پنجشنبه 23 آبان 1398  
رویداد ها
ثبت ایده های نو
سامانه سامان
آلبوم خبری
اخبار مهم
هفته کتاب
اخبار کتابخانه‌ها
اخبار ویژه
معاون توسعه کتابخانه ها و ترویج کتابخوانی نهاد عنوان کرد؛
مهدی رمضانی معاون توسعه کتابخانه ها و ترویج کتابخوانی نهاد در مراسم گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار ضمن تشریح اقدامات نهاد در حوزه های مختلف گفت:‌ در هفته کتاب امسال، از ۲۶ باب کتابخانه عمومی بهره‌برداری خواهد شد و در خصوص پروژه‌های کتابخانه‌های مرکزی استان‌های زنجان، گیلان، لرستان، کرمانشاه و مرکزی نیز اقدامات نتیجه بخشی انجام خواهد شد.
گزارش تصویری؛
با برگزاری ده ها برنامه فرهنگی با حضور دوستداران کتاب و کتابخوانی، کتابخانه های عمومی شهرستان بندر انزلی به استقبال هفته کتاب رفتند.
گزارش تصویری؛
کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان املش در آستانه هفته کتاب با برگزاری ده ها برنامه فرهنگی، حال خوش خواندن را به دوستداران کتاب هدیه کردند.
گزارش تصویری؛
کتابخانه های عمومی شهرستان ماسال اینروزها و در آستانه فرارسیدن بیست و هفتمین دوره هفته کتاب، میزبان دوستداران کتاب و کتابخوانی، دانش اموزان هستند.
همزمان با آغاز بیست و هفتمین دوره هفته کتاب؛
دومین نماد ( المان) دیوار کتاب شهر لاهیجان با حضور مسئولان و نویسندگان و فرهیختگان فرهنگی این شهرستان طی آیینی در لاهیجان رونمایی شد.
ویدئو؛
برنامه مهتاب شبان سیمای مرکز گیلان شب گذشته میزبان حضور رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان تالش بعنوان نماینده کتابداران استان گیلان و فعالین حوزه کوله کتاب در روستاهای مناطق ییلاقی شهرستان تالش بود.
به منظور هماهنگی بیشتر برگزاری برنامه های هفته کتاب؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان لنگرود از آغاز طرح ابتکاری شهر می خواند با کمک و همکاری دستگاه های مختلف فرهنگی، نهادها و ان جی او های فعال در حوزه کتاب در4شهرستان گیلان خبرداد.
وقتی سالمندان قصه می خوانند؛
در آستانه فرارسیدن بیست و هفتمین دوره هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار و با حضور جمعی از بازنشستگان و سالمندان، ویژه برنامه گیل قصه در کتابخانه عمومی امام حسن مجتبی(ع) رشت برگزار شد.
گزارش تصویری(2)؛
مجتمع پذیرایی پاسارگاد رشت امروز دوشنبه(20آبان) میزبان برگزاری مراسم تجلیل از کتابداران و کتابخوانان و مروجان کتاب و کتابخوانی استان گیلان شد.
گزارش تصویری(1)
با برگزاری مراسم تجلیل از کتابداران و کتابخوانان استان گیلان 18 برگزیده در بخش های متنوع حوزه کتاب و کتابخوانی تقدیر شدند.
با معرفی18 برگزیده؛
در آستانه بیست و هفتمین دوره هفته کتاب و با حضور مسئولین، کتابداران، کتابخوانان و اهالی فرهنگ و هنر گیلان، مراسم تجلیل از کتابداران و کتابخوانان برتر استان گیلان با تجلیل از18 برگزیده در مجتمع پذیرایی پاسارگاد رشت برگزار شد.
در آستانه هفته کتاب و با حضور مسئولین و چهره های فرهنگی؛
مراسم تجلیل از کتابداران، کتابخوانان و مروجان کتاب و کتابخوانی استان گیلان فردا دوشنبه (20 آبان) و در آستانه فرارسیدن بیست و هفتمین دوره هفته کتاب با حضور مسئولین استانی، کتابداران کتابخانه های عمومی، اعضای کتابخانه ها و چهره های فرهنگی در مجتمع پذیرایی پاسارگاد رشت برگزار می شود.
مهدی رمضانی در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن تشریح برنامه های گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار خبر داد؛
معاون توسعه کتابخانه‌ها و ترویج کتابخوانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، ضمن تشریح برنامه‌های نهاد در هفته کتاب سال جاری گفت: طی هفته کتاب امسال ۱۸ هزار و ۴۵۰ برنامه و فعالیت در کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور برگزار خواهد شد. در این ایام همچنین ۱۱ باب افتتاح کتابخانه، ۴ مورد توسعه بنا، ۱۰ مورد جابجایی ساختمان کتابخانه و ۱ مورد بازسازی خواهیم داشت.
رئیس سازمان برنامه و بودجه و معاون رئیس جمهور در گیلان:
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در جریان بازدید از کتابخانه مرکزی شهر رشت گفت: تکمیل پروژه کتابخانه مرکزی رشت جزو مصوبات ستاد اقتصاد مقاومتی قرار می گیرد.
گزارش تصویری؛
دکتر محمدباقر نوبخت، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با همراهی استاندار گیلان، رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور و مسئولین استان گیلان از پروژه کتابخانه مرکزی رشت بازدید کرد.
همزمان با هفته پدافند غیرعامل صورت پذیرفت؛
مسئولان آستارا در نشست کتاب خوان پدافند غیرعامل، پاره ای از آثار چاپ شده در این موضوع را مطالعه و بر آموزش موارد مرتبط با موقعیت این شهرستان تاکید کردند.
جلد پنجم از کتاب «هدهد سفید» منتشر شد؛
پنجمین جلد از کتاب «هدهد سفید» ویژه نوجوانان که بر اساس نیاز به ترویج و تبلیغ کتاب و کتابخوانی با زبان و ادبیات مناسب این گروه سنّی تهیه شده، پس از رونمایی در اختتامیه نخستین جشنواره «نشان هدهد سفید» منتشر و در کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور توزیع شد.
همزمان با روز ملی با استکبار جهانی؛
همزمان با 13آبان و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان با همراهی مسئولین ستادی، روسای ادارات، مسئولین و کتابداران کتابخانه های عمومی سراسر استان گیلان در راهپیمایی روز دانش آموز شرکت کردند.
در آستانه ۱۳ آبان و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی؛
معاون فرهنگی دانشگاه آزاد گیلان در نشست مبارزه با استکبار که به همت اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان برگزار شد، با بیان اینکه انقلاب اسلامی هژمونی آمریکا را با شکست مواجه کرد، گفت: شعار «مرگ بر آمریکا» یک نگرش دینی و عقلایی است.
گزارش تصویری؛
در آستانه هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار و با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان، مسئولین ستادی، روسای ادارات و رابطین فرهنگی کتابخانه های عمومی استان گیلان جلسه شورای اداری مجموعه کتابخانه های عمومی گیلان با محوریت اعلام برنامه های هفته کتاب برگزار شد.
با محوریت بررسی برنامه های پیشنهادی هفته کتاب؛
جلسه شورای اداری اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان با محوریت بررسی برنامه های پیشنهادی بیست و هفتمین دوره هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان، مسئولین ستادی، روسا و رابطین فرهنگی کتابخانه های عمومی سراسر گیلان در خشکبیجار برگزار شد.
در آستانه 13آبان و روز دانش آموز و با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان؛
نشست کتاب خوان استکبار ستیزی در آستانه 13آبان و گرامیداشت روز دانش آموز با معرفی 5عنوان کتاب توسط مسئولین شهر خشکبیجار و کتابداران کتابخانه های عمومی استان گیلان در کتابخانه عمومی امام علی(ع) خشکبیجار برگزار شد.
با حضور رئیس اداره، مسئولین و کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان صومعه سرا؛
نشست ارزیابی کتابخانه های عمومی شهرستان صومعه سرا با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان، معاونین و مسئولین این اداره کل برگزار شد.
با معرفی 15عنوان کتاب؛
همزمان با آغاز فعالیت مدارس و حضور دانش آموزان در فضای کلاس، نخستین نشست های کتاب خوان سال98 با معرفی15عنوان کتاب در مدارس شهید حق پرست رضوانشهر، مدرسه ابتدایی شهید رسول قنبری پونل و مدرسه راهنمایی الزهرای شهر پره سر برگزار شد.
