شنبه 16 فروردين 1399  
رویداد ها
فايلها
1739624072.pdf 5.92 MB این چند کتاب
سامانه سامان
آلبوم خبری
اخبار مهم
هفته کتاب
اخبار کتابخانه‌ها
اخبار ویژه
علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در پیامی درگذشت مادر جناب آقای کورش محمدی، کتابدار کتابخانه عمومی امام حسن مجتبی(ع) رشت را تسلیت گفت و برای آن مرحومه طلب آمرزش و مغفرت کرد.
به دعوت روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان؛
استاد انوش نصر، دکترای هنرهای نمایشی، بازیگر پیشکسوت، تئاتر، سینما و تلویزیون و رادیو، نویسنده چندین اثر فاخر ادبی، عضو موسسه هنرمندان پیشکسوت ایران، پژوهشگر و فعال اجتماعی، ضمن دعوت عموم مردم برای ماندن در منزل و شکست کرونا، به شبکه کتابخوانان مجازی کشور پیوست.
به دعوت روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان؛
سرکارخانم پونه نیکوی، شاعر مطرح کشور متولد بندر انزلی و ساکن این شهر زیبا، نویسنده، پژوهشگر حوزه ادبیات و برنده جشنواره های مختلف ادبی در کشور با معرفی دو کتاب اکولوژی و محیط زیست خودمونی و طبیعت از منظر بوم شناسی در شاعرانگی به شبکه کتابخوانان مجازی پیوست.
همزمان با آغاز بزرگترین رویداد کتابخوانی کشور؛
دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی با معرفی ۱۲ عنوان کتاب، خانواده‌ها، دانش‌آموزان، دانشجویان و گروه‌های مختلف سنی را در فراغت ناخوانده این روزها به حضور مجازی در این ضیافت کتابخوانی دعوت کرد.
کتابداری تا اطلاع ثانوی تعطیل نیست
با انتشار فراخوان دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، پویش «هرخانه، یک کتابخانه» همچنین پویش و مسابقه نقاشی «#کرونا_را_شکست_می دهیم» ویژه کوکان، کتابداران کتابخانه های عمومی گیلان با روش های خلاقانه ای در جهت معرفی، تبلیغ و جلب مشارکت مردمی جهت پیوستن به این پویش های کتابخوانی فعالیت می کنند.
با صدور پیامی؛
پریسا کرمی با صدور پیامی ضایعه درگذشت مادر گرامی جناب آقای کورش محمدی، کتابدار محترم کتابخانه عمومی امام حسن مجتبی(ع) رشت را به وی و خانواده داغدارش تسلیت گفت.
اطلاعیه؛
نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با توجه به تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا با صدور اطلاعیه‌ای کتابخانه‌های عمومی کشور را تا ۲۲فروردین ماه تعطیل اعلام کرد.
صبح روز پنجشنبه؛
سردار حاج‌ میرزامحمد سلگی، جانباز سرافراز و فرمانده دلاور گردان حضرت ابوالفضل (ع) و رئیس ستاد لشکر انصارالحسین (ع) در سال‌های دفاع مقدس، صبح امروز در بیمارستان شهید بهشتی همدان به یاران شهیدش پیوست.
گفت و گو با راوی «آب هرگز نمی میرد»
راوی کتاب «آب هرگز نمی‌میرد» مرداد ماه سال ۱۳۹۶ در گفت و گویی با روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور بر آمار بالای مشارکت مردم در جشنواره کتابخوانی رضوی که توسط نهاد برگزار می‌شود، نقش آن را در در ترویج فرهنگ کتابخوانی موثر دانسته و گفته بود:‌ این استقبال عظیم نمایانگر اثربخشی جشنواره رضوی در جامعه است.
با هدف کم کردن فاصله میان کتابداران و اعضا در روزهای تعطیلی کتابخانه‌ها صورت گرفت؛
با هدف انعکاس فعالیت کتابداران، کم کردن فاصله میان کتابداران و اعضا در روزهای تعطیلی کتابخانه‌ها و ترویج کتابخوانی شبکه مجازی کتابخوانان در یکی از پیام رسان های داخلی راه اندازی شد.
نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد؛
با توجه به تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر تعطیلی مدارس، دانشگاه‌ها و مراکز فرهنگی تا ۱۵ فروردین ماه، کتابخانه های عمومی سراسر کشور نیز تا ۱۵ فروردین ماه تعطیل شدند.
کتابداری تا اطلاع ثانوی تعطیل نیست
کتابدار کتابخانه عمومی امام جعفر صادق(ع) بندر انزلی با اشاره به تجربه اجرای برخی از طرح‌ها در فضای مجازی، از تصمیم برای زنده نگه داشتن چراغ دعوت‌ به فرهنگ در این روزهای تلخ و دشوار خبر داد.
با هدف معرفی کتاب توسط کتابداران در روزهای تعطیلی کتابخانه ها؛
با توجه به تعطیلی کتابخانه های عمومی سراسر کشور به دنبال شیوع ویروس کرونا و با هدف اشاعه فرهنگ کتابخوانی پویش «هر کتابدار یک کتابخوان» از سوی نهاد کتابخانه های عمومی کشور برگزار می شود.
گفت و گو با مسئول کتابخانه سیار قاصدک رشت؛
صمد رهبریار، مسئول کتابخانه سیار قاصدک رشت، گفت: این روزها تعطیلی کتابخانه، فعالیت ما را بیش از گذشته کرده و دلتنگی های ما در قالب قصه ها و در فضای پادکست و فیلم جاری شده است.
با هدف غنی سازی اوقات فراغت انجام می شود؛
با توجه به تعطیلی کتابخانه های عمومی سراسر کشور به دنبال شیوع ویروس کرونا و با هدف اشاعه فرهنگ کتابخوانی و غنی سازی اوقات فراغت، مسابقه نقاشی «کرونا را شکست می دهیم» از سوی نهاد کتابخانه های عمومی کشور برگزار می شود.
با صدور اطلاعیه‌ای صورت گرفت؛
با اعلام دبیرخانه مسابقه کتابخوانی «فرهنگ مختصر امر به معروف و نهی از منکر»، در پی استقبال علاقه‌مندان برای شرکت در این مسابقه، مهلت شرکت در این مسابقه تا پایان اسفند ماه تمدید شد.
دعوت خانواده‌ها و علاقه‌مندان به کتابخوانی به ضیافتی متفاوت؛
دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی با معرفی ۱۲ عنوان کتاب، خانواده‌ها، دانش‌آموزان، دانشجویان و گروه‌های مختلف سنی را در فراغت ناخوانده این روزها به حضور مجازی در این ضیافت کتابخوانی دعوت کرد.
هادی آشتیانی خبر داد؛
​​​​​​​مدیرکل امور فرهنگی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، با اعلام راه‌اندازی پویش ملی «هر خانه یک کتابخانه» از ۱۲ اسفندماه، با همراهی موثر دستگاه های فرهنگی و اجرایی در سراسر کشور، همزمان با ایام تعطیلی کتابخانه‌های عمومی به دلیل توصیه‌های وزارت بهداشت، از عموم مردم برای پیوستن به این پویش دعوت کرد.
ویژه نامه بهار «هدهد سفید» به صورت الکترونیک منتشر شد؛
باتوجه به اینکه در روزهای مبارزه با ویروس کرونا بهتر است در خانه بمانیم و به دنیای شگفت انگیز کتاب های نخوانده سفر کنیم، هفتمین شماره «هدهد سفید» (ویژه نامه بهار) مختص گروه سنی نوجوان در قالب نسخه الکترونیک منتشر شد. در این شماره مطالب متنوعی از نویسندگان برجسته کشور در مورد موضوع این روزها یعنی ویروس کرونا و بهار پیش رو، آمده است.
ویژه کتابداران و کارکنان کتابخانه‌های عمومی کشور برگزار می شود؛
با توجه به تعطیلی موقت کتابخانه های عمومی سراسر کشور به دلیل شیوع ویروس کرونا و با هدف استفاده از ظرفیت فضای مجازی در ترویج فرهنگ مطالعه جشنواره مرور نویسی ویژه کتابداران و کارکنان کتابخانه‌های عمومی کشور با محوریت کتاب «چگونه مرور کتاب بنویسیم؟» نوشتۀ برد هوپر و ترجمه علیرضا شفیعی‌ نسب، برگزار می شود.
شانزدهمین سالروز تأسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور و ولادت با سعادت امام علی(ع) بر کتابداران و تلاشگران عرصه کتاب و کتابخوانی مبارک باد.
