فهرست

اخبار شهرستان‌ها

به منظور هم افزایی و استفاده از تجربیات مشترک؛

مدیرکل و جمعی از کارکنان کتابخانه های عمومی استان قزوین از کتابخانه های گیلان بازدید کردند

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قزوین با همراهی کارکنان این مجموعه در سفری یکروزه به گیلان و با همراهی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان از کتابخانه های عمومی شفت، رشت و سیار منطقه آزاد انزلی بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان ، فاطمه محمدبیگی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قزوین دیروز چهارشنبه (3خرداد) با همراهی معاونین، کارشناسان و روسای ادارات شهرستانی، در سفری یکروزه به گیلان و با همراهی یاسر تقوی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان؛ زهرا بدن آرا، معاون امور کتابخانه ها و همکاری ها؛ پوریا قویدل، رئیس اداره کتابخانه های عمومی رشت از کتابخانه های عمومی دکتر الهی قمشه ای (مادر و کودک) شفت، کتابخانه مرکزی، میرزاکوچک جنگلی و کودکان باران رشت و سیار منطقه آزاد انزلی بازدید کردند.

مدیرکل و هیات همراه از کتابخانه های عمومی استان قزوین در این سفر یکروزه که از کتابخانه عمومی دکتر الهی قمشه ای (مادر و کودک) شفت و دیدار با زینب عزیزپور، رئیس اداره کتابخانه های عمومی این شهرستان و مسئول کتابخانه آغاز شد، ضمن بازدید از بخش های مختلف این مرکز فرهنگی مورد استقبال اعضای کودک کتابخانه قرار گرفته و در نشست مشترکی به مرور تجربیات خود از اقدامات و فعالیت های کتابداران و توسعه زیرساخت های مطالعاتی در استان های گیلان و قزوین پرداختند.

یاسر تقوی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در این نشست تجربه ایجاد کتابخانه عمومی مادر و کودک در کنار مدارس استان گیلان را بسیار موفق و دارای اثرات بسیار مثبتی برای حضور دانش آموزان و مادران در این مراکز توصیف و از ادامه روند توسعه این کتابخانه با همکاری مشترک اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گیلان در چهار شهرستان دیگر استان خبرداد.

تقوی همچنین به ابتکارات و خلاقیت های کتابداران این کتابخانه ها در جذب اعضا نیز اشاره و این موضوع را در پویایی کتابخانه ها موثر توصیف کرد. وی اقدامات انجام شده در کتابخانه های عمومی استان گیلان را حاصل تلاش و همدلی کارکنان مجموعه و دغدغه مندی ایشان برای حصول بهترین نتیجه برای ایجاد رضایتمندی در مراجعین به این مراکز فرهنگی ارزیابی کرد.

فاطمه محمدبیگی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قزوین نیز در این نشست مشترک با تشکر از میزبانی مدیرکل و همکاران وی از هیات بازدیدکننده استان قزوین، تجربه سفر به استان گیلان را بسیار مثبت و توشه ای ارزشمند برای همکاران خود دانست. 

فاطمه محمدبیگی همچنین در ادامه با حضور در کتابخانه مرکزی رشت ضمن بازدید از بخش های مختلف این مرکز در حال تکمیل در جریان اقدامات اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان برای تجهیز این کتابخانه قرار گرفت. وی در ادامه بازدید یکروزه خود با حضور در کتابخانه عمومی  میرزاکوچک جنگلی و کودکان باران رشت با مسئولین و کتابداران این مراکز دیدار و  در جریان فعالیت های این کتابخانه ها قرار گرفت.

محمدبیگی پس از این بازدیدها و با همراهی یاسر تقوی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان؛ زهرا بدن آرا، معاون امور کتابخانه ها و همکاری ها؛ پوریا قویدل، رئیس اداره کتابخانه های عمومی رشت با حضور در آرامگاه شهید میرزاکوچک جنگلی در محله سلیمانداراب رشت به مقام والای این مبارز گیلانی ادای احترام کرد.

بازدید از کتابخانه سیار منطقه آزاد انزلی و استفاده از تجربیات مسئول این کتابخانه و نیز دیدار با رامین مقدم مدیر فرهنگی، هنری و آموزشی سازمان منطقه آزاد انزلی، پایانبخش سفر یکروزه مدیرکل کتابخانه های عمومی قزوین و هیات همراه وی از کتابخانه های عمومی استان گیلان بود. گفتنی است مدیرکل، مسئولین و جمعی از روسای ادارات کتابخانه های عمومی استان گیلان آبان ماه سال گذشته از کتابخانه های عمومی استان قزوین بازدید کردند.  گیلان هم اکنون دارای 85 باب کتابخانه عمومی در 17 شهرستان استان و در شهرها، بخش ها و روستاهای این منطقه است.


 
كلمات كليدی : بازدید , کتابخانه مرکزی , قزوین