به منظور پاسداشت فرهنگ عفاف و حجاب؛
کتابخانه های عمومی 17شهریور تالش و آزادگان شهر لیسار با برگزاری برنامه های متنوعی با موضوع عفاف و حجاب، میزبان جعی از علاقمندان محجبه کتاب و کتابخوانی شدند.
علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در پیامی درگذشت مادر جناب آقای محمدعلی رهنما، همکار پشتیبانی کتابخانه های عمومی کتابخانه های عمومی شهرستان بندر انزلی را تسلیت گفت و برای آن مرحومه طلب آمرزش و مغفرت کرد.
در پی مصیبت وارده به جناب آقای محمدعلی رهنما، از همکاران پرتلاش کتابخانه های عمومی شهرستان بندر انزلی:
پریسا کرمی در پیامی درگذشت مادر گرامی جناب آقای محمدعلی رهنما، از همکاران پرتلاش کتابخانه های عمومی شهرستان بندر انزلی را به وی و خانواده داغدارش تسلیت گفت.
به منظور برنامه ریزی در اجرای مناسب برنامه ها؛
نخستین نشست کمیته برگزاری هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار سال1398 به منظور پیش بینی برگزاری برنامه های این هفته با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، معاونین و اعضای این کمیته برگزار شد.
گزارش تصویری؛
همزمان با آغاز فصل پاییز و فرارسیدن ماه مهر و با بازگشایی مدارس، کتابخانه عمومی امام علی(ع) دیلمان شهرستان سیاهکل با برگزاری ده ها برنامه فرهنگی روزهای پرجوش و خروشی را با حضور اعضای این کتابخانه و دانش آموزان تجربه کرد.
با معرفی5عنوان کتاب توسط دانش آموزان؛
به همت کتابداران کتابخانه عمومی حضرت زهرا(س) شهر کومله نشست کتاب خوان مدرسه ای در مدرسه شهید ترابی شهر کومله برگزار شد.
با اجراي برنامه هاي شاد ومتنوع در روز جهاني كودك؛
همزمان با روز جهاني كودك و به همت کتابداران کتابخانه های عمومی رضوانشهر، پره سر و پونل برنامه هاي متنوع فرهنگی ویژه کودکان و نوجوانان برگزار شد.
دبیرکل نهاد در پیامی به مناسبت روز جهانی عصای سفید مطرح کرد؛
علیرضا مختارپور، دبیرکل نهاد، در پیامی به مناسبت روز جهانی عصای سفید، ضمن قدردانی از تلاش های کتابداران نابینا و کم بینای کتابخانه های عمومی کشور بر توسعه و ارتقاء خدمات و فضاهای کتابخانه ای با هدف خدمت به روشندلان سراسر کشور تأکید کرد.
در مراسمی به مناسبت روز جهانی عصای سفید؛
در مراسمی به مناسبت 23مهر و روز جهانی عصای سفید که با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان برگزار شد از زهرا خسروی، مسئول کتابخانه عمومی گویا و بریل خاتم الانبیاء(ص) رشت و کتابخوانان برتر این کتابخانه تجلیل شد.
مسئول تنها کتابخانه گویا و بریل گیلان در گفتگو با ایسنا؛
مسئول تنها کتابخانه بریل گیلان همزمان با 23مهر روز عصای سفید در گفتگو با خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) نابینایان را با وجود منابع کم تشنه مطالعه کتاب دانست و گفت: نابینایان لذت بینایی را در خواندن و مطالعه کتاب جست‌وجو می‌کنند و دنیای آنان روشن‌تر می‌شود.
با اجرای برنامه های فرهنگی ویژه پاییزی:
همزمان با روز بزرگداشت مولوی، روز جهانی کودک و روز بزرگداشت حافظ ویژه برنامه های مثنوی خوانی، حافظ خوانی و قصه گویی برای کودکان در کتابخانه عمومی آیت الله شمس لنگرودی برگزار شد.
گزارش تصویری؛
همزمان با هفته جهانی کودک، کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان شفت با برگزاری ده ها برنامه فرهنگی میزبان کودکان شدند.
همزمان با 20مهر و با حضور جمعی از اهالی شعر و ادب؛
همزمان با 20مهر، روز بزرگداشت حافظ شیرازی و به همت کتابداران کتابخانه عمومی خاتم الانبیا(ص) رشت، محفل حافظ شناسی با حضور جمعی از اعضای این کتابخانه و اهالی شعر و ادب فارسی برگزار شد.
در آستانه روزجهانی استاندارد برگزار می‌شود؛
در آستانه روز جهانی استاندارد نشست رونمایی از «استاندارد خدمات کتابخانه عمومی برای کودکان و نوجوانان» با حضور دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور برگزار می شود.
به مظور بازدید و آشنایی هرچه بیشتر با فعالیت کتابداران؛
دانش آموزان مدرسه اندیشه سازان شهر سیاهکل با حضور در کتابخانه عمومی زنده یاد دکترمنتصر کوهساری، بازدید و شرکت در ویژه برنامه نقاشی، روز خوبی را در کتابخانه سپری کردند.
گزارش تصویری؛
نخستین کتابخانه عمومی مدرسه در گیلان مزین به نام آیت الله طالقانی صبح امروز پنجشنبه(18مهر) و با حضور مسئولین استانی، چهره های فرهنگی شهرستان بندر انزلی، دانش آموزان، خیرین، کتابداران و اصحاب رسانه افتتاح و به بهره برداری رسید.
با استقبال مردم بندر انزلی و مسئولین استان گیلان؛
کتابخانه عمومی آیت طالقانی بندر انزلی بعنوان نخستین کتابخانه عمومی مدرسه گیلان در مدرسه زنده یاد محمد موثق شهر بندرانزلی افتتاح و به بهره برداری رسید.
با حضور دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور؛
به منظور برنامه ریزی فعالیت های ویژه هفته کتاب، نخستین نشست شورای سیاستگذاری هفته کتاب با حضور دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور برگزار شد.
با برگزاری برنامه های فرهنگی ویژه؛
کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان رودبار همزمان با فرارسیدن ماه مهر و بازگشایی مدارس، هفته نیروی انتظامی، روز روستاها و عشیار و همچنین روز جهانی کودک با برگزاری برنامه های فرهنگی ویژه ای چون نمایشگاه روز روستاها و عشایر در کتابخانه عمومی کلیشم، کارگاه نقاشی، نمایشگاه کتاب،قصه گویی، معرفی کتاب ،اهدای کتاب به کودکان، و میزبانی از بازدیدکنندگان از کتابخانه روزهایی پرکاری را سپری کردند.
گزارش تصویری؛
کتابخانه های عمومی شهرستان بندر انزلی در روز جهانی کودک با برگزاری برنامه های مختلف فرهنگی میزبان کودکان و نوجوانان شدند.
گزارش تصویری؛
کتابخانه شهید باهنر لاهیجان در 16 مهرماه و همزمان با روز جهانی کودک با اجرای برنامه های مختلف فرهنگی چون مسابقه نقاشی و جمع خوانی کتاب، بازدید کودکان از کتابخانه اهدای جایزه میزبان کودکان و نوجوانان بود.
بمناسبت روز جهانی کودک؛
دوچرخه سوار آستارایی که حامل پیام صلح «با کودکان مهربان باشیم» کودکان آستارایی است در روز جهانی کودک از مبدا کتابخانه عمومی پیامبر اعظم(ص) شهر آستارا به سمت سازمان ملل متحد حرکت کرد.
گزارش تصویری؛
کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان صومعه به مناسبت گرامیداشت روز جهانی کودک با برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی از جمله نشست کتاب خوان، قصه گویی، قصه خوانی، جمع خوانی، مسابقه نقاشی، نمایش نامه خوانی، نمایشگاه کتاب، ساخت روزنامه دیواری، بازدید مهدکودک روز جهانی کودک را گرامی داشتند.
گزارش تصویری؛
کتابخانه های عمومی شاندرمن، ماسال و طاسکوه و روستای اولم شهرستان ماسال همزمان با روز جهانی کودک با برگزاری برنامه های فرهنگی چون قصه گویی، نشست کتاب خوان کتابخانه ای، بازدید مهد کودک ها از کتابخانه مسابقه نقاشی که با استقبال کودکان رویرو شد این روز را گرامی داشتند.
گزارش تصویری؛
به همت کتابخانه های عمومی خاتم الانبیاء(ص)، امام حسن مجتبی(ع)، امام رضا(ع)، کودکان باران و میرزا کوچک جنگلی رشت روز جهانی کودک در مجتمع فرهنگی و هنری خاتم الانبیاء(ص) رشت برگزار شد.
