سه‌شنبه 21 مرداد 1399  
رویداد ها
فايلها
1739624072.pdf 5.92 MB این چند کتاب
سامانه سامان
آلبوم خبری
اخبار مهم
هفته کتاب
اخبار کتابخانه‌ها
اخبار ویژه
صدیقه کشتکار، شاعر و نویسنده گیلانی؛
صدیقه کشتکار، نویسنده کتاب مهمان من یک استکان چای، شاعر و عضو انجمن های ادبی مختلف در استان گیلان در پیامی ضمن تبریک تشکیل محفل ادبی دکتر معین اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان گفت: محافل ادبی نهاد کتابخانه های عمومی را می توان صدای شاعران و نویسندگان دانست.صدایی که می تواند به گوش مخاطبین ادبیات برسد.
با حضور کارشناسان روابط عمومی نهاد برگزار شد؛
مهدی توکلیان مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در نشست مجازی با مدیران ادارات کل استانی نهاد، ضمن تبیین برخی نکات و مباحث مطرح در حوزه فعالیت‌های روابط عمومی در نهاد، به تشریح برخی از طرح‌ها و فعالیت‌های در دست اجرا در این حوزه پرداخت.
با حکم دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور؛
دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور مهدی توکلیان را به عنوان دبیر نخستین جشنواره «کتابخوان و رسانه» منصوب کرد.
دبیرکل نهاد در مراسم معارفه سرپرست معاونت اداری و مالی مطرح کرد؛
علیرضا مختارپور در مراسم معارفه سرپرست معاونت اداری و مالی نهاد، اظهار داشت: امید است با وجود مجلس جدید و همکاری های در حال شکل گیری، اتفاقات مثبتی رقم بخورد و بتوانیم ضمن رفع موانع حقوقی، بودجه بیشتری را به صورت پایدار برای نهاد تأمین کنیم.
نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی:
سردار سید علی آقازاده، نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی در دیدار با مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان با ابراز نگرانی از وضعیت معیشتی کتابداران و کارکنان نهاد بر لزوم رفع موانع قانونی در حوزه اعتبارات این مجموعه تاکید کرد.
طی حکمی از سوی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان طی حکمی، مرضیه فرمانی را بعنوان دبیر محفل ادبی دکتر معین اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان منصوب کرد.
در پیامی؛
پریسا کرمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان با صدور پیام تبریک خطاب به خبرنگاران پرتلاش و اصحاب رسانه استان گیلان فرارسیدن 17 مرداد و گرامیداشت روز خبرنگار را به ایشان تبریک گفت.
با حکم دبیرکل نهاد و با حفظ سمت؛
علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور طی حکمی با تقدیر از خدمات صادقانه اسماعیل شفاعی، هوتن والی نژاد را با حفظ سمت به عنوان سرپرست معاونت اداری و مالی نهاد منصوب کرد.
در آستانه عید سعید غدیر؛
باحضور دو تن از شعرا و چهره های ادبی کشور و استان گیلان نشست مجازی شب شعر غدیر با موضوع (مضامین شعری در حوزه ولایت و امامت و همچنین واقعه بزرگ غدیرخم) روز پنجشنبه (16مرداد) راس ساعت 21/30 در صفحه مجازی محفل ادبی دکتر معین اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان برگزار می شود.
مدیرکل کتابخانه عمومی استان گیلان در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی رودسر:
پریسا کرمی در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان رودسر با تاکید بر ادامه فعالیت های ترویجی کتابخانه های عمومی استان گیلان در دوران شیوع بیماری کرونا، از حضور پررنگ کتابخانه ها در فضای مجازی برای معرفی کتاب و نیز برگزاری محافل ادبی مجازی خبرداد.
از سوی دفتر پژوهش و آموزش؛
دفتر پژوهش و آموزش بر اساس نیازهای پژوهشی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، پژوهشگران را به مشارکت در طرح‌های پژوهشی سال ۱۳۹۹ فرا خواند.
علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در پیامی درگذشت مادر جناب آقای مهرداد پازوکی، کتابدار کتابخانه عمومی شهید باهنر لاهیجان را تسلیت گفت و برای آن مرحومه طلب آمرزش و مغفرت کرد.
بهرام مژدهی، شاعر و چهره برجسته ادبیات گیلکی استان گیلان؛
بهرام مژدهی، شاعر و چهره برجسته ادبیات گیلکی استان گیلان و مسئول صفحه ادبی ماهنامه عطر شالیزار با ارسال پیامی به مناسبت تاسیس محفل ادبی مجازی دکتر معین اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، تاسیس محافل ادبی را گامی موثر در نظام بخشی به فعالیت های ادبی خصوصا در زمینه شعر عنوان کرد.
در پی مصیبت وارده به کتابدار کتابخانه عمومی شهید باهنر لاهیجان؛
پریسا کرمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان، در پیامی فقدان مادر گرانقدر جناب اقای مهرداد پازوکی، کتابدار کتابخانه عمومی شهید باهنر لاهیجان را به وی و خانواده داغدارش تسلیت گفت.
پویش شعر طنزی که با استقبال استادان شعر مواجه شد؛
نخستین ابیات شاعران کشور برای حمایت از کادر درمان و همراه شدن با بسیج همگانیِ دعوت به استفاده از ماسک برای مقابله با ویروس کرونا سروده و به پویش ادبی «اقتراح ماسک» ارسال شد.
در آستانه انتشار فراخوان منتشر شد؛
معاونت برنامه‌ریزی، پژوهش و فناوری اطلاعات نهاد در آستانه انتشار فراخوان طرح‌های پژوهشی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، گزارشی از وضعیت طرح‌های پژوهشی نهاد را منتشر کرد.
نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی؛
جبار کوچکی نژاد، نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان بر ضرورت حل مشکلات نهاد کتابخانه های عمومی در حوزه های مختلف تاکید و از آمادگی خود برای پیگیری این مشکلات در سطح عالی کشور خبرداد.
با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی انجام شد؛
نهاد کتابخانه های عمومی کشور با هدف آشنایی با کتاب و ترویج فرهنگ کتابخوانی، از جشنواره بازی جدی سال ۱۳۹۹ حمایت می‌کند.
به منظور ایجاد کتابخانه های عمومی در مدارس؛
مدیران کل کتابخانه های عمومی و آموزش و پرورش استان گیلان به منظور بررسی امکان ایجاد کتابخانه مدرسه در چهار شهر دیگر استان گیلان با یکدیگر دیدار و گفتگو کردند.
گفت و گو با مسئول یک کتابخانه سیار
فکر کنید وسط یک جاده رؤیایی از ساقه‌های بی‌قرار شالی، در پس زمینه یک آسمان هفت رنگ که کوه‌های سبز به آن تکیه داده‌اند، ماشینی کوچک قاصدک‌وار -که چه سنگین می‌رفت- خود را از بیراهه‌ها و کوره‌راه‌ها به روستاهایی برساند که کودکان و والدین آن چشم انتظارش هستند و به آن‌ها خوراک روح بدهد.
با معرفی ۴ اثر؛
کتاب های «ازدواج چگونه؟»، «جستجوگران شمشیر عدالت»، «روی دست آسمان» و «مأموریت در قصر» بسته پیشنهادی طرح کتاب خوان مردادماه ۱۳۹۹ ویژه علاقه مندان به کتابخوانی است.
به همت محافل ادبی نهاد کتابخانه های عمومی کشور؛
پویش ادبی اقتراح ماسک به همت محافل ادبی نهاد کتابخانه های عمومی کشور و با هدف ترویج فرهنگ استفاده از ماسک برای حمایت از کادر درمان و کمک به قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا، راه اندازی شد.
دفتر پژوهش و آموزش نهاد خبر داد؛
دفتر پژوهش و آموزش نهاد از انتشار فراخوان طرح‌های پژوهشی مورد نیاز نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در تاریخ یازدهم مرداد ماه از طریق سامانه «مدیریت طرح‌های پژوهشی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور» خبر داد.
فرماندار رضوانشهر:
محمدمهدی مظفری، فرماندار شهرستان رضوانشهر در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی این شهرستان، کتابخانه های عمومی را یکی از مراکز مهم فرهنگی و مورد توجه و آگاهی بخش توصیف کرد.
با شیوع کرونا و آغاز روزهای دلتنگی؛
با شیوع دوباره بیماری کرونا که منجر به خانه نشینی جمعی از اعضای سالمند و بازنشسته کتابخانه های عمومی شده، کتابداران کتابخانه عمومی امام حسن مجتبی(ع) رشت در اقدامی ارزشمند ضمن برقراری تماس تلفنی با اعضای سالمند این کتابخانه جویای حال آنان شدند.
با محوریت پوشش بانوان و آقایان؛
جشنواره تولیدات چند رسانه‌ای «طهورا» به مناسبت هفته عفاف و حجاب و با محوریت پوشش بانوان و آقایان به همت ستاد امر به معروف و نهی از منکر و با همکاری اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان برگزار می‌شود.