سالروز تاسیس نهاد/ رابطه کتابدار با کتاب به روایت کتابداران / ۱
یکی از ویژگی‌های بنیادین و تعیین‌کننده در تنظیم رابطه میان کتابداران با اعضای کتابخانه، اصطلاحاً «دست به کتاب» بودن کتابداران است؛ مستمسک اثرگذاری که می‌تواند نقشه‌راه اعضاء در کتابخانه‌ را رقم زده و باعث جهت‌دهی صحیح آنها شود.
با هدف مشارکت در مبارزه با ویروس کرونا؛
انجمن ارتقای کتابخانه‌های عمومی ایران با هدف مشارکت در مبارزه با ویروس کرونا اقدام به راه اندازی پایگاه اطلاعاتی در این زمینه کرده است.
نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد؛
با توجه به تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر تعطیلی مدارس، دانشگاه‌ها و مراکز فرهنگی تا پایان سال، کتابخانه های عمومی سراسر کشور نیز تا پایان سال تعطیل شدند.
گزارش تصویری؛
با گذشت دو هفته از تعطیلی اجباری کتابخانه های عمومی استان گیلان بدلیل شیوع ویروس کرونا و منع حضور اعضا و مراجعین به دلیل مسائل بهداشتی، گندزدایی و پاکسازی بخش های مختلف کتابخانه در سراسر استان ادامه دارد.
با اعلام فراخوان از سوی نهاد کتابخانه های عمومی کشور؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان گفت: با جمع آوری کمک های اهدای اعضای کتابخانه های عمومی استان گیلان این اقلام پس از بسته بندی و شمارش برای هموطنان سیل زده استان سیستان و بلوچستان ارسال شد.
با توجه به تعطیلی کتابخانه های عمومی کشور در پی شیوع ویروس کرونا؛
با توجه به تعطیلی اضطراری کتابخانه های عمومی کشور، جریمه دیرکرد به کتاب های امانتی اعضا تعلق نخواهد گرفت.
با هدف دسترسی به شماره‌های منتشر شده انجام شد؛
پس از انتشار شش شماره از کتاب «هدهد سفید» و ارسال آن به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور، فایل این کتاب‌ها برای دسترسی تمامی نوجوانان علاقه‌مند به کتاب و کتابخوانی در پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور قرار گرفت.
گزارش تصویری؛
با ادامه روند تعطیلی کتابخانه های عمومی استان گیلان در روزهای اخیر، برخی از شهرداری های شهرهای مختلف استان با اجرای عملیات گندزدایی اقدام به از بین بردن ویروس کرونا در کتابخانه های عمومی می کنند.
با صدور اطلاعیه ای اعلام شد؛
با توجه به تعطیلی مدارس تا پایان هفته و با هدف پیشگیری از انتشار عوامل بیماری زا، عمل به توصیه های بهداشتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ابلاغیه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، کتابخانه های عمومی سراسر کشور نیز تا پایان هفته ۱۶ اسفندماه تعطیل است.
گزارش تصویری؛
کتابداران کتابخانه های عمومی استان گیلان در تعطیلات اجباری چند روز گذشته بدلیل شیوع ویروس کرونا با حضور در کتابخانه های عمومی و با احساس مسئولیت، با پاکسازی این محیط آماده استقبال از اعضا می شوند.
گزارش تصویری؛
در پی شیوع ویروس مهلک کرونا و تصمیم نهادهای زیربط برای تعطیلی کلیه اماکن عمومی و آموزشی، کتابخانه های عمومی استان گیلان با پاکسازی کلیه بخش های این مجموعه آماده میزبانی از اعضا و مراجعین می شوند.
در پی هشدار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص شیوع ویروس کرونا؛
در پی شیوع ویروس کرونا و تعطیلی کتابخانه های عمومی استان گیلان که با هشدار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و به منظور جلوگیری از گسترش این بیماری در اماکن عمومی اعلام شده بود، پاکسازی و گندزدایی از کتابخانه های عمومی استان در تعطیلات اجباری این هفته آغاز شد.
با هدف هم افزایی و اجرای برنامه های مشترک فرهنگی صورت پذیرفت؛
تفاهم‌نامه همکاری بین اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان و اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان استان با هدف هم افزایی بیشتر و اجرای برنامه های مشترک فرهنگی به امضای مدیرکل کتابخانه های عمومی و مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی استان گیلان رسید.
با معرفی ۴ اثر؛
کتاب‌های «اعتکاف نیکان»، «با زباله چه‌کنیم؟»، «باغ‌های همیشه بهار: روایتی داستانی از زندگی امام‌محمدباقرعلیه‌السلام» و «خون دلی که لعل شد» در قالب طرح کتاب خوان اسفند ماه ۱۳۹۸ برای استفاده علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی معرفی شد.
چند هفته‎‌ای می‌شود که همه‌جا صحبت از ویروس مرگبار کروناست. کرونا ویروس‌ها، خانواده بزرگی از ویروس‌ها هستند که از ویروس سرماخوردگی معمولی تا عامل بیماری‌های شدیدتری همچون سارس و مرس را شامل می‌شود. اما با انجام برخی اقدامات ایمنی می‌توان از ابتلا به این ویروس جلوگیری کرد. در این چند اینفوگرافیک با این نکات آشنا می شوید.
درپی شیوع ویروس کرونا و به منظور جلوگیری از گسترش این بیماری؛
به منظور جلوگیری از گسترش ویروس کرونا و حفاظت از مراجعین و اعضای کتابخانه های عمومی، کتابخانه های عمومی استان گیلان از امروز یکشنبه(4اسفند) تا پایان هفته جاری تعطیل شدند.
بخشی از برنامه‌ کتابخانه‌های عمومی استان گیلان در هفته اول اسفندماه ۱۳۹۸، از سوی روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برای استفاده اعضاء و علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی اعلام شد.
یک روز مانده به آغاز یک رویداد بزرگ فرهنگی و با اهدای 50 جلد کتاب؛
یک روز مانده به اجرای پویش اهدای کتاب، مدیرکل تامین اجتماعی استان گیلان با اهدای 50جلد کتاب نفیس شامل40عنوان انواع کتب در موضوعات مختلف، به عنوان نخستین دستگاه اجرایی استان گیلان به پویش اهدای کتاب، اهدای دانایی پیوست.
مدیرکل امور فرهنگی نهاد خبر داد؛
هادی آشتیانی، مدیرکل امور فرهنگی نهاد، از تمدید مهلت شرکت در مسابقه کتابخوانی «فرهنگ مختصر امر به معروف و نهی از منکر» تا تاریخ ۱۰ اسفند سال جاری، به دلیل استقبال صورت گرفته و درخواست‌های مخاطبان، خبر داد.
از ابتدای اسفند ماه و به میزبانی کتابخانه های عمومی سراسر استان گیلان؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان از اغاز پویش مردمی اهدای کتاب به کتابخانه های عمومی سراسر استان با شعار اهدای کتاب، اهدای آگاهی خبرداد.
با معرفی ۸ اثر؛
همزمان با چهلم شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی، پوستر این چند کتاب ویژه «شهدای مقاومت»، با معرفی ۸ اثر از سوی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور منتشر شد
طی مراسمی با حضور مادر شهید مدافع حرم بابک نوری هریس؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در مراسم رونمایی از پوستر شهدای مقاومت با بیان اینکه بسیاری از کودکان این سرزمین با لالایی‌هایی در ذکر ائمه اطهار(ع) و صحرای کربلا بزرگ شدند گفت: سنت حسنه ایثار و شهادت به‌واسطه مادران در ذهن و روح فرزندان شکل گرفت.
گزارش تصویری؛
با حضور مادر و برادر شهید مدافع حرم بابک نوری هریس، مراسم رونمایی از پوستر شهدای مقاومت در قالب طرح این چند کتاب در سالن اجتماعات اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان برگزار شد.
با صدور پیامی صورت گرفت؛
دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور با صدور پیامی از کارکنان و کتابداران سراسر کشور دعوت کرد تا در کنار آحاد مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن شرکت کرده و با مشت‎ های گره‎ کرده و دل‎ های استوار، فریاد «مرگ بر امریکا» را به گوش‎ های عاصی دشمنان بدخواه و منافقان خوش‎ خیال ایران عزیز اسلامی ‎مان برسانند.
در آستانه چهلمین روز شهادت شهید سلیمانی و با حضور معاون استاندار گیلان؛
همزمان با نهمین روز از دهه مبارک فجر کتابخانه عمومی شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی شهر چوبر با حضور محمود قاسم نژاد، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان و جمعی از مسئولین استان افتتاح و به بهره برداری رسید.
گزارش تصویری؛
کتابخانه عمومی شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی چوبر شهرستان تالش، ظهر امروز یکشنبه(20بهمن) و در آستانه چهلمین روز شهادت این سردار بزرگ افتتاح شد.