با همکاری کتابخانه های عمومی شهر رشت؛
همزمان با (16مهر) و روز جهانی کودک کتابخانه های عمومی شهرستان رشت با برگزاری مراسم بزرگی در مجتمع فرهنگی و هنری خاتم الانبیاء (ص) رشت با حضور جمع کثیری از کودکان عضو کتابخانه های عمومی شهرستان رشت، این روز را گرامی داشتند.
بيشتر
معاون توسعه کتابخانه ها و ترویج کتابخوانی نهاد عنوان کرد؛
مهدی رمضانی معاون توسعه کتابخانه ها و ترویج کتابخوانی نهاد در مراسم گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار ضمن تشریح اقدامات نهاد در حوزه های مختلف گفت:‌ در هفته کتاب امسال، از ۲۶ باب کتابخانه عمومی بهره‌برداری خواهد شد و در خصوص پروژه‌های کتابخانه‌های مرکزی استان‌های زنجان، گیلان، لرستان، کرمانشاه و مرکزی نیز اقدامات نتیجه بخشی انجام خواهد شد.
گزارش تصویری؛
با برگزاری ده ها برنامه فرهنگی با حضور دوستداران کتاب و کتابخوانی، کتابخانه های عمومی شهرستان بندر انزلی به استقبال هفته کتاب رفتند.
گزارش تصویری؛
کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان املش در آستانه هفته کتاب با برگزاری ده ها برنامه فرهنگی، حال خوش خواندن را به دوستداران کتاب هدیه کردند.
گزارش تصویری؛
کتابخانه های عمومی شهرستان ماسال اینروزها و در آستانه فرارسیدن بیست و هفتمین دوره هفته کتاب، میزبان دوستداران کتاب و کتابخوانی، دانش اموزان هستند.
همزمان با آغاز بیست و هفتمین دوره هفته کتاب؛
دومین نماد ( المان) دیوار کتاب شهر لاهیجان با حضور مسئولان و نویسندگان و فرهیختگان فرهنگی این شهرستان طی آیینی در لاهیجان رونمایی شد.
ویدئو؛
برنامه مهتاب شبان سیمای مرکز گیلان شب گذشته میزبان حضور رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان تالش بعنوان نماینده کتابداران استان گیلان و فعالین حوزه کوله کتاب در روستاهای مناطق ییلاقی شهرستان تالش بود.
به منظور هماهنگی بیشتر برگزاری برنامه های هفته کتاب؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان لنگرود از آغاز طرح ابتکاری شهر می خواند با کمک و همکاری دستگاه های مختلف فرهنگی، نهادها و ان جی او های فعال در حوزه کتاب در4شهرستان گیلان خبرداد.
وقتی سالمندان قصه می خوانند؛
در آستانه فرارسیدن بیست و هفتمین دوره هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار و با حضور جمعی از بازنشستگان و سالمندان، ویژه برنامه گیل قصه در کتابخانه عمومی امام حسن مجتبی(ع) رشت برگزار شد.
گزارش تصویری(2)؛
مجتمع پذیرایی پاسارگاد رشت امروز دوشنبه(20آبان) میزبان برگزاری مراسم تجلیل از کتابداران و کتابخوانان و مروجان کتاب و کتابخوانی استان گیلان شد.
گزارش تصویری(1)
با برگزاری مراسم تجلیل از کتابداران و کتابخوانان استان گیلان 18 برگزیده در بخش های متنوع حوزه کتاب و کتابخوانی تقدیر شدند.
با معرفی18 برگزیده؛
در آستانه بیست و هفتمین دوره هفته کتاب و با حضور مسئولین، کتابداران، کتابخوانان و اهالی فرهنگ و هنر گیلان، مراسم تجلیل از کتابداران و کتابخوانان برتر استان گیلان با تجلیل از18 برگزیده در مجتمع پذیرایی پاسارگاد رشت برگزار شد.
در آستانه هفته کتاب و با حضور مسئولین و چهره های فرهنگی؛
مراسم تجلیل از کتابداران، کتابخوانان و مروجان کتاب و کتابخوانی استان گیلان فردا دوشنبه (20 آبان) و در آستانه فرارسیدن بیست و هفتمین دوره هفته کتاب با حضور مسئولین استانی، کتابداران کتابخانه های عمومی، اعضای کتابخانه ها و چهره های فرهنگی در مجتمع پذیرایی پاسارگاد رشت برگزار می شود.
مهدی رمضانی در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن تشریح برنامه های گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار خبر داد؛
معاون توسعه کتابخانه‌ها و ترویج کتابخوانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، ضمن تشریح برنامه‌های نهاد در هفته کتاب سال جاری گفت: طی هفته کتاب امسال ۱۸ هزار و ۴۵۰ برنامه و فعالیت در کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور برگزار خواهد شد. در این ایام همچنین ۱۱ باب افتتاح کتابخانه، ۴ مورد توسعه بنا، ۱۰ مورد جابجایی ساختمان کتابخانه و ۱ مورد بازسازی خواهیم داشت.
رئیس سازمان برنامه و بودجه و معاون رئیس جمهور در گیلان:
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در جریان بازدید از کتابخانه مرکزی شهر رشت گفت: تکمیل پروژه کتابخانه مرکزی رشت جزو مصوبات ستاد اقتصاد مقاومتی قرار می گیرد.
گزارش تصویری؛
در آستانه هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار و با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان، مسئولین ستادی، روسای ادارات و رابطین فرهنگی کتابخانه های عمومی استان گیلان جلسه شورای اداری مجموعه کتابخانه های عمومی گیلان با محوریت اعلام برنامه های هفته کتاب برگزار شد.
با محوریت بررسی برنامه های پیشنهادی هفته کتاب؛
جلسه شورای اداری اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان با محوریت بررسی برنامه های پیشنهادی بیست و هفتمین دوره هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان، مسئولین ستادی، روسا و رابطین فرهنگی کتابخانه های عمومی سراسر گیلان در خشکبیجار برگزار شد.
به منظور برنامه ریزی در اجرای مناسب برنامه ها؛
نخستین نشست کمیته برگزاری هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار سال1398 به منظور پیش بینی برگزاری برنامه های این هفته با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، معاونین و اعضای این کمیته برگزار شد.
معاون توسعه کتابخانه ها و ترویج کتابخوانی نهاد خبر داد؛
مهدی رمضانی معاون توسعه کتابخانه ها و ترویج کتابخوانی نهاد، از برگزاری آیین ملی تجلیل از خادمان عرصه کتاب و کتابخوانی و کتابداران برگزیده سراسر کشور به مناسبت هفته کتاب در ۲۳ آبان ماه سال جاری با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رییس هیأت امنای کتابخانه‌های عمومی کشور در یزد خبر داد.
فعالیت های فرهنگی یک کتابخانه عمومی مشارکتی در قاب تصویر؛
کتابخانه عمومی مشارکتی بنت الهدی شهر فومن با برگزاری برنامه های ویژه کودکان و نوجوانان به پاتوقی برای دوستداران کتاب و کتابخوانی تبدیل شده است.
گزارش تصویری:
کتابداران کتابخانه عمومی آیت الله معصومی اشکوری رحیم آباد شهرستان رودسر با برگزاری ده ها برنامه فرهنگی کودکان را به کتابخوانی دعوت کردند.
گزارش تصویری؛
کتابداران کتابخانه های عمومی ابوجعفر هوسمی رودسر، شهید نورانی کلاچای، حاج آقا شفیعی چابکسر و شهید جاوید محمدیان رحیم آباد با برگزاری برنامه های فرهنگی، میزبان جمع کثیری از کودکان و نوجوانان علاقمند به کتاب شدند.
گزارش تصویری؛
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان، کتابداران کتابخانه عمومی پیامبر اعظم(ص) منجیل با برگزاری برنامه های فرهنگی متنوع دوستداران کتاب را در کتابخانه گردهم آوردند. همچنین در نشست ویژه ای با حضور سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رودبار و مسئولین فرمانداری از کتابداران این شهرستان تجلیل شد.
هفته کتاب در کتابخانه های عمومی (10)؛
کتابخانه های عمومی شهرستان های سیاهکل و رودبار در هفته کتاب، حال خوش خواندن را به دوستداران کتاب هدیه کردند.
هفته کتاب در کتابخانه های عمومی (9)؛
کتابخانه های عمومی امام موسی ابن جعفر(ع) طرازکوه، میرزا کوچک جنگلی، کودکان باران، امام خمینی(ره) سنگر، امام خامنه ای اسلام آباد، امام رضا(ع) و امام حسن مجتبی(ع)شهرستان رشت در هفته کتاب با برگزاری برنامه های متنوع علاقمندان به کتاب و کتابخوانی را به کتابخانه ها دعوت کردند.
