يكشنبه 26 خرداد 1398  
رویداد ها
ثبت ایده های نو
سامانه سامان
آلبوم خبری
اخبار مهم
هفته کتاب
اخبار کتابخانه‌ها
اخبار ویژه
با اجرای طرح کوله کتاب در شهرستان تالش؛
با اجرای طرح کوله کتاب در روستای ییلاقی شاه میل لرزان شهرستان تالش، 100عنوان کتاب در موضوعات متنوع به دست کودکان این روستا رسید.
مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان در جلسه امضای تفاهم نامه همکاری با بنیاد شهید و امور ایثارگران:
مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان گفت: امروز وظیفه داریم زمینه مناسب را برای تبیین سیره و تفکر شهدا برای نسل جوان و انتقال فرهنگ ایثار و شهادت فراهم کنیم و لذا کتاب یکی از بهترین ابزارهای انتقال فرهنگ است.
با همکاری کتابخانه های عمومی و کانون بسیج آستارا؛
مسابقه بزرگ نقاشی ویژه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با حضور کودکان و نوجوانان عضو کتابخانه های عمومی شهرستان آستارا در محوطه باغ ملی این شهرستان برگزار شد.
از ۲۸ الی ۳۰ خرداد ماه صورت می گیرد؛
پس از مشارکت و رقابت یک‌هزار و ۵۵۶ کتابدار شرکت‌کننده در نخستین جشنواره قصه‌گویی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در سطح منطقه‌ای، ۵۶ کتابدار به مرحله ملی جشنواره راه یافتند که با رقابت در مرحله نهایی از ۲۸ لغایت ۳۰ خرداد ماه، نفرات برگزیده این جشنواره معرفی خواهند شد.
به منظور بررسی وضعیت کتابخانه های عمومی شهرستان صومعه سرا؛
سرپرست فرمانداری شهرستان صومعه سرا و امام جمعه این شهرستان در بازدیدهای جداگانه ای که به منظور بررسی وضعیت کتابخانه های عمومی این شهرستان صورت پذیرفت با رئیس اداره کتابخانه های عمومی صومعه سرا و کتابداران دیدار و گفتگو کردند.
در بازدیدی سرزده و به منظور گفتگو با کتابداران و اعضا؛
سیدامیرحسین علوی،رئیس شورای اسلامی شهر رشت در بازدید سرزده و به منظور دیدار و گفتگو با کتابداران و اعضای کتابخانه عمومی امام حسن مجتبی(ع) رشت از بخش های مختلف این کتابخانه بازدید کرد.
مهدی رمضانی عنوان کرد؛
معاون توسعه کتابخانه‌ها و کتابخوانی نهاد با اشاره به روند برگزاری نخستین جشنواره قصه‌گویی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، از برگزاری مرحله نهایی این جشنواره در سطح ملی، به میزبانی استان مازندران و شهر ساری خبر داد.
همزمان با روز جهانی محیط زیست و با حضور مدیرکل، مسئولین و روسای ادارات کتابخانه های عمومی گیلان؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در نخستین دوره آموزشیمهارتهای حفظ محیط زیست ضمن گرامیداشت روز جهانی محیط زیست، صیانت از عرصه های طبیعی به عنوان نعمت بزرگ الهی را وظیفه ای همگانی و بر دوش یکایک افراد جامعه عنوان کرد.
علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در پیامی درگذشت برادر سرکار خانم سیده فاطمه میرزاده کتابدار کتابخانه عمومی اهل البیت(ع) تسلیت گفت و برای آن مرحوم طلب آمرزش و مغفرت کرد.
علی جانفزا عنوان کرد؛
نویسنده کتاب «مهارت‌های ارتباط موثر در سیره امام رضا علیه‌السلام» ضمن تشریح محتوا و بخش‌های مختلف این اثر گفت: برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، از سویی مراجعه به کتاب را افزایش داده و از سوی دیگر مشوقی برای تولید آثار کیفی بیشتر توسط اهالی قلم خواهد بود.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در شهرستان سیاهکل:
کرمی در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سیاهکل از علاقمندان به کتاب و کتابخوانی خواست با مراجعه به نزدیک ترین کتابخانه عمومی ، پایگاه اینترنتی جشنواره به آدرس razavi.iranpl.ir و یا دریافت اپلیکشن جشنواره از همین پایگاه، در بزرگترین مسابقه کتابخوانی کشور مشارکت کنند.
در پی مصیبت درگذشت برادر کتابدار کتابخانه عمومی اهل البیت(ع) آستانه اشرفیه؛
پریسا کرمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در پیامی، درگذشت نابهنگام برادر گرامی، سرکار خانم سیده فاطمه میرزاده، کتابدار کتابخانه عمومی اهل البیت(ع) آستانه اشرفیه را به وی و خانواده داغدارش تسلیت گفت.
نویسنده کتاب «امام رضا علیه السلام»:
زهرا عبدی، نویسنده کتاب «امام رضا علیه السلام» اظهار داشت: جشنواره کتابخوانی رضوی رشته تاریخ اسلام، به ویژه سیره فردی و اجتماعی اهل بیت علیهم السلام و فرهنگ کتابخوانی را ترویج می کند.
علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در پیامی درگذشت پدر جناب آقای سیدتقی امام دوست مسئول کتابخانه عمومی شهید مجیدی لیفشاگرد را تسلیت گفت و برای آن مرحوم طلب آمرزش و مغفرت کرد.
درپی مصیبت وارده به مسئول کتابخانه عمومی شهید مجیدی لیفشاگرد؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان، در پیامی ضایعه درگذشت پدر، سید تقی امامدوست، مسئول کتابخانه عمومی شهید مجیدی روستای لیفشاگرد شهرستان صومعه سرا را به وی و خانواده داغدارش تسلیت گفت.
امیرسرتیپ‌دوم شاهین تقی‌خانی مطرح کرد؛
معاون فرهنگی و روابط عمومی سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران، با اشاره به انعقاد تفاهمنامه همکاری میان ارتش و نهاد، عنوان کرد: ارتش با هدف گسترش فرهنگ مطالعه و ترویج معارف رضوی، مشارکت گسترده‌ای در هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی خواهد داشت.
رحیم مخدومی بر تبلیغات گسترده برای جشنواره کتابخوانی رضوی تأکید کرد؛
رحیم مخدومی گفت: برای فرهنگسازی و تبلیغ کتاب و جشنواره رضوی باید بر روی نخبه ها سرمایه گذاری شود که خود جماعتی را همراه خود دارند.
بازیگر سینما و تلویزیون:
پروانه معصومی گفت: من در تهران زندگی نمی کنم و در یک روستا ساکن هستم اما اگر به شهر بیایم علاقمندم که یکی از مبلغان جشنواره کتابخوانی رضوی باشم و حتی در آن شرکت کنم.
گزارش تصویری(2)
کتابداران کتابخانه های عمومی استان گیلان در شهرستان های مختلف با حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس ضمن تجدید پیمان با آرمان های انقلاب به تبلیغ و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در قالب نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی پرداختند.
مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان در املش عنوان کرد:
مدیر کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان املش با بیان اینکه اجرای طرح کوله کتاب با هدف ترویج فرهنگ مطالعه در روستاها اجرا می شود از آمادگی اجرای این طرح در مناطق روستایی شهرستان املش خبرداد.
با انتشار فراخوان از سوی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان؛
سردار پاسدار، محمد عبدالله پور، فرمانده سپاه قدس گیلان با معرفی 3عنوان کتاب، «سیره تقوی»ترجمه و توضیح چهل حدیث درباره سیره امام جواد (ع) نوشته جواد محدثی، از انتشارات به نشر و «فصل فیروزه ای» نوشته محبوبه زارع از انتشارات کتابستان معرفت و «در عصمت» نوشته علی اشرف عبدی، نشر زائر، ضمن دعوت از عموم مردم، به نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی پیوست.