بيشتر
با برگزاری برنامه های مختلف فرهنگی؛
کتابداران کتابخانه عمومی امام حسن مجتبی(ع) رشت همزمان با بیست و هفتمین دوره هفته کتاب و نیز فرارسیدن هفته بسیج فعالیت های متنوعی را در کتابخانه و مراکزآموزشی و فرهنگی برگزار کردند.
همزمان با هفته کتاب صورت پذیرفت؛
کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان رودسر همزمان را بیست و هفتمین دوره هفته کتاب و با برگزاری برنامه های متنوع و جذاب، دوستداران کتاب را به کتابخانه دعوت کردند.
گزارش تصویری؛
کتابخانه های عمومی شهرستان آستارا نیز همزمان با هفته کتاب، با برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی که با حضور مسئولین و مردم برگزار شد، روزهای این هفته را گرامی داشتند.
گزارش تصویری؛
همزمان با فرارسیدن هفته کتاب، کتابخوانان و دوستداران کتاب در شهرستان آستانه اشرفیه با حضور و مشارکت در برنامه های کتابخانه های عمومی، ساعات خوشی را در کنار یار مهربان گذراندند.
به همت کتابداران کتابخانه های عمومی گشت و ماسوله؛
کتابداران کتابخانه های عمومی امام علی(ع) گشت و آیت الله شیخ محمد طاهر شرفی ماسوله همرمان با گرامیداشت هفته کتاب و بسیج با برگزاری برنامه های ویژه ای دوستداران کتاب را زیر سقف کتابخانه گردهم آوردند.
در اقدامی ارزشمند و در راستای کمک به ترویج فرهنگی کتاب و کتابخوانی؛
مهدی همتی، از خیرین و حامیان همیشگی کتابخانه های عمومی در شهرستان رشت، با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و حمایت از این امر مقدس 100جلد کتاب به کتابخانه عمومی خاتم الانبیاء(ص) رشت به ارزش 20میلیون ریال اهدا کرد.
مسئول کتابخانه عمومی مشارکتی برتر کشور در سال۹۷؛
بنت الهدی آقاجانی، مسئول کتابخانه عمومی مشارکتی بنت الهدی(س) شهرستان فومن در گفتگو با روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان ضمن معرفی خود با بیان اینکه دارای مدرک کارشناسی شیمی هستم، اما علاقه به حوزه کتاب و کتابخوانی من را به سمت و سوی ایجاد یک کتابخانه سوق داد.
گزارش تصویری؛
کتابخانه عمومی امام موسی ابن جعفر(ع) روستای طرازکوه رشت همزمان با فرارسیدن بیست و هفتمین دوره هفته کتاب، و با دعوت از دوستداران کتاب حال و هوای دیگری داشت.
گزارش تصویری؛
کتابداران کتابخانه های عمومی شهدای شهر ماسال، شهید مطهری شاندرمن، شهید علیرضا شیرزاد اولم و مرحوم مظاهر محمودزاده اولم همزمان با گرامیداشت هفته کتاب، با برگزاری برنامه های متنوعی میزبان کتابخوانان شدند.
گزارش تصویری؛
دوستداران کتاب و کتابخوانی با حضور در کتابخانه های عمومی شهرستان املش و شرکت در برنامه های فرهنگی کتابخانه ها، بیست و هفتمین دوره هفته کتاب و کتابخوانی را در کنار کتابداران سپری کردند.
همزمان با هفته کتاب؛
همزمان با بیست و هفتمین دوره هفته کتاب و با برگزاری برنامه های فرهنگی ویژه ای که به کوشش کتابداران کتابخانه عمومی شهید شفیعی لیالستان برگزار شد، دوستداران کتاب و کتابخوانی در کنار یار مهربان ساعات خوشی را سپری کردند.
گزارش تصویری؛
کتابخانه های عمومی امام رضا(ع) رشت و امام خامنه ای روستای اسلام آباد سنگر همزمان با گرامیداشت هفته کتاب با برگزاری برنامه های متنوعی میزبان علاقمندان کتاب و کتابخوانی شدند.
گزارش تصویری:
همزمان با ایام بیست و هفتمین دوره هفته کتاب، دوستداران کتاب و کتابخوانی با حضور در کتابخانه های عمومی شهرستان لنگرود و استقبال از برنامه های فرهنگی، حال خوش خواندن را در این محیط تجربه کردند.
گزارش تصویری؛
با برگزاری ده ها برنامه فرهنگی در کتابخانه های عمومی شهید چمران شفت، امام علی(ع) کلاشم و آیت الله حکیم احمدسرگوراب، برنامه های ویژه فرهنگی در هفته کتاب و کتابخوانی شهرستان شفت پایان یافت.
گزارش تصویری؛
با فرارسیدن هفته کتاب و کتابخوانی و با کوشش کتابداران کتابخانه های عمومی باقرالعلوم(ع) رضوانشهر، نبی اکرم (ص) پره سر و رسول اکرم(ص) پونل، حال خوش خواندن در کوچه پس کوچه های شهرها و روستاهای رضوانشهر انتشار یافت.
به میزبانی کتابخانه های عمومی شهرستان تالش؛
کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان تالش نیز همزمان با سراسر کشور با برگزاری برنامه های ویژه ای هفته کتاب و کتابخوانی را گرامی داشتند.
گزارش تصویری؛
با برگزاری برنامه های فرهنگی ویژه ای که به همت کتابداران کتابخانه های عمومی رودبار، منجیل، لوشان، جیرنده، رستم آباد و توتکابن برگزار شد، حال خوش خواندن در فضای شهرستان رودبار احساس شد.
همزمان با هفته کتاب و با حضور و مشارکت دوستداران کتاب؛
کتابخانه های عمومی شهرستان صومعه سرا همزمان با گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی میزبان دوستداران و علاقمندان به کتاب و کتابخوانی شد.
گزارش تصویری:
کتابخانه های عمومی شهرستان ماسال همزمان با بیست و هفتمین دوره هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار با برگزاری برنامه های فرهنگی پذیرای جمع کثیری از دوستداران کتاب شدند.
با برگزاری ده ها ویژه برنامه فرهنگی در کتابخانه های عمومی؛
کتابخانه های عمومی شهرستان لاهیجان نیز همزمان با سراسر کشور در گرامیداشت هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار صحنه حضور دوستداران کتاب و شرکت در برنامه های این مرکز فرهنگی بود.
گزارش تصویری؛
همزمان با بیست و هفتمین دوره هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار و با استشمام عطر کتاب در فضای شهرها و روستاهای ایران، دوستداران کتاب و کتابخوانی در شهرهای سیاهکل، دیلمان و پیرکوه نیز با حضور در کتابخانه های عمومی زنده یاد دکتر منتصر کوهساری، شهید مفتح سیاهکل، امام علی(ع) دیلمان و شهید مطهری پیرکوه ساعات خوشی را سپری کردند.
از بازدید دانش آموزان از کتابخانه تا برگزاری نشست های ویژه با موضوع کتاب؛
همزمان با ایام هفته کتاب و با برگزاری برنامه های مختلفی با موضوع کتاب و کتابخوانی، کتابخانه عمومی خاتم الانبیا(ص) رشت میزبان دوستداران کتاب شد.
گزارش تصویری:
همزمان با ایام بیست و هفتمین دوره هفته کتاب، دوستداران کتاب و کتابخوانی با حضور در کتابخانه های عمومی شهرستان لنگرود و استقبال از برنامه های فرهنگی، حال خوش خواندن را در این محیط تجربه کردند.
با منظور تجلیل از سال ها تلاش و پژوهش در زمینه خلق آثار بومی، محلی گیلان
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان با همراهی جمعی از مسئولین و کتابداران کتابخانه های عمومی شهر رشت با حضور در منزل تیمور گورگین، از نویسندگان و شعرای مطرح گیلان با وی دیدار و گفتگو کردند.
با برگزاری ششمین جشنواره تقدیر از مروجان کتابخوانی کشور؛
صمد رهبریار، مسئول کتابخانه عمومی سیار قاصدک رشت در مراسم جشنواره تقدیر از مروجان کتابخوانی کشور با کسب بیشترین امتیاز برگزیده بخش مروجان دوزبانه این جشنواره شد.
همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی؛
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رضوانشهر با همراهی جمعی از کتابداران کتابخانه های عمومی این شهرستان با حضور در منزل دكتر نصرت الله كامياب تالشي ،نويسنده و پژوهشگر مطرح تالش زبان با وی دیدار و گفتگو کردند.