هفته کتاب در کتابخانه های عمومی (8)؛
همزمان با هفته کتاب، کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان های لنگرود و شفت حال خوش خواندن را برای کودکان به ارمغان آوردند.
با حضور فرماندار رشت:
جشن بزرک کتابخوانی با رونمایی از3عنوان کتاب کودک و اجرای شاهنامه خوانی، نمایش متون کهن و اجرای سرود با حضور میرشمس مومنی زاده، فرماندار رشت در کتابخانه عمومی کودکان باران برگزار شد.
با حضور تنی چند از نویسندگان مطرح گیلان؛
با حضور پرویز فکرآزاد، موسس و بنیانگذار گیله قصه، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان و جمعی از دوستداران کتاب، نشست قصه گویی گیلکی گیله قصه به همت اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در بخش جنبی چهاردهمین نمایشگاه کتاب گیلان برگزار شد.
هفته کتاب در کتابخانه های عمومی (7)؛
همزمان با هفته کتاب، کتابداران کتابخانه های عمومی هفت تیر لشت نشاء و شهید باهنر کوچصفهان شهرستان رشت و همچنین کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان آستانه اشرفیه برنامه های متنوعی برای ایجاد حال خوش خواندن در دوستداران کتاب برگزار کردند.
هفته کتاب در کتابخانه های عمومی (6)؛
کتابخانه های عمومی شهرستان های صومعه سرا و لاهیجان در هفته کتاب با برگزاری برنامه های متنوع حال خوش خواندن را برای علاقمندان به کتاب به ارمغان آوردند.
همزمان با هفته کتاب و با استقبال پرشور کودکان و نوجوانان؛
با حضور جمعی از کودکان و نوجوانان علاقمند به کتاب و کتابخوانی و با اجرای برنامه های فرهنگی ویژه جشن کتاب حال خوش خواندن در میدان بزرگ امام خمینی(ره) تالش برگزار شد.
همزمان با هفته کتاب صورت پذیرفت؛
آیت الله رسول فلاحتی، نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت با همراهی سردار پاسدار محمد عبدالله پور، فرمانده سپاه قدس گیلان با حضور در کتابخانه عمومی خاتم الانبیا(ص) رشت، ضمن دیدار با کتابداران این کتابخانه عمومی به عضویت افتخاری کتابخانه های گیلان درآمدند.
هفته کتاب در کتابخانه های عمومی (5)؛
کتابخانه های عمومی شهرستان های رضوانشهر و رودسر در هفته کتاب حال خوش خواندن را به دوستداران کتاب هدیه کردند.
هفته کتاب در کتابخانه های عمومی (4)؛
کتابخانه های عمومی خاتم الانبیا(ص)، شهید بهشتی خمام، امام علی(ع) خشکبیجار و امام رضا(ع) شهرستان رشت در هفته کتاب با برگزاری برنامه های متنوع حال خوش خواندن را برای علاقمندان به کتاب به ارمغان آوردند.
در پنجمین روز از هفته کتاب صورت پذیرفت؛
مصطفی سالاری، استاندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی استان گیلان با همراهی سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری، فرماندار شهرستان رشت و جمعی از مسئولین استانی از غرفه اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در چهاردهمین نمایشگاه کتاب گیلان بازدید کرد.
گزارش تصویری؛
بخش جنبی چهاردهمین نمایشگاه کتاب گیلان روز گذشته میزبان جمعی از چهره های فرهنگی استان در نشست گیلان شناسی شد.
با حضور جمعی از پژوهشگران گیلانی؛
به همت اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان و با حضور چهره های مطرح فرهنگی استان و استقبال علاقمندان به کتاب و کتابخوانی، نشست ویژه گیلان شناسی در بخش جنبی چهاردهمین نمایشگاه کتاب گیلان برگزار شد.
همزمان با سومین روز از هفته کتاب؛
ولی الله داداشی، رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان و نماینده مردم شهرستان آستارا در مجلس شورای اسلامی با همراهی فرماندار و مسئولین این شهرستان ضمن حضور در کتابخانه عمومی پیامبر اعظم(ص)، فرارسیدن روز کتابدار را به کتابداران تبریک گفت.
هفته کتاب در کتابخانه های عمومی (3)؛
کتابخانه های عمومی شهرستان های رودبار، تالش و ماسال در هفته کتاب با برگزاری برنامه های متنوع علاقمندان به کتاب و کتابخوانی را به کتابخانه ها دعوت کردند.
همزمان با افتتاح چهاردهمین نمایشگاه کتاب در رشت؛
با حضور مدیرکل امور استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی، مسئولین استانی و چهره های فرهنگی، غرفه اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در چهاردهمین نمایشگاه کتاب استان گشایش یافت.
هفته کتاب در کتابخانه های عمومی (2)؛
کتابخانه های عمومی شهرستان های بندر انزلی و آستارا در هفته کتاب با برگزاری برنامه های متنوع علاقمندان به کتاب و کتابخوانی را به کتابخانه ها دعوت کردند.
هفته کتاب در کتابخانه های عمومی (1)؛
کتابخانه های عمومی شهرستان های املش و فومن در هفته کتاب با برگزاری برنامه های متنوع علاقمندان به کتاب و کتابخوانی را به کتابخانه ها دعوت کردند.
رئیس اداره کتابخانه های عمومی رشت در سخنرانی پیش از خطبه های نمازجمعه:
رئیس اداره کتابخانه های عمومی رشت با اشاره به پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصدی پروژه کتابخانه مرکزی این شهر، گفت: این پروژه بعد از ۱۴ سال برای تکمیل نیازمند حمایت مسئولان است.
افتخاری دیگر برای دوستداران کتاب در گیلان؛
کتابخانه عمومی مشارکتی بنت الهدی شهر فومن در مراسمی با حضور مسئولین کشوری که در تالار وحدت تهران و به مناسبت هفته کتاب برگزار شد به عنوان یکی از کتابخانه های برتر مشارکتی کشور معرفی شد.
همزمان با هفته کتاب صورت پذیرفت؛
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان با همراهی جمعی از کتابداران کتابخانه های عمومی لاهیجان و بندر انزلی با استاد محمد حسین مهدوی، شاعر و نویسنده مطرح کشور و استاد دکتر محمد کوچکپور کپورچالی عکاس و هنرمند بین المللی کشورمان دیدار کرد.
سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی گیلان در برنامه زنده گفتگوی ویژه خبری:
سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی گیلان در برنامه زنده گفتگوی ویژه خبری به برگزاری کارگاه‌های آموزش مهارت‌های فردی و زندگی در کتابخانه‌های استان اشاره کرد و گفت: از ماه آتی این کارگاه در ۱۲ کتابخانه برگزار می شود.
همزمان با 24 آبان و با صدور پیامی؛
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان در پیامی که در آستانه 24 آبان و گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار منتشر کرد از تلاشهای کلیه کتابداران کتابخانه های عمومی قدردانی و این روز را به ایشان تبریک گفت.
همزمان با 24 آبان و گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار؛
معاون توسعه کتابخانه‌ها و همکاری اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان گفت: همزمان با سراسر کشور و در روز کتاب و کتابخوانی و کتابدار طرح عضویت رایگان در کتابخانه های گیلان اجرا می شود.
در چهارمین روز از هفته کتاب و کتابخوانی و با معرفی5عنوان کتاب؛
نشست کتاب خوان کارشناسان ستادی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان برای نخستین بار در گیلان و با معرفی5 عنوان کتاب در موضوعات متنوع برگزار شد.
حضرت آیت الله رودباری در دیدار با سرپرست کتابخانه های گیلان:
آیت الله سید مجتبی رودباری در دیدار سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان از خدمات ارزشمند مجموعه کتابخانه های عمومی در حوزه جوانان و نوجوانان تشکر کرد.
با تجهیز 100خودرو هوشمند به چکیده کتاب؛
به همت اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان طرح کتابخوانی گیل آموج با حضور رانندگان سامانه هوشمند حمل و نقل شهری در رشت آغاز به کار کرد.
معاون توسعه کتابخانه ها و ترویج کتابخوانی نهاد عنوان کرد؛
مهدی رمضانی معاون توسعه کتابخانه ها و ترویج کتابخوانی نهاد در مراسم گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار ضمن تشریح اقدامات نهاد در حوزه های مختلف گفت:‌ در هفته کتاب امسال، از ۲۶ باب کتابخانه عمومی بهره‌برداری خواهد شد و در خصوص پروژه‌های کتابخانه‌های مرکزی استان‌های زنجان، گیلان، لرستان، کرمانشاه و مرکزی نیز اقدامات نتیجه بخشی انجام خواهد شد.