با برگزاری باشکوه راهپیمایی روز جهانی قدس در گیلان؛
خیابان های شهرهای مختلف استان گیلان امروز جمعه(10خرداد) صحنه حضور اقشار مختلف مردم در راهپیمایی حمایت از مردم مظلوم و ستمدیده فلسطین اشغالی بود.
طی پیامی صورت گرفت؛
علیرضا مختارپور در پیامی به مناسبت آخرین جمعه ماه مبارک رمضان از کتابداران و کارکنان نهاد کتابخانه های عمومی کشور برای حضور پرشور و گسترده در راهپیمایی روز قدس دعوت کرد. وی در این پیام آورده است: روز قدس امسال همچون سالیان پیش مجمع عظیم اعلام انزجار و برائتِ آزادگان عالم برعلیه ظلم و بیداد دژخیمان صهیونیستی خواهد بود.
به منظور شرکت در بزرگترین رویداد کتابخوانی کشور؛
به کوشش کتابداران کتابخانه عمومی 17شهریور تالش، ویژه برنامه پویش کتاب خوان مجازی نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با مشارکت دانش آموزان مقطع ابتدایی مدرسه دخترانه بهار و سوده برگزار شد.
همزمان با سالروز ازادسازی خرمشهر؛
به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان آستارا و با معرفی 6عنوان کتاب، نشست کتاب خوان بانوان مشاور در دستگاه های اجرای شهرستان آستارا برگزار شد.
کتابداران کتابخانه عمومی حاج اقا شفیعی چابکسر و جمعی از اعضای فعال این کتابخانه با معرفی منابع دوازده گانه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی مردم گیلان را جهت حضور و مشارکت در این رویداد مهم کتابخوانی دعوت کردند.
نماینده گیلان در مجلس خبرگان رهبری در دیدار با مدیرکل و کتابداران استان گیلان:
نماینده گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه آگاهی یکی از ویژگی‌های جامعه پیشرو است، افزود: جامعه آگاه با هویت انسانی، ملی و دینی با تعمیق آگاهی تحقق پیدا کرده و منجر به عمق نگری می‌شود.
گزارش تصویری؛
پریسا کرمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان ظهر امروز سه شنبه(7خرداد) با همراهی معاونین، مسئولین ستادی، رئیس، مسئولین و کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان رشت با حضور در دفتر حضرت آیت الله رضا رمضانی، نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با وی دیدار کرد.
با معرفی ۴ اثر؛
کتاب‌های «اشغال؛ تصویر سیزدهم»، «حکمرانی حکیمانه»، «پول، خدا، بچه‌ها» و«هزار و سیصد و هجده ۱۳۱۸» در قالب طرح کتاب خوان خرداد ماه ۱۳۹۸ برای استفاده علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی معرفی شد.
با انتشار فراخوان نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی از سوی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان؛
امیرحسین علوی، رئیس شورای اسلامی شهر رشت با دعوت از مردم رشت جهت مشارکت در بزرگترین رویداد کتابخوانی کشور به نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی پیوست.
با انتشار فراخوان نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی از سوی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان؛
فاطمه رفیعی، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری گیلان با معرفی کتاب سیره تقوی ترجمه و توضیح چهل حدیث درباره سیره امام جواد (ع) نوشته جواد محدثی، از انتشارات به نشر، ضمن دعوت از بانوان، به نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی پیوست.
رئیس شورای اسلامی شهر رشت در دیدار با مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان:
امیرحسین علوی، رئیس شورای اسلامی شهر رشت در دیدار با مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان ازآمادگی شورای اسلامی و شهرداری رشت برای تعامل و هم افزایی بیشتر با مجموعه کتابخانه های عمومی استان خبرداد.
همزمان با روز 3خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر و روز مقاومت و پایداری؛
همزمان با سالروز آزادسازی خرمشهر، نمایشگاه منابع نسخ خطی با حضور فرماندار و امام جمعه و مسئولین شهرستان رضوانشهر در کتابخانه عمومی باقرالعلوم(ع) این شهرستان گشایش یافت.
خبرکوتاه؛
همزمان با شبهای قدر و با حضور جمعی از اعضای فعال کتابخانه عمومی شهید دستغیب فومن، محفل انس با قرآن و قرائت کلام الله مجید به همت کتابداران این کتابخانه برگزار شد.
با محوریت نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی؛
همزمان با برگزاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، کتابخانه های عمومی شهرستان لاهیجان با برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی چون نشستهای کتاب خوان، قصه گویی، جمع خوانی و نقاشی میزبان جمعی از دوستداران کتاب و کتابخوانی شدند.
به منظور تسهیل در دسترسی علاقه مندان؛
برای نخستین بار نرم‌افزار نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی ویژه تلفن‌های همراه ارائه شد.
با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان؛
سومین نشست ارزیابی وضعیت کتابخانه های عمومی استان گیلان با حضور پریسا کرمی، مدیرکل و به میزبانی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بندر انزلی برگزار شد.
به مناسبت حلول ماه مبارك رمضان؛
به مناسبت فرا رسيدن ماه مبارك رمضان ، عصري با روزه اولي ها در کتابخانه عمومی ابوجعفر هوسمی برگزار شد.
با انتشار فراخوان از سوی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان؛
محمدعلی امیرگل، مدیر انتشارات بزرگ سپید رود رشت با معرفی کتاب «سیره تقوی» ترجمه و توضیح چهل حدیث درباره سیره امام جواد (ع) نوشته جواد محدثی، از انتشارات به نشر، به نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی پیوست.
از سوی دفتر پژوهش و آموزش نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برگزار می‌شود؛
نخستین دوره از مجموعه‌های آموزشی «مهارت‌های ارتباطی» با عنوان «ارتباط نوشتاری» برای استفاده تمامی کارکنان و کتابداران نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور از روز ۲۵ خردادماه آغاز می‌شود.
همزمان با آغاز نهمین جشنواره بزرگ کتابخوانی رضوی؛
مدیرعامل انجمن خیرین کتابخانه ساز استان گیلان و رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت با معرفی کتاب«مهارت های ارتباط موثر در سیره امام رضا(ع)» نوشته علی جانفزا و علی خیاط، از انتشارات به نشر، به نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی پیوست.
مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان:
مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان برگزاری جشنواره کتاب‌خوانی رضوی را فرصتی مناسب برای ترویج فرهنگ مطالعه و کتاب‌خوانی دانست و گفت: باید از ظرفیت فضای مجازی در این راستا استفاده شود.
مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان:
مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان رشت گفت:هفت محله از مناطق کم برخوردار فاقد کتابخانه شهرستان رشت تحت پوشش کتابخانه سیار است.
نماینده ولی فقیه در گیلان تأکید کرد:
نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه امروز عرفان‌های نوظهور به دنبال جذب جوانان به سمت خود هستند، گفت: باید از جشنواره کتابخوانی رضوی برای ترویج فرهنگ رضوی و معنوی استفاده شود.
فرماندار شهرستان در نشست کتاب خوان مدیران این شهرستان:
نشست کتاب خوان مدیران دستگاه های اجرایی آستارا با هدف ترویج فرهنگ مطالعه و با معرفی 10عنوان کتاب با حضور فرماندار، امام جمعه و روسای ادارات شهرستان آستارا برگزار شد.
در ادامه برنامه های فرهنگی در مناطق سیل زده کشور؛
نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور طرح سه روزه «بهار مهربانی در بهار قرآن» را همزمان با ایام ماه مبارک رمضان، در مناطق سیل‌زده استان‌های لرستان، گلستان و خوزستان برگزار می‌کند.
در جهت ترویج فرهنگ کتابخوانی رضوی صورت پذیرفت:
میز نمایش کتاب های نهمین جشنواره کتاب خوانی رضوی به همت کتابداران کتابخانه عمومی شهدای حویق بر پا شد.