با همکاری جمعی از استادان نخبه علم اطلاعات و دانش شناسی؛
تدوین «استاندارد کتابخانه‌های عمومی ایران» از سوی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و با همکاری جمعی از استادان نخبه علم اطلاعات و دانش شناسی به پایان رسید و به زودی کتاب آن در کتابخانه های عمومی سراسر کشور در دسترس قرار خواهد گرفت.
به منظور گرامیداشت هفته عفاف و حجاب؛
جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر کتابخانه های عمومی استان گیلان با هدف برنامه ریزی جهت برگزاری برنامه های ویژه در هفته عفاف و حجاب و ارائه راهکارها و پیشنهادات با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان برگزار شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان در مراسم معارفه رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رودسر:
مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان توجه به موضوع کتاب و کتابخوانی را نماد جوامع توسعه یافته عنوان کرد و گفت: توجه به مقوله مهم گسترش فرهنگ مطالعه یکی از معیارهای جامعه آگاه است.
ویدیو؛
شادن شاکری 9ساله، عضو کانون ادبی کتابخانه عمومی شهید چمران شفت و دانش آموز پایه سوم دبستان همزمان با آغاز هفته عفاف و حجاب با خوانش شعری زیبا با موضوع حجاب، مارا دعوت به پاکدامنی می کند.
ظرفیت‌های اجرایی و محورهای سیاستی تفاهم نامه با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بررسی شد؛
جلسه بررسی محورهای سیاستی و ظرفیت‌های اجرایی تفاهمنامه مشترک میان نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و معاونت علمی ریاست ‌جمهوری با حضور نمایندگانی از دو دستگاه، در کتابخانه مرکزی پارک‌ شهر تهران برگزار شد.
به مناسبت گرامیداشت اقامه اولین نماز جمعه کشور و با همکاری کتابخانه های عمومی و ستاد اقامه نماز؛
با همکاری کتابخانه های عمومی و ستاد اقامه نماز شهرستان شفت سلسله مسابقات مجازی عطر ایمان در سالروز اقامه اولین نماز جمعه پس از پیروزی انقلاب اسلامی در سه رده سنی کودک، نوجوان و بزرگسال برگزار می شود.
مهدی رمضانی مطرح کرد؛
مهدی رمضانی، معاون توسعه کتابخانه ها و ترویج کتابخوانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور با همراهی مدیرکل امور کتابخانه ها و مدیر ارزیابی عملکرد و بازرسی این نهاد ضمن بازدید از 5باب کتابخانه های عمومی استان و شرکت در جلسه شورای اداری کتابخانه های گیلان در کتابخانه عمومی خشکبیجار، از روند پیشرفت کتابخانه مرکزی رشت بازدید کرد.
در نشست تخصصی ادبیات کودک و نوجوان در محل ادبی مجازی دکتر معین گیلان مطرح شد؛
حامد محقق، شاعر برجسته کشورمان در زمینه ادبیات کودک و نوجوان، در نشست مجازی محفل ادبی دکتر معین کتابخانه های عمومی استان گیلان ادبیات کودک را زمینه ساز دیگر حوزه های ادبی دانست و گفت: ادبیات کودک و نوجوان ایران در دنیا به خوبی شناخته شده و بسیاری از جوائز بین المللی را نیز کسب کرده است.
به منظور بررسی کارشناسی مشکلات کتابخانه های عمومی؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان با سید کاظم دلخوش اباتری، نماینده مردم شهرستان صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی دیدار و در زمینه راه حل های قانونی ممکن برای رفع مشکلات کتابخانه های عمومی کشور و احقاق حقوق کتابداران نهاد با وی بحث و تبادل نظر کرد.
همزمان با روز رسمی ادبیات کودک و نوجوان اعلام شد؛
بیش از ۸۲ درصد میزان امانت کتاب در کتابخانه‌های کل کشور ویژه کتب کودک و نوجوان است. به طوری که امانت کتاب‌ها در بخش‌های کودک و نوجوان کتابخانه‌ها در دوره زمانی یکساله ۱۳۹۸ بالغ بر ۲۳ میلیون نسخه کتاب بوده است.
در نخستین جلسه هماهنگی محافل ادبی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور مطرح شد؛
نخستین جلسه هماهنگی محافل ادبی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به منظور معرفی شورای ادبی و دبیران استانی محافل ادبی از سراسر کشور و همچنین بررسی اهداف و دستورالعمل‌های اداره این محافل، به صورت مجازی برگزار شد.
محفل ادبی دکتر معین اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان برگزار می کند؛
باحضور جمعی از شعرا و چهره های ادبی کشور و استان گیلان نشست مجازی نشست تخصصی ادبیات کودک و نوجوان با موضوع (بررسی تاریخچه شکل گیری ادبیات کودک و نوجوان در ایران) چهارشنبه (18تیر) راس ساعت 21 در صفحه مجازی محفل ادبی دکتر معین اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان برگزار می شود.
در اقدامی ارزشمند از سوی شورای اسلامی و شهرداری لاهیجان؛
شهرداری و شورای اسلامی شهر لاهیجان در راستای تحقق عنوان پایتخت کتاب برای شهر لاهیجان با شعار شهروند دانا، جامعه توانا مجموعه کتاب هایی به ارزش100میلیون ریال به کتابخانه های عمومی شهرستان لاهیجان اهدا کردند.
با اعلام نتایج نخستین جشنواره نقشا؛
آدرین زهرابی، عضو کتابخانه عمومی کودکان باران رشت در بخش شاهنامه کودک نخستین جشنواره نقالی و شاهنامه‌خوانی نقشا موفق به کسب عنوان برتر این رویداد مهم ادبی کشور شد.
با برگزاری یک پویش کتابخوانی کشوری به محوریت استان مازندران؛
دبیرخانه پویش کشوری هر خانه یک کتابخانه ضمن اعلام اسامی استان های برتر در اطلاع رسانی و برگزاری این پویش، استان گیلان را جزو سه استان برتر و مژده تیموری و مسعود ایمانی از گیلان را برگزیده این رویداد کتابخوانی در بخش بزرگسالان اعلام کرد.
با اعلام نفرات برگزیده؛
آنیسا شهبازی، مبارکه خداپرست و ابوالفضل گلعلی دلیجانی از اعضای کتابخانه های عمومی شهرستان های رشت، صومعه سرا و رودسر در نخستین دوره پویش کشوری با کتاب در خانه از میان بیش از200 اثر راه یافته به مرحله نهایی، برگزیده این پویش کتابخوانی کشوری شدند.
با هدف بررسی راهکارهای جذب اعتبارات در حوزه ساخت، تجهیز و مناسب سازی کتابخانه ها؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان از آمادگی مجموعه کتابخانه های عمومی برای استقرار کتابخانه های عمومی ثابت موقت و سیار برای حل مشکلات ناشی از عدم وجود کتابخانه در مناطق فاقد کتابخانه در شهر رشت خبرداد.
مدیر کل کتابخانه های عمومی گیلان در نشست بررسی پروژه های نیمه تمام گیلان عنوان کرد:
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در نشست بررسی پروژه های نیمه تمام گیلان با حضور رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان با اشاره به پروژه های در دست ساخت این مجموعه در استان، گفت: تکمیل پروژه های نیمه تمام کتابخانه های گیلان منوط به تأمین اعتبار است.
با هدف دیدار با کتابداران و بررسی مشکلات؛
احمد دنیامالی، نماینده مردم شهرستان بندر انزلی در مجلس شورای اسلامی و رئیس مجموع نمایندگان گیلان با حضور در کتابخانه عمومی امام جعفر صادق(ع) بندر انزلی ضمن دیدار با کتابداران از نزدیک در جریان فعالیت ، مشکلات و نیازهای کتابخانه ها قرار گرفت.
در پی درگذشت عضو نوجوان کتابخانه عمومی ماسوله؛
پریسا کرمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در پیامی درگذشت هاجر خارابی مقدم ماسوله، عضو نوجوان و فعال کتابخانه عمومی ایت الله شرفی ماسوله را به خانواده داغدار آن مرحومه مغفوره تسلیت گفت.
در نشست مشترک رئیس هیات مدیره بنیاد فردوسی و مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان تاکید شد؛
رئیس هیات مدیره بنیاد فردوسی شاخه گیلان در دیدار با مدیرکل کتابخانه های عمومی استان یکی از اهداف مهم بنیاد فردوسی شناسی در گیلان را تولید کتاب با قطع جیبی خلاصه نویسی شده از شاهنامه فردوسی برای مطالعه کودکان، نوجوانان و افراد مختلف نا آشنا به این اثر کهن و ارزشمند عنوان کرد.
به منظور جلب حمایت برای توسعه زیرساخت های کتابخانه ای؛
پریسا کرمی در دیدار با مدیران موسسات مالی و اعتباری گیلان با اشاره به برخی معضلات اجتماعی در جامعه گفت: اگر سطح آگاهی و دانسته های افراد در مورد مسائل مختلف بالا باشد ما هرگز شاهد ناهنجاری های اجتماعی در جامعه نخواهیم بود.