گزارش تصویری؛
با برگزاری ده ها برنامه فرهنگی با حضور دوستداران کتاب و کتابخوانی، کتابخانه های عمومی شهرستان بندر انزلی به استقبال هفته کتاب رفتند.
گزارش تصویری؛
کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان املش در آستانه هفته کتاب با برگزاری ده ها برنامه فرهنگی، حال خوش خواندن را به دوستداران کتاب هدیه کردند.
گزارش تصویری؛
کتابخانه های عمومی شهرستان ماسال اینروزها و در آستانه فرارسیدن بیست و هفتمین دوره هفته کتاب، میزبان دوستداران کتاب و کتابخوانی، دانش اموزان هستند.
همزمان با آغاز بیست و هفتمین دوره هفته کتاب؛
دومین نماد ( المان) دیوار کتاب شهر لاهیجان با حضور مسئولان و نویسندگان و فرهیختگان فرهنگی این شهرستان طی آیینی در لاهیجان رونمایی شد.
ویدئو؛
برنامه مهتاب شبان سیمای مرکز گیلان شب گذشته میزبان حضور رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان تالش بعنوان نماینده کتابداران استان گیلان و فعالین حوزه کوله کتاب در روستاهای مناطق ییلاقی شهرستان تالش بود.
به منظور هماهنگی بیشتر برگزاری برنامه های هفته کتاب؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان لنگرود از آغاز طرح ابتکاری شهر می خواند با کمک و همکاری دستگاه های مختلف فرهنگی، نهادها و ان جی او های فعال در حوزه کتاب در4شهرستان گیلان خبرداد.
وقتی سالمندان قصه می خوانند؛
در آستانه فرارسیدن بیست و هفتمین دوره هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار و با حضور جمعی از بازنشستگان و سالمندان، ویژه برنامه گیل قصه در کتابخانه عمومی امام حسن مجتبی(ع) رشت برگزار شد.
گزارش تصویری(2)؛
مجتمع پذیرایی پاسارگاد رشت امروز دوشنبه(20آبان) میزبان برگزاری مراسم تجلیل از کتابداران و کتابخوانان و مروجان کتاب و کتابخوانی استان گیلان شد.
گزارش تصویری(1)
با برگزاری مراسم تجلیل از کتابداران و کتابخوانان استان گیلان 18 برگزیده در بخش های متنوع حوزه کتاب و کتابخوانی تقدیر شدند.
با معرفی18 برگزیده؛
در آستانه بیست و هفتمین دوره هفته کتاب و با حضور مسئولین، کتابداران، کتابخوانان و اهالی فرهنگ و هنر گیلان، مراسم تجلیل از کتابداران و کتابخوانان برتر استان گیلان با تجلیل از18 برگزیده در مجتمع پذیرایی پاسارگاد رشت برگزار شد.
در آستانه هفته کتاب و با حضور مسئولین و چهره های فرهنگی؛
مراسم تجلیل از کتابداران، کتابخوانان و مروجان کتاب و کتابخوانی استان گیلان فردا دوشنبه (20 آبان) و در آستانه فرارسیدن بیست و هفتمین دوره هفته کتاب با حضور مسئولین استانی، کتابداران کتابخانه های عمومی، اعضای کتابخانه ها و چهره های فرهنگی در مجتمع پذیرایی پاسارگاد رشت برگزار می شود.
مهدی رمضانی در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن تشریح برنامه های گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار خبر داد؛
معاون توسعه کتابخانه‌ها و ترویج کتابخوانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، ضمن تشریح برنامه‌های نهاد در هفته کتاب سال جاری گفت: طی هفته کتاب امسال ۱۸ هزار و ۴۵۰ برنامه و فعالیت در کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور برگزار خواهد شد. در این ایام همچنین ۱۱ باب افتتاح کتابخانه، ۴ مورد توسعه بنا، ۱۰ مورد جابجایی ساختمان کتابخانه و ۱ مورد بازسازی خواهیم داشت.
رئیس سازمان برنامه و بودجه و معاون رئیس جمهور در گیلان:
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در جریان بازدید از کتابخانه مرکزی شهر رشت گفت: تکمیل پروژه کتابخانه مرکزی رشت جزو مصوبات ستاد اقتصاد مقاومتی قرار می گیرد.
گزارش تصویری؛
دکتر محمدباقر نوبخت، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با همراهی استاندار گیلان، رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور و مسئولین استان گیلان از پروژه کتابخانه مرکزی رشت بازدید کرد.
همزمان با هفته پدافند غیرعامل صورت پذیرفت؛
مسئولان آستارا در نشست کتاب خوان پدافند غیرعامل، پاره ای از آثار چاپ شده در این موضوع را مطالعه و بر آموزش موارد مرتبط با موقعیت این شهرستان تاکید کردند.
جلد پنجم از کتاب «هدهد سفید» منتشر شد؛
پنجمین جلد از کتاب «هدهد سفید» ویژه نوجوانان که بر اساس نیاز به ترویج و تبلیغ کتاب و کتابخوانی با زبان و ادبیات مناسب این گروه سنّی تهیه شده، پس از رونمایی در اختتامیه نخستین جشنواره «نشان هدهد سفید» منتشر و در کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور توزیع شد.
همزمان با روز ملی با استکبار جهانی؛
همزمان با 13آبان و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان با همراهی مسئولین ستادی، روسای ادارات، مسئولین و کتابداران کتابخانه های عمومی سراسر استان گیلان در راهپیمایی روز دانش آموز شرکت کردند.
در آستانه ۱۳ آبان و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی؛
معاون فرهنگی دانشگاه آزاد گیلان در نشست مبارزه با استکبار که به همت اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان برگزار شد، با بیان اینکه انقلاب اسلامی هژمونی آمریکا را با شکست مواجه کرد، گفت: شعار «مرگ بر آمریکا» یک نگرش دینی و عقلایی است.
گزارش تصویری؛
در آستانه هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار و با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان، مسئولین ستادی، روسای ادارات و رابطین فرهنگی کتابخانه های عمومی استان گیلان جلسه شورای اداری مجموعه کتابخانه های عمومی گیلان با محوریت اعلام برنامه های هفته کتاب برگزار شد.
با محوریت بررسی برنامه های پیشنهادی هفته کتاب؛
جلسه شورای اداری اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان با محوریت بررسی برنامه های پیشنهادی بیست و هفتمین دوره هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان، مسئولین ستادی، روسا و رابطین فرهنگی کتابخانه های عمومی سراسر گیلان در خشکبیجار برگزار شد.
در آستانه 13آبان و روز دانش آموز و با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان؛
نشست کتاب خوان استکبار ستیزی در آستانه 13آبان و گرامیداشت روز دانش آموز با معرفی 5عنوان کتاب توسط مسئولین شهر خشکبیجار و کتابداران کتابخانه های عمومی استان گیلان در کتابخانه عمومی امام علی(ع) خشکبیجار برگزار شد.
با حضور رئیس اداره، مسئولین و کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان صومعه سرا؛
نشست ارزیابی کتابخانه های عمومی شهرستان صومعه سرا با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان، معاونین و مسئولین این اداره کل برگزار شد.
با معرفی 15عنوان کتاب؛
همزمان با آغاز فعالیت مدارس و حضور دانش آموزان در فضای کلاس، نخستین نشست های کتاب خوان سال98 با معرفی15عنوان کتاب در مدارس شهید حق پرست رضوانشهر، مدرسه ابتدایی شهید رسول قنبری پونل و مدرسه راهنمایی الزهرای شهر پره سر برگزار شد.
به منظور پاسداشت فرهنگ عفاف و حجاب؛
کتابخانه های عمومی 17شهریور تالش و آزادگان شهر لیسار با برگزاری برنامه های متنوعی با موضوع عفاف و حجاب، میزبان جعی از علاقمندان محجبه کتاب و کتابخوانی شدند.
به منظور برنامه ریزی در اجرای مناسب برنامه ها؛
نخستین نشست کمیته برگزاری هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار سال1398 به منظور پیش بینی برگزاری برنامه های این هفته با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، معاونین و اعضای این کمیته برگزار شد.
گزارش تصویری؛
همزمان با آغاز فصل پاییز و فرارسیدن ماه مهر و با بازگشایی مدارس، کتابخانه عمومی امام علی(ع) دیلمان شهرستان سیاهکل با برگزاری ده ها برنامه فرهنگی روزهای پرجوش و خروشی را با حضور اعضای این کتابخانه و دانش آموزان تجربه کرد.