گزارش تصویری؛
کتابخانه های عمومی شهرستان فومن با برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی چون نشستهای کتاب خوان، قصه گویی، جمع خوانی، نقاشی و شعرخوانی میزبان جمعی از دوستداران کتاب و کتابخوانی شد.
معاونت فرهنگی و هنری سپاه قدس گیلان؛
معاون فرهنگی و هنری سپاه قدس گیلان در دیدار با مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان، فعالیت در حوزه کتاب و کتابخوانی را از افتخارات مجموعه سپاه قدس گیلان عنوان کرد.
پس از انجام فرآیند داوری اعلام شد؛
در پی انتشار فراخوان پیشنهاده برای پیاده‌سازی «دستورالعمل آمایش سرزمینی کتابخانه‌های عمومی ایران» ۷۰ پیشنهاده از ۲۸ استان دریافت شد و از این میان، تعداد ۱۸ پیشنهاده از ۱۸ استان در رقابت با دیگر پیشنهاده‌ها با کسب حداقل‌های لازم انتخاب شدند.
بيشتر
فعالیت های فرهنگی یک کتابخانه عمومی مشارکتی در قاب تصویر؛
کتابخانه عمومی مشارکتی بنت الهدی شهر فومن با برگزاری برنامه های ویژه کودکان و نوجوانان به پاتوقی برای دوستداران کتاب و کتابخوانی تبدیل شده است.
گزارش تصویری:
کتابداران کتابخانه عمومی آیت الله معصومی اشکوری رحیم آباد شهرستان رودسر با برگزاری ده ها برنامه فرهنگی کودکان را به کتابخوانی دعوت کردند.
گزارش تصویری؛
کتابداران کتابخانه های عمومی ابوجعفر هوسمی رودسر، شهید نورانی کلاچای، حاج آقا شفیعی چابکسر و شهید جاوید محمدیان رحیم آباد با برگزاری برنامه های فرهنگی، میزبان جمع کثیری از کودکان و نوجوانان علاقمند به کتاب شدند.
گزارش تصویری؛
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان، کتابداران کتابخانه عمومی پیامبر اعظم(ص) منجیل با برگزاری برنامه های فرهنگی متنوع دوستداران کتاب را در کتابخانه گردهم آوردند. همچنین در نشست ویژه ای با حضور سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رودبار و مسئولین فرمانداری از کتابداران این شهرستان تجلیل شد.
هفته کتاب در کتابخانه های عمومی (10)؛
کتابخانه های عمومی شهرستان های سیاهکل و رودبار در هفته کتاب، حال خوش خواندن را به دوستداران کتاب هدیه کردند.
هفته کتاب در کتابخانه های عمومی (9)؛
کتابخانه های عمومی امام موسی ابن جعفر(ع) طرازکوه، میرزا کوچک جنگلی، کودکان باران، امام خمینی(ره) سنگر، امام خامنه ای اسلام آباد، امام رضا(ع) و امام حسن مجتبی(ع)شهرستان رشت در هفته کتاب با برگزاری برنامه های متنوع علاقمندان به کتاب و کتابخوانی را به کتابخانه ها دعوت کردند.
هفته کتاب در کتابخانه های عمومی (8)؛
همزمان با هفته کتاب، کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان های لنگرود و شفت حال خوش خواندن را برای کودکان به ارمغان آوردند.
با حضور فرماندار رشت:
جشن بزرک کتابخوانی با رونمایی از3عنوان کتاب کودک و اجرای شاهنامه خوانی، نمایش متون کهن و اجرای سرود با حضور میرشمس مومنی زاده، فرماندار رشت در کتابخانه عمومی کودکان باران برگزار شد.
با حضور تنی چند از نویسندگان مطرح گیلان؛
با حضور پرویز فکرآزاد، موسس و بنیانگذار گیله قصه، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان و جمعی از دوستداران کتاب، نشست قصه گویی گیلکی گیله قصه به همت اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در بخش جنبی چهاردهمین نمایشگاه کتاب گیلان برگزار شد.
هفته کتاب در کتابخانه های عمومی (7)؛
همزمان با هفته کتاب، کتابداران کتابخانه های عمومی هفت تیر لشت نشاء و شهید باهنر کوچصفهان شهرستان رشت و همچنین کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان آستانه اشرفیه برنامه های متنوعی برای ایجاد حال خوش خواندن در دوستداران کتاب برگزار کردند.
هفته کتاب در کتابخانه های عمومی (6)؛
کتابخانه های عمومی شهرستان های صومعه سرا و لاهیجان در هفته کتاب با برگزاری برنامه های متنوع حال خوش خواندن را برای علاقمندان به کتاب به ارمغان آوردند.
همزمان با هفته کتاب و با استقبال پرشور کودکان و نوجوانان؛
با حضور جمعی از کودکان و نوجوانان علاقمند به کتاب و کتابخوانی و با اجرای برنامه های فرهنگی ویژه جشن کتاب حال خوش خواندن در میدان بزرگ امام خمینی(ره) تالش برگزار شد.
همزمان با هفته کتاب صورت پذیرفت؛
آیت الله رسول فلاحتی، نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت با همراهی سردار پاسدار محمد عبدالله پور، فرمانده سپاه قدس گیلان با حضور در کتابخانه عمومی خاتم الانبیا(ص) رشت، ضمن دیدار با کتابداران این کتابخانه عمومی به عضویت افتخاری کتابخانه های گیلان درآمدند.
هفته کتاب در کتابخانه های عمومی (5)؛
کتابخانه های عمومی شهرستان های رضوانشهر و رودسر در هفته کتاب حال خوش خواندن را به دوستداران کتاب هدیه کردند.
هفته کتاب در کتابخانه های عمومی (4)؛
کتابخانه های عمومی خاتم الانبیا(ص)، شهید بهشتی خمام، امام علی(ع) خشکبیجار و امام رضا(ع) شهرستان رشت در هفته کتاب با برگزاری برنامه های متنوع حال خوش خواندن را برای علاقمندان به کتاب به ارمغان آوردند.
در پنجمین روز از هفته کتاب صورت پذیرفت؛
مصطفی سالاری، استاندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی استان گیلان با همراهی سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری، فرماندار شهرستان رشت و جمعی از مسئولین استانی از غرفه اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در چهاردهمین نمایشگاه کتاب گیلان بازدید کرد.
گزارش تصویری؛
بخش جنبی چهاردهمین نمایشگاه کتاب گیلان روز گذشته میزبان جمعی از چهره های فرهنگی استان در نشست گیلان شناسی شد.
با حضور جمعی از پژوهشگران گیلانی؛
به همت اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان و با حضور چهره های مطرح فرهنگی استان و استقبال علاقمندان به کتاب و کتابخوانی، نشست ویژه گیلان شناسی در بخش جنبی چهاردهمین نمایشگاه کتاب گیلان برگزار شد.
همزمان با سومین روز از هفته کتاب؛
ولی الله داداشی، رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان و نماینده مردم شهرستان آستارا در مجلس شورای اسلامی با همراهی فرماندار و مسئولین این شهرستان ضمن حضور در کتابخانه عمومی پیامبر اعظم(ص)، فرارسیدن روز کتابدار را به کتابداران تبریک گفت.
هفته کتاب در کتابخانه های عمومی (3)؛
کتابخانه های عمومی شهرستان های رودبار، تالش و ماسال در هفته کتاب با برگزاری برنامه های متنوع علاقمندان به کتاب و کتابخوانی را به کتابخانه ها دعوت کردند.
همزمان با افتتاح چهاردهمین نمایشگاه کتاب در رشت؛
با حضور مدیرکل امور استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی، مسئولین استانی و چهره های فرهنگی، غرفه اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در چهاردهمین نمایشگاه کتاب استان گشایش یافت.
هفته کتاب در کتابخانه های عمومی (2)؛
کتابخانه های عمومی شهرستان های بندر انزلی و آستارا در هفته کتاب با برگزاری برنامه های متنوع علاقمندان به کتاب و کتابخوانی را به کتابخانه ها دعوت کردند.