دبیرکل نهاد در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل مطرح کرد؛
مراسم تکریم محمدهادی ناصری طاهری و معارفه مهدی توکلیان، مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل نهاد با حضور دبیرکل و شورای معاونین نهاد کتابخانه های عمومی کشور برگزار شد.
در دیدار مدیران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیرکل نهاد با معاون اول رئیس جمهور مطرح شد؛
علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور در دیدار وزیر و مدیران ارشد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با معاون اول رئیس جمهور که عصر روز گذشته برگزار شد، ضمن تشریح مشکلات بودجه ای و اقدامات انجام شده در حوزه عمرانی گفت: تکمیل پروژه ۵ کتابخانه مرکزی از جمله مشهد، یزد و بجنورد که بیش از ۲۰ سال بر زمین مانده بود از جمله اقدامات انجام شده است.
بيشتر
با برگزاری برنامه های مختلف فرهنگی؛
کتابداران کتابخانه عمومی امام حسن مجتبی(ع) رشت همزمان با بیست و هفتمین دوره هفته کتاب و نیز فرارسیدن هفته بسیج فعالیت های متنوعی را در کتابخانه و مراکزآموزشی و فرهنگی برگزار کردند.
همزمان با هفته کتاب صورت پذیرفت؛
کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان رودسر همزمان را بیست و هفتمین دوره هفته کتاب و با برگزاری برنامه های متنوع و جذاب، دوستداران کتاب را به کتابخانه دعوت کردند.
گزارش تصویری؛
کتابخانه های عمومی شهرستان آستارا نیز همزمان با هفته کتاب، با برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی که با حضور مسئولین و مردم برگزار شد، روزهای این هفته را گرامی داشتند.
گزارش تصویری؛
همزمان با فرارسیدن هفته کتاب، کتابخوانان و دوستداران کتاب در شهرستان آستانه اشرفیه با حضور و مشارکت در برنامه های کتابخانه های عمومی، ساعات خوشی را در کنار یار مهربان گذراندند.
به همت کتابداران کتابخانه های عمومی گشت و ماسوله؛
کتابداران کتابخانه های عمومی امام علی(ع) گشت و آیت الله شیخ محمد طاهر شرفی ماسوله همرمان با گرامیداشت هفته کتاب و بسیج با برگزاری برنامه های ویژه ای دوستداران کتاب را زیر سقف کتابخانه گردهم آوردند.
در اقدامی ارزشمند و در راستای کمک به ترویج فرهنگی کتاب و کتابخوانی؛
مهدی همتی، از خیرین و حامیان همیشگی کتابخانه های عمومی در شهرستان رشت، با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و حمایت از این امر مقدس 100جلد کتاب به کتابخانه عمومی خاتم الانبیاء(ص) رشت به ارزش 20میلیون ریال اهدا کرد.
مسئول کتابخانه عمومی مشارکتی برتر کشور در سال۹۷؛
بنت الهدی آقاجانی، مسئول کتابخانه عمومی مشارکتی بنت الهدی(س) شهرستان فومن در گفتگو با روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان ضمن معرفی خود با بیان اینکه دارای مدرک کارشناسی شیمی هستم، اما علاقه به حوزه کتاب و کتابخوانی من را به سمت و سوی ایجاد یک کتابخانه سوق داد.
گزارش تصویری؛
کتابخانه عمومی امام موسی ابن جعفر(ع) روستای طرازکوه رشت همزمان با فرارسیدن بیست و هفتمین دوره هفته کتاب، و با دعوت از دوستداران کتاب حال و هوای دیگری داشت.
گزارش تصویری؛
کتابداران کتابخانه های عمومی شهدای شهر ماسال، شهید مطهری شاندرمن، شهید علیرضا شیرزاد اولم و مرحوم مظاهر محمودزاده اولم همزمان با گرامیداشت هفته کتاب، با برگزاری برنامه های متنوعی میزبان کتابخوانان شدند.
گزارش تصویری؛
دوستداران کتاب و کتابخوانی با حضور در کتابخانه های عمومی شهرستان املش و شرکت در برنامه های فرهنگی کتابخانه ها، بیست و هفتمین دوره هفته کتاب و کتابخوانی را در کنار کتابداران سپری کردند.
همزمان با هفته کتاب؛
همزمان با بیست و هفتمین دوره هفته کتاب و با برگزاری برنامه های فرهنگی ویژه ای که به کوشش کتابداران کتابخانه عمومی شهید شفیعی لیالستان برگزار شد، دوستداران کتاب و کتابخوانی در کنار یار مهربان ساعات خوشی را سپری کردند.
گزارش تصویری؛
کتابخانه های عمومی امام رضا(ع) رشت و امام خامنه ای روستای اسلام آباد سنگر همزمان با گرامیداشت هفته کتاب با برگزاری برنامه های متنوعی میزبان علاقمندان کتاب و کتابخوانی شدند.
گزارش تصویری:
همزمان با ایام بیست و هفتمین دوره هفته کتاب، دوستداران کتاب و کتابخوانی با حضور در کتابخانه های عمومی شهرستان لنگرود و استقبال از برنامه های فرهنگی، حال خوش خواندن را در این محیط تجربه کردند.
گزارش تصویری؛
با برگزاری ده ها برنامه فرهنگی در کتابخانه های عمومی شهید چمران شفت، امام علی(ع) کلاشم و آیت الله حکیم احمدسرگوراب، برنامه های ویژه فرهنگی در هفته کتاب و کتابخوانی شهرستان شفت پایان یافت.
گزارش تصویری؛
با فرارسیدن هفته کتاب و کتابخوانی و با کوشش کتابداران کتابخانه های عمومی باقرالعلوم(ع) رضوانشهر، نبی اکرم (ص) پره سر و رسول اکرم(ص) پونل، حال خوش خواندن در کوچه پس کوچه های شهرها و روستاهای رضوانشهر انتشار یافت.
به میزبانی کتابخانه های عمومی شهرستان تالش؛
کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان تالش نیز همزمان با سراسر کشور با برگزاری برنامه های ویژه ای هفته کتاب و کتابخوانی را گرامی داشتند.
گزارش تصویری؛
با برگزاری برنامه های فرهنگی ویژه ای که به همت کتابداران کتابخانه های عمومی رودبار، منجیل، لوشان، جیرنده، رستم آباد و توتکابن برگزار شد، حال خوش خواندن در فضای شهرستان رودبار احساس شد.
همزمان با هفته کتاب و با حضور و مشارکت دوستداران کتاب؛
کتابخانه های عمومی شهرستان صومعه سرا همزمان با گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی میزبان دوستداران و علاقمندان به کتاب و کتابخوانی شد.
گزارش تصویری:
کتابخانه های عمومی شهرستان ماسال همزمان با بیست و هفتمین دوره هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار با برگزاری برنامه های فرهنگی پذیرای جمع کثیری از دوستداران کتاب شدند.
با برگزاری ده ها ویژه برنامه فرهنگی در کتابخانه های عمومی؛
کتابخانه های عمومی شهرستان لاهیجان نیز همزمان با سراسر کشور در گرامیداشت هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار صحنه حضور دوستداران کتاب و شرکت در برنامه های این مرکز فرهنگی بود.
گزارش تصویری؛
همزمان با بیست و هفتمین دوره هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار و با استشمام عطر کتاب در فضای شهرها و روستاهای ایران، دوستداران کتاب و کتابخوانی در شهرهای سیاهکل، دیلمان و پیرکوه نیز با حضور در کتابخانه های عمومی زنده یاد دکتر منتصر کوهساری، شهید مفتح سیاهکل، امام علی(ع) دیلمان و شهید مطهری پیرکوه ساعات خوشی را سپری کردند.
از بازدید دانش آموزان از کتابخانه تا برگزاری نشست های ویژه با موضوع کتاب؛
همزمان با ایام هفته کتاب و با برگزاری برنامه های مختلفی با موضوع کتاب و کتابخوانی، کتابخانه عمومی خاتم الانبیا(ص) رشت میزبان دوستداران کتاب شد.
گزارش تصویری:
همزمان با ایام بیست و هفتمین دوره هفته کتاب، دوستداران کتاب و کتابخوانی با حضور در کتابخانه های عمومی شهرستان لنگرود و استقبال از برنامه های فرهنگی، حال خوش خواندن را در این محیط تجربه کردند.
با منظور تجلیل از سال ها تلاش و پژوهش در زمینه خلق آثار بومی، محلی گیلان
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان با همراهی جمعی از مسئولین و کتابداران کتابخانه های عمومی شهر رشت با حضور در منزل تیمور گورگین، از نویسندگان و شعرای مطرح گیلان با وی دیدار و گفتگو کردند.
با برگزاری ششمین جشنواره تقدیر از مروجان کتابخوانی کشور؛
صمد رهبریار، مسئول کتابخانه عمومی سیار قاصدک رشت در مراسم جشنواره تقدیر از مروجان کتابخوانی کشور با کسب بیشترین امتیاز برگزیده بخش مروجان دوزبانه این جشنواره شد.
همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی؛
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رضوانشهر با همراهی جمعی از کتابداران کتابخانه های عمومی این شهرستان با حضور در منزل دكتر نصرت الله كامياب تالشي ،نويسنده و پژوهشگر مطرح تالش زبان با وی دیدار و گفتگو کردند.