با برگزاری برنامه های فرهنگی ویژه؛
همزمان با بیست و هفتمین دوره هفته کتاب و با برگزاری برنامه های فرهنگی ویژه ای که به همت کتابداران کتابخانه عمومی شهید دستغیب فومن برگزار شد، حال خوش خواندن در شهر تاریخی فومن احساس شد.
گزارش تصویری؛
با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان، ویژه برنامه جشن کتاب با تجلیل از اعضای فعال، در کتابخانه عمومی میرزا کوچک جنگلی رشت برگزار شد.
در پانزدهیمن نمایشگاه کتاب گیلان صورت پذیرفت؛
نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان با حضور در محل برگزاری پانزدهمین نمایشگاه کتاب گیلان از غرفه اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان بازدید کردند.
همزمان با آخرین روز از گرامیداشت هفته کتاب؛
کرمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در آخرین روز از بیست و هفتمین دوره هفته کتاب، با حضور در برنامه زنده هفت هنر سیمای مرکز گیلان در خصوص اقدامات مجموعه کتابخانه های عمومی استان گیلان در حوزه ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در استان گیلان سخن گفت.
گزارش تصویری؛
همزمان با ایام بیست و هفتمین دوره هفته کتاب، دوستداران کتاب و کتابخوانی با حضور در کتابخانه های عمومی شهرستان بندر انزلی و استقبال از برنامه های فرهنگی، حال خوش خواندن را در این محیط تجربه کردند.
در ششمین روز از گرامیداشت هفته کتاب؛
نشست کتاب خوان فرهیختگان استان گیلان با حضور هفت شرکت کننده در پژوهشکده گیلان‌شناسی دانشگاه گیلان برگزار شد.
گزارش تصویری؛
نشست کتاب خوان فرهیختگان استان گیلان همزمان با ششمین روز از هفته کتاب و با معرفی7عنوان کتاب در سالن کنفرانس پژوهشکده گیلانشناسی گیلان برگزار شد.
گزارش تصویری؛
با برگزاری نشست نمایشنامه خوانی توسط اعضای کتابخانه های عمومی امام رضا(ع) و میرزا کوچک جنگلی رشت،به سرپرستی صمد رهبریار، مسئول کتابخانه عمومی سیار قاصدک رشت از مجموعه کتابهای «هدهد سفید» و با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان، پانزدهمین نمایشگاه کتاب گیلان میزبان دوستداران کتاب و کتابخوانی شد.
در مراسم اختتامیه ایستگاه کتاب3 و با معرفی17عنوان کتاب؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در مراسم اختتامیه ایستگاه کتاب3 و نشست کتاب خوان دانشجویان دانشگاه آزاد واحد رشت با تاکید بر حفظ جایگاه آثار مکتوب در کنار منابع الکترونیک گفت: آثار الکترونیک نشر دهنده منابع مکتوب و مکمل آن هستند.
گرمای کتابخوانی در سرمای پاییزی؛
همزمان با آغاز هفته کتاب، کتابخانه های عمومی شهرستان آستانه اشرفیه هفته گرم و پرکاری را سپری کردند.
در ویژه برنامه ای به مناسبت گرامیداشت هفته کتاب؛
همزمان با بیست و هفتمین دوره هفته کتاب و در مراسمی با حضور نماینده مردم شهرستان آستارا، مسئولین و دوستداران کتاب و کتابخوانی، جشن کتاب با تجلیل از فرماندار آستارا و فعالین حوزه کتاب و کتابخوانی این شهرستان در کتابخانه عمومی پیامبر اعظم(ص) برگزار شد.
استاندار گیلان؛
استاندار گیلان اظهار داشت: نسل جوان جامعه را باید با محوریت کتاب و اندیشه پیش ببریم چراکه برای ارتقای شاخص های توسعه یافتگی کشور، بهترین راه، گام نهادن در عرصه دانایی محوری است.
همزمان با فرارسیدن هفته کتاب؛
به مناسبت فرارسیدن هفته كتاب وكتابخواني و به همت کتابداران کتابخانه عمومی باقرالعلوم (ع) رضوانشهر، فعاليت هاي متنوع فرهنگي در این کتابخانه به اجرا درآمد.
همزمان با هفته کتاب و با حضور استاندار گیلان؛
همزمان با افتتاح پانزدهمین نمایشگاه کتاب گیلان در محل دائمی نمایشگاه های استان گیلان، غرفه اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان با شعار حال خوش خواندن و با حضور استاندار گیلان و مسئولین استانی گشایش یافت.
همزمان با آغاز بیست و هفتمین دوره هفته کتاب و با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان، مسئولین وکتابداران؛
همزمان با فرارسیدن بیست و هفتمین دوره هفته کتاب و روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار و با حضور پریسا کرمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان، مسئولین ستادی و کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان رشت گلزار شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم شهرستان رشت گلباران شد.
اکبری در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه رشت:
رئیس کتابخانه‌های عمومی رشت در سخنرانی پیش از خطبه های نمازجمعه رشت با اشاره به وجود ۲۲ کتابخانه عمومی فعال در رشت گفت: برگزاری نشست‌های کتاب‌خوانی، جشنواره رضوی، جلسات کانون ادبی نقد و رونمایی کتاب، موجب شده تا کتابخانه‌های عمومی به پاتوق‌های فرهنگی و اجتماعی در شهرستان تبدیل شود.
مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان در برنامه گفتگوی ویژه خبری:
کرمی با اشاره به رشد شاخص امانت و گردش کتاب در مهرماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته گفت: بالغ بر ۳۰ درصد مخاطبان با مراجعه به فضای کتابخانه های عمومی کتب غیر درسی به امانت برده اند که مسئولیت ما را در ایجاد فضاهای مناسب مطالعه مضاعف می کند.
همزمان با آغاز هفته کتاب و به مناسبت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار؛
همزمان با آغاز هفته کتاب و به مناسبت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار، عضویت رایگان در کلیه کتابخانه های عمومی استان گیلان در روز شنبه(۲۵)آبان انجام می پذیرد.
در مراسم ملی تجلیل از برگزیدگان حوزه کتاب و کتابخوانی در شهر یزد؛
شمسی موسوی و همسر وی حمیدرضا صادق پور، خیر کتابخانه ساز در شهر واجارگاه شهرستان رودسر و کتابخانه عمومی مشارکتی زنده یاد استاد سیدرضا صدیق ضیابری ضیابر در مراسم ملی بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزیده کشور شدند.
سیدعباس صالحی عنوان کرد؛
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار گفت: امروز تغییرات قابل توجهی را در فضای زندگی معاصر می‌بینیم؛ تغییرات سریعی که در حوزه فناوری‌های اطلاعاتی، اینترنت اشیا، هوش مصنوعی، ربات ها و غیره باعث رقم خوردن اتفاقاتی در زندگی ما خواهند شد. در این فضا کتابداران در صف اول تمدن سازی ایستاده اند.
علیرضا مختارپور مطرح کرد؛
علیرضا مختارپور گفت:‌ صدها برابر هزینه ای که امروز از بخش کتاب و کتابخانه‌ها و کتابخوانی دریغ می شود در آینده ای نزدیک باید خرج بازداشتگاه ها، زندان ها، مبارزه با اعتیاد و نیز مقابله با آسیب های اجتماعی شود. از جنبه اقتصادی محض هم صرفه در توجه به امور فرهنگی و مصون سازی نوجوانان و جوانان و نسل آینده کشور با گسترش امور فرهنگی سالم است.
معاون توسعه کتابخانه ها و ترویج کتابخوانی نهاد عنوان کرد؛
مهدی رمضانی معاون توسعه کتابخانه ها و ترویج کتابخوانی نهاد در مراسم گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار ضمن تشریح اقدامات نهاد در حوزه های مختلف گفت:‌ در هفته کتاب امسال، از ۲۶ باب کتابخانه عمومی بهره‌برداری خواهد شد و در خصوص پروژه‌های کتابخانه‌های مرکزی استان‌های زنجان، گیلان، لرستان، کرمانشاه و مرکزی نیز اقدامات نتیجه بخشی انجام خواهد شد.
گزارش تصویری؛
با برگزاری ده ها برنامه فرهنگی با حضور دوستداران کتاب و کتابخوانی، کتابخانه های عمومی شهرستان بندر انزلی به استقبال هفته کتاب رفتند.
گزارش تصویری؛
کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان املش در آستانه هفته کتاب با برگزاری ده ها برنامه فرهنگی، حال خوش خواندن را به دوستداران کتاب هدیه کردند.
گفت و گو با مسئول کتابخانه سیار قاصدک رشت؛
صمد رهبریار، مسئول کتابخانه سیار قاصدک رشت، گفت: این روزها تعطیلی کتابخانه، فعالیت ما را بیش از گذشته کرده و دلتنگی های ما در قالب قصه ها و در فضای پادکست و فیلم جاری شده است.