هفته کتاب در کتابخانه های عمومی (1)؛
کتابخانه های عمومی شهرستان های املش و فومن در هفته کتاب با برگزاری برنامه های متنوع علاقمندان به کتاب و کتابخوانی را به کتابخانه ها دعوت کردند.
رئیس اداره کتابخانه های عمومی رشت در سخنرانی پیش از خطبه های نمازجمعه:
رئیس اداره کتابخانه های عمومی رشت با اشاره به پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصدی پروژه کتابخانه مرکزی این شهر، گفت: این پروژه بعد از ۱۴ سال برای تکمیل نیازمند حمایت مسئولان است.
افتخاری دیگر برای دوستداران کتاب در گیلان؛
کتابخانه عمومی مشارکتی بنت الهدی شهر فومن در مراسمی با حضور مسئولین کشوری که در تالار وحدت تهران و به مناسبت هفته کتاب برگزار شد به عنوان یکی از کتابخانه های برتر مشارکتی کشور معرفی شد.
همزمان با هفته کتاب صورت پذیرفت؛
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان با همراهی جمعی از کتابداران کتابخانه های عمومی لاهیجان و بندر انزلی با استاد محمد حسین مهدوی، شاعر و نویسنده مطرح کشور و استاد دکتر محمد کوچکپور کپورچالی عکاس و هنرمند بین المللی کشورمان دیدار کرد.
سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی گیلان در برنامه زنده گفتگوی ویژه خبری:
سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی گیلان در برنامه زنده گفتگوی ویژه خبری به برگزاری کارگاه‌های آموزش مهارت‌های فردی و زندگی در کتابخانه‌های استان اشاره کرد و گفت: از ماه آتی این کارگاه در ۱۲ کتابخانه برگزار می شود.
همزمان با 24 آبان و با صدور پیامی؛
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان در پیامی که در آستانه 24 آبان و گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار منتشر کرد از تلاشهای کلیه کتابداران کتابخانه های عمومی قدردانی و این روز را به ایشان تبریک گفت.
همزمان با 24 آبان و گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار؛
معاون توسعه کتابخانه‌ها و همکاری اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان گفت: همزمان با سراسر کشور و در روز کتاب و کتابخوانی و کتابدار طرح عضویت رایگان در کتابخانه های گیلان اجرا می شود.
در چهارمین روز از هفته کتاب و کتابخوانی و با معرفی5عنوان کتاب؛
نشست کتاب خوان کارشناسان ستادی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان برای نخستین بار در گیلان و با معرفی5 عنوان کتاب در موضوعات متنوع برگزار شد.
حضرت آیت الله رودباری در دیدار با سرپرست کتابخانه های گیلان:
آیت الله سید مجتبی رودباری در دیدار سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان از خدمات ارزشمند مجموعه کتابخانه های عمومی در حوزه جوانان و نوجوانان تشکر کرد.
با تجهیز 100خودرو هوشمند به چکیده کتاب؛
به همت اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان طرح کتابخوانی گیل آموج با حضور رانندگان سامانه هوشمند حمل و نقل شهری در رشت آغاز به کار کرد.
گزارش تصویری؛
صبح امروز آیین تجلیل از مقام کتابداران، کتابخوانان، حامیان کتاب، رسانه ها و خانواده شهید مدافع حرم در دومین روز از هفته کتاب و با حضور استاندار گیلان و مسئولین استانی با تجلیل از ۲۹ برگزیده، در تالار الغدیر استانداری گیلان برگزار شد.
همزمان با آغاز کتاب و کتابخوانی صورت پذیرفت؛
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی و جمعی از کارکنان، کتابداران این اداره با حضور در گلزار شهدای شهر رشت، به مقام شامخ شهیدان ادای احترام کردند.
فرمانداران آستارا و لنگرود در جمع برگزیدگان هفته کتاب استان گیلان؛
همرمان با برگزاری مراسم تجلیل از برگزیدگان بیست و ششمین دوره هفته کتاب در استان گیلان، فرمانداران شهرستان آستارا و لنگرود به نمایندگی از سوی فرمانداران استان گیلان به بیان دغدغه های خود در زمینه کتاب و کتابخوانی پرداختند.
با تجلیل از29 برگزیده؛
مراسم تجلیل از فعالین عرصه کتاب با حضور استاندار گیلان، آیت الله سید مجتبی رودباری، فرمانداران، معاونین استاندار و اعضای انجمن کتابخانه های عمومی استان گیلان با معرفی نفرات برگزیده عرصه کتاب و کتابخوانی برگزار شد.
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در جمع برگزیدگان عرصه کتاب؛
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در مراسم تجلیل از کتابداران و حامیان کتاب استان با بیان اینکه جهل و ناآگاهی بزرگترین چالش هر جامعه ای است، افزود: معروفی مهم تر از تروج فرهنگ کتابخوانی و منکری زشت تر از دوری از کتاب و کتاب خوانی وجود ندارد.
حضرت آیت‌الله سید مجتبی رودباری:
موسس کتابخانه عمومی بزرگ حضرت امیر المومنین (ع) رشت درمراسم تکریم مقام کتابداران گفت: کتابخوانی ابزار معرفت آموزی است و بهره برداری از فواید ومزیت های این محیط فرهنگی جز با حضور در فضای کتابخانه مسیر نیست.
استاندار گیلان در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان؛
استاندار گیلان در ایین تجلیل از کتابداران و حامیان کتاب استان بر ضرورت استفاده بهتر از فضاهای موجود کتابخانه‌ها تأکید و تصریح کرد: کتابداران به ترویج فرهنگ مطالعه با ابزارهای نوین بپردازند.
سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی گیلان در آستانه هفته کتاب عنوان کرد؛
پریسا کرمی از برگزاری بیش از200برنامه فرهنگی همزان با آغاز هفته کتاب در کتابخانه های عمومی سراسر استان گیلان با مشارکت دستگاه های مختلف اجرایی و فرهنگی استان خبرداد.
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در نشست هم اندیشی هفته کتاب:
سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی گیلان از افتتاح کتابخانه عمومی خیرساز در شهر واجارگاه شهرستان رودسر در هفته کتاب خبرداد و گفت: این کتابخانه عمومی بدست یکی از خیرین در شهر واجارگاه احداث و به مردم این شهر اهدا می شود.
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان درنشست هم اندیشی هفته کتاب:
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان با بیان اینکه فرهنگ مطالعه باید از دوران کودکی و از مدارس آغاز شود اظهارکرد: باید فرهنگ کتابخوانی را با بهره‌گیری از شیوه‌های نوین کتابخوانی گسترش دهیم.
گزارش تصویری؛
در آستانه بیست و ششمین دوره گرامیداشت هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار، نشست هم اندیشی نمایندگان دستگاه های فرهنگی استان با حضور مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان به میزبانی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان برگزار شد.
با حضور سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان؛
با هدف برنامه ریزی اجرای برنامه های ویژه کتابخانه های عمومی استان گیلان در هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار ، نخستین جلسه کمیته گرامیداشت این هفته در اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان برگزار شد.
با اجرای طرح کوله کتاب در شهرستان تالش؛
با اجرای طرح کوله کتاب در روستای ییلاقی شاه میل لرزان شهرستان تالش، 100عنوان کتاب در موضوعات متنوع به دست کودکان این روستا رسید.
با همکاری کتابخانه های عمومی و کانون بسیج آستارا؛
مسابقه بزرگ نقاشی ویژه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با حضور کودکان و نوجوانان عضو کتابخانه های عمومی شهرستان آستارا در محوطه باغ ملی این شهرستان برگزار شد.
