیرین بخش اقتصادی در حوزه ترویج فرهنگ مطالعه؛
پریسا کرمی در دیدار معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گیلان، نقش آفرینی خیرین در حوزه ساخت، تجهیز و بهسازی کتابخانه های عمومی در استان گیلان را یک ضرورت عنوان کرد.
پس از امضای موافقت نامه همکاری صورت پذیرفت؛
معاون امور کتابخانه ها و همکاری های اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان با حضور در دانشکده علوم و فنون دریایی امام خامنه ای سپاه، ضمن دیدار با معاون پژوهشی این مجتمع از بخش های مختلف کتابخانه مرکزی دانشکده بازدید کرد.
در دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان با شهردار رشت مطرح شد؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در دیدار با شهردار رشت گفت: شهرداری ها با هزینه کرد در حوزه کتاب، به رشد فرهنگی جامعه کمک می کنند.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان؛
پریسا کرمی با اشاره به پایان اجرای طرح «مهربانی در مهر»، گفت: مردم ایران اسلامی در این روزها با همگرایی مثال زدنی توانستند بخش اعظمی از مشکلات را مرتفع ساخته و از خرابی های برجای مانده از سیل، خانه های امید، عشق و محبت برای عزیزان هم وطنمان بسازند.
با حضور ناصر آقایی و به همت کتابخانه های عمومی شهرستان رودسر؛
به همت مجموعه کتابخانه های عمومی شهرستان رودسر و با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان و با حضور ناصر آقایی، نویسنده کتاب، نشست رونمایی، نقد و بررسی کتاب «خواندنی های جنگ» در کتابخانه عمومی ابوجعفر هوسمی رودسر برگزار شد.
همزمان با روز خانواده و تکریم بازنشستگان؛
همزمان با روز خانواده و تکریم بازنشستگان، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان با همراهی جمعی از کتابداران کتابخانه های عمومی با حضور در منزل هاجر شبستری، کتابدار بازنشسته استان با وی دیدار کردند.
پونه نیکوی، شاعر برجسته گیلانی:
پونه نیکوی، شاعر گیلانی اجرای طرح «مهربانی در مهر» توسط نهاد کتابخانه های عمومی را زمینه ساز لبخند کودکان سرزمین مان دانست و گفت: مردم رئوف گیلان همیشه با حضور در پویش های عام المنفعه، در دستگیری از دیگران پیشرو بوده اند.
در شب عید سعید غدیر و با استقبال چشمگیر عاشقان ولایت و امامت؛
مراسم اختتامیه و تجلیل از27برگزیده نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی شهرستان رشت، شب گذشته و با استقبال چشمگیر عاشقان ولایت و امامت در آستان مقدس حضرت سیده فاطمه اخری(س)، خواهر گرانقدر حضرت علی بن موسی الرضا(ع) رشت برگزار شد.
با برگزاری مراسمی در سالن اجتماعات فارابی فرهنگ و ارشاد اسلامی؛
فرماندار شهرستان صومعه سرا در مراسم تجلیل از برگزیدگان نهمین جشنواره ملی کتابخوانی رضوی این شهرستان، برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی را اتفاق خوبی برای شهرستان عنوان کرد.
با برگزاری مراسمی در آستان مقدس سید جلال الدین اشرف(ع)؛
با برگزاری مراسم اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در آستان مقدس سید جلال الدین اشرف (ع)، از 9 برگزیده استانی جشنواره و 12عضو فعال کتابخانه های عمومی شهرستان آستانه اشرفیه تجلیل شد.
در آیین اختتامیه ملی در مشهد مقدس؛
در مراسم اختتامیه ملی نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در مشهد مقدس، قزبس پیرمردوند چگینی کتابدار کتابخانه عمومی هدایت درویشوند رودبار و دو تن از اعضای فعال کتابخانه های عمومی شهرستان بندر انزلی و لاهیجان در بخش فردی، برگزیده کشوری این جشنواره ملی شدند.
در مراسمی با حضور شیفتگان حضرت علی بن موسی الرضا(ع)؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در مراسم اختتامیه و تجلیل از برگزیدگان نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی شهرستان آستارا، از رشد ۴۴ درصدی مشارکت شهروندان آستارایی در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی نسبت به دوره قبل این جشنواره ملی خبر داد.