با هدف دسترسی به شماره‌های منتشر شده انجام شد؛
پس از انتشار شش شماره از کتاب «هدهد سفید» و ارسال آن به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور، فایل این کتاب‌ها برای دسترسی تمامی نوجوانان علاقه‌مند به کتاب و کتابخوانی در پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور قرار گرفت.
گزارش تصویری؛
با ادامه روند تعطیلی کتابخانه های عمومی استان گیلان در روزهای اخیر، برخی از شهرداری های شهرهای مختلف استان با اجرای عملیات گندزدایی اقدام به از بین بردن ویروس کرونا در کتابخانه های عمومی می کنند.
گزارش تصویری؛
کتابداران کتابخانه های عمومی استان گیلان در تعطیلات اجباری چند روز گذشته بدلیل شیوع ویروس کرونا با حضور در کتابخانه های عمومی و با احساس مسئولیت، با پاکسازی این محیط آماده استقبال از اعضا می شوند.
گزارش تصویری؛
در پی شیوع ویروس مهلک کرونا و تصمیم نهادهای زیربط برای تعطیلی کلیه اماکن عمومی و آموزشی، کتابخانه های عمومی استان گیلان با پاکسازی کلیه بخش های این مجموعه آماده میزبانی از اعضا و مراجعین می شوند.
در پی هشدار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص شیوع ویروس کرونا؛
در پی شیوع ویروس کرونا و تعطیلی کتابخانه های عمومی استان گیلان که با هشدار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و به منظور جلوگیری از گسترش این بیماری در اماکن عمومی اعلام شده بود، پاکسازی و گندزدایی از کتابخانه های عمومی استان در تعطیلات اجباری این هفته آغاز شد.
بخشی از برنامه‌ کتابخانه‌های عمومی استان گیلان در هفته اول اسفندماه ۱۳۹۸، از سوی روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برای استفاده اعضاء و علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی اعلام شد.
در آستانه چهلمین روز شهادت شهید سلیمانی و با حضور معاون استاندار گیلان؛
همزمان با نهمین روز از دهه مبارک فجر کتابخانه عمومی شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی شهر چوبر با حضور محمود قاسم نژاد، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان و جمعی از مسئولین استان افتتاح و به بهره برداری رسید.
گزارش تصویری؛
کتابخانه عمومی شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی چوبر شهرستان تالش، ظهر امروز یکشنبه(20بهمن) و در آستانه چهلمین روز شهادت این سردار بزرگ افتتاح شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان در مراسم افتتاح بخش نسخ خطی آیت الله حسین وحید آستانه تاکید کرد؛
پریسا کرمی در مراسم افتتاح بخش نسخ خطی آیت الله حسین وحید آستانه در کتابخانه عمومی اهل بیت (ع) آستانه اشرفیه با اشاره به وجود ۴۵۸ نسخه کتاب چاپ سنگی، خطی و سربی در این مجموعه بر لزوم ترویج سنت حسنه وقف کتاب به ویژه نسخ نفیس خطی به کتابخانه های عمومی تاکید کرد.
با معرفی چهار عنوان کتاب توسط ذکرین اهل بیت علیهم السلام؛
همزمان با دومین روز از دهه مبارک فجر نشست کتاب‌خوان فاطمی ویژه مداحان اهل بیت علیهم السلام با معرفی چهار عنوان کتاب با موضوع زندگی، شخصیت و وقایع زندگی حضرت فاطمه زهرا (س) در سالن اجتماعات اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان برگزار شد.
گزارش تصویری؛
جمعی از اعضای کتابخانه عمومی زنده یاد فرشید احمدی رستم آباد شهرستان رودبار همزمان با آغاز دهه مبارک فجر و چهل و یکمین سالروز پیروزی انقلاب، با حضور در کتابخانه در فعالیت های متنوع فرهنگی مشارکت کردند.
گزارش تصویری؛
به میزبانی کتابخانه عمومی کودکان باران رشت، ویژه برنامه مسابقه نقاشی همزمان با دهه مبارک فجر با تقدیر از سه برگزیده این برنامه برگزار شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در نشست فعالین فرهنگی بخش خمام:
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در نشست فعالین فرهنگی بخش در دومین نشست انجمن ادبی باران کتابخانه عمومی شهید بهشتی خمام گفت: نقش فعالین فرهنگی در به ثمر نشستن انقلاب اسلامی غیرقابل انکار است.
نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با همکاری ستاد امر به معروف و نهی از منکر مسابقه‌ کتابخوانی با محوریت کتاب «فرهنگ مختصر امر به معروف و نهی از منکر» را برگزار می‌کند. جهت شرکت در مسابقه و یا کسب اطلاعات بیشتر به samakpl.ir و نزدیکترین کتابخانه عمومی مراجعه فرمایید.
گزارش تصویری؛
کتابداران کتابخانه های عمومی ماسال، شاندرمن، اولم طاسکوه با برگزاری برنامه های فرهنگی ویژه ای چون کتاب خوان مدرسه ای و کتابخانه ای، قصه گویی تالشی و فارسی، جمع خوانی، شاهنامه خوانی، مسابقه چیستان های تالشی حال خوش خواندن را با کودکان، نوجوانان و جوانان سهیم شدند.
با معرفی 7 عنوان کتاب:
به همت کتابداران کتابخانه عمومی شمس لنگرودی و با معرفی 7عنوان کتاب، نشست کتاب خوان مدرسه ای با نقش آفرینی دانش آموزان پایه ششم دبستان مدرسه فرزانه برگزار شد.
با برگزاری دو نشست کتاب خوان؛
به همت کتابداران کتابخانه عمومی امام علی(ع) دیلمان، دو نشست کتاب خوان با معرفی 8عنوان کتاب در مدرسه شهید میرحسینی و کتابخانه عمومی امام علی(ع) دیلمان برگزار شد.
با معرفی 5 عنوان کتاب؛
با حضور دانش آموزان ابتدائی مدرسه امام حسین(ع) ملامحله روستای پیرکوه، نشست اشتراک گذاری کتاب های خوانده شده با معرفی 5عنوان کتاب توسط دانش آموزان برگزار شد.
به میزبانی کتابخانه عمومی مرحوم فیض لاهیجان؛
نخستین جلسه‌ از کارگاه آموزشی سواد سلامت؛ پیشگیری و مراقبت از بیماریها با حضور جمعی از علاقمندان به کتاب و کتابخوانی در کتابخانه عمومی مرحوم فیض لاهیجان برگزار شد.
خبر کوتاه؛
با حضور جمعی از دانش اموزان مدارس بندر انزلی، اولین دوره مسابقه ساخت پازل در کتابخانه عمومی ایت الله طالقانی بندر انزلی برگزار و از دانش آموزان برگزیده در این مسابقه با اهدای هدایایی از طرف کتابخانه تقدیر شد.
به میزبانی کتابخانه عمومی رضوانشهر؛
باهمکاری اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رضوانشهر و جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان،کارگاه آموزشی یکروزه ترویج فرهنگ محیط زیست درکتابخانه عمومي باقرالعلوم(ع) رضوانشهر برگزار شد.
گزارش تصویری؛
با حضور جمعی از اعضای مهد کودک سپینود شهر لنگرود در کتابخانه عمومی شمس لنگرودی لنگرود، ویژه برنامه قصه گویی و مسابقه نقاشی در بخش کودک این کتابخانه برگزار و کودکان لحظات شادی را در کنار کتابداران گذراندند.
به همت مسئول کتابخانه عمومی شهید شفیعی لیالستان صورت پذیرفت؛
به همت مسئول کتابخانه عمومی شهید شفیعی لیالستان شهرستان لاهیجان و با حضور جمعی از اعضای فعال این کتابخانه و در روزی بنام پرستار، ضمن برگزاری نشست مرور شخصیت والای حضرت زینب کبری(س) و برگزاری کارگاه سواد سلامت برای بانوان خانه دار عضو کتابخانه، از پرستاران نمونه خانه بهداشت این روستا تجلیل شد.
با معرفی 6 عنوان کتاب؛
به همت کتابداران کتابخانه عمومی شهید مفتح شهرستان سیاهکل و با معرفی 6عنوان کتاب، نشست کتاب خوان مدرسه با نقش آفرینی دانش آموزان پایه دوم دبستان مدرسه شهید منتظری برگزار شد.
با همکاری ادارات کتابخانه های عمومی و آموزش و پرورش رضوانشهر؛
باهمکاری اداره کتابخانه های عمومی و آموزش وپرورش شهرستان رضوانشهر دوره آموزشی یکروزه سواد اجتماعی به میزبانی کتابخانه عمومی نبی اکرم(ص) پره سر برگزار شد.