به منظور بررسی وضعیت کتابخانه های عمومی شهرستان صومعه سرا؛
سرپرست فرمانداری شهرستان صومعه سرا و امام جمعه این شهرستان در بازدیدهای جداگانه ای که به منظور بررسی وضعیت کتابخانه های عمومی این شهرستان صورت پذیرفت با رئیس اداره کتابخانه های عمومی صومعه سرا و کتابداران دیدار و گفتگو کردند.
در بازدیدی سرزده و به منظور گفتگو با کتابداران و اعضا؛
سیدامیرحسین علوی،رئیس شورای اسلامی شهر رشت در بازدید سرزده و به منظور دیدار و گفتگو با کتابداران و اعضای کتابخانه عمومی امام حسن مجتبی(ع) رشت از بخش های مختلف این کتابخانه بازدید کرد.
مهدی رمضانی عنوان کرد؛
معاون توسعه کتابخانه‌ها و کتابخوانی نهاد با اشاره به روند برگزاری نخستین جشنواره قصه‌گویی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، از برگزاری مرحله نهایی این جشنواره در سطح ملی، به میزبانی استان مازندران و شهر ساری خبر داد.
همزمان با روز جهانی محیط زیست و با حضور مدیرکل، مسئولین و روسای ادارات کتابخانه های عمومی گیلان؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در نخستین دوره آموزشیمهارتهای حفظ محیط زیست ضمن گرامیداشت روز جهانی محیط زیست، صیانت از عرصه های طبیعی به عنوان نعمت بزرگ الهی را وظیفه ای همگانی و بر دوش یکایک افراد جامعه عنوان کرد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در شهرستان سیاهکل:
کرمی در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سیاهکل از علاقمندان به کتاب و کتابخوانی خواست با مراجعه به نزدیک ترین کتابخانه عمومی ، پایگاه اینترنتی جشنواره به آدرس razavi.iranpl.ir و یا دریافت اپلیکشن جشنواره از همین پایگاه، در بزرگترین مسابقه کتابخوانی کشور مشارکت کنند.
گزارش تصویری(2)
کتابداران کتابخانه های عمومی استان گیلان در شهرستان های مختلف با حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس ضمن تجدید پیمان با آرمان های انقلاب به تبلیغ و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در قالب نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی پرداختند.
مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان در املش عنوان کرد:
مدیر کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان املش با بیان اینکه اجرای طرح کوله کتاب با هدف ترویج فرهنگ مطالعه در روستاها اجرا می شود از آمادگی اجرای این طرح در مناطق روستایی شهرستان املش خبرداد.
با برگزاری باشکوه راهپیمایی روز جهانی قدس در گیلان؛
خیابان های شهرهای مختلف استان گیلان امروز جمعه(10خرداد) صحنه حضور اقشار مختلف مردم در راهپیمایی حمایت از مردم مظلوم و ستمدیده فلسطین اشغالی بود.
به منظور شرکت در بزرگترین رویداد کتابخوانی کشور؛
به کوشش کتابداران کتابخانه عمومی 17شهریور تالش، ویژه برنامه پویش کتاب خوان مجازی نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با مشارکت دانش آموزان مقطع ابتدایی مدرسه دخترانه بهار و سوده برگزار شد.
همزمان با سالروز ازادسازی خرمشهر؛
به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان آستارا و با معرفی 6عنوان کتاب، نشست کتاب خوان بانوان مشاور در دستگاه های اجرای شهرستان آستارا برگزار شد.
نماینده گیلان در مجلس خبرگان رهبری در دیدار با مدیرکل و کتابداران استان گیلان:
نماینده گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه آگاهی یکی از ویژگی‌های جامعه پیشرو است، افزود: جامعه آگاه با هویت انسانی، ملی و دینی با تعمیق آگاهی تحقق پیدا کرده و منجر به عمق نگری می‌شود.
گزارش تصویری؛
پریسا کرمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان ظهر امروز سه شنبه(7خرداد) با همراهی معاونین، مسئولین ستادی، رئیس، مسئولین و کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان رشت با حضور در دفتر حضرت آیت الله رضا رمضانی، نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با وی دیدار کرد.
با معرفی ۴ اثر؛
کتاب‌های «اشغال؛ تصویر سیزدهم»، «حکمرانی حکیمانه»، «پول، خدا، بچه‌ها» و«هزار و سیصد و هجده ۱۳۱۸» در قالب طرح کتاب خوان خرداد ماه ۱۳۹۸ برای استفاده علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی معرفی شد.
همزمان با روز 3خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر و روز مقاومت و پایداری؛
همزمان با سالروز آزادسازی خرمشهر، نمایشگاه منابع نسخ خطی با حضور فرماندار و امام جمعه و مسئولین شهرستان رضوانشهر در کتابخانه عمومی باقرالعلوم(ع) این شهرستان گشایش یافت.
خبرکوتاه؛
همزمان با شبهای قدر و با حضور جمعی از اعضای فعال کتابخانه عمومی شهید دستغیب فومن، محفل انس با قرآن و قرائت کلام الله مجید به همت کتابداران این کتابخانه برگزار شد.
با محوریت نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی؛
همزمان با برگزاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، کتابخانه های عمومی شهرستان لاهیجان با برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی چون نشستهای کتاب خوان، قصه گویی، جمع خوانی و نقاشی میزبان جمعی از دوستداران کتاب و کتابخوانی شدند.
به منظور تسهیل در دسترسی علاقه مندان؛
برای نخستین بار نرم‌افزار نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی ویژه تلفن‌های همراه ارائه شد.
به مناسبت حلول ماه مبارك رمضان؛
به مناسبت فرا رسيدن ماه مبارك رمضان ، عصري با روزه اولي ها در کتابخانه عمومی ابوجعفر هوسمی برگزار شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان:
مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان رشت گفت:هفت محله از مناطق کم برخوردار فاقد کتابخانه شهرستان رشت تحت پوشش کتابخانه سیار است.
فرماندار شهرستان در نشست کتاب خوان مدیران این شهرستان:
نشست کتاب خوان مدیران دستگاه های اجرایی آستارا با هدف ترویج فرهنگ مطالعه و با معرفی 10عنوان کتاب با حضور فرماندار، امام جمعه و روسای ادارات شهرستان آستارا برگزار شد.
در جهت ترویج فرهنگ کتابخوانی رضوی صورت پذیرفت:
میز نمایش کتاب های نهمین جشنواره کتاب خوانی رضوی به همت کتابداران کتابخانه عمومی شهدای حویق بر پا شد.
گزارش تصویری؛
کتابخانه های عمومی شهرستان فومن با برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی چون نشستهای کتاب خوان، قصه گویی، جمع خوانی، نقاشی و شعرخوانی میزبان جمعی از دوستداران کتاب و کتابخوانی شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان خبر داد:
کرمی از رشد ۱۷ و نیم درصدی سرانه مطالعه در کتابخانه های عمومی گیلان طی ۶ ماه دوم سال گذشته خبرداد و افزود: جشنواره کتابخانه رضوی نماد یک فعالیت نو در عرصه کتابخوانی است.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی گیلان در دومین نشست هماهنگی جشنواره کتابخوانی رضوی:
کرمی با اشاره به برگزاری نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی، برگزاری این جشنواره را فرصتی مغتنم برای ترویج و گسترش فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در میان آحاد مختلف مردم دانست.
با برگزاری ویژه برنامه های فرهنگی؛
به کوشش کتابداران کتابخانه های عمومی صومعه سرا، طاهرگوراب، گوراب زرمیخ، تولمشهر و لیفشاگرد برنامه های فرهنگی ویژه ای در اردیبهشت ماه برای دوستداران کتاب برگزار شد.
با هدف تبلیغ فرهنگ کتابخوانی و گسترش سنت مطالعه در سطح مدارس؛
به بهانه تکریم هفته معلم و در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی، برنامه های مختلفی در سطح مدارس و کتابخانه های عمومی سیاهکل، دیلمان و پیرکوه به اجرا درآمد.
