فهرست

اخبار شهرستان‌ها

در مراسمی با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان؛

رقیه زرگری به عنوان رئیس اداره کتابخانه های عمومی لاهیجان معارفه شد

در مراسمی با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان ضمن قدردانی از تلاش های 5 ساله فاطمه فیلی در مجموعه کتابخانه های عمومی لاهیجان، رقیه زرگری به عنوان رئیس جدید این مجموعه معارفه شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، مراسم معارفه رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان لاهیجان با حضور یاسر تقوی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان؛ فرهاد براتی، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی لاهیجان؛ فاطمه فیلی، رئیس پیشین و رقیه زرگری، رئیس جدید اداره کتابخانه های عمومی این شهرستان در فرمانداری برگزار شد.
 
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در این مراسم با اشاره به ظرفیت های فراوان شهرستان لاهیجان در حوزه کتاب و کتابخوانی، با بیان اینکه لاهیجان از شهرهای مستعد کسب عنوان پایتخت کتاب ایران است بر ضرورت توجه جدی تر و برنامه ریزی منسجم برای کسب این عنوان در سال جاری تاکید و از آمادگی مجموعه تحت مدیریت خود برای هرنوع کمک و همراهی در این راستا خبر داد.
یاسر تقوی حرکت در مسیر توسعه و ترویج امر مهم کتابخوانی را توفیق الهی دانست و ائمه معصومین (ع) را که تربیت اسلامی جامعه را عهده دار بودند سردمدار امر کتاب و کتابخوانی عنوان کرد.
تقوی بار دیگر دغدغه های مقام معظم رهبری در امر کتاب و کتابخوانی را یادآور شد و با اذعان به تلاش های فراوان مسئولین در این بخش، بر ضرورت تدوین نقشه راه برای هدفمند شدن اقدامات و همکاری و هم افزایی با نخبگان جامعه تاکید و آن را از برنامه های نهاد کتابخانه های عمومی برای پیشبرد امور و اهداف خود برشمرد. وی اصلاح امور ناثواب در جامعه و نیز بروز اتفاقات مثبت و خیر را در گرو توجه به فرهنگ ناشی از مطالعه کتاب های خوب ارزیابی کرد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در ادامه با تشکر از خدمات چندین ساله فاطمه فِیلی در هدایت کتابخانه های عمومی شهرستان لاهیجان از وی به عنوان فردی دغدغه مند در این حوزه یاد کرد.
یاسر تقوی همچنین پویایی در فعالیت ها، هماهنگی با مسئولین شهرستان و نیز تلاش برای تحقق عنوان پایتخت کتاب ایران را از انتظارات خود از رئیس جدید اداره کتابخانه های عمومی شهرستان لاهیجان عنوان کرد.
فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی لاهیجان نیز در این مراسم با بیان اینکه در نظام اسلامی مدیریت، رسالتی الهی است بر ضرورت نگاه جهادی به امور تاکید کرد.
فرهاد براتی با تمجید از عملکرد فاطمه فِیلی در شهرستان لاهیجان، تلاش برای رسیدن به جایگاه واقعی در حوزه های فرهنگی بویژه امور کتاب و کتابخوانی و توسعه زیرساخت های مطالعاتی را از خواسته های خود از رقیه زرگری در مسئولیت جدید خود برشمرد.
گفتنی است در این مراسم ضمن قدردانی از تلاش های 5ساله فاطمه فِیلی در مجموعه کتابخانه های عمومی لاهیجان، رقیه زرگری به مدت 2 سال به عنوان رئیس اداره کتابخانه های عمومی لاهیجان منصوب و معارفه شد.
رقیه زرگری دانش آموخته علم اطلاعات و دانش شناسی در مقطع کارشناسی ارشد بوده و پیش از این ریاست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان آستانه اشرفیه را نیز عهده دار بوده است.
شهرستان آستانه اشرفیه هم اکنون دارای 4 باب کتابخانه عمومی شهری و روستایی در آستانه اشرفیه، بندر کیاشهر، بخش چهارده و روستای دهنه سر سفید رود است.