با برگزاری برنامه های فرهنگی ویژه؛
همزمان با بیست و هفتمین دوره هفته کتاب و با برگزاری برنامه های فرهنگی ویژه ای که به همت کتابداران کتابخانه عمومی شهید دستغیب فومن برگزار شد، حال خوش خواندن در شهر تاریخی فومن احساس شد.
گزارش تصویری؛
با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان، ویژه برنامه جشن کتاب با تجلیل از اعضای فعال، در کتابخانه عمومی میرزا کوچک جنگلی رشت برگزار شد.
در پانزدهیمن نمایشگاه کتاب گیلان صورت پذیرفت؛
نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان با حضور در محل برگزاری پانزدهمین نمایشگاه کتاب گیلان از غرفه اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان بازدید کردند.
همزمان با آخرین روز از گرامیداشت هفته کتاب؛
کرمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در آخرین روز از بیست و هفتمین دوره هفته کتاب، با حضور در برنامه زنده هفت هنر سیمای مرکز گیلان در خصوص اقدامات مجموعه کتابخانه های عمومی استان گیلان در حوزه ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در استان گیلان سخن گفت.
گزارش تصویری؛
همزمان با ایام بیست و هفتمین دوره هفته کتاب، دوستداران کتاب و کتابخوانی با حضور در کتابخانه های عمومی شهرستان بندر انزلی و استقبال از برنامه های فرهنگی، حال خوش خواندن را در این محیط تجربه کردند.
در ششمین روز از گرامیداشت هفته کتاب؛
نشست کتاب خوان فرهیختگان استان گیلان با حضور هفت شرکت کننده در پژوهشکده گیلان‌شناسی دانشگاه گیلان برگزار شد.
گزارش تصویری؛
نشست کتاب خوان فرهیختگان استان گیلان همزمان با ششمین روز از هفته کتاب و با معرفی7عنوان کتاب در سالن کنفرانس پژوهشکده گیلانشناسی گیلان برگزار شد.
گزارش تصویری؛
با برگزاری نشست نمایشنامه خوانی توسط اعضای کتابخانه های عمومی امام رضا(ع) و میرزا کوچک جنگلی رشت،به سرپرستی صمد رهبریار، مسئول کتابخانه عمومی سیار قاصدک رشت از مجموعه کتابهای «هدهد سفید» و با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان، پانزدهمین نمایشگاه کتاب گیلان میزبان دوستداران کتاب و کتابخوانی شد.
در مراسم اختتامیه ایستگاه کتاب3 و با معرفی17عنوان کتاب؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در مراسم اختتامیه ایستگاه کتاب3 و نشست کتاب خوان دانشجویان دانشگاه آزاد واحد رشت با تاکید بر حفظ جایگاه آثار مکتوب در کنار منابع الکترونیک گفت: آثار الکترونیک نشر دهنده منابع مکتوب و مکمل آن هستند.
گرمای کتابخوانی در سرمای پاییزی؛
همزمان با آغاز هفته کتاب، کتابخانه های عمومی شهرستان آستانه اشرفیه هفته گرم و پرکاری را سپری کردند.
در ویژه برنامه ای به مناسبت گرامیداشت هفته کتاب؛
همزمان با بیست و هفتمین دوره هفته کتاب و در مراسمی با حضور نماینده مردم شهرستان آستارا، مسئولین و دوستداران کتاب و کتابخوانی، جشن کتاب با تجلیل از فرماندار آستارا و فعالین حوزه کتاب و کتابخوانی این شهرستان در کتابخانه عمومی پیامبر اعظم(ص) برگزار شد.
استاندار گیلان؛
استاندار گیلان اظهار داشت: نسل جوان جامعه را باید با محوریت کتاب و اندیشه پیش ببریم چراکه برای ارتقای شاخص های توسعه یافتگی کشور، بهترین راه، گام نهادن در عرصه دانایی محوری است.
همزمان با فرارسیدن هفته کتاب؛
به مناسبت فرارسیدن هفته كتاب وكتابخواني و به همت کتابداران کتابخانه عمومی باقرالعلوم (ع) رضوانشهر، فعاليت هاي متنوع فرهنگي در این کتابخانه به اجرا درآمد.
همزمان با هفته کتاب و با حضور استاندار گیلان؛
همزمان با افتتاح پانزدهمین نمایشگاه کتاب گیلان در محل دائمی نمایشگاه های استان گیلان، غرفه اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان با شعار حال خوش خواندن و با حضور استاندار گیلان و مسئولین استانی گشایش یافت.
همزمان با آغاز بیست و هفتمین دوره هفته کتاب و با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان، مسئولین وکتابداران؛
همزمان با فرارسیدن بیست و هفتمین دوره هفته کتاب و روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار و با حضور پریسا کرمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان، مسئولین ستادی و کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان رشت گلزار شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم شهرستان رشت گلباران شد.
اکبری در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه رشت:
رئیس کتابخانه‌های عمومی رشت در سخنرانی پیش از خطبه های نمازجمعه رشت با اشاره به وجود ۲۲ کتابخانه عمومی فعال در رشت گفت: برگزاری نشست‌های کتاب‌خوانی، جشنواره رضوی، جلسات کانون ادبی نقد و رونمایی کتاب، موجب شده تا کتابخانه‌های عمومی به پاتوق‌های فرهنگی و اجتماعی در شهرستان تبدیل شود.
مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان در برنامه گفتگوی ویژه خبری:
کرمی با اشاره به رشد شاخص امانت و گردش کتاب در مهرماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته گفت: بالغ بر ۳۰ درصد مخاطبان با مراجعه به فضای کتابخانه های عمومی کتب غیر درسی به امانت برده اند که مسئولیت ما را در ایجاد فضاهای مناسب مطالعه مضاعف می کند.
همزمان با آغاز هفته کتاب و به مناسبت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار؛
همزمان با آغاز هفته کتاب و به مناسبت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار، عضویت رایگان در کلیه کتابخانه های عمومی استان گیلان در روز شنبه(۲۵)آبان انجام می پذیرد.
در مراسم ملی تجلیل از برگزیدگان حوزه کتاب و کتابخوانی در شهر یزد؛
شمسی موسوی و همسر وی حمیدرضا صادق پور، خیر کتابخانه ساز در شهر واجارگاه شهرستان رودسر و کتابخانه عمومی مشارکتی زنده یاد استاد سیدرضا صدیق ضیابری ضیابر در مراسم ملی بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزیده کشور شدند.
سیدعباس صالحی عنوان کرد؛
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار گفت: امروز تغییرات قابل توجهی را در فضای زندگی معاصر می‌بینیم؛ تغییرات سریعی که در حوزه فناوری‌های اطلاعاتی، اینترنت اشیا، هوش مصنوعی، ربات ها و غیره باعث رقم خوردن اتفاقاتی در زندگی ما خواهند شد. در این فضا کتابداران در صف اول تمدن سازی ایستاده اند.
علیرضا مختارپور مطرح کرد؛
علیرضا مختارپور گفت:‌ صدها برابر هزینه ای که امروز از بخش کتاب و کتابخانه‌ها و کتابخوانی دریغ می شود در آینده ای نزدیک باید خرج بازداشتگاه ها، زندان ها، مبارزه با اعتیاد و نیز مقابله با آسیب های اجتماعی شود. از جنبه اقتصادی محض هم صرفه در توجه به امور فرهنگی و مصون سازی نوجوانان و جوانان و نسل آینده کشور با گسترش امور فرهنگی سالم است.
معاون توسعه کتابخانه ها و ترویج کتابخوانی نهاد عنوان کرد؛
مهدی رمضانی معاون توسعه کتابخانه ها و ترویج کتابخوانی نهاد در مراسم گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار ضمن تشریح اقدامات نهاد در حوزه های مختلف گفت:‌ در هفته کتاب امسال، از ۲۶ باب کتابخانه عمومی بهره‌برداری خواهد شد و در خصوص پروژه‌های کتابخانه‌های مرکزی استان‌های زنجان، گیلان، لرستان، کرمانشاه و مرکزی نیز اقدامات نتیجه بخشی انجام خواهد شد.
گزارش تصویری؛
با برگزاری ده ها برنامه فرهنگی با حضور دوستداران کتاب و کتابخوانی، کتابخانه های عمومی شهرستان بندر انزلی به استقبال هفته کتاب رفتند.
گزارش تصویری؛
کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان املش در آستانه هفته کتاب با برگزاری ده ها برنامه فرهنگی، حال خوش خواندن را به دوستداران کتاب هدیه کردند.
فرماندار رضوانشهر:
محمدمهدی مظفری، فرماندار شهرستان رضوانشهر در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی این شهرستان، کتابخانه های عمومی را یکی از مراکز مهم فرهنگی و مورد توجه و آگاهی بخش توصیف کرد.