با برگزاری محفل ادبی و نشست کتاب خوان معلمین؛
کتابداران کتابخانه عمومی 17 شهریور تالش با میزبانی از اعضای انجمن قطره و برگزاری نشست کتاب خوان معلمین و اشتراک گذاری منابع نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی روزهای پرکاری را در هفته گذشته تجربه کردند.
در مناسبت های مختلف تقویمی کشور؛
کتابداران کتابخانه عمومی باقرالعلوم(ع) رضوانشهر در مناسبت های مختلف تقویمی با برگزاری برنامه های ویژه ای، کتابخانه را به پاتوق فرهنگی تبدیل کردند.
کرمی در نخستین نشست هم اندیشی منطقه ای نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی:
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در جمع روسا و رابطین فرهنگی کتابخانه های عمومی استان گیلان گفت: برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی با توجه به گستردگی فعالیت های جنبی خود، نقطه عطف فعالیت های فرهنگی در کتابخانه های عمومی است.
همزمان با ماه مبارک رمضان؛
محفل روخوانی سی روز با قرآن با قرائت جزء اول قرآن کریم توسط بانوان عضو کتابخانه عمومی امام رضا(ع) رشت برگزار شد.
همزمان با گرامیداشت هفته معلم؛
همزمان با هفته گرامیداشت مقام معلم، کتابداران کتابخانه عمومی شهدای ماسال با اجرای برنامه های فرهنگی ویژه ای دوستداران کتاب و کتابخوانی را گردهم آوردند.
گزارش تصویری؛
کتابخانه های عمومی شهرستان رودبار همزمان با اردیبهشت ماه با اجرای برنامه های فرهنگی از جمله نشست های کتاب خوان، آموزش نقاشی، قصه گویی و مراسم تجلیل از برگزیدگان هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی میزبان دوستداران کتاب شدند.
کتابخانه ای در قلب شهر رشت با انبوهی از فعالیت های فرهنگی؛
کتابداران کتابخانه عمومی امام حسن مجتبی(ع) شهر رشت این روزها با برگزاری برنامه های مختلف فرهنگی در کنار فعالیت های کتابخانه ای دوستداران کتاب، کتابخوانی و کتابخانه را گردهم آورده اند.
همزمان با هفته معلم و با شعار دوستداران کتاب؛
بمناسبت گرامیداشت هفته معلم، جمعی از دانش آموزان مدارس متوسطه شهید یوسف زاده و شهید احمری شهراحمدسرگوراب با شعار دوستداران کتاب فاصله این مدارس تا کتابخانه عمومی آیت الله حکیم را پیاده طی کردند.
به میزبانی کتابخانه عمومی امام علی(ع) دیلمان؛
نخستین نشست نمایش خوانی کتابخانه عمومی امام علی(ع) دیلمان شهرستان سیاهکل با اجرای نمایش نامه یک دقیقه اثر جهفر مهیاری توسط اعضای این کتابخانه اجرا شد.
گزارش تصویری؛
کتابخانه عمومی ابوجعفر هوسمی شهرستان رودسر در نخستین سالروز تاسیس انجمن شاهنامه خوانی این شهرستان میزبان چهره های فرهنگی و جمع کثیری از دوستداران شعر و ادب فارسی شد.
همزمان با نخستین سالروز تاسیس انجمن شاهنامه خواني رودسر؛
به مناسبت بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسي و همزمان با نخستین سالروز تاسيس انجمن شاهنامه خواني رودسر، همايش بزرگ شاهنامه خواني در کتابخانه عمومی ابوجعفر هوسمی برگزار شد.
به کوشش کتابداران کتابخانه عمومی شهید جاوید محمدیان رحیم آباد؛
کتابداران کتابخانه های عمومی شهید جاوید محمدیان رحیم آباد شهرستان رودسر با برگزاری برنامه های فرهنگی ویژه به ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی پرداختند.
به کوشش کتابداران کتابخانه های عمومی لنگرود و اطاقور؛
با حضور اعضای فعال و خانواده ها و دوستداران کتاب و کتابخوانی برنامه های متنوع فرهنگی در کتابخانه های عمومی شمس گیلانی و کتابخانه امام علی (ع) شهر اطاقور برگزار شد.
همزمان با گرامیداشت هفته معلم؛
پریسا کرمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان همزمان با گرامیداشت هفته معلم و با همراهی جمعی از کارشناسان ستادی با حضور در منزل دو تن از معلمین نویسنده، با ایشان دیدار کرد.
بمنظور معرفی منابع نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی به دوستداران کتاب؛
همزمان با آغاز نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، کتابداران کتابخانه های عمومی شهرهای آستارا، لوندویل و روستای ویرمونی با حضور در مدارس ضمن تبریک روز معلم، به معرفی منابع نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی پرداختند.
با برگزاری ویژه برنامه کوه و کتاب؛
مسئول کتابخانه عمومی آیت الله شرفی شهر زیبای ماسوله در اقدامی خلاقانه، فعالیت های فرهنگی خود را در یک روز زیبای بهاری در دل کوه های ماسوله برگزار کرد.
نشست ارزیابی وضعیت کتابخانه های عمومی شهرستان تالش برگزار شد
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در نشست ارزیابی کتابخانه های عمومی شهرستان تالش با پیشنهاد برگزاری رویداد سه شنبه های فرهنگی در شهرستان تالش از مسئولین کتابخانه های عمومی شهرستان تالش خواست تا برنامه ریزی دقیق و پیش بینی برنامه های متنوع فرهنگی عموم مردم را از اقدامات فرهنگی کتابخانه ها مطلع کنند.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان فومن:
کرمی در نخستین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان فومن در سال جاری از آغاز مطالعات راه اندازی 2کتابخانه سیار در شرق و غرب گیلان خبرداد.
به میزبانی کتابخانه عمومی شهید محمدیان رحیم آباد؛
نخستین جلسه شورای اداری شهرستان رودسر با حضور اسدالله عباسی، نماینده مردم شهرستان های رودسر و املش، حسین اسماعیل پور فرماندار و مسئولین این شهرستان در کتابخانه عمومی شهید جاوید محمدیان رحیم آباد برگزار شد.
جان ریچاردز در یادداشتی از خدمت‌رسانی کتابخانه‌های عمومی به جامعۀ گرفتار سیل در ایران تقدیر کرد؛
جان ریچاردز، رئیس کمیته دائمی کتابخانه های عمومی ایفلا در یادداشتی به وقایع اخیر ایران و فعالیت‌های کتابخانه های عمومی این کشور در کمک رسانی به مردم سیل زده در استان‌های مختلف کشور پرداخته است.
با حضور دانش آموزان مدرسه ابتدايي فردوسي؛
جمعی از دانش آموزان مدرسه ابتدايي فردوسي شهر تالش با حضور در کتابخانه عمومی 17 شهریور در نشست جمع خوانی کتاب های دائره المعارف این کتابخانه مشارکت کردند.
نشست ارزیابی عملکرد کتابخانه های عمومی شهرستان رودبار برگزار شد
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در نشست ارزیابی عملکرد کتابخانه های عمومی شهرستان رودبار گفت: جذب اعضا به کتابخانه، هنر یک کتابدار خوب است.
با اجرای طرح کوله کتاب در شهرستان تالش؛
با اجرای طرح کوله کتاب در روستای ییلاقی شاه میل لرزان شهرستان تالش، 100عنوان کتاب در موضوعات متنوع به دست کودکان این روستا رسید.
مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان در جلسه امضای تفاهم نامه همکاری با بنیاد شهید و امور ایثارگران:
مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان گفت: امروز وظیفه داریم زمینه مناسب را برای تبیین سیره و تفکر شهدا برای نسل جوان و انتقال فرهنگ ایثار و شهادت فراهم کنیم و لذا کتاب یکی از بهترین ابزارهای انتقال فرهنگ است.