با معرفی5عنوان کتاب توسط دانش آموزان؛
به همت کتابداران کتابخانه عمومی حضرت زهرا(س) شهر کومله نشست کتاب خوان مدرسه ای در مدرسه شهید ترابی شهر کومله برگزار شد.
با اجراي برنامه هاي شاد ومتنوع در روز جهاني كودك؛
همزمان با روز جهاني كودك و به همت کتابداران کتابخانه های عمومی رضوانشهر، پره سر و پونل برنامه هاي متنوع فرهنگی ویژه کودکان و نوجوانان برگزار شد.
در مراسمی به مناسبت روز جهانی عصای سفید؛
در مراسمی به مناسبت 23مهر و روز جهانی عصای سفید که با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان برگزار شد از زهرا خسروی، مسئول کتابخانه عمومی گویا و بریل خاتم الانبیاء(ص) رشت و کتابخوانان برتر این کتابخانه تجلیل شد.
مسئول تنها کتابخانه گویا و بریل گیلان در گفتگو با ایسنا؛
مسئول تنها کتابخانه بریل گیلان همزمان با 23مهر روز عصای سفید در گفتگو با خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) نابینایان را با وجود منابع کم تشنه مطالعه کتاب دانست و گفت: نابینایان لذت بینایی را در خواندن و مطالعه کتاب جست‌وجو می‌کنند و دنیای آنان روشن‌تر می‌شود.
با اجرای برنامه های فرهنگی ویژه پاییزی:
همزمان با روز بزرگداشت مولوی، روز جهانی کودک و روز بزرگداشت حافظ ویژه برنامه های مثنوی خوانی، حافظ خوانی و قصه گویی برای کودکان در کتابخانه عمومی آیت الله شمس لنگرودی برگزار شد.
گزارش تصویری؛
همزمان با هفته جهانی کودک، کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان شفت با برگزاری ده ها برنامه فرهنگی میزبان کودکان شدند.
همزمان با 20مهر و با حضور جمعی از اهالی شعر و ادب؛
همزمان با 20مهر، روز بزرگداشت حافظ شیرازی و به همت کتابداران کتابخانه عمومی خاتم الانبیا(ص) رشت، محفل حافظ شناسی با حضور جمعی از اعضای این کتابخانه و اهالی شعر و ادب فارسی برگزار شد.
به مظور بازدید و آشنایی هرچه بیشتر با فعالیت کتابداران؛
دانش آموزان مدرسه اندیشه سازان شهر سیاهکل با حضور در کتابخانه عمومی زنده یاد دکترمنتصر کوهساری، بازدید و شرکت در ویژه برنامه نقاشی، روز خوبی را در کتابخانه سپری کردند.
گزارش تصویری؛
نخستین کتابخانه عمومی مدرسه در گیلان مزین به نام آیت الله طالقانی صبح امروز پنجشنبه(18مهر) و با حضور مسئولین استانی، چهره های فرهنگی شهرستان بندر انزلی، دانش آموزان، خیرین، کتابداران و اصحاب رسانه افتتاح و به بهره برداری رسید.
با استقبال مردم بندر انزلی و مسئولین استان گیلان؛
کتابخانه عمومی آیت طالقانی بندر انزلی بعنوان نخستین کتابخانه عمومی مدرسه گیلان در مدرسه زنده یاد محمد موثق شهر بندرانزلی افتتاح و به بهره برداری رسید.
با برگزاری برنامه های فرهنگی ویژه؛
کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان رودبار همزمان با فرارسیدن ماه مهر و بازگشایی مدارس، هفته نیروی انتظامی، روز روستاها و عشیار و همچنین روز جهانی کودک با برگزاری برنامه های فرهنگی ویژه ای چون نمایشگاه روز روستاها و عشایر در کتابخانه عمومی کلیشم، کارگاه نقاشی، نمایشگاه کتاب،قصه گویی، معرفی کتاب ،اهدای کتاب به کودکان، و میزبانی از بازدیدکنندگان از کتابخانه روزهایی پرکاری را سپری کردند.
گزارش تصویری؛
کتابخانه های عمومی شهرستان بندر انزلی در روز جهانی کودک با برگزاری برنامه های مختلف فرهنگی میزبان کودکان و نوجوانان شدند.
گزارش تصویری؛
کتابخانه شهید باهنر لاهیجان در 16 مهرماه و همزمان با روز جهانی کودک با اجرای برنامه های مختلف فرهنگی چون مسابقه نقاشی و جمع خوانی کتاب، بازدید کودکان از کتابخانه اهدای جایزه میزبان کودکان و نوجوانان بود.
بمناسبت روز جهانی کودک؛
دوچرخه سوار آستارایی که حامل پیام صلح «با کودکان مهربان باشیم» کودکان آستارایی است در روز جهانی کودک از مبدا کتابخانه عمومی پیامبر اعظم(ص) شهر آستارا به سمت سازمان ملل متحد حرکت کرد.
گزارش تصویری؛
کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان صومعه به مناسبت گرامیداشت روز جهانی کودک با برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی از جمله نشست کتاب خوان، قصه گویی، قصه خوانی، جمع خوانی، مسابقه نقاشی، نمایش نامه خوانی، نمایشگاه کتاب، ساخت روزنامه دیواری، بازدید مهدکودک روز جهانی کودک را گرامی داشتند.
گزارش تصویری؛
کتابخانه های عمومی شاندرمن، ماسال و طاسکوه و روستای اولم شهرستان ماسال همزمان با روز جهانی کودک با برگزاری برنامه های فرهنگی چون قصه گویی، نشست کتاب خوان کتابخانه ای، بازدید مهد کودک ها از کتابخانه مسابقه نقاشی که با استقبال کودکان رویرو شد این روز را گرامی داشتند.
گزارش تصویری؛
به همت کتابخانه های عمومی خاتم الانبیاء(ص)، امام حسن مجتبی(ع)، امام رضا(ع)، کودکان باران و میرزا کوچک جنگلی رشت روز جهانی کودک در مجتمع فرهنگی و هنری خاتم الانبیاء(ص) رشت برگزار شد.
با همکاری کتابخانه های عمومی شهر رشت؛
همزمان با (16مهر) و روز جهانی کودک کتابخانه های عمومی شهرستان رشت با برگزاری مراسم بزرگی در مجتمع فرهنگی و هنری خاتم الانبیاء (ص) رشت با حضور جمع کثیری از کودکان عضو کتابخانه های عمومی شهرستان رشت، این روز را گرامی داشتند.
گزارش تصویری؛
کتابخانه عمومی کودکان باران رشت در آستانه 16مهر و روز جهانی کودک صحنه حضور جمعی از کودکان و نوجوانان علاقمند به کتاب و کتابخوانی و خانواده کارکنان بانک تجارت استان گیلان با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی بود.
با دعوت از خانواده کارکنان بانک تجارت استان گیلان؛
در آستانه 16مهر و روز جهانی کودک و با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، جمعی از خانواده کارکنان بانک تجارت، اعضای کودک و نوجوان کتابخانه و دانش آموزان مهدهای کودک شهر رشت، ویژه برنامه روز جهانی کودک در کتابخانه عمومی کودکان باران رشت برگزار شد.
همزمان با گرامیداشت هفته دفاع مقدس؛
وحيد فرحي از برگزاری 9برنامه فرهنگی ویژه همزمان با گرامیداشت هفته دفاع مقدس در کتابخانه های عمومی شهرستان تالش خبرداد و گفت: همزمان با این هفته و در اقدامی خلاقانه از سوی مسئول کتابخانه عمومی آزادگان شهر لیسار از دیوار ایثار و شهادت این کتابخانه رونمایی شد.
گزارش تصویری؛
جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان گیلان عصر دیروز یکشنبه(14مهر) به ریاست استاندار گیلان و با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، معاونین استاندار و مدیران و نمایندگان دستگاه های اجرایی استان در سالن اجتماعات شهید انصاری استانداری برگزار شد.
نماهنگ؛
کتابخانه عمومی خیرساز شمسی موسوی شهر زیبای واجارگاه در شهرستان رودسر، با گذشت هفت ماه پس از افتتاح و بهره برداری با برگزاری ده ها برنامه فرهنگی ویژه، میزبان مشتاقان پرشور کتاب و کتاب خوانی است.
همزمان با آغاز بیست و هفتمین دوره هفته کتاب؛
دومین نماد ( المان) دیوار کتاب شهر لاهیجان با حضور مسئولان و نویسندگان و فرهیختگان فرهنگی این شهرستان طی آیینی در لاهیجان رونمایی شد.