با تجلیل از 21برگزیده از شهرستان های رودسر و لنگرود؛
مراسم اختتامیه و تجلیل از 21برگزیده نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در شهرستان های رودسر و لنگرود با حضور مسئولین، کتابداران، برگزیدگان جشنواره و دوستداران خاندان عصمت و طهارت در سالن اجتماعات کتابخانه عمومی جاوید محمدیان رحیم آباد برگزار شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان خبرداد:
پریسا کرمی از شرکت40هزار گیلانی در نهمین جشنواره ملی کتابخوانی رضوی و رشد 31درصدی مشارکت گیلانیان در این رویداد مهم فرهنگی نسبت به دوره گذشته این جشنواره خبرداد.
همزمان با17مرداد و با حضور جمعی از اصحاب رسانه؛
به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان آستارا و با حضور جمعی از اصحاب رسانه، نشست کتاب خوان خبرنگاران همزمان با فرارسیدن 17مرداد و روز خبرنگار در آستارا برگزار شد.
با اعلام دبیرخانه تشریح شد؛
دبیرخانه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با اعلام میزان مشارکت مردم از نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی جزییات شرکت در بخش های مختلف جشنواره تشریح کرد.
معاون توسعه کتابخانه‌ها و ترویج کتابخوانی نهاد عنوان کرد؛
مهدی رمضانی، دبیر نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، ضمن تشریح روند برگزاری و افزایش ۵۹ درصدی مشارکت در این دوره از جشنواره، گفت: مراسم اختتامییه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی ۲۴ مرداد ماه سال جاری در شهر مشهد برگزار خواهد شد.
دبیرکل نهاد در هفتصد و بیست و نهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی کشور خبر داد؛
علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد، در هفتصد و بیست و نهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی کشور ضمن ارائه گزارشی از روند برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی توسط نهاد کتابخانه های عمومی کشور، از مشارکت بیش از ۱ میلیون و ۳۶۴ هزار نفر در این جشنواره خبر داد.
در آستانه 17مرداد و روز خبرنگار؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در دیدار با محمدباقر باقرزاده ضمن تشکر از رویکرد مثبت و سازنده رسانه ملی در حوزه کتاب و ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در استان گیلان، نقش رسانه را بعنوان یکی از قدرتمندترین ابزارهای آگاهی بخشی به جامعه، مهم دانست.
با حضور کتابداران کتابخانه های عمومی استان گیلان؛
نخستین کارگاه آموزشي«آشنايي مقدماتي با اسناد، نسخ خطي و نفايس چاپي» با حضور جمعی از کتابداران کتابخانه های عمومی استان گیلان و با تدریس مسئول بخش نسخ خطي و اسناد كتابخانه مركزي اروميه و كارشناس نسخ خطي كشور در سالن اجتماعات اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان برگزار شد.
با اعلام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مشارکت ۴۶۰۰ تن از همکاران؛
نهاد کتابخانه های عمومی کشور در میان ۹۷ دستگاه دولتی شرکت کننده در دوره آموزشی سبک زندگی، یکی از شش دستگاه برتر شناخته شد.
برای نخستین بار در سطح کتابخانه های عمومی کشور؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در نخستین کارگاه آموزشی «رفتار با كودكان خياباني، كودكان كار و كودكان بي‌سرپرست و بدسرپرست» گفت: برگزاری کارگاه های آموزشی ویژه در حوزه فعالیت های اجتماعی را در راستای شاخص های قانون حقوق شهروندی مورد تاکید مسئولین نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دانست که در کتابخانه های عمومی به جدیت درحال اجراست.
گزارش تصویری؛
با حضور مدیرکل و جمعی از کتابداران کتابخانه های عمومی استان گیلان نخستین کارگاه آموزشی «رفتار با كودكان خياباني، كودكان كار و كودكان بي‌سرپرست و بدسرپرست» کشور، ویژه کتابداران کتابخانه های عمومی در سالن اجتماعات این اداره کل برگزار شد.
به منظور ارتقاء آکاهی های اجتماعی در برخورد با کودکان کار؛
تفاهم نامه همکاری های مشترک میان اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان و «موسسه خیریه حامی شایسته گیلان ما» به منظور ارتقاء آکاهی های اجتماعی در برخورد با کودکان کار با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان و مدیرعامل این موسسه امضا شد.