با شیوع کرونا و آغاز روزهای دلتنگی؛
با شیوع دوباره بیماری کرونا که منجر به خانه نشینی جمعی از اعضای سالمند و بازنشسته کتابخانه های عمومی شده، کتابداران کتابخانه عمومی امام حسن مجتبی(ع) رشت در اقدامی ارزشمند ضمن برقراری تماس تلفنی با اعضای سالمند این کتابخانه جویای حال آنان شدند.
ویدیو؛
شادن شاکری 9ساله، عضو کانون ادبی کتابخانه عمومی شهید چمران شفت و دانش آموز پایه سوم دبستان همزمان با آغاز هفته عفاف و حجاب با خوانش شعری زیبا با موضوع حجاب، مارا دعوت به پاکدامنی می کند.
به مناسبت گرامیداشت اقامه اولین نماز جمعه کشور و با همکاری کتابخانه های عمومی و ستاد اقامه نماز؛
با همکاری کتابخانه های عمومی و ستاد اقامه نماز شهرستان شفت سلسله مسابقات مجازی عطر ایمان در سالروز اقامه اولین نماز جمعه پس از پیروزی انقلاب اسلامی در سه رده سنی کودک، نوجوان و بزرگسال برگزار می شود.
در اقدامی ارزشمند از سوی شورای اسلامی و شهرداری لاهیجان؛
شهرداری و شورای اسلامی شهر لاهیجان در راستای تحقق عنوان پایتخت کتاب برای شهر لاهیجان با شعار شهروند دانا، جامعه توانا مجموعه کتاب هایی به ارزش100میلیون ریال به کتابخانه های عمومی شهرستان لاهیجان اهدا کردند.
علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در پیامی درگذشت هاجر خارابی مقدم ماسوله، عضو نوجوان و فعال و همیشه همراه کتابخانه عمومی آیت الله شرفی ماسوله را که مدت ها از عارضه قلبی رنج می برد به خانواده داغدارش تسلیت گفت و برای آن مرحومه طلب آمرزش و مغفرت کرد.
با اعلام نفرات برگزیده؛
آنیسا شهبازی، مبارکه خداپرست و ابوالفضل گلعلی دلیجانی از اعضای کتابخانه های عمومی شهرستان های رشت، صومعه سرا و رودسر در نخستین دوره پویش کشوری با کتاب در خانه از میان بیش از200 اثر راه یافته به مرحله نهایی، برگزیده این پویش کتابخوانی کشوری شدند.
خبر کوتاه؛
همزمان با سالروز ولادت باسعادت حضرت فاطمه معصومه(س) نمایشگاه کتاب معرفی آثاری در خصوص ویژگی های اخلاقی و سبک زندگی حضرت فاطمه معصومه(س) در کتابخانه های عمومی باقرالعلوم(ع) رضوانشهر و زنده یاد فرشید احمدی رستم آباد گشایش یافت.
همزمان با ولادت باسعادت حضرت فاطمه معصومه(س)؛
با معرفی چند عنوان کتاب با موضوع سبک زندگی، شخصیت عبادی و سیاسی حضرت فاطمه معصومه(س)، نشست کتاب خوان روز دختران به میزبانی کتابداران کتابخانه عمومی میرزا کوچک جنگلی رشت برگزار شد.
همزمان با بازگشایی کتابخانه های عمومی به روی دوستداران کتاب؛
پریسا کرمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در نخستین روز از بازگشایی کتابخانه های عمومی استان به روی اعضا و دوستداران کتاب و کتابخوانی ضمن حضور در تعدادی از کتابخانه ها با اعضا و کتابداران دیدار و گفتگو کرد.
به میزبانی کتابخانه عمومی حاج آقا شفیعی چابکسر؛
به میزبانی و هماهنگی کتابداران کتابخانه عمومی حاج آقا شفیعی چابکسر شهرستان رودسر، محفل حافظ خوانی در بستر فضای مجازی شبکه اجتماعی اینستاگرام با شعرخوانی و بحث و تبادل نظر در مورد اشعار خواجه شمس‌ُالدّین محمد (حافظ شیرازی) با حضور کتابدارانی از شش استان کشور برگزار شد.
به ریاست معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری؛
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بندر انزلی در جلسه انجمن این شهرستان، تکمیل پروژه کتابخانه عمومی شهید نامجوی آبکنار و تعیین تکلیف وضعیت کتابخانه شهدای بالا محله سنگاچین را از مهمترین برنامه های پیش روی این مجموعه در بندر انزلی عنوان کرد.
در جلسه انجمن کتابخانه عمومی بندر کیاشهر مطرح شد؛
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان آستانه اشرفیه یکی از مهمترین موارد قابل پیگیری در این شهرستان را اتمام عملیات احداث طرح توسعه کتابخانه عمومی22بهمن بندر کیاشهر تا پایان سال جاری عنوان کرد.
گفت و گو با مسئول کتابخانه سیار قاصدک رشت؛
صمد رهبریار، مسئول کتابخانه سیار قاصدک رشت، گفت: این روزها تعطیلی کتابخانه، فعالیت ما را بیش از گذشته کرده و دلتنگی های ما در قالب قصه ها و در فضای پادکست و فیلم جاری شده است.
با هدف دسترسی به شماره‌های منتشر شده انجام شد؛
پس از انتشار شش شماره از کتاب «هدهد سفید» و ارسال آن به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور، فایل این کتاب‌ها برای دسترسی تمامی نوجوانان علاقه‌مند به کتاب و کتابخوانی در پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور قرار گرفت.
گزارش تصویری؛
با ادامه روند تعطیلی کتابخانه های عمومی استان گیلان در روزهای اخیر، برخی از شهرداری های شهرهای مختلف استان با اجرای عملیات گندزدایی اقدام به از بین بردن ویروس کرونا در کتابخانه های عمومی می کنند.
گزارش تصویری؛
کتابداران کتابخانه های عمومی استان گیلان در تعطیلات اجباری چند روز گذشته بدلیل شیوع ویروس کرونا با حضور در کتابخانه های عمومی و با احساس مسئولیت، با پاکسازی این محیط آماده استقبال از اعضا می شوند.
گزارش تصویری؛
در پی شیوع ویروس مهلک کرونا و تصمیم نهادهای زیربط برای تعطیلی کلیه اماکن عمومی و آموزشی، کتابخانه های عمومی استان گیلان با پاکسازی کلیه بخش های این مجموعه آماده میزبانی از اعضا و مراجعین می شوند.
در پی هشدار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص شیوع ویروس کرونا؛
در پی شیوع ویروس کرونا و تعطیلی کتابخانه های عمومی استان گیلان که با هشدار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و به منظور جلوگیری از گسترش این بیماری در اماکن عمومی اعلام شده بود، پاکسازی و گندزدایی از کتابخانه های عمومی استان در تعطیلات اجباری این هفته آغاز شد.
بخشی از برنامه‌ کتابخانه‌های عمومی استان گیلان در هفته اول اسفندماه ۱۳۹۸، از سوی روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برای استفاده اعضاء و علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی اعلام شد.
در آستانه چهلمین روز شهادت شهید سلیمانی و با حضور معاون استاندار گیلان؛
همزمان با نهمین روز از دهه مبارک فجر کتابخانه عمومی شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی شهر چوبر با حضور محمود قاسم نژاد، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان و جمعی از مسئولین استان افتتاح و به بهره برداری رسید.
گزارش تصویری؛
کتابخانه عمومی شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی چوبر شهرستان تالش، ظهر امروز یکشنبه(20بهمن) و در آستانه چهلمین روز شهادت این سردار بزرگ افتتاح شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان در مراسم افتتاح بخش نسخ خطی آیت الله حسین وحید آستانه تاکید کرد؛
پریسا کرمی در مراسم افتتاح بخش نسخ خطی آیت الله حسین وحید آستانه در کتابخانه عمومی اهل بیت (ع) آستانه اشرفیه با اشاره به وجود ۴۵۸ نسخه کتاب چاپ سنگی، خطی و سربی در این مجموعه بر لزوم ترویج سنت حسنه وقف کتاب به ویژه نسخ نفیس خطی به کتابخانه های عمومی تاکید کرد.
با معرفی چهار عنوان کتاب توسط ذکرین اهل بیت علیهم السلام؛
همزمان با دومین روز از دهه مبارک فجر نشست کتاب‌خوان فاطمی ویژه مداحان اهل بیت علیهم السلام با معرفی چهار عنوان کتاب با موضوع زندگی، شخصیت و وقایع زندگی حضرت فاطمه زهرا (س) در سالن اجتماعات اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان برگزار شد.
گزارش تصویری؛
جمعی از اعضای کتابخانه عمومی زنده یاد فرشید احمدی رستم آباد شهرستان رودبار همزمان با آغاز دهه مبارک فجر و چهل و یکمین سالروز پیروزی انقلاب، با حضور در کتابخانه در فعالیت های متنوع فرهنگی مشارکت کردند.
گزارش تصویری؛
به میزبانی کتابخانه عمومی کودکان باران رشت، ویژه برنامه مسابقه نقاشی همزمان با دهه مبارک فجر با تقدیر از سه برگزیده این برنامه برگزار شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در نشست فعالین فرهنگی بخش خمام:
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در نشست فعالین فرهنگی بخش در دومین نشست انجمن ادبی باران کتابخانه عمومی شهید بهشتی خمام گفت: نقش فعالین فرهنگی در به ثمر نشستن انقلاب اسلامی غیرقابل انکار است.
نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با همکاری ستاد امر به معروف و نهی از منکر مسابقه‌ کتابخوانی با محوریت کتاب «فرهنگ مختصر امر به معروف و نهی از منکر» را برگزار می‌کند. جهت شرکت در مسابقه و یا کسب اطلاعات بیشتر به samakpl.ir و نزدیکترین کتابخانه عمومی مراجعه فرمایید.
گزارش تصویری؛
کتابداران کتابخانه های عمومی ماسال، شاندرمن، اولم طاسکوه با برگزاری برنامه های فرهنگی ویژه ای چون کتاب خوان مدرسه ای و کتابخانه ای، قصه گویی تالشی و فارسی، جمع خوانی، شاهنامه خوانی، مسابقه چیستان های تالشی حال خوش خواندن را با کودکان، نوجوانان و جوانان سهیم شدند.
با معرفی 7 عنوان کتاب:
به همت کتابداران کتابخانه عمومی شمس لنگرودی و با معرفی 7عنوان کتاب، نشست کتاب خوان مدرسه ای با نقش آفرینی دانش آموزان پایه ششم دبستان مدرسه فرزانه برگزار شد.
با برگزاری دو نشست کتاب خوان؛
به همت کتابداران کتابخانه عمومی امام علی(ع) دیلمان، دو نشست کتاب خوان با معرفی 8عنوان کتاب در مدرسه شهید میرحسینی و کتابخانه عمومی امام علی(ع) دیلمان برگزار شد.
با معرفی 5 عنوان کتاب؛
با حضور دانش آموزان ابتدائی مدرسه امام حسین(ع) ملامحله روستای پیرکوه، نشست اشتراک گذاری کتاب های خوانده شده با معرفی 5عنوان کتاب توسط دانش آموزان برگزار شد.
به میزبانی کتابخانه عمومی مرحوم فیض لاهیجان؛
نخستین جلسه‌ از کارگاه آموزشی سواد سلامت؛ پیشگیری و مراقبت از بیماریها با حضور جمعی از علاقمندان به کتاب و کتابخوانی در کتابخانه عمومی مرحوم فیض لاهیجان برگزار شد.
خبر کوتاه؛
با حضور جمعی از دانش اموزان مدارس بندر انزلی، اولین دوره مسابقه ساخت پازل در کتابخانه عمومی ایت الله طالقانی بندر انزلی برگزار و از دانش آموزان برگزیده در این مسابقه با اهدای هدایایی از طرف کتابخانه تقدیر شد.
به میزبانی کتابخانه عمومی رضوانشهر؛
باهمکاری اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رضوانشهر و جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان،کارگاه آموزشی یکروزه ترویج فرهنگ محیط زیست درکتابخانه عمومي باقرالعلوم(ع) رضوانشهر برگزار شد.
گزارش تصویری؛
با حضور جمعی از اعضای مهد کودک سپینود شهر لنگرود در کتابخانه عمومی شمس لنگرودی لنگرود، ویژه برنامه قصه گویی و مسابقه نقاشی در بخش کودک این کتابخانه برگزار و کودکان لحظات شادی را در کنار کتابداران گذراندند.
به همت مسئول کتابخانه عمومی شهید شفیعی لیالستان صورت پذیرفت؛
به همت مسئول کتابخانه عمومی شهید شفیعی لیالستان شهرستان لاهیجان و با حضور جمعی از اعضای فعال این کتابخانه و در روزی بنام پرستار، ضمن برگزاری نشست مرور شخصیت والای حضرت زینب کبری(س) و برگزاری کارگاه سواد سلامت برای بانوان خانه دار عضو کتابخانه، از پرستاران نمونه خانه بهداشت این روستا تجلیل شد.
با معرفی 6 عنوان کتاب؛
به همت کتابداران کتابخانه عمومی شهید مفتح شهرستان سیاهکل و با معرفی 6عنوان کتاب، نشست کتاب خوان مدرسه با نقش آفرینی دانش آموزان پایه دوم دبستان مدرسه شهید منتظری برگزار شد.
با همکاری ادارات کتابخانه های عمومی و آموزش و پرورش رضوانشهر؛
باهمکاری اداره کتابخانه های عمومی و آموزش وپرورش شهرستان رضوانشهر دوره آموزشی یکروزه سواد اجتماعی به میزبانی کتابخانه عمومی نبی اکرم(ص) پره سر برگزار شد.
با برگزاری ده ها برنامه فرهنگی؛
کتابداران کتابخانه های عمومی استان گیلان با برگزاری برنامه های مختلفی چون نشست های کتاب خوان، جمع خوانی، نقاشی و دلنوشته های کودکان برای سردار دلها، یاد و خاطره این شهید والا مقام را گرامی داشتند.
گزارش تصویری؛
کتابخانه های عمومی شهرستان رودبار در مناسبت های ویژه در دی ماه سال جاری با برگزاری ده های برنامه فرهنگی، میزبان اعضای کتابخانه ها بودند.
نماهنگ؛
کتابداران کتابخانه های عمومی استان گیلان همدل با سایر اقشار مختلف مردم با اجرای برنامه های مختلف فرهنگی در سوگ سردار دلها، سپهبد حاج قاسم سلیمانی نشستند.
با برگزاری دو نشست فرهنگی؛
کتابخانه عمومی امام علی(ع) رودبنه شهرستان لاهیجان با برگزاری دوره آموزشی آشنایی با فردوسی و اثر گرانسنگ وی شاهنامه و تجلیل از اعضای فعال کتابخانه، میزبان دوستداران شعر و ادب فارسی شد.
با حضور کارشناس اداره بهداشت؛
باحضور جمعی از اعضای فعال کتابخانه عمومی زنده یاد منتصر کوهساری سیاهکل کارگاه آموزشی رعایت اصول بهداشتی با تدریس کارشناس اداره بهداشت شهرستان سیاهکل برگزار شد.
به منظور بررسی مراحل تکمیل بزرگترین کتابخانه مرکزی شمال کشور؛
پریسا کرمی روز گذشته با حضور سرزده در محل احداث کتابخانه مرکزی شهر رشت ضمن دیدار با دست اندرکاران این پروژه بزرگ فرهنگی از مراحل تکمیل این کتابخانه بازدید کرد.
با ارسال بیش از100 عکس به دبیرخانه؛
پس از مرحله برگزاری نخستین جشنواره عکاسی من و کتابم در شهرستان آستارا و با ارسال بیش از100عکس به دبیرخانه جشنواره، مراسم اختتامیه این جشنواره با حضور مسئولین این شهرستان، شهروندان، کتابداران و چهره های فرهنگی شهر بامهای سفالی ساعت30/15 روز شنبه(14دی) به میزبانی کتابخانه عمومی پیامبر اعظم(ص) آستارا برگزار می شود.
گزارش تصویری؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان با همراهی مسئولین ستادی، کارشناسان، مسئولین و کتابداران کتابخانه های عمومی استان با حضور در راهپیمایی 9دی و اجرای برنامه های فرهنگی در کتابخانه ها، پشتیبانی خود از ولایت و انقلاب را به نمایش گذاشتند.
با ارائه ۴ اثر؛
کتاب‌های «ایمنی در خانه»، «به بهانه مسیح»، «پرواز باپاراموتور را دوست دارم» و «دیدار در هاید پارک: آخرالزمان» در طرح کتاب‌خوان دی ماه، معرفی شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در آستانه اشرفیه:
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان آستانه اشرفیه به اجرای برنامه‌های فرهنگی در پاتوق‌های کتاب خوانی بانوان عضو کتابخانه های عمومی اشاره کرد و گفت: ترویج، تبلیغ و معرفی کتاب خوب یکی از رسالت‌های نهاد کتابخانه ها است که امروز با برگزاری برنامه های مختلف در حال انجام است.
با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان؛
کرمی در نخستین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بخش سردارجنگل شهرستان فومن، رسیدگی به وضعیت حاد سقف کتابخانه عمومی ماسوله و تعیین تکلیف احداث کتابخانه عمومی ماکلوان را از مهمترین موضوعات فعلی در حوزه کتابخانه های عمومی شهرستان فومن عنوان کرد.
صدیقه کشتکار، شاعر و نویسنده گیلانی؛
صدیقه کشتکار، نویسنده کتاب مهمان من یک استکان چای، شاعر و عضو انجمن های ادبی مختلف در استان گیلان در پیامی ضمن تبریک تشکیل محفل ادبی دکتر معین اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان گفت: محافل ادبی نهاد کتابخانه های عمومی را می توان صدای شاعران و نویسندگان دانست.صدایی که می تواند به گوش مخاطبین ادبیات برسد.
با حضور کارشناسان روابط عمومی نهاد برگزار شد؛
مهدی توکلیان مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در نشست مجازی با مدیران ادارات کل استانی نهاد، ضمن تبیین برخی نکات و مباحث مطرح در حوزه فعالیت‌های روابط عمومی در نهاد، به تشریح برخی از طرح‌ها و فعالیت‌های در دست اجرا در این حوزه پرداخت.