با برگزاری ده ها برنامه فرهنگی؛
کتابداران کتابخانه های عمومی استان گیلان با برگزاری برنامه های مختلفی چون نشست های کتاب خوان، جمع خوانی، نقاشی و دلنوشته های کودکان برای سردار دلها، یاد و خاطره این شهید والا مقام را گرامی داشتند.
گزارش تصویری؛
کتابخانه های عمومی شهرستان رودبار در مناسبت های ویژه در دی ماه سال جاری با برگزاری ده های برنامه فرهنگی، میزبان اعضای کتابخانه ها بودند.
نماهنگ؛
کتابداران کتابخانه های عمومی استان گیلان همدل با سایر اقشار مختلف مردم با اجرای برنامه های مختلف فرهنگی در سوگ سردار دلها، سپهبد حاج قاسم سلیمانی نشستند.
با برگزاری دو نشست فرهنگی؛
کتابخانه عمومی امام علی(ع) رودبنه شهرستان لاهیجان با برگزاری دوره آموزشی آشنایی با فردوسی و اثر گرانسنگ وی شاهنامه و تجلیل از اعضای فعال کتابخانه، میزبان دوستداران شعر و ادب فارسی شد.
با حضور کارشناس اداره بهداشت؛
باحضور جمعی از اعضای فعال کتابخانه عمومی زنده یاد منتصر کوهساری سیاهکل کارگاه آموزشی رعایت اصول بهداشتی با تدریس کارشناس اداره بهداشت شهرستان سیاهکل برگزار شد.
به منظور بررسی مراحل تکمیل بزرگترین کتابخانه مرکزی شمال کشور؛
پریسا کرمی روز گذشته با حضور سرزده در محل احداث کتابخانه مرکزی شهر رشت ضمن دیدار با دست اندرکاران این پروژه بزرگ فرهنگی از مراحل تکمیل این کتابخانه بازدید کرد.
با ارسال بیش از100 عکس به دبیرخانه؛
پس از مرحله برگزاری نخستین جشنواره عکاسی من و کتابم در شهرستان آستارا و با ارسال بیش از100عکس به دبیرخانه جشنواره، مراسم اختتامیه این جشنواره با حضور مسئولین این شهرستان، شهروندان، کتابداران و چهره های فرهنگی شهر بامهای سفالی ساعت30/15 روز شنبه(14دی) به میزبانی کتابخانه عمومی پیامبر اعظم(ص) آستارا برگزار می شود.
گزارش تصویری؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان با همراهی مسئولین ستادی، کارشناسان، مسئولین و کتابداران کتابخانه های عمومی استان با حضور در راهپیمایی 9دی و اجرای برنامه های فرهنگی در کتابخانه ها، پشتیبانی خود از ولایت و انقلاب را به نمایش گذاشتند.
با ارائه ۴ اثر؛
کتاب‌های «ایمنی در خانه»، «به بهانه مسیح»، «پرواز باپاراموتور را دوست دارم» و «دیدار در هاید پارک: آخرالزمان» در طرح کتاب‌خوان دی ماه، معرفی شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در آستانه اشرفیه:
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان آستانه اشرفیه به اجرای برنامه‌های فرهنگی در پاتوق‌های کتاب خوانی بانوان عضو کتابخانه های عمومی اشاره کرد و گفت: ترویج، تبلیغ و معرفی کتاب خوب یکی از رسالت‌های نهاد کتابخانه ها است که امروز با برگزاری برنامه های مختلف در حال انجام است.
با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان؛
کرمی در نخستین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بخش سردارجنگل شهرستان فومن، رسیدگی به وضعیت حاد سقف کتابخانه عمومی ماسوله و تعیین تکلیف احداث کتابخانه عمومی ماکلوان را از مهمترین موضوعات فعلی در حوزه کتابخانه های عمومی شهرستان فومن عنوان کرد.
با هدف گسترش فرهنگ مطالعه؛
مراسم بهره برداری از ایستگاه مطالعه در استان مقدس امامزادگان ابراهیم و قاسم(ع) بندر مرزی آستارا با حضور جمعی از مسئولین این شهرستان برگزار شد.
در پی درگذشت یکی از خیرین و حامیان کتابخانه های عمومی استان گیلان؛
در پی درگذشت سید احمد حافظی، خیر و حامی کتابخانه های عمومی استان گیلان و اهدا کننده زمین کتابخانه عمومی شهید بهشتی خمام، پیام تسلیت مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان منتشر شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در جمع روسای ادارات و مسئولین کتابخانه های عمومی استان:
پریسا کرمی در جمع روسای ادارت و مسئولین کتابخانه های عمومی سراسر استان گیلان به رویکرد فرهنگی کتابخانه در عصر حاضر اشاره کرد و گفت: امروز مجموعه ما تنها یک مرکز تبادل کتاب نیست بلکه مرکزی پویا و فعال در همه سطوح اجتماعی و برای همه اقشار مختلف مردم است.
گزارش تصویری(3)؛
جلسه شورای اداری اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان و مسئولین ستادی، روسای ادارات و مسئولین کتابخانه های عمومی شهرستانهای رشت، رودبار، شفت، صومعه سرا، فومن و لاهیجان به میزبانی کتابخانه عمومی هفت تیر لشت نشاء برگزار شد.
گزارش تصویری(2)؛
جلسه شورای اداری اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان و مسئولین ستادی، روسای ادارات و مسئولین کتابخانه های عمومی شهرستانهای تالش، آستارا، رضوانشهر، بندر انزلی و ماسال در سالن اجتماعات شبکه بهداشت و درمان شهرستان تالش برگزار شد.
گزارش تصویری(1)؛
جلسه شورای اداری اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان و مسئولین ستادی، روسای ادارات و مسئولین کتابخانه های عمومی شهرستانهای رودسر، لنگرود، سیاهکل، آستانه اشرفیه و املش، به میزبانی کتابخانه عمومی اهل البیت آستانه اشرفیه برگزار شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان خبرداد:
مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان تالش از افتتاح کتابخانه عمومی چوبر تالش در دهه فجر سال جاری خبرداد.
با برگزاری مراسم اختتامیه دومین دوره مسابقه کتابخوانیپوپک دانا؛
در اختتامیه‌ دومین دوره مسابقه کتابخوانی پوپک دانا که با حضور مسئولین، مروجان کتاب و دوستداران کتاب و کتابخوانی در پژوهشکده فرهنگ و هنر تهران برگزار شد، ناژین مهرگان پیربازاری، از اعضای فعال کتابخانه عمومی کودکان باران رشت شایسته تقدیر شناخته شد.
زرگری در مصاحبه با خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) عنوان کرد:
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان آستانه اشرفیه گفت: امسال کتابخانه های عمومی این شهرستان با استقبال و عضویت چشمگیر کودکان و نوجوانان روبرو شده است.
به مناسبت 12 آذر و روز جهانی معلولین؛
همزمان با12 آذر و روز جهانی معلولین، جمعی از کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان سیاهکل و رضوانشهر با میزبانی و سرکشی از مددجویان مراکز توانبخشی، یک روز کاری خود را در کنار آنها گذراندند.
با سرایش افسانه ضحاک و فریدون؛
نشست بزرگ شاهنامه خوانی با سرایش افسانه ضحاک و فریدون به همت کتابداران کتابخانه عمومی شهید بهشتی خمام و با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان، مسئولین این بخش و جمع کثیری از علاقمندان به ادبیات کهن فارسی برگزار شد.
به سان رهنوردانی که در افسانه‌ها گویند، گرفته کولبار ِ زاد ِ ره بر دوش ، در مهگون فضای خلوت ییلاقهای تالش راه خود آغاز کردند.
مسئول کتابخانه عمومی مشارکتی برتر کشور در سال۹۷؛
بنت الهدی آقاجانی، مسئول کتابخانه عمومی مشارکتی بنت الهدی(س) شهرستان فومن در گفتگو با روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان ضمن معرفی خود با بیان اینکه دارای مدرک کارشناسی شیمی هستم، اما علاقه به حوزه کتاب و کتابخوانی من را به سمت و سوی ایجاد یک کتابخانه سوق داد.
به دعوت روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان؛
استاد انوش نصر، دکترای هنرهای نمایشی، بازیگر پیشکسوت، تئاتر، سینما و تلویزیون و رادیو، نویسنده چندین اثر فاخر ادبی، عضو موسسه هنرمندان پیشکسوت ایران، پژوهشگر و فعال اجتماعی، ضمن دعوت عموم مردم برای ماندن در منزل و شکست کرونا، به شبکه کتابخوانان مجازی کشور پیوست.
