فهرست

شهرستان صومعه سرا

بمناسبت فرارسیدن سالروز آزادی خرمشهر و با معرفی 4 عنوان کتاب؛ نشست کتاب خوان سوم خرداد در شهرستان صومعه سرا برگزار شد نشست کتاب خوان سوم خرداد به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان صومعه سرا و با همکاری اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، بمناسبت فرارسیدن سالروز آزادی خرمشهر و با معرفی 4 عنوان کتاب، نشست کتاب خوان سوم خرداد، پنج شنبه(4 خرداد) در اداره تبلیغات اسلامی شهرستان صومعه سرا و با حضور کارکنان این اداره برگزارشد.

خرمشهر تجلی قدرت لایزال الهی بود که در طرح عملیاتی فتح ۳ ظهور کرد
حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم زاده در ابتدای سخنان خود ضمن اشاره به سخن امام خمینی(ره) درباره خرمشهر که آن را خدا آزاد کرد، آزادی خرمهشر را تجلی قدرت لایزال الهی دانست که درعملیات فتح ۳ و به دست توانای رزمندگان اسلام و مردم خداجو و مومن و با رهبری امام خمینی(ره) ظهور کرد.

پدرانمان خرمشهر را آزاد کردند و ما قدس را آزاد خواهیم کرد
حجت الاسلام والمسلمین ایلداری ضمن اشاره به خون پاکی که رزمندگان غیرتمند اسلام جاری کردند که درخت انقلاب آبیاری شده و پرچم اسلام برافراشته باشد و خرمشهر آزاد شود، گفت : این تلاش ها را تا آزادی قدس مقدس ادامه خواهد داشت و این آرزوی قلبی هر مسلمان آزاده است.
ایلداری در ادامه با تاکید بر نقش سازمان تبلیغات اسلامی در اشاعه فرهنگ دینی و اسلامی، یادآوری خاطرات دفاع مقدس را وظیفه ذاتی این سازمان دانسته که با تداوم ارتباط با سازمان فرهنگی در این زمینه اقدامات خوبی انجام شده و خواهد شد.

بانوان نقش بسزایی در تاریخ انقلاب و جنگ داشته اند
اسکندری رابط بانوان اداره تبلیغات اسلامی با اشاره به نقش عمده بانوان در تاریخ جنگ آن ها را یکی از مهم ترین ظرفیت های انقلاب دانست که تا پای جان پای انقلاب نشستند و فرزندان خود را تقدیم انقلاب کردند تا پیروزی هایی همچون فتح خرمشهر توسط فرزندان این بانوان رقم بخورد.

پیروزی خرمشهر دشنه ای بود به قلب استکبار
حجت الاسلام والمسلمین نورانی از روحانیون اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مستقر در مسجد جامع روستای تنیان، ضمن تشکر از اقدام خلاقانه کتابخانه های عمومی، پیروزی خرمشهر را دشنه ای به قلب استکبار دانست که بدانند این کشور، کشور دلیرمردانی است که با دست خالی و با یاری خدا توانستند غیر ممکن ها ممکن سازند.
همچنین در این نشست کتاب های فاتحان خرمشهر(روایت سردار حسین همدانی)، یادداشت های خرمشهر، روزگاران (خونین شهر)، خرمشهر در آتش، به ترتیب توسط حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم زاده، حجت الاسلام والمسلمین ایلداری، اسکندری و حجت الاسلام والمسلمین نورانی معرفی شدند.
همچنین نمایشگاه کتابی از کتاب های مرتبط با فتح خرمشهر در اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بمدت یک هفته دایر خواهد بود که علاقمندان می توانند تا روز 14 خرداد می توانند جهت آشنایی با این منابع به اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مراجعه نمایند.
در پایان نشست جلسه ای با حضور روسای دو اداره تبلیغات اسلامی و کتابخانه های عمومی شهرستان و با حجت الاسلام والمسلمین نورانی امام جماعت مسجد تنیان در محل اداره تبلیغات اسلامی و با هدف بررسی مشکلات پیشرفت پروژه احداث کتابخانه عمومی در حال ساخت این روستا برگزار شد.منبع: someesara
کلمات کليدي
شهرستان صومعه سرا, نشست کتاب خوان