در دیدار مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان با معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه قدس عنوان شد؛
معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه قدس گیلان در دیدار مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان، گروه های جهادی زیر مجموعه سپاه قدس گیلان را دارای ظرفیت بسیار مناسبی برای رفع مشکلات در حوزه تعمیر و احداث کتابخانه های عمومی در مناطق مختلف شهری و روستایی و احیای کتابخانه های فرسوده استان دانست.
در صدمین هفته اجرای طرح ابتکاری هر آدینه یک کتاب در نماز جمعه آستارا:
همزمان با 5مرداد، سالروز اقامه نخستین نماز جمعه در کشور و در ویژه برنامه ای که در مصلای بزرگ شهر آستارا برگزار شد، مجموعه کتابخانه های عمومی شهرستان آستارا به عنوان دستگاه برتر فعال در حوزه ترویج فرهنگ نماز و اجرای طرح ابتکاریهرآدینه یک کتاب تجلیل شد.
گزارش تصویری؛
همزمان با چهلمین سالروز اقامه نماز جمعه کشور، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان با حضور در محل استقرار کتابخانه عمومی سیار قاصدک در مصلی بزرگ امام خمینی(ره) رشت به عنوان میز خدمت، به تشریح اقدامات مجموعه کتابخانه های عمومی استان پرداخت.
همزمان با بزرگداشت چهلمین سالگرد اقامه نماز جمعه؛
همزمان با فرارسیدن چهلمین سالگرد اقامه نماز جمعه، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان با حضور در محل استقرار کتابخانه سیار قاصدک در مصلی بزرگ امام خمینی(ره) به سوالات نمازگزاران و مسئولین در خصوص خدمات متنوع کتابخانه های عمومی پاسخ گفت.
معاون فرماندار شهرستان صومعه سرا در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی این شهرستان:
رحمت حیدری نژاد در جمع اعضای انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان صومعه سرا با قدردانی از شهرداران صومعه سرا و تولمشهر گفت: مطالعه و کتابخوانی اساس و پایه رشد و توسعه هر کشوری است.
کرمی در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ماسال:
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ماسال گفت: نقطه اشتراک همه فعالیت های فرهنگی آگاهی بخشی به عموم مردم جامعه و رشد فرهنگی جامعه است و ما در این مسیر اقدامات مشترک فراوانی با دستگاه های مختلف به انجام رساندیم.
در دیدار مدیران کل کتابخانه های عمومی گیلان و نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان عنوان شد؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در دیدار با علی دقیق از آمادگی مجموعه کتابخانه های عمومی برای تجهیز و راه اندازی کتابخانه های عمومی ایجاد شده در مدارس تازه تاسیس استان خبرداد.
با هدف توسعه خدمات کتابخانه‌ای برای جامعه نابینایان کشور انجام شد؛
معاون توسعه کتابخانه ها و ترویج کتابخوانی نهاد از تشکیل کارگروه تخصصی نابینایان با هدف هم‌فکری و هم‌افزایی در راستای بهبود و توسعه خدمات کتابخانه‌ای برای جامعه نابینایان کشور خبر داد.
با هدف ترویج و توسعه فرهنگ کتابخوانی؛
با هدف ترویج و توسعه فرهنگ کتابخوانی، موافقت نامه همکاری بین اداره کل کتابخانه های عمومی و دانشگاه علوم و فنون امام خامنه ای سپاه پاسداران گیلان به امضا رسید.
در دیدار مدیران کل کتابخانه های عمومی و امور مالیاتی استان گیلان مطرح شد؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان به منظور ایجاد بسترهای لازم در جهت تسهیل حضور و مشارکت سرمایه گذاران در زمینه احداث و تجهیز کتابخانه های عمومی با مدیرکل امور مالیاتی استان گیلان دیدار و گفتگو کرد.
معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری گیلان در بازدید از کتابخانه مرکزی رشت:
کیمیا تنهایی، معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری گیلان در جریان بازدید از پروژه کتابخانه مرکزی رشت از نقش بارز مجموعه کتابخانه های عمومی استان گیلان به عنوان تنها بهره بردار پروژه کتابخانه مرکزی رشت در پیگیری اتمام این مجموعه قدردانی کرد.