به دعوت روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان؛
سرکارخانم پونه نیکوی، شاعر مطرح کشور متولد بندر انزلی و ساکن این شهر زیبا، نویسنده، پژوهشگر حوزه ادبیات و برنده جشنواره های مختلف ادبی در کشور با معرفی دو کتاب اکولوژی و محیط زیست خودمونی و طبیعت از منظر بوم شناسی در شاعرانگی به شبکه کتابخوانان مجازی پیوست.
همزمان با آغاز بزرگترین رویداد کتابخوانی کشور؛
دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی با معرفی ۱۲ عنوان کتاب، خانواده‌ها، دانش‌آموزان، دانشجویان و گروه‌های مختلف سنی را در فراغت ناخوانده این روزها به حضور مجازی در این ضیافت کتابخوانی دعوت کرد.
کتابداری تا اطلاع ثانوی تعطیل نیست
با انتشار فراخوان دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، پویش «هرخانه، یک کتابخانه» همچنین پویش و مسابقه نقاشی «#کرونا_را_شکست_می دهیم» ویژه کوکان، کتابداران کتابخانه های عمومی گیلان با روش های خلاقانه ای در جهت معرفی، تبلیغ و جلب مشارکت مردمی جهت پیوستن به این پویش های کتابخوانی فعالیت می کنند.
صبح روز پنجشنبه؛
سردار حاج‌ میرزامحمد سلگی، جانباز سرافراز و فرمانده دلاور گردان حضرت ابوالفضل (ع) و رئیس ستاد لشکر انصارالحسین (ع) در سال‌های دفاع مقدس، صبح امروز در بیمارستان شهید بهشتی همدان به یاران شهیدش پیوست.
با هدف کم کردن فاصله میان کتابداران و اعضا در روزهای تعطیلی کتابخانه‌ها صورت گرفت؛
با هدف انعکاس فعالیت کتابداران، کم کردن فاصله میان کتابداران و اعضا در روزهای تعطیلی کتابخانه‌ها و ترویج کتابخوانی شبکه مجازی کتابخوانان در یکی از پیام رسان های داخلی راه اندازی شد.
با هدف معرفی کتاب توسط کتابداران در روزهای تعطیلی کتابخانه ها؛
با توجه به تعطیلی کتابخانه های عمومی سراسر کشور به دنبال شیوع ویروس کرونا و با هدف اشاعه فرهنگ کتابخوانی پویش «هر کتابدار یک کتابخوان» از سوی نهاد کتابخانه های عمومی کشور برگزار می شود.
گفت و گو با مسئول کتابخانه سیار قاصدک رشت؛
صمد رهبریار، مسئول کتابخانه سیار قاصدک رشت، گفت: این روزها تعطیلی کتابخانه، فعالیت ما را بیش از گذشته کرده و دلتنگی های ما در قالب قصه ها و در فضای پادکست و فیلم جاری شده است.
با هدف غنی سازی اوقات فراغت انجام می شود؛
با توجه به تعطیلی کتابخانه های عمومی سراسر کشور به دنبال شیوع ویروس کرونا و با هدف اشاعه فرهنگ کتابخوانی و غنی سازی اوقات فراغت، مسابقه نقاشی «کرونا را شکست می دهیم» از سوی نهاد کتابخانه های عمومی کشور برگزار می شود.
با صدور اطلاعیه‌ای صورت گرفت؛
با اعلام دبیرخانه مسابقه کتابخوانی «فرهنگ مختصر امر به معروف و نهی از منکر»، در پی استقبال علاقه‌مندان برای شرکت در این مسابقه، مهلت شرکت در این مسابقه تا پایان اسفند ماه تمدید شد.
دعوت خانواده‌ها و علاقه‌مندان به کتابخوانی به ضیافتی متفاوت؛
دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی با معرفی ۱۲ عنوان کتاب، خانواده‌ها، دانش‌آموزان، دانشجویان و گروه‌های مختلف سنی را در فراغت ناخوانده این روزها به حضور مجازی در این ضیافت کتابخوانی دعوت کرد.
هادی آشتیانی خبر داد؛
​​​​​​​مدیرکل امور فرهنگی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، با اعلام راه‌اندازی پویش ملی «هر خانه یک کتابخانه» از ۱۲ اسفندماه، با همراهی موثر دستگاه های فرهنگی و اجرایی در سراسر کشور، همزمان با ایام تعطیلی کتابخانه‌های عمومی به دلیل توصیه‌های وزارت بهداشت، از عموم مردم برای پیوستن به این پویش دعوت کرد.
ویژه نامه بهار «هدهد سفید» به صورت الکترونیک منتشر شد؛
باتوجه به اینکه در روزهای مبارزه با ویروس کرونا بهتر است در خانه بمانیم و به دنیای شگفت انگیز کتاب های نخوانده سفر کنیم، هفتمین شماره «هدهد سفید» (ویژه نامه بهار) مختص گروه سنی نوجوان در قالب نسخه الکترونیک منتشر شد. در این شماره مطالب متنوعی از نویسندگان برجسته کشور در مورد موضوع این روزها یعنی ویروس کرونا و بهار پیش رو، آمده است.
ویژه کتابداران و کارکنان کتابخانه‌های عمومی کشور برگزار می شود؛
با توجه به تعطیلی موقت کتابخانه های عمومی سراسر کشور به دلیل شیوع ویروس کرونا و با هدف استفاده از ظرفیت فضای مجازی در ترویج فرهنگ مطالعه جشنواره مرور نویسی ویژه کتابداران و کارکنان کتابخانه‌های عمومی کشور با محوریت کتاب «چگونه مرور کتاب بنویسیم؟» نوشتۀ برد هوپر و ترجمه علیرضا شفیعی‌ نسب، برگزار می شود.
شانزدهمین سالروز تأسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور و ولادت با سعادت امام علی(ع) بر کتابداران و تلاشگران عرصه کتاب و کتابخوانی مبارک باد.
با هدف مشارکت در مبارزه با ویروس کرونا؛
انجمن ارتقای کتابخانه‌های عمومی ایران با هدف مشارکت در مبارزه با ویروس کرونا اقدام به راه اندازی پایگاه اطلاعاتی در این زمینه کرده است.
نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد؛
با توجه به تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر تعطیلی مدارس، دانشگاه‌ها و مراکز فرهنگی تا پایان سال، کتابخانه های عمومی سراسر کشور نیز تا پایان سال تعطیل شدند.
گزارش تصویری؛
با گذشت دو هفته از تعطیلی اجباری کتابخانه های عمومی استان گیلان بدلیل شیوع ویروس کرونا و منع حضور اعضا و مراجعین به دلیل مسائل بهداشتی، گندزدایی و پاکسازی بخش های مختلف کتابخانه در سراسر استان ادامه دارد.
با اعلام فراخوان از سوی نهاد کتابخانه های عمومی کشور؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان گفت: با جمع آوری کمک های اهدای اعضای کتابخانه های عمومی استان گیلان این اقلام پس از بسته بندی و شمارش برای هموطنان سیل زده استان سیستان و بلوچستان ارسال شد.
با توجه به تعطیلی کتابخانه های عمومی کشور در پی شیوع ویروس کرونا؛
با توجه به تعطیلی اضطراری کتابخانه های عمومی کشور، جریمه دیرکرد به کتاب های امانتی اعضا تعلق نخواهد گرفت.
گزارش تصویری؛
با ادامه روند تعطیلی کتابخانه های عمومی استان گیلان در روزهای اخیر، برخی از شهرداری های شهرهای مختلف استان با اجرای عملیات گندزدایی اقدام به از بین بردن ویروس کرونا در کتابخانه های عمومی می کنند.
گزارش تصویری؛
در پی شیوع ویروس مهلک کرونا و تصمیم نهادهای زیربط برای تعطیلی کلیه اماکن عمومی و آموزشی، کتابخانه های عمومی استان گیلان با پاکسازی کلیه بخش های این مجموعه آماده میزبانی از اعضا و مراجعین می شوند.
در پی هشدار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص شیوع ویروس کرونا؛
در پی شیوع ویروس کرونا و تعطیلی کتابخانه های عمومی استان گیلان که با هشدار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و به منظور جلوگیری از گسترش این بیماری در اماکن عمومی اعلام شده بود، پاکسازی و گندزدایی از کتابخانه های عمومی استان در تعطیلات اجباری این هفته آغاز شد.
با هدف هم افزایی و اجرای برنامه های مشترک فرهنگی صورت پذیرفت؛
تفاهم‌نامه همکاری بین اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان و اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان استان با هدف هم افزایی بیشتر و اجرای برنامه های مشترک فرهنگی به امضای مدیرکل کتابخانه های عمومی و مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی استان گیلان رسید.
