فهرست

اخبار شهرستان‌ها

به منظور دیدار با کتابداران و بررسی مشکلات؛

نماینده شهرستان فومن و شفت از کتابخانه شهید دستغیب بازدید کرد

نماینده مردم شهرستانهای فومن و شفت با همراهی فرماندار فومن و جمعی از مسئولین این شهرستان با حضور در کتابخانه عمومی شهید دستغیب از بخش های مختلف این مرکز فرهنگی بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، خلیل بهروزی فر، نماینده مردم شهرستانهای فومن و شفت با همراهی موسی فکور، فرماندار شهرستان فومن، فرمانده سپاه، بخشداران بخش های مختلف شهرستان با حضور در کتابخانه عمومی شهید دستغیب ضمن دیدار با فاطمه دقتکار، رئیس اداره کتابخانه های عمومی فومن و کتابداران کتابخانه از بخش های مختلف این مرکز فرهنگی بازدید کرد.
نماینده مردم شهرستان های فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی در این بازدید که به منظور آشنایی با فعالیت های گوناگون کتابخانه های عمومی فومن صورت پذیرفت، اقدامات این مراکز فرهنگی را ارزشمند و دارای اثرات مثبت در ارتقاء آگاهی های فردی و اجتماعی عنوان کرد.
خلیل بهروزی فر همچنین رفع مشکلات و موانع مختلف در مسیر فعالیت های فرهنگی بویژه امر کتاب و کتابخوانی را لازمه توسعه فرهنگی در استان بویژه شهرستان فومن دانست و بر ضرورت حمایت از کتابخانه ها بصورت مادی و معنوی تاکید کرد.
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان فومن نیز در جریان بازدید نماینده مردم شهرستان های فومن و شفت از کتابخانه عمومی شهید دستغیب یکی از مهمترین مشکلات شهرستان را عدم وجود کتابخانه مرکزی برای استفاده عموم علاقمندان کتاب و کتابخوانی برشمرد.
فاطمه دقتکار همچنین جانمایی نادرست کتابخانه عمومی شهید دستغیب در شهر فومن و قرارگیری این کتابخانه در طبقه سوم مجتمع فرهنگی شهر بدون امکانات رفاهی مناسب را یکی از بزرگترین مشکلات در این حوزه برشمرد.
دقتکار در ادامه صحبت های خود به وضعیت کتابخانه عمومی آیت الله شرفی ماسوله نیز اشاره و رفع مشکلات فیزیکی ساختمان تنها مرکز فرهنگی شهر ماسوله را از خواسته های مردم این منطقه از نماینده و مسئولین شهرستان فومن عنوان کرد.
گفتنی است شهرستان فومن هم اکنون دارای 5 باب کتابخانه عمومی نهادی و مشارکتی در شهرهای فومن، ماسوله و روستاهای گشت و زیده است.
كلمات كليدی : نماینده مردم فومن و شفت در مجلس , بازدید از کتابخانه , کتابخانه عمومی فومن