با حکم دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور؛
دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور مهدی توکلیان را به عنوان دبیر نخستین جشنواره «کتابخوان و رسانه» منصوب کرد.
دبیرکل نهاد در مراسم معارفه سرپرست معاونت اداری و مالی مطرح کرد؛
علیرضا مختارپور در مراسم معارفه سرپرست معاونت اداری و مالی نهاد، اظهار داشت: امید است با وجود مجلس جدید و همکاری های در حال شکل گیری، اتفاقات مثبتی رقم بخورد و بتوانیم ضمن رفع موانع حقوقی، بودجه بیشتری را به صورت پایدار برای نهاد تأمین کنیم.
نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی:
سردار سید علی آقازاده، نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی در دیدار با مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان با ابراز نگرانی از وضعیت معیشتی کتابداران و کارکنان نهاد بر لزوم رفع موانع قانونی در حوزه اعتبارات این مجموعه تاکید کرد.
طی حکمی از سوی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان طی حکمی، مرضیه فرمانی را بعنوان دبیر محفل ادبی دکتر معین اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان منصوب کرد.
در پیامی؛
پریسا کرمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان با صدور پیام تبریک خطاب به خبرنگاران پرتلاش و اصحاب رسانه استان گیلان فرارسیدن 17 مرداد و گرامیداشت روز خبرنگار را به ایشان تبریک گفت.
با حکم دبیرکل نهاد و با حفظ سمت؛
علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور طی حکمی با تقدیر از خدمات صادقانه اسماعیل شفاعی، هوتن والی نژاد را با حفظ سمت به عنوان سرپرست معاونت اداری و مالی نهاد منصوب کرد.
در آستانه عید سعید غدیر؛
باحضور دو تن از شعرا و چهره های ادبی کشور و استان گیلان نشست مجازی شب شعر غدیر با موضوع (مضامین شعری در حوزه ولایت و امامت و همچنین واقعه بزرگ غدیرخم) روز پنجشنبه (16مرداد) راس ساعت 21/30 در صفحه مجازی محفل ادبی دکتر معین اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان برگزار می شود.
مدیرکل کتابخانه عمومی استان گیلان در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی رودسر:
پریسا کرمی در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان رودسر با تاکید بر ادامه فعالیت های ترویجی کتابخانه های عمومی استان گیلان در دوران شیوع بیماری کرونا، از حضور پررنگ کتابخانه ها در فضای مجازی برای معرفی کتاب و نیز برگزاری محافل ادبی مجازی خبرداد.
از سوی دفتر پژوهش و آموزش؛
دفتر پژوهش و آموزش بر اساس نیازهای پژوهشی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، پژوهشگران را به مشارکت در طرح‌های پژوهشی سال ۱۳۹۹ فرا خواند.
بهرام مژدهی، شاعر و چهره برجسته ادبیات گیلکی استان گیلان؛
بهرام مژدهی، شاعر و چهره برجسته ادبیات گیلکی استان گیلان و مسئول صفحه ادبی ماهنامه عطر شالیزار با ارسال پیامی به مناسبت تاسیس محفل ادبی مجازی دکتر معین اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، تاسیس محافل ادبی را گامی موثر در نظام بخشی به فعالیت های ادبی خصوصا در زمینه شعر عنوان کرد.
پویش شعر طنزی که با استقبال استادان شعر مواجه شد؛
نخستین ابیات شاعران کشور برای حمایت از کادر درمان و همراه شدن با بسیج همگانیِ دعوت به استفاده از ماسک برای مقابله با ویروس کرونا سروده و به پویش ادبی «اقتراح ماسک» ارسال شد.
در آستانه انتشار فراخوان منتشر شد؛
معاونت برنامه‌ریزی، پژوهش و فناوری اطلاعات نهاد در آستانه انتشار فراخوان طرح‌های پژوهشی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، گزارشی از وضعیت طرح‌های پژوهشی نهاد را منتشر کرد.
نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی؛
جبار کوچکی نژاد، نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان بر ضرورت حل مشکلات نهاد کتابخانه های عمومی در حوزه های مختلف تاکید و از آمادگی خود برای پیگیری این مشکلات در سطح عالی کشور خبرداد.
با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی انجام شد؛
نهاد کتابخانه های عمومی کشور با هدف آشنایی با کتاب و ترویج فرهنگ کتابخوانی، از جشنواره بازی جدی سال ۱۳۹۹ حمایت می‌کند.
به منظور ایجاد کتابخانه های عمومی در مدارس؛
مدیران کل کتابخانه های عمومی و آموزش و پرورش استان گیلان به منظور بررسی امکان ایجاد کتابخانه مدرسه در چهار شهر دیگر استان گیلان با یکدیگر دیدار و گفتگو کردند.
گفت و گو با مسئول یک کتابخانه سیار
فکر کنید وسط یک جاده رؤیایی از ساقه‌های بی‌قرار شالی، در پس زمینه یک آسمان هفت رنگ که کوه‌های سبز به آن تکیه داده‌اند، ماشینی کوچک قاصدک‌وار -که چه سنگین می‌رفت- خود را از بیراهه‌ها و کوره‌راه‌ها به روستاهایی برساند که کودکان و والدین آن چشم انتظارش هستند و به آن‌ها خوراک روح بدهد.
با معرفی ۴ اثر؛
کتاب های «ازدواج چگونه؟»، «جستجوگران شمشیر عدالت»، «روی دست آسمان» و «مأموریت در قصر» بسته پیشنهادی طرح کتاب خوان مردادماه ۱۳۹۹ ویژه علاقه مندان به کتابخوانی است.
به همت محافل ادبی نهاد کتابخانه های عمومی کشور؛
پویش ادبی اقتراح ماسک به همت محافل ادبی نهاد کتابخانه های عمومی کشور و با هدف ترویج فرهنگ استفاده از ماسک برای حمایت از کادر درمان و کمک به قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا، راه اندازی شد.
دفتر پژوهش و آموزش نهاد خبر داد؛
دفتر پژوهش و آموزش نهاد از انتشار فراخوان طرح‌های پژوهشی مورد نیاز نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در تاریخ یازدهم مرداد ماه از طریق سامانه «مدیریت طرح‌های پژوهشی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور» خبر داد.
با محوریت پوشش بانوان و آقایان؛
جشنواره تولیدات چند رسانه‌ای «طهورا» به مناسبت هفته عفاف و حجاب و با محوریت پوشش بانوان و آقایان به همت ستاد امر به معروف و نهی از منکر و با همکاری اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان برگزار می‌شود.
با همکاری جمعی از استادان نخبه علم اطلاعات و دانش شناسی؛
تدوین «استاندارد کتابخانه‌های عمومی ایران» از سوی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و با همکاری جمعی از استادان نخبه علم اطلاعات و دانش شناسی به پایان رسید و به زودی کتاب آن در کتابخانه های عمومی سراسر کشور در دسترس قرار خواهد گرفت.
به منظور گرامیداشت هفته عفاف و حجاب؛
جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر کتابخانه های عمومی استان گیلان با هدف برنامه ریزی جهت برگزاری برنامه های ویژه در هفته عفاف و حجاب و ارائه راهکارها و پیشنهادات با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان برگزار شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان در مراسم معارفه رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رودسر:
مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان توجه به موضوع کتاب و کتابخوانی را نماد جوامع توسعه یافته عنوان کرد و گفت: توجه به مقوله مهم گسترش فرهنگ مطالعه یکی از معیارهای جامعه آگاه است.
ویدیو؛
شادن شاکری 9ساله، عضو کانون ادبی کتابخانه عمومی شهید چمران شفت و دانش آموز پایه سوم دبستان همزمان با آغاز هفته عفاف و حجاب با خوانش شعری زیبا با موضوع حجاب، مارا دعوت به پاکدامنی می کند.
به مناسبت گرامیداشت اقامه اولین نماز جمعه کشور و با همکاری کتابخانه های عمومی و ستاد اقامه نماز؛
با همکاری کتابخانه های عمومی و ستاد اقامه نماز شهرستان شفت سلسله مسابقات مجازی عطر ایمان در سالروز اقامه اولین نماز جمعه پس از پیروزی انقلاب اسلامی در سه رده سنی کودک، نوجوان و بزرگسال برگزار می شود.
مهدی رمضانی مطرح کرد؛
مهدی رمضانی، معاون توسعه کتابخانه ها و ترویج کتابخوانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور با همراهی مدیرکل امور کتابخانه ها و مدیر ارزیابی عملکرد و بازرسی این نهاد ضمن بازدید از 5باب کتابخانه های عمومی استان و شرکت در جلسه شورای اداری کتابخانه های گیلان در کتابخانه عمومی خشکبیجار، از روند پیشرفت کتابخانه مرکزی رشت بازدید کرد.