با راه‌اندازی سامانه استعلام کتب اهدایی به کتابخانه‌های عمومی صورت گرفت؛
آمار ارائه شده از فعالیت ۵ ماهه فعالیت سامانه «استعلام کتب اهدایی» در نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، مزایای بسیاری از جمله کوتاه شدن مدت استعلام از ۶۰ روز به ۴ روز، افزایش سرعت روند بررسی، حذف بروکراسی اداری و کاهش افراد دخیل در پروسه استعلام از ۱۸ نفر به ۵ نفر را به همراه داشته است.
فرماندار شهرستان آستارا:
حسن رستم زاد در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی این شهرستان گفت:کتاب همواره به عنوان کالای ارزشمند فرهنگی در جوامع توسعه یافته جایگاه ویژه ای داشته و افراد در جامعه ای که کتابخوانی در آن به فرهنگ تبدیل شود با آرامش و امنیت زندگی می کنند.
گزارش تصویری؛
نخستین کارگاه آموزشی تاریخ شفاهی ادبیات دفاع مقدس با حضور بیش از 30تن از علاقمندان به ادبیات جنگ و دفاع مقدس و با سخنرانی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان، معاون هنری و ادبیات اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان و عضو هیات علمی گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه گیلان برگزار شد.
در نخستین کارگاه آموزشی تاریخ شفاهی ادبیات دفاع مقدس در رشت عنوان شد؛
عضو هیات علمی دانشگاه گیلان در نخسیتن کارگاه آموزشی تاریخ شفاهی ادبیات دفاع مقدس که به همت اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان برگزار شد گفت: تاریخ شفاهی ما تنها مختص جنگ نمی شود و همه می توانیم نویسنده تاریخ شفاهی و اطلس استان گیلان باشیم.
به همت کتابخانه عمومی ابوجعفر هوسمي رودسر؛
همزمان با آغاز دهه كرامت و ولادت حضرت معصومه (س) و روز دختر و با همكاري مشترک كتابخانه عمومي ابوجعفر هوسمي رودسر و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي این شهرستان همایش بزرگ خيام خواني در مجتمع فرهنگي و هنري شهيد آويني اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي و ویژه برنامه شاهنامه خوانی در کتابخانه عمومی رودسر برگزار شد.
به منظور انسجام بخشی به فعالیت های فرهنگی در شهرها با محوریت کتاب و کتابخوانی؛
فراخوان ششمین دوره انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران در سال ۱۳۹۸ از سوی دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی فرهنگی و ستاد شهرها و روستاهای دوستدار کتاب معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشر شد.
با هدف گسترش عدالت فرهنگی در سراسر کشور منتشر شد؛
فراخوان ششمین دوره جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب در سال ۱۳۹۸ از سوی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشر شد.
با حضور جمعی از کارشناسان و علاقمندان به ادبیات جنگ و دفاع مقدس؛
با همکاری اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان و بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان، نخستین کارگاه آموزشی تاریخ شفاهی ادبیات دفاع مقدس با حضور علاقمندان به این حوزه فردا چهارشنبه(19تیر) در سال اجتماعات اداره کل کتابخانه های عمومی استان برگزار می شود.
با حضور جمعی از بانوان و دختران عضو کتابخانه؛
همزمان با دهه کرامت و به همت کتابداران کتابخانه عمومی آیت الله حکیم احمدسرگوراب، جشن باشکوه روز دختر با حضور و تجلیل از زنان خانه دار و دختران عضو فعال کتابخانه برگزار شد.
همت مجموعه کتابخانه های عمومی شهرستان املش؛
همزمان با 17تیرماه و با حضور جمعی از اعضای کتابخانه، یادمان شهادت مجاهد فقیه، آیت الله ربانی املشی در کتابخانه عمومی حضرت آیت الله ربانی املشی املش برگزار شد.
گفت و گو با کتابدار کتابخانه عمومی امام علی(ع) روستای کلاشم؛
سکینه سعادت فضای ارتباطی میان او و کودکان عضو کتابخانه را در موقعیتی مشابه رابطه مادر با کودکانش دانست که همانند یک خانواده در کنار یکدیگر لذت کتاب خواندن و ارتقای فرهنگی را تجربه می‌کنند.
ارتباط با مدیرکل
پیونـــدها
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
کتابخانه ملی
دریافت برنامه های کاربردی
گوگل کرومفایرفاکسAnyDeskXPS Viewer