از ۲۸ الی ۳۰ خرداد ماه صورت می گیرد؛
پس از مشارکت و رقابت یک‌هزار و ۵۵۶ کتابدار شرکت‌کننده در نخستین جشنواره قصه‌گویی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در سطح منطقه‌ای، ۵۶ کتابدار به مرحله ملی جشنواره راه یافتند که با رقابت در مرحله نهایی از ۲۸ لغایت ۳۰ خرداد ماه، نفرات برگزیده این جشنواره معرفی خواهند شد.
به منظور بررسی وضعیت کتابخانه های عمومی شهرستان صومعه سرا؛
سرپرست فرمانداری شهرستان صومعه سرا و امام جمعه این شهرستان در بازدیدهای جداگانه ای که به منظور بررسی وضعیت کتابخانه های عمومی این شهرستان صورت پذیرفت با رئیس اداره کتابخانه های عمومی صومعه سرا و کتابداران دیدار و گفتگو کردند.
در بازدیدی سرزده و به منظور گفتگو با کتابداران و اعضا؛
سیدامیرحسین علوی،رئیس شورای اسلامی شهر رشت در بازدید سرزده و به منظور دیدار و گفتگو با کتابداران و اعضای کتابخانه عمومی امام حسن مجتبی(ع) رشت از بخش های مختلف این کتابخانه بازدید کرد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در شهرستان سیاهکل:
کرمی در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سیاهکل از علاقمندان به کتاب و کتابخوانی خواست با مراجعه به نزدیک ترین کتابخانه عمومی ، پایگاه اینترنتی جشنواره به آدرس razavi.iranpl.ir و یا دریافت اپلیکشن جشنواره از همین پایگاه، در بزرگترین مسابقه کتابخوانی کشور مشارکت کنند.
گزارش تصویری(2)
کتابداران کتابخانه های عمومی استان گیلان در شهرستان های مختلف با حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس ضمن تجدید پیمان با آرمان های انقلاب به تبلیغ و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در قالب نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی پرداختند.
با انتشار فراخوان از سوی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان؛
سردار پاسدار، محمد عبدالله پور، فرمانده سپاه قدس گیلان با معرفی 3عنوان کتاب، «سیره تقوی»ترجمه و توضیح چهل حدیث درباره سیره امام جواد (ع) نوشته جواد محدثی، از انتشارات به نشر و «فصل فیروزه ای» نوشته محبوبه زارع از انتشارات کتابستان معرفت و «در عصمت» نوشته علی اشرف عبدی، نشر زائر، ضمن دعوت از عموم مردم، به نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی پیوست.
با برگزاری باشکوه راهپیمایی روز جهانی قدس در گیلان؛
خیابان های شهرهای مختلف استان گیلان امروز جمعه(10خرداد) صحنه حضور اقشار مختلف مردم در راهپیمایی حمایت از مردم مظلوم و ستمدیده فلسطین اشغالی بود.
طی پیامی صورت گرفت؛
علیرضا مختارپور در پیامی به مناسبت آخرین جمعه ماه مبارک رمضان از کتابداران و کارکنان نهاد کتابخانه های عمومی کشور برای حضور پرشور و گسترده در راهپیمایی روز قدس دعوت کرد. وی در این پیام آورده است: روز قدس امسال همچون سالیان پیش مجمع عظیم اعلام انزجار و برائتِ آزادگان عالم برعلیه ظلم و بیداد دژخیمان صهیونیستی خواهد بود.
به منظور شرکت در بزرگترین رویداد کتابخوانی کشور؛
به کوشش کتابداران کتابخانه عمومی 17شهریور تالش، ویژه برنامه پویش کتاب خوان مجازی نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با مشارکت دانش آموزان مقطع ابتدایی مدرسه دخترانه بهار و سوده برگزار شد.
کتابداران کتابخانه عمومی حاج اقا شفیعی چابکسر و جمعی از اعضای فعال این کتابخانه با معرفی منابع دوازده گانه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی مردم گیلان را جهت حضور و مشارکت در این رویداد مهم کتابخوانی دعوت کردند.
نماینده گیلان در مجلس خبرگان رهبری در دیدار با مدیرکل و کتابداران استان گیلان:
نماینده گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه آگاهی یکی از ویژگی‌های جامعه پیشرو است، افزود: جامعه آگاه با هویت انسانی، ملی و دینی با تعمیق آگاهی تحقق پیدا کرده و منجر به عمق نگری می‌شود.
گزارش تصویری؛
پریسا کرمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان ظهر امروز سه شنبه(7خرداد) با همراهی معاونین، مسئولین ستادی، رئیس، مسئولین و کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان رشت با حضور در دفتر حضرت آیت الله رضا رمضانی، نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با وی دیدار کرد.
با معرفی ۴ اثر؛
کتاب‌های «اشغال؛ تصویر سیزدهم»، «حکمرانی حکیمانه»، «پول، خدا، بچه‌ها» و«هزار و سیصد و هجده ۱۳۱۸» در قالب طرح کتاب خوان خرداد ماه ۱۳۹۸ برای استفاده علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی معرفی شد.
با انتشار فراخوان نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی از سوی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان؛
امیرحسین علوی، رئیس شورای اسلامی شهر رشت با دعوت از مردم رشت جهت مشارکت در بزرگترین رویداد کتابخوانی کشور به نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی پیوست.
با انتشار فراخوان نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی از سوی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان؛
فاطمه رفیعی، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری گیلان با معرفی کتاب سیره تقوی ترجمه و توضیح چهل حدیث درباره سیره امام جواد (ع) نوشته جواد محدثی، از انتشارات به نشر، ضمن دعوت از بانوان، به نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی پیوست.
رئیس شورای اسلامی شهر رشت در دیدار با مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان:
امیرحسین علوی، رئیس شورای اسلامی شهر رشت در دیدار با مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان ازآمادگی شورای اسلامی و شهرداری رشت برای تعامل و هم افزایی بیشتر با مجموعه کتابخانه های عمومی استان خبرداد.
همزمان با روز 3خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر و روز مقاومت و پایداری؛
همزمان با سالروز آزادسازی خرمشهر، نمایشگاه منابع نسخ خطی با حضور فرماندار و امام جمعه و مسئولین شهرستان رضوانشهر در کتابخانه عمومی باقرالعلوم(ع) این شهرستان گشایش یافت.
به منظور تسهیل در دسترسی علاقه مندان؛
برای نخستین بار نرم‌افزار نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی ویژه تلفن‌های همراه ارائه شد.
با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان؛
سومین نشست ارزیابی وضعیت کتابخانه های عمومی استان گیلان با حضور پریسا کرمی، مدیرکل و به میزبانی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بندر انزلی برگزار شد.
با انتشار فراخوان از سوی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان؛
محمدعلی امیرگل، مدیر انتشارات بزرگ سپید رود رشت با معرفی کتاب «سیره تقوی» ترجمه و توضیح چهل حدیث درباره سیره امام جواد (ع) نوشته جواد محدثی، از انتشارات به نشر، به نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی پیوست.
از سوی دفتر پژوهش و آموزش نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برگزار می‌شود؛
نخستین دوره از مجموعه‌های آموزشی «مهارت‌های ارتباطی» با عنوان «ارتباط نوشتاری» برای استفاده تمامی کارکنان و کتابداران نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور از روز ۲۵ خردادماه آغاز می‌شود.
همزمان با آغاز نهمین جشنواره بزرگ کتابخوانی رضوی؛
مدیرعامل انجمن خیرین کتابخانه ساز استان گیلان و رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت با معرفی کتاب«مهارت های ارتباط موثر در سیره امام رضا(ع)» نوشته علی جانفزا و علی خیاط، از انتشارات به نشر، به نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی پیوست.
مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان:
مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان برگزاری جشنواره کتاب‌خوانی رضوی را فرصتی مناسب برای ترویج فرهنگ مطالعه و کتاب‌خوانی دانست و گفت: باید از ظرفیت فضای مجازی در این راستا استفاده شود.
مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان:
مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان رشت گفت:هفت محله از مناطق کم برخوردار فاقد کتابخانه شهرستان رشت تحت پوشش کتابخانه سیار است.
نماینده ولی فقیه در گیلان تأکید کرد:
نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه امروز عرفان‌های نوظهور به دنبال جذب جوانان به سمت خود هستند، گفت: باید از جشنواره کتابخوانی رضوی برای ترویج فرهنگ رضوی و معنوی استفاده شود.
فرماندار شهرستان در نشست کتاب خوان مدیران این شهرستان:
نشست کتاب خوان مدیران دستگاه های اجرایی آستارا با هدف ترویج فرهنگ مطالعه و با معرفی 10عنوان کتاب با حضور فرماندار، امام جمعه و روسای ادارات شهرستان آستارا برگزار شد.
در ادامه برنامه های فرهنگی در مناطق سیل زده کشور؛
نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور طرح سه روزه «بهار مهربانی در بهار قرآن» را همزمان با ایام ماه مبارک رمضان، در مناطق سیل‌زده استان‌های لرستان، گلستان و خوزستان برگزار می‌کند.
معاونت فرهنگی و هنری سپاه قدس گیلان؛
معاون فرهنگی و هنری سپاه قدس گیلان در دیدار با مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان، فعالیت در حوزه کتاب و کتابخوانی را از افتخارات مجموعه سپاه قدس گیلان عنوان کرد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان خبر داد:
کرمی از رشد ۱۷ و نیم درصدی سرانه مطالعه در کتابخانه های عمومی گیلان طی ۶ ماه دوم سال گذشته خبرداد و افزود: جشنواره کتابخانه رضوی نماد یک فعالیت نو در عرصه کتابخوانی است.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی گیلان در دومین نشست هماهنگی جشنواره کتابخوانی رضوی:
کرمی با اشاره به برگزاری نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی، برگزاری این جشنواره را فرصتی مغتنم برای ترویج و گسترش فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در میان آحاد مختلف مردم دانست.
کرمی در نخستین نشست هم اندیشی منطقه ای نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی:
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در جمع روسا و رابطین فرهنگی کتابخانه های عمومی استان گیلان گفت: برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی با توجه به گستردگی فعالیت های جنبی خود، نقطه عطف فعالیت های فرهنگی در کتابخانه های عمومی است.
کتابی که باید در رمضان خواند؛
کتاب «برکت» برگرفته از خاطرات یک روحانی جوان است که در آن، توصیفات شیرین و زنده مانند یک فیلم کمدی قابل لمس است.
کتابخانه ای در قلب شهر رشت با انبوهی از فعالیت های فرهنگی؛
کتابداران کتابخانه عمومی امام حسن مجتبی(ع) شهر رشت این روزها با برگزاری برنامه های مختلف فرهنگی در کنار فعالیت های کتابخانه ای دوستداران کتاب، کتابخوانی و کتابخانه را گردهم آورده اند.
گزارش تصویری؛
کتابخانه عمومی ابوجعفر هوسمی شهرستان رودسر در نخستین سالروز تاسیس انجمن شاهنامه خوانی این شهرستان میزبان چهره های فرهنگی و جمع کثیری از دوستداران شعر و ادب فارسی شد.
همزمان با نخستین سالروز تاسیس انجمن شاهنامه خواني رودسر؛
به مناسبت بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسي و همزمان با نخستین سالروز تاسيس انجمن شاهنامه خواني رودسر، همايش بزرگ شاهنامه خواني در کتابخانه عمومی ابوجعفر هوسمی برگزار شد.
همزمان با گرامیداشت هفته معلم؛
پریسا کرمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان همزمان با گرامیداشت هفته معلم و با همراهی جمعی از کارشناسان ستادی با حضور در منزل دو تن از معلمین نویسنده، با ایشان دیدار کرد.
به همت نهاد کتابخانه های عمومی کشور؛
پوستر نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی توسط نهاد کتابخانه های عمومی کشور با هدف اطلاع رسانی این جشنواره و استفاده در کتابخانه ها، اماکن عمومی و فضاهای شهری در سطح کشور منتشر شد.
همزمان با هفته ایمنی حمل و نقل؛
کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان رودبار همزمان با هفته ایمنی حمل و نقل ضمن برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی همچون مسابقات نقاشی، جمله‌نویسی، طراحی و کاردستی کودکان را با مفاهیم راهنمایی، رانندگی و ایمنی آشنا کردند.
بمنظور معرفی منابع نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی به دوستداران کتاب؛
همزمان با آغاز نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، کتابداران کتابخانه های عمومی شهرهای آستارا، لوندویل و روستای ویرمونی با حضور در مدارس ضمن تبریک روز معلم، به معرفی منابع نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی پرداختند.
نشست ارزیابی وضعیت کتابخانه های عمومی شهرستان تالش برگزار شد
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در نشست ارزیابی کتابخانه های عمومی شهرستان تالش با پیشنهاد برگزاری رویداد سه شنبه های فرهنگی در شهرستان تالش از مسئولین کتابخانه های عمومی شهرستان تالش خواست تا برنامه ریزی دقیق و پیش بینی برنامه های متنوع فرهنگی عموم مردم را از اقدامات فرهنگی کتابخانه ها مطلع کنند.
گزارش تصویری؛
به کوشش مسئول کتابخانه عمومی امام علی(ع) کلاشم شهرستان شفت و با حضور جمعی از اعضای این کتابخانه، کارگاه آموزشی ایمنی حمل و نقل با سخنرانی یکی از مامورین پلیس راهور ناجا برگزار شد.
جمعی از مادران و اعضای کتابخانه عمومی زنده یاد دکتر کتایون منتصر کوهساری با حضور در این کتابخانه در پویش بهار مهربانی مشارکت و هدایای فرهنگی خود را به کودکان مناطق سیل زده کشور اهدا کردند.
به میزبانی کتابخانه عمومی شهید محمدیان رحیم آباد؛
نخستین جلسه شورای اداری شهرستان رودسر با حضور اسدالله عباسی، نماینده مردم شهرستان های رودسر و املش، حسین اسماعیل پور فرماندار و مسئولین این شهرستان در کتابخانه عمومی شهید جاوید محمدیان رحیم آباد برگزار شد.
همزمان با 7 اردیبهشت و با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان؛
همزمان با 7اردیبهشت و روز ملی ایمنی حمل و نقل، دوره آموزشی ایمنی حمل و نقل با سخنرانی سخنگوی پلیس راهور ناجای استان گیلان در سالن اجتماعات اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان برگزار شد.
نشست ارزیابی عملکرد کتابخانه های عمومی شهرستان رودبار برگزار شد
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در نشست ارزیابی عملکرد کتابخانه های عمومی شهرستان رودبار گفت: جذب اعضا به کتابخانه، هنر یک کتابدار خوب است.
با جمع آوری کمک های مردمی در قالب پویش بهار مهربانی؛
نخستین محموله هدایای فرهنگی مردم گیلان در قالب پویش بهار مهربانی با بدرقه مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت و مسئولین اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان عازم استان لرستان شد.
گزارش تصویری؛
پویش مردمی بهار مهربانی با هدف جمع آوری هدایای فرهنگی مردم گیلان برای کودکان مناطق سیل زده کشور در کتابخانه های عمومی استان گیلان همچنان ادامه دارد.
با انتخاب و معرفی ۱۲ اثر به عنوان منابع؛
دبیرخانه جشنواره کتابخوانی رضوی، فراخوان شرکت در نهمین دوره این جشنواره را با معرفی ۱۲ عنوان کتاب در سه رده سنی «کودک»، «نوجوان» و «جوان و بزرگسال» منتشر کرد.
ارتباط با مدیرکل
پیونـــدها
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
کتابخانه ملی
دریافت برنامه های کاربردی
گوگل کرومفایرفاکسAnyDeskXPS Viewer