به منظور هماهنگی بیشتر برگزاری برنامه های هفته کتاب؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان لنگرود از آغاز طرح ابتکاری شهر می خواند با کمک و همکاری دستگاه های مختلف فرهنگی، نهادها و ان جی او های فعال در حوزه کتاب در4شهرستان گیلان خبرداد.
وقتی سالمندان قصه می خوانند؛
در آستانه فرارسیدن بیست و هفتمین دوره هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار و با حضور جمعی از بازنشستگان و سالمندان، ویژه برنامه گیل قصه در کتابخانه عمومی امام حسن مجتبی(ع) رشت برگزار شد.
گزارش تصویری(2)؛
مجتمع پذیرایی پاسارگاد رشت امروز دوشنبه(20آبان) میزبان برگزاری مراسم تجلیل از کتابداران و کتابخوانان و مروجان کتاب و کتابخوانی استان گیلان شد.
گزارش تصویری(1)
با برگزاری مراسم تجلیل از کتابداران و کتابخوانان استان گیلان 18 برگزیده در بخش های متنوع حوزه کتاب و کتابخوانی تقدیر شدند.
با معرفی18 برگزیده؛
در آستانه بیست و هفتمین دوره هفته کتاب و با حضور مسئولین، کتابداران، کتابخوانان و اهالی فرهنگ و هنر گیلان، مراسم تجلیل از کتابداران و کتابخوانان برتر استان گیلان با تجلیل از18 برگزیده در مجتمع پذیرایی پاسارگاد رشت برگزار شد.
در آستانه هفته کتاب و با حضور مسئولین و چهره های فرهنگی؛
مراسم تجلیل از کتابداران، کتابخوانان و مروجان کتاب و کتابخوانی استان گیلان فردا دوشنبه (20 آبان) و در آستانه فرارسیدن بیست و هفتمین دوره هفته کتاب با حضور مسئولین استانی، کتابداران کتابخانه های عمومی، اعضای کتابخانه ها و چهره های فرهنگی در مجتمع پذیرایی پاسارگاد رشت برگزار می شود.
مهدی رمضانی در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن تشریح برنامه های گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار خبر داد؛
معاون توسعه کتابخانه‌ها و ترویج کتابخوانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، ضمن تشریح برنامه‌های نهاد در هفته کتاب سال جاری گفت: طی هفته کتاب امسال ۱۸ هزار و ۴۵۰ برنامه و فعالیت در کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور برگزار خواهد شد. در این ایام همچنین ۱۱ باب افتتاح کتابخانه، ۴ مورد توسعه بنا، ۱۰ مورد جابجایی ساختمان کتابخانه و ۱ مورد بازسازی خواهیم داشت.
رئیس سازمان برنامه و بودجه و معاون رئیس جمهور در گیلان:
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در جریان بازدید از کتابخانه مرکزی شهر رشت گفت: تکمیل پروژه کتابخانه مرکزی رشت جزو مصوبات ستاد اقتصاد مقاومتی قرار می گیرد.
گزارش تصویری؛
دکتر محمدباقر نوبخت، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با همراهی استاندار گیلان، رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور و مسئولین استان گیلان از پروژه کتابخانه مرکزی رشت بازدید کرد.
همزمان با هفته پدافند غیرعامل صورت پذیرفت؛
مسئولان آستارا در نشست کتاب خوان پدافند غیرعامل، پاره ای از آثار چاپ شده در این موضوع را مطالعه و بر آموزش موارد مرتبط با موقعیت این شهرستان تاکید کردند.
جلد پنجم از کتاب «هدهد سفید» منتشر شد؛
پنجمین جلد از کتاب «هدهد سفید» ویژه نوجوانان که بر اساس نیاز به ترویج و تبلیغ کتاب و کتابخوانی با زبان و ادبیات مناسب این گروه سنّی تهیه شده، پس از رونمایی در اختتامیه نخستین جشنواره «نشان هدهد سفید» منتشر و در کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور توزیع شد.
همزمان با روز ملی با استکبار جهانی؛
همزمان با 13آبان و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان با همراهی مسئولین ستادی، روسای ادارات، مسئولین و کتابداران کتابخانه های عمومی سراسر استان گیلان در راهپیمایی روز دانش آموز شرکت کردند.
در آستانه ۱۳ آبان و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی؛
معاون فرهنگی دانشگاه آزاد گیلان در نشست مبارزه با استکبار که به همت اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان برگزار شد، با بیان اینکه انقلاب اسلامی هژمونی آمریکا را با شکست مواجه کرد، گفت: شعار «مرگ بر آمریکا» یک نگرش دینی و عقلایی است.
گزارش تصویری؛
در آستانه هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار و با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان، مسئولین ستادی، روسای ادارات و رابطین فرهنگی کتابخانه های عمومی استان گیلان جلسه شورای اداری مجموعه کتابخانه های عمومی گیلان با محوریت اعلام برنامه های هفته کتاب برگزار شد.
با محوریت بررسی برنامه های پیشنهادی هفته کتاب؛
جلسه شورای اداری اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان با محوریت بررسی برنامه های پیشنهادی بیست و هفتمین دوره هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان، مسئولین ستادی، روسا و رابطین فرهنگی کتابخانه های عمومی سراسر گیلان در خشکبیجار برگزار شد.
در آستانه 13آبان و روز دانش آموز و با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان؛
نشست کتاب خوان استکبار ستیزی در آستانه 13آبان و گرامیداشت روز دانش آموز با معرفی 5عنوان کتاب توسط مسئولین شهر خشکبیجار و کتابداران کتابخانه های عمومی استان گیلان در کتابخانه عمومی امام علی(ع) خشکبیجار برگزار شد.
با حضور رئیس اداره، مسئولین و کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان صومعه سرا؛
نشست ارزیابی کتابخانه های عمومی شهرستان صومعه سرا با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان، معاونین و مسئولین این اداره کل برگزار شد.
به منظور برنامه ریزی در اجرای مناسب برنامه ها؛
نخستین نشست کمیته برگزاری هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار سال1398 به منظور پیش بینی برگزاری برنامه های این هفته با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، معاونین و اعضای این کمیته برگزار شد.
در مراسمی به مناسبت روز جهانی عصای سفید؛
در مراسمی به مناسبت 23مهر و روز جهانی عصای سفید که با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان برگزار شد از زهرا خسروی، مسئول کتابخانه عمومی گویا و بریل خاتم الانبیاء(ص) رشت و کتابخوانان برتر این کتابخانه تجلیل شد.
مسئول تنها کتابخانه گویا و بریل گیلان در گفتگو با ایسنا؛
مسئول تنها کتابخانه بریل گیلان همزمان با 23مهر روز عصای سفید در گفتگو با خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) نابینایان را با وجود منابع کم تشنه مطالعه کتاب دانست و گفت: نابینایان لذت بینایی را در خواندن و مطالعه کتاب جست‌وجو می‌کنند و دنیای آنان روشن‌تر می‌شود.
همزمان با 20مهر و با حضور جمعی از اهالی شعر و ادب؛
همزمان با 20مهر، روز بزرگداشت حافظ شیرازی و به همت کتابداران کتابخانه عمومی خاتم الانبیا(ص) رشت، محفل حافظ شناسی با حضور جمعی از اعضای این کتابخانه و اهالی شعر و ادب فارسی برگزار شد.
گزارش تصویری؛
نخستین کتابخانه عمومی مدرسه در گیلان مزین به نام آیت الله طالقانی صبح امروز پنجشنبه(18مهر) و با حضور مسئولین استانی، چهره های فرهنگی شهرستان بندر انزلی، دانش آموزان، خیرین، کتابداران و اصحاب رسانه افتتاح و به بهره برداری رسید.
با استقبال مردم بندر انزلی و مسئولین استان گیلان؛
کتابخانه عمومی آیت طالقانی بندر انزلی بعنوان نخستین کتابخانه عمومی مدرسه گیلان در مدرسه زنده یاد محمد موثق شهر بندرانزلی افتتاح و به بهره برداری رسید.
با حضور دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور؛
به منظور برنامه ریزی فعالیت های ویژه هفته کتاب، نخستین نشست شورای سیاستگذاری هفته کتاب با حضور دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور برگزار شد.
بمناسبت روز جهانی کودک؛
دوچرخه سوار آستارایی که حامل پیام صلح «با کودکان مهربان باشیم» کودکان آستارایی است در روز جهانی کودک از مبدا کتابخانه عمومی پیامبر اعظم(ص) شهر آستارا به سمت سازمان ملل متحد حرکت کرد.
