فهرست

اخبار شهرستان‌ها

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان در جلسه انجمن شهرستان خمام گفت:

تغییر، رشد و پیشرفت فرهنگ یک جامعه از مسیر کتاب و کتابخوانی می گذرد

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در جلسه و انجمن شهرستان خمام، توجه مسئولین به حوزه کتاب را مهم و ضروری دانست و تغییر، رشد و پیشرفت فرهنگی یک جامعه را از مسیر کتاب و کتابخوانی دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان خمام با حضور یاسر تقوی، مدیر کل کتابخانه های عمومی گیلان؛ اسفندیار جوشن، فرماندار شهرستان خمام؛ کبری محمدی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان و جمعی از مسئولین فرهنگی، دیروز شنبه(7خرداد) در محل فرمانداری شهرستان خمام برگزار شد.
 
یاسر تقوی، مدیر کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، با تبریک ایام دهه کرامت، توجه مسئولین به حوزه کتاب و کتابخوانی را امری واجب دانست و با اشاره به منویات رهبری که اخیرا در سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران بیان فرمودند، بازدید سه ساعت معظم له را نشان دهنده توجه ضروری به حوزه کتاب برشمرد که باید سرلوحه مسئولین در حوزه کتاب و کتابخوانی باشد.
یاسر تقوی یکی از مشکلات در نظام اداری را عدم مشخص بودن تکلیف در حوزه اداری و اجرایی دانست و بی توجه مسئولین به امر کتاب و کتابخوانی را دلیل اصلی مشکلات فرهنگی جامعه برشمرد.
تقوی توجه فرماندار خمام به حوزه فرهنگ را خوشبختی این شهرستان و ارتباط مسئولین و دستگاه های فرهنگی با کتابخانه را در پیشبرد اهداف نظام مهم و ضروری دانست و تغییر، رشد و پیشرفت فرهنگی یک جامعه را از مسیر کتاب و کتابخوانی دانست و پیگیری ارتباط با خیرین در سطح شهرستان را از وظایف رئیس شهرستان برشمرد و تشکیل اولین جلسه انجمن خیرین استان را در شهرستان خمام با حضور رئیس انجمن خیرین و سایر اعضا از مهمترین برنامه های شهرستان در آینده نزدیک دانست.
وی همچنین عدم برگزاری منظم و به موقع جلسات انجمن در شهرستان ها را دلیل اصلی عقب افتادگی برنامه های فرهنگی در کتابخانه ها و به طبع آن در هر شهرستان بیان داشت و توجه فرماندار فرهنگی خمام به برگزاری به موقع جلسات انجمن شهرستان را قوت قلبی برای همکاران کتابخانه برشمرد.
مدیر کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، لزوم تغییر در فرهنگ یک جامعه و به طبع آن رشد فرهنگی برای رسیدن به جامعه متعالی و تمدن ساز را از مسیر کتاب و کتابخوانی دانست و بیان داشت تا زمانی که ذهن و فرهنگ مردم رشد نیابد امکان تغییر در جامعه میسر نمی شود، لذا توجه به امر کتاب و کتابخوانی را موضوعی مهم در تراز یک عنصر فرهنگی و جامعه ساز بیان داشت.
تقوی، لزوم ایجاد کتابخانه عمومی در همه شهر ها و بخش ها را امری ضروری برای پیشرفت فرهنگی جامعه دانست که همراهی شهرداری ها در پرداخت سهم نیم درصد و دید فرهنگی مسئولین برای رسیدن به این هدف را می طلبد و وجود کتابخانه سیار را در پوشش این کمبود بسیار مثمر ثمر برشمرد.
ایشان همچنین با بیان اینکه کتابخانه عمومی خمام به عنوان کتابخانه هدف در نظر گرفته شده است و اجرای برنامه های فرهنگی شاخص اولویت این شهرستان می باشد و برگزاری دوازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی را آبروی استان دانست که در حال حاظر در سطح استان در حال برگزاری می باشد.
اسفندیار جوشن، فرماندار شهرستان خمام از اهتمام ویژه به حوزه کتاب و کتابخوانی در این شهرستان تازه تاسیس اشاره داشت و شرکت در پویش جشنواره رضوی را برای همه مسئولین ضروری برشمرد.
اسفندیار جوشن، از مساعد شهرداری برای تعامل با کتابخانه عمومی اشاره کرد و اجرای برنامه های فرهنگی در کتابخانه عمومی را برای پیشرفت شهرستان مهم دانست.
گفتنی است بازدید مدیر کل کتابخانه های عمومی استان از بخش های مختلف کتابخانه عمومی شهید بهشتی و گفتگو با همکاران و اعلام نیازمندی ها، پایان بخش این دیدار بود.