در نشست تخصصی ادبیات کودک و نوجوان در محل ادبی مجازی دکتر معین گیلان مطرح شد؛
حامد محقق، شاعر برجسته کشورمان در زمینه ادبیات کودک و نوجوان، در نشست مجازی محفل ادبی دکتر معین کتابخانه های عمومی استان گیلان ادبیات کودک را زمینه ساز دیگر حوزه های ادبی دانست و گفت: ادبیات کودک و نوجوان ایران در دنیا به خوبی شناخته شده و بسیاری از جوائز بین المللی را نیز کسب کرده است.
به منظور بررسی کارشناسی مشکلات کتابخانه های عمومی؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان با سید کاظم دلخوش اباتری، نماینده مردم شهرستان صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی دیدار و در زمینه راه حل های قانونی ممکن برای رفع مشکلات کتابخانه های عمومی کشور و احقاق حقوق کتابداران نهاد با وی بحث و تبادل نظر کرد.
همزمان با روز رسمی ادبیات کودک و نوجوان اعلام شد؛
بیش از ۸۲ درصد میزان امانت کتاب در کتابخانه‌های کل کشور ویژه کتب کودک و نوجوان است. به طوری که امانت کتاب‌ها در بخش‌های کودک و نوجوان کتابخانه‌ها در دوره زمانی یکساله ۱۳۹۸ بالغ بر ۲۳ میلیون نسخه کتاب بوده است.
در نخستین جلسه هماهنگی محافل ادبی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور مطرح شد؛
نخستین جلسه هماهنگی محافل ادبی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به منظور معرفی شورای ادبی و دبیران استانی محافل ادبی از سراسر کشور و همچنین بررسی اهداف و دستورالعمل‌های اداره این محافل، به صورت مجازی برگزار شد.
محفل ادبی دکتر معین اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان برگزار می کند؛
باحضور جمعی از شعرا و چهره های ادبی کشور و استان گیلان نشست مجازی نشست تخصصی ادبیات کودک و نوجوان با موضوع (بررسی تاریخچه شکل گیری ادبیات کودک و نوجوان در ایران) چهارشنبه (18تیر) راس ساعت 21 در صفحه مجازی محفل ادبی دکتر معین اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان برگزار می شود.
در اقدامی ارزشمند از سوی شورای اسلامی و شهرداری لاهیجان؛
شهرداری و شورای اسلامی شهر لاهیجان در راستای تحقق عنوان پایتخت کتاب برای شهر لاهیجان با شعار شهروند دانا، جامعه توانا مجموعه کتاب هایی به ارزش100میلیون ریال به کتابخانه های عمومی شهرستان لاهیجان اهدا کردند.
با اعلام نتایج نخستین جشنواره نقشا؛
آدرین زهرابی، عضو کتابخانه عمومی کودکان باران رشت در بخش شاهنامه کودک نخستین جشنواره نقالی و شاهنامه‌خوانی نقشا موفق به کسب عنوان برتر این رویداد مهم ادبی کشور شد.
با برگزاری یک پویش کتابخوانی کشوری به محوریت استان مازندران؛
دبیرخانه پویش کشوری هر خانه یک کتابخانه ضمن اعلام اسامی استان های برتر در اطلاع رسانی و برگزاری این پویش، استان گیلان را جزو سه استان برتر و مژده تیموری و مسعود ایمانی از گیلان را برگزیده این رویداد کتابخوانی در بخش بزرگسالان اعلام کرد.
با اعلام نفرات برگزیده؛
آنیسا شهبازی، مبارکه خداپرست و ابوالفضل گلعلی دلیجانی از اعضای کتابخانه های عمومی شهرستان های رشت، صومعه سرا و رودسر در نخستین دوره پویش کشوری با کتاب در خانه از میان بیش از200 اثر راه یافته به مرحله نهایی، برگزیده این پویش کتابخوانی کشوری شدند.
با هدف بررسی راهکارهای جذب اعتبارات در حوزه ساخت، تجهیز و مناسب سازی کتابخانه ها؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان از آمادگی مجموعه کتابخانه های عمومی برای استقرار کتابخانه های عمومی ثابت موقت و سیار برای حل مشکلات ناشی از عدم وجود کتابخانه در مناطق فاقد کتابخانه در شهر رشت خبرداد.
مدیر کل کتابخانه های عمومی گیلان در نشست بررسی پروژه های نیمه تمام گیلان عنوان کرد:
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در نشست بررسی پروژه های نیمه تمام گیلان با حضور رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان با اشاره به پروژه های در دست ساخت این مجموعه در استان، گفت: تکمیل پروژه های نیمه تمام کتابخانه های گیلان منوط به تأمین اعتبار است.
با هدف دیدار با کتابداران و بررسی مشکلات؛
احمد دنیامالی، نماینده مردم شهرستان بندر انزلی در مجلس شورای اسلامی و رئیس مجموع نمایندگان گیلان با حضور در کتابخانه عمومی امام جعفر صادق(ع) بندر انزلی ضمن دیدار با کتابداران از نزدیک در جریان فعالیت ، مشکلات و نیازهای کتابخانه ها قرار گرفت.
در پی درگذشت عضو نوجوان کتابخانه عمومی ماسوله؛
پریسا کرمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در پیامی درگذشت هاجر خارابی مقدم ماسوله، عضو نوجوان و فعال کتابخانه عمومی ایت الله شرفی ماسوله را به خانواده داغدار آن مرحومه مغفوره تسلیت گفت.
در نشست مشترک رئیس هیات مدیره بنیاد فردوسی و مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان تاکید شد؛
رئیس هیات مدیره بنیاد فردوسی شاخه گیلان در دیدار با مدیرکل کتابخانه های عمومی استان یکی از اهداف مهم بنیاد فردوسی شناسی در گیلان را تولید کتاب با قطع جیبی خلاصه نویسی شده از شاهنامه فردوسی برای مطالعه کودکان، نوجوانان و افراد مختلف نا آشنا به این اثر کهن و ارزشمند عنوان کرد.
به منظور جلب حمایت برای توسعه زیرساخت های کتابخانه ای؛
پریسا کرمی در دیدار با مدیران موسسات مالی و اعتباری گیلان با اشاره به برخی معضلات اجتماعی در جامعه گفت: اگر سطح آگاهی و دانسته های افراد در مورد مسائل مختلف بالا باشد ما هرگز شاهد ناهنجاری های اجتماعی در جامعه نخواهیم بود.
فرماندار شهرستان رشت در دیدار با مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان:
فرماندار شهرستان رشت در دیدار با مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان با اظهار خوشحالی از حضور در شهرستان رشت و در جمع مردمانی که به کتابخوانی شهره هستندگفت: نگاه من به موضوع کتاب و کتابخوانی به هیچ وجه هزینه ای نبوده و توسعه کتابخوانی را نوعی سرمایه گذاری میدانم.
با اعلام اسامی برگزیدگان مسابقه ملی کتابخوانی «فرهنگ مختصر امر به معروف و نهی از منکر»؛
مسابقه کتابخوانی «فرهنگ مختصر امر به معروف و نهی از منکر» که با همکاری مشترک نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و ستاد امر به معروف و نهی از منکر برگزار شده بود، با مشارکت ۵۷ هزار نفر و معرفی ۳۱۳ نفر در سراسر کشور از جمله ۸ نفر از استان گیلان به عنوان برگزیدگان این مسابقه به کار خود پایان داد.
همزمان با بازگشایی کتابخانه های عمومی به روی دوستداران کتاب؛
پریسا کرمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در نخستین روز از بازگشایی کتابخانه های عمومی استان به روی اعضا و دوستداران کتاب و کتابخوانی ضمن حضور در تعدادی از کتابخانه ها با اعضا و کتابداران دیدار و گفتگو کرد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان رشت خبر داد:
مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان رشت با اشاره به شرکت بیش از ۳۱ هزار گیلانی در جشنواره کتابخوان رضوی، گفت: ۷۰ درصد شرکت کنندگان در این رویداد کتابخوانی را جوانان و نوجوانان تشکیل می دهند.
با محوریت اجرای برنامه های مشترک فرهنگی و توسعه زیرساخت ها در این حوزه؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در نشست امضای تفاهم نامه همکاری مشترک میان کتابخانه های عمومی و سازمان منطقه آزاد انزلی، هم افزایی میان دو مجموعه فرهنگی و اقتصادی را کم نظیر توصیف کرد.
در دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان با رئیس بسیج رسانه استان تاکید شد؛
رییس سازمان بسیج رسانه گیلان در دیدار با مدیرکل کتابخانه های عمومی استان از آمادگی این مجموعه برای برگزاری برنامه های مشترک فرهنگی با موضوع کتاب و کتابخوانی در قالب جشنواره رسانه ای ابوذر، میزگردهای تخصصی و نشست های کتاب خوان خبر داد.
فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی این شهرستان؛
یونس محمودی در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان آستانه اشرفیه گفت: ترویج فرهنگ کتابخوانی نیازمند عزم جدی است که باید برای تحقق آن از توان همه دستگاه‌ها، سازمان‌ها و حتی ظرفیت بخش خصوصی نیز استفاده کرد.
ارتباط با مدیرکل
پیونـــدها
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
کتابخانه ملی
دریافت برنامه های کاربردی
گوگل کرومفایرفاکسAnyDeskXPS Viewer