یک روز مانده به آغاز یک رویداد بزرگ فرهنگی و با اهدای 50 جلد کتاب؛
یک روز مانده به اجرای پویش اهدای کتاب، مدیرکل تامین اجتماعی استان گیلان با اهدای 50جلد کتاب نفیس شامل40عنوان انواع کتب در موضوعات مختلف، به عنوان نخستین دستگاه اجرایی استان گیلان به پویش اهدای کتاب، اهدای دانایی پیوست.
از ابتدای اسفند ماه و به میزبانی کتابخانه های عمومی سراسر استان گیلان؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان از اغاز پویش مردمی اهدای کتاب به کتابخانه های عمومی سراسر استان با شعار اهدای کتاب، اهدای آگاهی خبرداد.
با معرفی ۸ اثر؛
همزمان با چهلم شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی، پوستر این چند کتاب ویژه «شهدای مقاومت»، با معرفی ۸ اثر از سوی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور منتشر شد
طی مراسمی با حضور مادر شهید مدافع حرم بابک نوری هریس؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در مراسم رونمایی از پوستر شهدای مقاومت با بیان اینکه بسیاری از کودکان این سرزمین با لالایی‌هایی در ذکر ائمه اطهار(ع) و صحرای کربلا بزرگ شدند گفت: سنت حسنه ایثار و شهادت به‌واسطه مادران در ذهن و روح فرزندان شکل گرفت.
گزارش تصویری؛
با حضور مادر و برادر شهید مدافع حرم بابک نوری هریس، مراسم رونمایی از پوستر شهدای مقاومت در قالب طرح این چند کتاب در سالن اجتماعات اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان برگزار شد.
در آستانه چهلمین روز شهادت شهید سلیمانی و با حضور معاون استاندار گیلان؛
همزمان با نهمین روز از دهه مبارک فجر کتابخانه عمومی شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی شهر چوبر با حضور محمود قاسم نژاد، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان و جمعی از مسئولین استان افتتاح و به بهره برداری رسید.
گزارش تصویری؛
کتابخانه عمومی شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی چوبر شهرستان تالش، ظهر امروز یکشنبه(20بهمن) و در آستانه چهلمین روز شهادت این سردار بزرگ افتتاح شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان خبر داد؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان از افتتاح کتابخانه عمومی شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی چوبر شهرستان تالش صبح روز یکشنبه (20بهمن)همزمان با نهمین روز از دهه مبارک فجر خبر داد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان در مراسم افتتاح بخش نسخ خطی آیت الله حسین وحید آستانه تاکید کرد؛
پریسا کرمی در مراسم افتتاح بخش نسخ خطی آیت الله حسین وحید آستانه در کتابخانه عمومی اهل بیت (ع) آستانه اشرفیه با اشاره به وجود ۴۵۸ نسخه کتاب چاپ سنگی، خطی و سربی در این مجموعه بر لزوم ترویج سنت حسنه وقف کتاب به ویژه نسخ نفیس خطی به کتابخانه های عمومی تاکید کرد.
گزارش تصویری؛
با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان و فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه، نخستین بخش نسخ خطی کتابخانه های عمومی استان گیلان با 458 کتاب، سند و آثار خطی و چاپ سنگی افتتاح و به بهره برداری رسید
در پنجمین روز از دهه مبارک فجر؛
نخستین بخش نسخ خطی کتابخانه های عمومی استان گیلان کتابخانه در پنجمین روز از دهه مبارک فجر در کتابخانه عمومی اهل بیت(ع) آستانه اشرفیه افتتاح می شود.
در طرح کتاب خوان ماه بهمن کتاب‌های «مثل مادر مهربان»، «درود بر برادر ارتشی»، «دختر پیامبر» و «جوانان درباری و آرمان‌شهر» در قالب طرح کتاب خوان بهمن ماه ۱۳۹۸ برای استفاده علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی معرفی شد.
با حضور جمعی از چهره های فرهنگی و شعرای بنام گیلان؛
در مراسمی با حضور جمعی از چهره های مطرح فرهنگ، هنر و رسانه استان گیلان، انجمن ادبی باران کتابخانه عمومی شهید بهشتی خمام آغاز به کار کرد.
در پی فراخوان نهاد کتابخانه های عمومی کشور انجام شد؛
مردم استان گیلان پس از فراخوان نهاد کتابخانه های عمومی کشور جهت بازسازی کتابخانه عمومی تفکر شهریار که در اغتشاشات آبان ماه سال جاری توسط آشوبگران به آتش کشیده شد با اهدای ۳۵۰۰ جلد کتاب به پویش بازسازی کتابخانه تفکر شهریار عمومی پیوستند.
با هدف انعقاد تفاهم نامه ها و فعالیت‌های مشترک در زمینه توسعه کتابخوانی انجام شد؛
پریسا کرمی در دیدارهای جداگانه ای به منظور انعقاد تفاهم نامه ها و اجرای فعالیت های مشترک با مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان، معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان گیلان، نماینده حقوقی بنیاد علمی و آموزشی قلمچی در گیلان و مدیر عامل انجمن معلولین بینایی استان دیدار و گفتگو کرد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در لاهیجان عنوان کرد:
پریسا کرمی در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان لاهیجان گفتک خلاقیت‌های خوبی که در زمینه کتاب و کتابخوانی در لاهیجان انجام می‌شود سبب شده تا این شهر بعنوان یکی از محتمل ترین گزینه ها در انتخاب پایتخت ایران باشد.
باهدف همگانی‌کردن امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر؛
نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با همکاری ستاد امر به معروف و نهی از منکر مسابقه‌ کتابخوانی با محوریت کتاب «فرهنگ مختصر امر به معروف و نهی از منکر» را برگزار می‌کند.
جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان فومن برگزار شد؛
فرماندار فومن در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان فومن گفت: بسیاری از آسیبهای اجتماعی با کمبود سطح آگاهی در ارتباط است بنابراین با محور قرار دادن آموزش و ترویج امر کتابخوانی سطح آگاهی نیز افزایش خواهد یافت.
با معرفی ۴ اثر؛
کتاب‌های «مثل مادر مهربان»، «درود بر برادر ارتشی»، «دختر پیامبر» و «جوانان درباری و آرمان‌شهر» در قالب طرح کتاب خوان بهمن ماه ۱۳۹۸ برای استفاده علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی معرفی شد.
با محوریت کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور؛
در ادامه مسئولیت و فعالیت‌های اجتماعی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در یاری رسانی به مردم آسیب دیده کشور از بلایای طبیعی، پویش مردمی «سیستان و بلوچستان را دریابیم» با محوریت کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور آغاز به‌کار کرد.
با هدف آشنایی بهتر نوجوانان با کتاب و کتابخانه؛
ششمین جلد از کتاب «هدهد سفید» ویژه نوجوانان که بر اساس نیاز به ترویج و تبلیغ کتاب و کتابخوانی با زبان و ادبیات مناسب این گروه سنّی تهیه شده، به همراه ضمیمه‌ای با موضوع انقلاب اسلامی منتشر و در کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور توزیع شد.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی گیلان در ماسال عنوان کرد:
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی گیلان در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ماسال از برگزاری جشنواره اهدای کتاب در اسفند ماه سال جاری خبر داد و خاطرنشان کرد: این جشنواره ملی از اسفندماه سال جاری با حضور مسئولین و عموم مردم در کتابخانه ها و اهدای کتاب به این محیط فرهنگی آغاز خواهد شد.
جهت جمع آوری کمک های مردمی به هموطنان سیل زده در استان سیستان و بلوچستان؛
با توجه به وقوع سیل ویرانگر در منطقه سیستان و بلوچستان و خسارات فراوان مادی به هموطنان، کتابخانه های عمومی استان گیلان همزمان با سراسر کشور با استقرار ایستگاه های جمع آوری اقلام مورد نیاز سیل زدگان، میزبان گیلانیان نوع دوست می شوند.
با هدف سهولت دسترسی و بهره مندی توانخواهان از خدمات کتابخانه ای؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری میان کتابخانه های عمومی و بهزیستی گیلان، طرح «پیک دانش» را یکی از طرح های شاخص کتابخانه های عمومی استان دانست و گفت: طرح «پیک دانش» رایگان بوده و با همکاری بهزیستی انجام می شود.
ارتباط با مدیرکل
پیونـــدها
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
کتابخانه ملی
دریافت برنامه های کاربردی
گوگل کرومفایرفاکسAnyDeskXPS Viewer