گزارش تصویری؛
به همت کتابخانه های عمومی خاتم الانبیاء(ص)، امام حسن مجتبی(ع)، امام رضا(ع)، کودکان باران و میرزا کوچک جنگلی رشت روز جهانی کودک در مجتمع فرهنگی و هنری خاتم الانبیاء(ص) رشت برگزار شد.
با همکاری کتابخانه های عمومی شهر رشت؛
همزمان با (16مهر) و روز جهانی کودک کتابخانه های عمومی شهرستان رشت با برگزاری مراسم بزرگی در مجتمع فرهنگی و هنری خاتم الانبیاء (ص) رشت با حضور جمع کثیری از کودکان عضو کتابخانه های عمومی شهرستان رشت، این روز را گرامی داشتند.
گزارش تصویری؛
کتابخانه عمومی کودکان باران رشت در آستانه 16مهر و روز جهانی کودک صحنه حضور جمعی از کودکان و نوجوانان علاقمند به کتاب و کتابخوانی و خانواده کارکنان بانک تجارت استان گیلان با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی بود.
با دعوت از خانواده کارکنان بانک تجارت استان گیلان؛
در آستانه 16مهر و روز جهانی کودک و با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، جمعی از خانواده کارکنان بانک تجارت، اعضای کودک و نوجوان کتابخانه و دانش آموزان مهدهای کودک شهر رشت، ویژه برنامه روز جهانی کودک در کتابخانه عمومی کودکان باران رشت برگزار شد.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی گیلان:
کرمی از افتتاح اولین «کتابخانه مدرسه» گیلان به‌‌منظور ساماندهی کتابخانه‌‌های مدارس با محوریت محله‌ و دانش‌آموزان پنج شنبه(۱۸ مهر) در شهر بندر انزلی خبر داد.
همزمان با گرامیداشت هفته دفاع مقدس؛
وحيد فرحي از برگزاری 9برنامه فرهنگی ویژه همزمان با گرامیداشت هفته دفاع مقدس در کتابخانه های عمومی شهرستان تالش خبرداد و گفت: همزمان با این هفته و در اقدامی خلاقانه از سوی مسئول کتابخانه عمومی آزادگان شهر لیسار از دیوار ایثار و شهادت این کتابخانه رونمایی شد.
گزارش تصویری؛
جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان گیلان عصر دیروز یکشنبه(14مهر) به ریاست استاندار گیلان و با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، معاونین استاندار و مدیران و نمایندگان دستگاه های اجرایی استان در سالن اجتماعات شهید انصاری استانداری برگزار شد.
استاندار گیلان در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان؛
استاندار گیلان در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان گفت: افزایش مهارت های فردی، سواد اجتماعی، تقویت دانش عمومی و بهبود سبک زندگی کودکان با روش های خلاقانه و مبتکرانه امکان پذیر است.
نماهنگ؛
کتابخانه عمومی خیرساز شمسی موسوی شهر زیبای واجارگاه در شهرستان رودسر، با گذشت هفت ماه پس از افتتاح و بهره برداری با برگزاری ده ها برنامه فرهنگی ویژه، میزبان مشتاقان پرشور کتاب و کتاب خوانی است.
دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور در خراسان جنوبی:
دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در قالب سی‌امین سفر استانی خود، با سفر به استان خراسان جنوبی با کتابداران این استان دیدار و گفتگو کرد.
با معرفی6عنوان کتاب
به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس، نشست کتاب‌خوان «دفاع مقدس» ویژه بانوان شاغل در دستگاه های اجرایی شهرستان لنگرود با حضور فرماندار این شهرستان و با معرفی 6عنوان کتاب در کتابخانه عمومی آیت الله شمس لنگرودی لنگرود برگزار شد.
نماهنگ؛
با همکاری اداره کتابخانه های عمومی و جمعی از فعالان فرهنگی شهرستان تالش، صدها عنوان کتاب در قالب طرح «کوله کتاب» به دست اهالی روستاهای ییلاقی تالش رسید.
به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رشت؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در نشست کتاب خوان نویسندگان استان با تاکید بر ادامه برگزاری نشست های کتاب خوان در استان گیلان گفت: فرهنگ کتابخوانی باید به عنوان یک گفتمان رایج در جامعه مطرح شود.
گزارش تصویری؛
همزمان با روز بزرگداشت مولانا، نشست کتاب خوان نویسندگان استان گیلان با معرفی 5عنوان کتاب در سالن اجتماعات اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان برگزار شد.
به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رودبار و با معرفی8عنوان کتاب؛
نخستین نشست کتاب خوان نیروهای مسلح استان گیلان با همکاری و حضور فرماندهان، تکاوران، تفنگداران دریایی پادگان آموزشی حضرت قمر بنی هاشم(ع) نیروی دریایی ارتش، سپاه ناحیه شهرستان رودبار و نیروی انتظامی این شهرستان و اداره کتابخانه های عمومی رودبار و معرفی8عنوان کتاب برگزار شد.
با معرفی 5عنوان کتاب؛
همزمان با پنجمین روز از گرامیداشت هفته دفاع مقدس، نشست کتاب‌خوان «دفاع مقدس» با معرفی پنج عنوان کتاب توسط مسئولین شهرستان املش در گلزار شهدای این شهرستان برگزار شد.
گزارش تصویری؛
همزمان با هفته دفاع مقدس، به همت اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان و با استقبال گرم دانش آموزان، معلمین و علاقمندان به ادبیات پایداری، نشست «برگی از دلاوری‌های شیرزنان ایرانی در دفاع مقدس» در مدرسه متوسطه دخترانه شاهد رشت برگزار شد.
به همت اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان:
نویسنده کتاب سه جلدی« عشق تا بی نهایت» در نشست «برگی از دلاوری‌های شیرزنان ایرانی در دفاع مقدس»، تقویت اعتماد به نفس در زنان را از دستاوردهای انقلاب و دفاع مقدس دانشت و گفت: امروز زنان ایران اسلامی در عرصه‌های مختلف می‌درخشند و در حال نقش‌آفرینی هستند.
به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان لاهیجان و با معرفی 6عنوان کتاب؛
نشست کتاب خوان مردم و مسئولین شهرستان لاهیجان با حضور چهره های فرهنگی شهرستان و با معرفی 6عنوان کتاب در حوزه های مختلف برگزار شد.
به منظور بررسی راه های تسهیل ارائه خدمات بانکی به کتابداران؛
پریسا کرمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در دیدار با حسین باقرلو، مدیر رئیس شعب بانک تجارت استان گیلان درخصوص تسهیل ارائه خدمات بانکی به کتابداران و کارکنان مجموعه کتابخانه های عمومی در سراسر استان بحث و تبادل نظر کرد.
همزمان با آغاز ماه مهر و با حضور استاندار، نماینده ولی فقیه و مدیران دستگاه های فرهنگی استان؛
در مراسمی با حضور ارسلان زارع، استاندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی استان گیلان، آیت الله رسول فلاحتی، نماینده ولی فقیه در گیلان، پریسا کرمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان و مدیران دستگاه های فرهنگی، زنگ آغاز سال تحصیلی جدید در هنرستان دخترانه کیومرث صابری رشت نواخته شد.
جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان فومن برگزار شد؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان توافقات صورت گرفته با معاونت پیشگیری دادگستری استان به منظور اختصاص و جایگزینی بخشی از جرائم نقدی مجرمان برای تامین کتاب و تجهیزات کتابخانه ای را از اقدامات اخیر مجموعه کتابخانه های عمومی استان گیلان برشمرد.
گزارش تصویری؛
همایش بزرگ «تورقی بر کتاب دفاع مقدس» با سخنرانی مسئولین، سرداران دفاع مقدس و تجلیل از خانواده شهدای دفاع مقدس و مبارزه با اشرار در سالن اجتماعات شیخ بهایی دانشگاه علوم و فنون دریایی امام خامنه ای نیروی دریایی سپاه برگزار شد.
با حضور مسئولین، سرداران دفاع مقدس و علاقمندان به ادبیات جنگ؛
با همکاری اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان و دانشگاه علوم و فنون دریایی امام خامنه ای(مد ظله العالی) نیروی دریایی سپاه، همایش «تورقی بر کتاب دفاع مقدس» با اجرای برنامه‌های مختلف فرهنگی در حوزه دفاع مقدس در زیبا کنار گیلان برگزار شد.
ارتباط با مدیرکل
پیونـــدها
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
کتابخانه ملی
دریافت برنامه های کاربردی
گوگل کرومفایرفاکسAnyDeskXPS Viewer